Lg 60pb690v

RHJG

New member
Bez reklam
Gostek to gostek tamto przywiezie, jak po drodze,itp...? Powiadasz chytry jesteś ? a zastanawiałeś się jak będzie z gwarancją ?
 

pierwszyy

Member
osobiście olałbym 3d... wiem po znajomych jak to się kończy - na kilku oglądniętych filmach na początku używania, a później okulary się kurzą, gubią i nikt o nich nawet nie pamięta. Można znaleźć podobne zdania użytkowników 3dtv tu na forum. Model 50pb660v za ~2100zł w "naszych" sklepach z gratis dostawą, z gwarancją, bez łaski...
 

broda1725

New member
Bez reklam
Tak mówicie ? w sumie aktualnie mieszkamy u rodziców co mają Samsunga PDP z 3D i jakoś nie ciągnie mnie do oglądania w 3d może w przeciągu 2 lat obejrzałem 3 filmy z czego byłem średnio zadowolony z dwóch powodów, pierwsze co to słaba jakość ale może to być dlatego że tv to nie full hd a druga sprawa to noszę okulary i aby komfortowo oglądać muszę zakładać na swoje okulary te do 3D i tu zaczyna się problem bo mało komfortowe to.

Dzieciaka mam małego 3latek wiec do 3d jeszcze mu daleko, żonie też zwisa, wiec chyba tylko ja tu chce ale tylko chyba dlatego aby mieć niż nie mieć bo przecież dzisiaj każdy sąsiad ma lcdeka z 3d :)

Gwarancja niby jest i realizowana w polsce tv ma nawet naklejkę że z poskiej dystrybucji ale jak tak mówicie za 2100 można bez 3d i z możliwością zwrotu w przeciągu 14dni a u gostka już nie.

I co radzicie darować sobie ? Nadal jeszcze biore pod uwagę LEDa z Panasa 48AS640 ale znów 2 cale mniej a 55" poza zasięgiem budżetu. Co tu robić ?

A tak poza tym do odległości ok 2,5m styknie 50" ?
 
Ostatnia edycja:

astw

New member
Tak mówicie ? w sumie aktualnie mieszkamy u rodziców co mają Samsunga PDP z 3D i jakoś nie ciągnie mnie do oglądania w 3d może w przeciągu 2 lat obejrzałem 3 filmy z czego byłem średnio zadowolony z dwóch powodów, pierwsze co to słaba jakość ale może to być dlatego że tv to nie full hd a druga sprawa to noszę okulary i aby komfortowo oglądać muszę zakładać na swoje okulary te do 3D i tu zaczyna się problem bo mało komfortowe to.

Dzieciaka mam małego 3latek wiec do 3d jeszcze mu daleko, żonie też zwisa, wiec chyba tylko ja tu chce ale tylko chyba dlatego aby mieć niż nie mieć bo przecież dzisiaj każdy sąsiad ma lcdeka z 3d :)

Gwarancja niby jest i realizowana w polsce tv ma nawet naklejkę że z poskiej dystrybucji ale jak tak mówicie za 2100 można bez 3d i z możliwością zwrotu w przeciągu 14dni a u gostka już nie.

I co radzicie darować sobie ? Nadal jeszcze biore pod uwagę LEDa z Panasa 48AS640 ale znów 2 cale mniej a 55" poza zasięgiem budżetu. Co tu robić ?

A tak poza tym do odległości ok 2,5m styknie 50" ?

TV z podświetleniem krawędziowym diodami led będą dostępne, na tv plazmowy - to już jedna z ostatnich szans. 3 D nie jest potrzebne. Na niemieckim forum byli użytkownicy wskazujący, iż model 690 ma gorszy obraz niż 660 i 5600 (zadowoleni po zwrocie tego pierwszego i nabyciu drugiego lub trzeciego).
 

broda1725

New member
Bez reklam
W sumie masz racje wiec kupię 660 lub 5600. Z jednej strony kupił bym 5600 z uwagi na cene ale brak pvr, 1 hdmi, smarta (chodź aż tak nie jest to ważne bo i tak będzie jakiś tv box). Zresztą zawsze będę miał 14 dni na oddanie. Co mnie cieszy że nadal jest popyt na plazmy na allegro w przeciągu tyg. sprzedano 8szt pb5600.
Najgorsze że z moim zapałem zanim się przeprowadzę to nie będzie już tych tv :(
 

pierwszyy

Member
smart w modelu 660v/690v nie obsługuje html5 więc na starcie będzie "kulawy" (youtube nie działa prawdopodobnie), jeśli będzie tv box to nie ma sensu brać tv ze smartem... w 50pb5600 problemem jest 1x hdmi (pvr jest ale mam problemy z korzystaniem z niego, ale prawdopodobnie to wina mojego hdd... jest starawy i dziwnie się zachowuje...). Dobrą opcją jest też model z 2013 roku czyli 50pn6500 (2x hdmi, obsługa dts - w 5600 tylko ac3, chyba brak pvr...) jest sztuka na alegro LG 50PN6500! OKAZJA ! FV 23% ! GRATISY ! (5370987285) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. jeśli brak stopy nie przeszkadza i można się potargować jeszcze...

edit: lub u tego samego sprzedawcy 60pz250 za 2500zł :D 3x hdmi wg mnie rewelacja w tej cenie! http://allegro.pl/lg-60pz250-okazja-fv-23-gratisy-i5367441808.html
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Fajnie ale to model powystawowy jakoś boję się powystawowych (możliwy wypalony ekran), wole nie ryzykować i chyba weznę tego co ty 5600 jak jest pvr a youtube kuleje to dawać 500zł tylko dlatego bo ma więcej hdmi to chyba przesada. Na parę lat styknie i nie będę się martwił jak coś moja mała wypali po swoich bajkach.

Ewentualnie jak jeszcze będzie za tydzien jeszcze wystawiony to może się przejadę obejrzeć go. Mam do Zawiercia 40km.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dziękuję bardo za linka, pamiętam że czytałem ten komentarz ale jakiś czas temu i szczerze zapomniałem o nim ale teraz mnie normalnie oświecił jak ksiądz na niedzielnym kazaniu :)

Biorę na bank ten tańszy model a 500-600zł włożę do skarpety na oleda 60" za 5lat :)

Tylko pytanie czy jakość obrazu na PN6500 i PB5600 będzie identyczna ? czy te ściemnianie i rozjaśnianie też występuje na PN6500 ?
Czy wyglądowo lepiej wygląda PN6500 bo przeważnie nowsze modele są uboższe, co rok w jakości wykonania.
Pierwszyy podesłał mi linka na allegro do aukcji z powystawowego PN6500, delikatne ryski na obudowie bez podstawy ale dają wieszak dla mnie plus bo i tak miał wisieć od początku.
Co robić przejechać ? do Zawiercia mam 1-1,5h drogi i obejrzeć czy dołożyć 100zł i brać nówkę PB5600 i dokupić splinter HDMI bo docelowo będzie X360 i narazie Egreat podpięty ?

Edit: pierwszyy dzieki za linka tej 60pz250ale ten tv podobno stoi na sklepie od 2012/2013 (dzwoniłem) mogą być códawianki na nim wiec nie ryzykuję, PN6500 niby mówią że idealny ale wiadomo każdy chwali swoje.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Na amerykanskim forum napisano ze w ostatnich modelach plazm lg tzn pn i pb panele plazmowe w sa takie same.
Lepiej kupic model PB.Ofert sprzedazy tego modelu jest jeszcze dosc duzo.

link

http://allegro.pl/plazmowe-lg-49161?ref=simplified-category-tree&buyNew=1&offerTypeBuyNow=1


Trzeba tylko wybrac mozliwie najlepszego sprzedawce.Jesli nie jest pewny to tylko zaplata przy odbiorze telewizora.Oczywiscie trzeba pamietac aby sprawdzic w obecnosci kuriera czy panel nie jest uszkodzony.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Ok wiec zamówię model PB5600 w zasadzie brałem pod uwagę ze sklepu Portone za 1564,98 z wysyłką pewny sklep, no ewentualnie z tego sklepu co na allegro co 6 kupionych zostały jeszcze 3 szt.
 

pierwszyy

Member
Czy wyglądowo lepiej wygląda PN6500 bo przeważnie nowsze modele są uboższe, co rok w jakości wykonania.

Wg mnie pn6500 prezentuje się lepiej. Obudowa mat o fakturze szczotkowanego aluminium, ozdobna listwa metalowa/metalizowana u dołu tv. pb5600 bez listwy, obudowa błyszcząca czerń piano black... plus 1x hdmi vs 2x hdmi obsługa dts więc widać na czym zaoszczędzono te paręset zł w pb5600. Jeśli masz możliwość podjechać oglądnąć i sprawdzić pn6500 to ja bym to zrobił... 24 miesiące gwarancji niby dają to chyba tv w porządku...

widzę, że 60pz250 już sprzedany, imo pn6500 też długo nie będzie czekał na nowego właściciela...
 

pierwszyy

Member
w pb5600 nie ma takiej możliwości... chyba, że przez menu serwisowe (nie wiem jak w nie wejść), w pn6500 nie wiem czy można sprawdzić, poszukaj na forum może coś o tym jest napisane.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dobrze a powiedz mi jaki wieszak do niego trzeba kupić wiem że vesa ale ile 400x400 ? bo chyba mi się o uszy obiło coś takiego?
 

pierwszyy

Member
tak, vesa400x400, przed zakupem radzę zajrzeć do manuala dostępnego do ściągnięcia na stronie producenta, znajdziesz tam odpowiedzi na wiele podobnych pytań
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dzięki bardzo, w weekend planuje zakup, narazie biję się z myślami czy PB5600 czy PB660. Zona mówi że lepiej 660 bo ładniejszy :) a mi to zwisa aby odbierał dobrze.

Ostatnie pytanko mam do ciebie aby nie zaśmiecać tematu, minimalna odległość od ściany ile wynosi ?
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Tv kupiony :) po długich namysłach kupiłem 50" PB5600 za 1522zł z kablem hdmi 2m gratis, wczoraj tv przywiózł kurier.

Jak by kotś pytał jestem zadowolony i śmiało mogę polecic ten tv za te pieniądze. Po niedzieli zadamawiam kolejną sztukę dla ojca.
Czerń no niestety nie jest cudna powiedział bym że ciut gorsza niz w moim Panasie ale nie jest źle chyba że to kwestia ustawień, najważniejsze że nie wali po oczach jak LCD a kolory jak to w plazmie bajkowe.

Na początku trochę drażniło to rozjaśnianie ściemnianie ale coś tam pogrzebałem na szybcika i dziś tego nie zauważam chyba że przywykłem :)

Dzięki @pierwszyy ;)
 

patryykw

New member
Sorry za odkopanie. Kolego broda1725 pisząc rozjaśnianie ściemnianie masz na myśli takie jakby skoki jasności na jasnych tłach? Możesz napisać jakimi opcjami to zminimalizowałeś?
 
Do góry