LG 42PX4R problem

Tyllian

New member
Witam

problem z tym telewizorkiem jest taki ze czasami jak sie go wlącza dioda zapala sie na zielono ale obraz sie nie pokazuje, ostatnio czekalem 15 min zanim sie pokazal obraz np. z dvd.

jesli juz sie nie pokaze bo tez tak czasami jest to pomaga tylko wylaczenie go na pare sekund z pradu a puzniej juz jest oki odpala sie normalnie.

czy ktos wie co jest grane z nim ??
 

jacek12345

New member
Witaj

Mam dokładnie ten sam problem. Po prostu blokuje się czasami przy uruchomieniu i nie reaguje na nic.. trzeba odłączyć zasilanie to jedyne wyjście.

Telewizor był już 3 razy brany do serwisu i taka oto historia...
.... 1 raz - coś wymienili ale w karcie jest tak napisane, że nie można odczytać co dokładnie. ( tydzień był )

.... 2 raz -"Po 10 h testu dziennie usterka nie wystapiła" no i trafił z powrotem do domu. (1,5 tygodnia) / prawdopodobnie tylko go włączyli i nie przeczytali o co chodzi

.... 3 raz - nagrałem na kamerze cyfrowej tą usterkę, zrobiłem pomiar napięcia opisałem kable, próba na pilocie i guzikach z przodu... wszystko wrzuciłem na DVD i wtedy była dopiero powazna reakcja serwisanta, który wziął go do swojego domu.
W końcu zadzwonił bezpośrednio do mnie. U niego nie wystapiła usterka zasugerował żeby potestować na innym połączeniu z tunera. (2 tyg.)

Telewizor wrócił i teraz był testowany na wejściu AV5 czyli przez nędzny jakościowo kompozyt. Już myslałem że teraz działa dobrze bo szybciej się uruchamiał. Ale po tygodniu znowu zawieszka --- więc nagralem znowu na DVD i teraz bedzie po raz 4 wyslany do serwisu.

Napięcie mam w granicach 230 V stabilne, testowałem też przez przedłużacz podłączając go do innego gniazdka wszystko tak samo.

To jest złośliwa usterka bo występuje (u mnie) dość rzadko.. a jak już jest to w dość nieoczekiwanym momencie...

Ja już też nie wiem. Mam nadzieję że tym razem coś konkretnego stwierdzą i zdecydują co robią.

Co do samego serwisu LG ( Poznań ) ja uważam że pierwsza klasa. Podjeżdżają pod dom swoim busem biorą i w tygodniu przywożą. Kosztów z mojej strony żadnych jak do tej pory.

Pozdrawiam Jacek
 

jacek12345

New member
Nie odpuściliśmy, serwisant skontaktował się z bazą LG (chyba) i decyzja jest taka że mają wymieniać całą płytę główną.

Z tego co jest teraz ma zostać tylko obudowa i matryca. Czekam na telefon kiedy będą mieli już to na serwisie i mają wtedy go zabrać.
Ale czy opłaca się im taka naprawa? Nie lepiej żeby wymienili cały na nowszy ale jakby nie było tańszy obecnie model?
 
Do góry