Webos & lg = opinie, problemy, prędkość działania wszystko o Webos LG

przemek4net

New member
Witam,
wsciekly, ze mozna tak spier... uzytecznosc wbudowanego w TV tunera DVB-S pisze jako przestroge

powolne jak flaki z olejem menu, nie mozna laczyc programow naziemnych z satelitarnymi!!!! - a zeby przelaczac naziemna->sat i sat->naziemne trzeba wchodzic w przymulone menu/live tv/ (nie jest to jedno klikniecie!!!) - na dodatek nie pamieta ze ostatnio byla wybrana np lista A wiec znowu trzeba klikac by ja wybrac i zastanawiac sie czy guzik zadzialal czy TV "mysli"
.... BADZIEW GODNY TABLETU za 150zyla z BIEDRONKI a ramka (w 42lb650v) to chyba punktowo klejem biurowym byla przyklejana (w zasadzie nadaje sie do reklamacji)
TVN playera brak (na webos), ogladanie filmow w przymulonej przegladarce srednio co 10 minut konczy sie zamknieciem ("brak pamieci") - to bezszczelnosc tak niedotestowany soft oddawac do uzytku!
P.S.
postanowilem podziekowac publicznie LG za sredniakowy TV z beznadziejnym softem!
Nie wiem co oferuje konkurencja... ale jezeli jest lepiej to dorzuccie te kilka stow bo bedzie rozczarowanie
!!!Pierwszy i ostani TV od LG!!!
Uwaga jeszcze: jezeli czujecie sie zrobieni w jajo bo napisali w reklamowce, ze cos jest ale sie z tego korzystac nie da bo ktos zlal sprawe softu... informujecie o tym innych!!!! tylko tak mozna tych $%^&^$ zmusic by zajeli sie updatami bo zostaniemy na wieki z TV z oprogramowaniem "beta"
 

robertuss

Active member
Bez reklam
LG z tym systemem faktycznie badziew.Muli się, 5 minut zabawy z tym rewolucyjnym systemem i wiedziałem że to niewypał.Komentarze w necie podobne.
 

przemek4net

New member
to sprzedaz na odleglosc - niestety satelite podlaczylem kilka tygodni po kupnie TV wiec to kretynskie ograniczenie godne TV Doopa za 999pln z discounta wyszlo po dlugim czasie
Takze wczesniej nie probowalem bawic sie przegladarka i "zonk" z wylaczaniem sie ogladanie filmu "z messagem "brak pamieci" tez wyszedl duzo po kupnie
W zasadzie jedyna droga (ale nie chce mi sie) to ustawa o ochronie praw konsumenta - sprzedawca nie poinformowal mnie o wadzie ukrytej pt niedzialajaca w pelni przegladarka
Brak mozliwosci laczenia programow DVB-T i S to wymysl moze jakiegos #$%%^#@ marketingowca, ktory pewnie wykombinowal sobie, ze moze kupie tuner od LG zgodny z ich pilotem (ale to domysly intencji)
Jestem w stanie przymknac oko na krzywo przyklejona ramke, na nierowne podswietlenie matrycy... nawet na to, ze to wolne jak flaki z olejem (to TV za 1750zyla o ile pamietam)... ale wieszajaca sie przegladarka, beznadziejna edycja list ze wspomnianym ograniczeniem mnie rozwalilo
Najwazniejsza dla mnie fcja zostala wykastrowana przez durny soft!
NIECH KAZDY WIE.... LG JEST JEST TANSZE OD INNYCH MAREK Z JAKIEGOS POWODU!!!!

P.S.
gdzies widzialem dyskusje o tym czy TV z 2013 otrzymaja upgrade do webos .... nie miejcie zludzen!!!! wasz kulawy TV pozostanie kulawy nawet jak mu dawdza webos'a!!!! wasza przgladarka bedzie sie wieszac dokladnie tak jak sie wieszala, wasz tv bedzie zamulony nadal - to WTOPA!
 

bhn92

New member
Bez reklam
No ja mialem la660s i sprzedalem go po paru miesiacach taniej o 1000 zl niz kupilem zeby sie go pozbyc po wystawieniu ogloszenia do godziny mialem ugadanego na nastepny dzien kupujacego:p smart porazka najbardziej predkosc bardzo wolna, banding straszny clouding i ogolnie obraz tez nie w pelni satysfakcjonujacy zwlaszcza w ciemnym pomieszeniu.
 
Ostatnia edycja:

przemo22627

New member
Hmm ten sam system otrzymal nagrode EISA w tym roku ...
U szwgara w lg B670v musze powiedziec ze nic sie nie zacina chodzi strasznie plynnie , a testowalismy go sporo .... porobiles akutalizacje ? moze to jakies slabe bebechy w twoim modelu mula smart?

W lg b670v chodzi wszystko miod malina
 

przemek4net

New member
Hmm ten sam system otrzymal nagrode EISA w tym roku ...
to swiadczy o tej nagrodzie
U szwgara w lg B670v musze powiedziec ze nic sie nie zacina chodzi strasznie plynnie
chodzi plynnie youtube i ipla (pewnie to Ci pokazal by sie pochwalic, moze hbo go/nie korzystalem/) ... problem sie zaczyna jak chcesz ogladnac sobie np cos uzywajac wbudowanej przegladarki a nie wyspecjalizowanej apki na TV....
sprobuj wpisac w przegladarce na tv <nazwa filmu> online CDA (czyli szukasz filmu na Gry - Społeczność cda.pl)... wywali sie w trakcie ogladania z komunikatem "brak pamieci" - poszukaj ogolnie wg hasla po googlach "TV LG przegladarka brak pamieci" (nie jest to problem tylko webos ale tez starszych LG... wyzszych i nizszyh modeli)
Najlepsze jest to, ze na 99% jest to problem nie braku pamieci ale zlego czyszczenia buforow w przegladarce (ktos to analizowal i taka mysl rzucil na forum gdzies)

moze to jakies slabe bebechy w twoim modelu mula smart?
mam dual core podobnie jak 670v - LG nie wiem czy montuje quady w jakis tv
670 (jaki i 671) jest lepszy bo ma magica, chyba jakis subwoofer, chyba "wiecej hz-ow" i nie ma badziewnej zle przyklejonej ramki... zawiechy w przegladarce i brak mozliwosci laczenia satelity i naziemnej w jednej liscie tez go dotyczy... brak tvnplayera takze
Przemek
P.S.
tv moze zrobic dobre wrazenie jak ktos go uzywa 5 min... przy dluzszym uzywaniu wychodza takie niedorobki softwarowe , ze glowa boli a ograniczenie z DVB-S mnie zwyczajnie rozwalilo
Pan z infolini LG unikal okreslenia "nie da sie i juz bo to badziew" tylko kierowal w kombinacje "tv live" i FAV

Idz do szwagra na ogladanie filmu z www - na 1,5h seans zarezerwuj 2.5h bo pare razy przegladarka w TV sie wywali (zrob to i podziel sie nowymi doswiadczeniami)
 

przemo22627

New member
Hmmm ... prawde mowiac siedzialem u niego z tydzien jak kupil i go mocno testowalismy bo mial 10 dni na oddanie tego TV (zamowil przez internet).

Wiec tak jesli chodzi o spasowanie sam ogladalem pod kazdym katem ten TV, zwracalem tez uwage na jakosc materialow i "spasowania" naprawde nie mialem sie do czego przyczepic.

Sprawa z "TV LG przegladarka brak pamieci" faktyczni cos takiego pamietam wyskaczylo raz czy dwa ale generalnie obejrzelismy ze 4 filmy z CDA a z You Tube (nie z aplikacji ze smarta tylko z wbitego przez przegladarke) puszczalismy w 1080p seanse 3-5 godzinne klipow i wszystko szlo co wiecej wszystko sie włączało sprawnie...

Powiem ci ze generalnie odradzalem mu ta marke i sam obawialem sie jak WebOS sie bedzie sprawowal ale o dziwo nawet to dosc chodzi ....

I teraz najwazniejsze:

Ziomeq szwagier dal 2 klocki za 42" nie korzysta wogole z tv SAT wiec z tym niema problemow takich jak ty . Generalnie za ta cene on i ja jestemy pod wrazeniem. Znajdz jakis inny Tv z 42" i z takim smartem i z matryca 100hz ?

Jak masz mozliwosc to sprobuj go reklamowac np na ta krzywa ramke i bierz jakiegos samsunga z serii H jesli ci zalezy na smarcie bez zadnego buga ? Przykro mi ze nie jestes zadowolony, ale mogles go sobie bardziej potestowac wcale nie zaprczeczam ze z Twoim tv sa takie wady bronie tylko 42" B670v.
 
Ostatnia edycja:

przemek4net

New member
Sprawa z "TV LG przegladarka brak pamieci" faktyczni cos takiego pamietam wyskaczylo raz czy dwa ale generalnie obejrzelismy ze 4 filmy z CDA
cale 1,5h ogladaliscie film na CDA bez wywalenia? - uczciwie... dalo sie od poczatku do konca jeden film odpalic i CALY ogladnac (na CDA)?

YT na ich apce chodzi bez zwiech ( u mnie tez) full hd itp ... czyli jednak w TV fizycznie pamieci nie brakuje, prawda? czyli co... przegladarka zwalona? (logiczne, prawda?)

ramka mi "zwisa" (swiadczy o kontroli jakosc w tej firmie albo o jej braku), 670 nie ma ramki przyklejanej wiec nie mogli jej zle przykleic :)
Operujesz "haslami z reklamowki" - co mi po ipli i yt... po tygodniu sie nudzi bo na ipli wiele poza "serialami typu na dobre i na zle + odcinki programow gotujemy na ekranie" wiele nie ma
Predzej czy pozniej chcesz ogladac filmy... prawdziwe (legalnie czy nie kazdy wybiera) a nie pseudo VOD z filmami majacymi po 5 lat i wiecej
Ladujesz wiec na CDA czy moze legalnym serwisie przez www (bo apki tv nie ma)... i co? brak pamieci... super-)
Nie oczekuje klienta chomikuj! chce nie mniej stabilna przegladarke niz ta co mam w komorce (komorka taka mala a tv takie wielki i nie dali rady? wstyd!)
Myslisz, ze to w fazie testow TV nie zostalo wychwycone? (brak pamieci) jasne , ze zostalo... ale producent to zlal z gory na dol (a moze sadzisz, ze nie zauwazyli?... wazne, ze do reklamowki mozna napisac "przegladarka www"
Jest DVB-S i myslisz... ale jest super - zamiast pitolic sie z drugim pilotem od zewn dekodera bede mial jeden pilot i przelaczal sobie wygodnie programy tvp1, sat1, polsat... a tu doopa - wygodne jak bieganie z majtkami spuszczonymi do kostek
Fajne hasla: smart, milion hercow, tuner satelitarny - ale szkoda, ze ani ten smart ani satelita nie dziala jak nalezy, wylacz swiatlo w pokoju w nocy i przygladnij sie jakosci (rownosci) podswietlenia tej matrycu /jednolite ciemne tlo/ (powiedzmy delikatnie do doskonalsci brakuje)
Polecam kazdemu sprawdzic co oferuje konkurencja i jezeli soft dziala stabilnie i szybko ... doplacic pare stow i cieszyc sie przegladarka
Smart bez przeglarki jest goowno wart (ale mi sie rymnelo)
P.S.
jako programista powiem: jest SDK wystawione (::: LG Developer | Web SDK :::) wiec szansa na to, ze zaczna kiedys powstawac alternatywne/dodatkowe aplikacje jest
Na dzien dzisiejszy jest kiepsko - jak dla mnie to webos 0.9 beta
 

firekage

New member
Bez reklam
Najwazniejsza dla mnie fcja zostala wykastrowana przez durny soft!
NIECH KAZDY WIE.... LG JEST JEST TANSZE OD INNYCH MAREK Z JAKIEGOS POWODU!!!!
Z powodu sensownego podejścia i modelu biznesowego? Tak na marginesie, dużo zależy od pozycjonowania danego sprzętu. Mam u siebie, co prawda monitor, ale na systemie telewizorów LA, 27MA73P-DZ, czyli menu identyczne jak w serii LB, ale tej budżetowej, bez "szmartTV" i to działa niesamowicie płynnie - imho najszybsze menu w telewizorach, ale seria LB z webos'em jest ciut wolniejsza.

Miałem okazję bawić się LB671, następnie LB700 oraz LB730V i w każdym z tych telewizorów menu jak i smartv płynnie chodziły, szybko reagowały, ale nie sprawdzałem przeglądarek (wiem, że nie wspierają flasha, a html5.0, a więc z tym jest problem bo mało co używa html5 względem flasha).

Nie masz czasem uszkodzonego odbiornika? Tam mimo wszystko siedzi 2 rdzeniowy procesor, a to jest znacznie szybsze od wolnego imho Panasa i Toshiby.

to swiadczy o tej nagrodzie

chodzi plynnie youtube i ipla (pewnie to Ci pokazal by sie pochwalic, moze hbo go/nie korzystalem/) ... problem sie zaczyna jak chcesz ogladnac sobie np cos uzywajac wbudowanej przegladarki a nie wyspecjalizowanej apki na TV....
sprobuj wpisac w przegladarce na tv <nazwa filmu> online CDA (czyli szukasz filmu na Gry - Społeczność cda.pl)... wywali sie w trakcie ogladania z komunikatem "brak pamieci" - poszukaj ogolnie wg hasla po googlach "TV LG przegladarka brak pamieci" (nie jest to problem tylko webos ale tez starszych LG... wyzszych i nizszyh modeli)
Najlepsze jest to, ze na 99% jest to problem nie braku pamieci ale zlego czyszczenia buforow w przegladarce (ktos to analizowal i taka mysl rzucil na forum gdzies)


mam dual core podobnie jak 670v - LG nie wiem czy montuje quady w jakis tv
670 (jaki i 671) jest lepszy bo ma magica, chyba jakis subwoofer, chyba "wiecej hz-ow" i nie ma badziewnej zle przyklejonej ramki... zawiechy w przegladarce i brak mozliwosci laczenia satelity i naziemnej w jednej liscie tez go dotyczy... brak tvnplayera takze
Przemek
P.S.
tv moze zrobic dobre wrazenie jak ktos go uzywa 5 min... przy dluzszym uzywaniu wychodza takie niedorobki softwarowe , ze glowa boli a ograniczenie z DVB-S mnie zwyczajnie rozwalilo
Pan z infolini LG unikal okreslenia "nie da sie i juz bo to badziew" tylko kierowal w kombinacje "tv live" i FAV

Idz do szwagra na ogladanie filmu z www - na 1,5h seans zarezerwuj 2.5h bo pare razy przegladarka w TV sie wywali (zrob to i podziel sie nowymi doswiadczeniami)

W skrócie - webos nie korzysta z flasha, stąd filmy mogą się wywalać, albo w ogóle nie działać - wspiera html5.0, którego znowu nie wspiera większość stron www bo to ma być standard, który zastąpić ma samego flasha...więc to nie tyle wina samego producenta ;)

Fajne hasla: smart, milion hercow, tuner satelitarny - ale szkoda, ze ani ten smart ani satelita nie dziala jak nalezy, wylacz swiatlo w pokoju w nocy i przygladnij sie jakosci (rownosci) podswietlenia tej matrycu /jednolite ciemne tlo/ (powiedzmy delikatnie do doskonalsci brakuje)
Polecam kazdemu sprawdzic co oferuje konkurencja i jezeli soft dziala stabilnie i szybko ... doplacic pare stow i cieszyc sie przegladarka
Smart bez przeglarki jest goowno wart (ale mi sie rymnelo)
P.S.
Na marginesie, poruszyłeś ważny temat - konkurencja MOŻE, ale nie musi mieć lepszego/szybszego smartv (bo dotyczy to obecnie tylko jednego producenta - Samsung z serii H, a pamiętam jeszcze serię F, którą też zachwlano, ale smart nie był ponoć idealny, zaś inni producenci mają ten aspekt wykonany na jeszcze niższym poziomie niż samo LG, o którym piszesz, przy czym bawiłem się tymi wspomnianymi i imho chodziło ok), a skoro jesteśmy przy równomierności podświetlania to imho tutaj LG ma znacznie lepiej to wykonane niż rzeczona seria H (dodatkowo nie widziałem bandingu, cloudingu i DSE...a na H nawet nie musiałem odpalać niczego z pendrive by to widzieć).

Imho reklamowałbym ten odbiornik. Miałem podobne akcje z pierwszą Toshibą, non stop zacinał się, nie reagował na pilota, potrafił włączyć się bez "menu", zwieszał się. Padł po godzinie oglądania 3D...nowy nie ma z tym problemów (choć smarTV toshiby to raczej żartv bo odpalenie YT zacięło od razu telewizor...hard reset kablem...).
 

piłsudski

New member
Miałem okazję bawić się LB671, następnie LB700 oraz LB730V i w każdym z tych telewizorów menu jak i smartv płynnie chodziły, szybko reagowały, ale nie sprawdzałem przeglądarek (wiem, że nie wspierają flasha, a html5.0, a więc z tym jest problem bo mało co używa html5 względem flasha).
.

Dziwię się, to i bardzo. Też sprawdzałem płynność. Zauważyłem, że np. pliki z pendrive na LG wyświetlają się płynniej, kafelki ładują się na bieżąco. Powiem, nawet, że płynniej aniżeli na Samsungu H6400
 
Ostatnia edycja:

przemek4net

New member
Miałem okazję bawić się LB671, następnie LB700 oraz LB730V i w każdym z tych telewizorów menu jak i smartv płynnie chodziły,
to troche jak android... pierwsze uzycie flaki z olejem bo musi sie zaladowac apka... pozniej sie rozpedza
uwierz mi jednak: jak masz 1500 programow satelitarnych i przelaczysz z trybu antena na sat to zamiast tv utrzymac ostatnio wybrana liste ulubionych np 20 programow najpierw laduje liste 1500 programow (po jaki ch...????).... to jest n sekund czasem dopiero wtedy "architekci LG" umozliwiaja wybor ulubionej listy - trzeba sie naklikac i naczekac jak durny

Potworze: wygodny ten soft jak biegnie z majtkami spuszczonymi do kostek

wieszanie sie przegladarki jest faktem wystepujacym u wszystkich niezaleznie czy to seria LM, LA czy LB (google i "LG TV przegladarka brak pamieci")

Tam mimo wszystko siedzi 2 rdzeniowy procesor, a to jest znacznie szybsze od wolnego imho Panasa i Toshiby.
unikalem radzenia kup produkt X bo to moze takie same badziewie (nie wiem)
Soft to polowa sukcesu (albo porazki jak w przypadku LG)
Nie jest tajemnica, ze iphony nie sa 8 rdzeniowe a chodza szybciej niz wypasione komorki z androidem... przemyslany soft to czasem wiecej niz dodatkowy "core"

tym co nie wierze ze to wolne jak flaki z olejem polecam
idz do sklepu i przed testem wylaczyc TV!!!! (tak aby nie bylo zaladowanych apek w pamieci) nastepnie nacisnac guzik np "settings"... i czekamy z 12 sekund (na to sklada sie 2 sekundy z "prosze czekac usluga smart bedzie zaraz dostepna" / to jest jak chcesz uzyc czegos w przeciagu pierwszych n sekund od wlaczenia TV/ a nastepnie do 10s ogladania obracajacych sie kuleczk /taka "klepsydra"... kolejne wejscie w setting jest juz w sekunde (to jest trik! - w sklepie TV jest wlaczony i wszystko jest pobuforowane

a ciezko bylo zrobic tak by TV ladowal podstawowe apki w tle do pamieci po wlaczeniu TV by nie trzeba bylo przy 1wszym uzyciu czekac ????
na dzien dzisiejszy jest cale g... tych apek - ale liczba bedzie rosla - myslisz, ze przewijanie listy apek prawo/lewo bez podzialu na kategorie ("katalogi") jest dobrym podejsciem?
czy nie mozna bylo zrobic na pilocie guzikow "user A, user B, user C, user D" i dac mozliwosc przypisania skrotow do ulubionych apek czy tez zaglebionych opcji menu? (cholera... .to w autach bmw jest juz od 10 lat!!!)
to jest ergonomia wg LG :)


Ale na to menu tez jak na krzywa ramke "leje" - kto wchodzi do menu non stop? - ja chce sprawna
przegladarke i normalne przelaczanie programow antena->sat... jakbym chcial sie pitolic z przelaczaniem trybow "antena->sat" kupilbym zewnetrzny dekoder satelitarny FTA, kabel HDMI i TV Doopa z promocji w markecie za 1000pln
Przemek
P.S.
mnie to nie dotyczy bo nie mam magica... ale zastanowcie sie: w magicu jest mikrofon... dlaczego trzeba dokupywac jakas kamerke by odpalic skypa???? przeciez tu chodzi tylko o dodatkowe poddojenie Was:)
 

andreas2012

New member
nie narzekaj chociaż obraz maja do zniesienia (nie jakiś bardzo dobry ale w porównaniu z tym co oferuje konkurencja i biorac pod uwagę cene jest dobrze) dobiero bys sioe wk...l jakbys miał spiepszone smart i spiepszony obraz, wierz mi taki Samsung ma przyzwoite smart (w porównaniu z konkurencja bo do dobrego to daleka droga) ale zobacz sobie obraz zalacz np. program sd dopiero bys się wk..l, o 2 klasy gorzej w tej samej cenie a często w wyższej nie lepiej zależy jak trafisz
 

grzes_k

New member
wieszanie sie przegladarki jest faktem wystepujacym u wszystkich niezaleznie czy to seria LM, LA czy LB (google i "LG TV przegladarka brak pamieci")

Moje wrażenia są nieco inne. Pomimo, że system jest nowy to działa w miarę poprawnie. Ma swoje wady i zalety, ale takich problemów jak Ty nie miałem (TV kupiłem w kwietniu). Na CDA oglądałem od początku do końca kilka filmów, wczoraj jeszcze z ciekawości uruchomiłem film, w kolejnych kartach przeglądarki włączyłem równocześnie Onet, WP, Interię, Allegro, powróciłem do filmu - oprócz dłuższego oczekiwania na powrót działał prawidłowo.

Dotychczas błąd braku pamięci pojawił się u mnie dwa razy, nie pamiętam nawet przy jakiej okazji, bawiąc się, otwierając wszystko co się da.

Może system nie jest demonem prędkości, na pewno nie jest to szybkość kompa, ale da się z tym żyć.
Upierdliwy (zwłaszcza po przesiadce z "nie smarta" gdzie wszystkie reakcje były natychmiastowe) jest np. dostęp do ustawień, żeby zmienić parametry, tryb obrazu, trzeba po prostu chwilę czekać (zjawisko nie znane z "normalnego tv").

Co do Twojej rady aby sprawdzić soft konkurencji - też to polecam ale jak sam piszesz, przez 10 dni nie wychwyciłeś tych błędów! Niestety większość współczesnych produktów jest testowana na klientach, i dotyczy to praktycznie każdego producenta.
Nawiasem, np. dekoder UPC, pomimo regularnych aktualizacji softu, nadal się wiesza, przynajmniej raz w miesiącu wymagany jest "twardy reset".
TV jak podłączyłem do sieci tak pracuje do dnia dzisiejszego (oprócz dwukrotnego "braku pamięci" i zamknięciu aplikacji).

Jakość matrycy (47LB671) - przyciemnione narożniki i to koniec. Chmur nie dopatrzyłem się w całkowitej ciemności na planszy testowej, DSE, banding jest, po wpatrywaniu się, przy normalnym oglądaniu pomijalne. Nie podobają mi się tylko słabe kąty, nawet czerń jest niezła jak na powszechnie krytykowany IPS. Znając starsze LCD i plazmy naprawdę widzę postęp w jakości.

Jeśli chodzi o dojenie klienta - niestety jest to cel każdego producenta :(
 

bhn92

New member
Bez reklam
Fire bronisz tego lg i bronisz czemu nie kupisz w MM czy saturnie bedziesz mial pare dni na testy nie bedzie Ci sie podobalo to oddasz wiec kup ze go wreszcie i zobacz w domu jak to dziala bo narazie tylko w sklepie samsung gorzej lg lepiej ehh;p
 

przemek4net

New member
Witam
uwaga: webos w akcji! przygotujcie popcorn i cole
tak to dziala bez pitolenia juz
aktor: 42LB650V powered by webos!
Dlugosc filmu 5.18min

*******
Lg webos - YouTube
*******

Najciekawsze fragmenty

Szybkosc wlaczenia settings po wlaczeniu TV
(10ta sekunda... pilot ch... wie czy reaguje czy nie od 20 sekundy "cod zadzialalo"... czekamy do 34 sekund - daje to "reakcje" 14 sekund... łał!
Dowcipne LG: zwroccie uwage co na tym menu jest napisane Szybkie ustawienia - dowcipnisie)

czas 2.40
Szybkosc wlaczenia setting gdy byl juz wczesniej wlaczony pare razy

3.02 (mi to zajelo 40 sekund ale jednoczesnie krecac film schodzi dluzej - wiadomo)
przelaczanie z satelity na naziemna

3.55 - ciakwostka: gdy po przelaczeniu satelita->naziemna ostatnio aktywnym programem byla satelita to jednym guzikiem (back) przelaczam sie na satelite... czyli sie da, prawda?

4.16 (do 5.09)
Najlepsze moim zdaniem: ergonomia przelaczania pomiedzy DVB-T i DVB-S
kroki (klikanie)
Guzik live TV
przesuniecie sie z listy programow na P (n kilkniec!!!)
wybor P a nastepnie wybor z listy trybiw "satelita"
efekt: mamy 1500 programow wiec klikamy dalej
wybieramy opcje filtru
wybieramy ulubione A
wychodzimy z menu i juz mozemy cieszyc sie przelaczaniem program plus/minus pomiedzy naszymi ulubionymi programami na sat
Czy to nie wyjatkowo szybkie i ergonomiczne?

Polecam kazdemu kto ma za malo siwych wlosow!
Pozdrawiam,
Przemek
 

bhn92

New member
Bez reklam
ja zaraz zupam wideo smarta odemnie z sama ,qrcze wideo trwa 20 minut... widze ze stracilem rachube czasu bo chcialem krotki 5 minutowy zrobic;p;p
 

firekage

New member
Bez reklam
Fire bronisz tego lg i bronisz czemu nie kupisz w MM czy saturnie bedziesz mial pare dni na testy nie bedzie Ci sie podobalo to oddasz wiec kup ze go wreszcie i zobacz w domu jak to dziala bo narazie tylko w sklepie samsung gorzej lg lepiej ehh;p

Ty na poważnie chyba nie rozumiesz - ja nie mam zamiaru bronić niczego, piszę prawdę, zgodnie z tym co widziałęm, czym się bawiłem. Zresztą, jestem świadomym klientem, przed kupieniem czegokolwiek czytam, szukam, a podpisując jakąkolwiek umowę...czytam regulamin, który może mieć i naście stron (jako nieliczny). Bawiłem się tym, widziałem jak menu działa. Nie bawiłem się satelitą bo nie jest mi to potrzebne i z tym nie mam zamiaru polemizować, przyjmuję to za pewnik. Jednak skoro mowa o menu to kolega chyba nie wie, że dzisiejsze telewizory smartTV działają na tej samej zasadzie. Odpalasz telewizor i czekasz, aż całość załaduje się. W mojej Toshibie zanim będę mieć cokolwiek, ba, zanim będę mógł wydać pilotem jakąkolwiek komendę, nawet ścisz (zakładamy sytuację, w której telewizor grał na 100% siły głosu i go wyłączyłem) mija kilkanaście sekund, a w tym czasie widzę napis "ładowanie systemu" (a telewizor ryczy - wyobraź sobie co będzie w nocy...nie odpalę go w ogóle...bo komendy nie reagują do momentu załadowania systemu). Tego nie mają telewizory non smarttv. Autor powinien, na poważnie, zobaczyć jak to wygląda u konkurencji (pomijając Samsunga)...wówczas może inaczej patrzyłby na płynność i szybkość działania systemu LG.

PS - tak, Samsung gorzej bo miałem okazję widzieć obraz na nim. Zresztą, temat, wiadomo który, też śledzę, a sam dse/banding i równomierność podświetlania zaskoczyła mnie in minus. Wiesz dobrze, że mam 40L7335, z której jestem zadowolony (pomijając menu czy smartv, ale z tego drugiego nie korzystam), a więc pod kątem obrazu nic mu nie zarzucę, więc nie śpieszy mi się, mogę poczekać, poszukać...a i tak w styczniu pewnie wyjdzie kolejna nowa seria każdego producenta...
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Tak wyjdzie okolo marca ale wtedy znowu beda drogie;p ehh Fire Fire
Ty masz swoje zdanie widzac tv w sklepie ja mam widzac tv w domu i jestem pewny siebie w tej kwestii:) jeszcze wczoraj ogladalem weiczorem w ciemnosci serial outlander i qrcze czasami sie zastanawialem jak duzo gorzej wygladalby w tych samych warunkach na lgku bo testy w domu kiedys robilem ale chcialbym to zobaczyc jeszcze kiedys ;p

Wideo dostepne ,niby jest do wyboru 1080p ale i tak nie jest za ladnie bo w koncu telefon lg;p
Slychac klikanie pilotem na funkcje ktore wybieram, niektore rzeczy dawalem po pare razy zeby nie bylo ze raz szybko potem pewnie wolno ale tego nie pokaze...


https://www.youtube.com/watch?v=w6hYUUkXB7E
 
Ostatnia edycja:

Disto

New member
Bez reklam
Tak sobie sprawdziłem z ciekawości opinie [72] Niemców, i ten tv ocenili jako dobry...
Co do szybkiego przełączania grupy kanałów naziemnej/sat/radio.
Nie da się tego szybko zrobić właśnie tym przyciskiem z pilota TV/RADIO ?
W naszych LM'ach działa to sekwencyjnie: DVBT>SAT>RADIO[niestety].
Wszystko mam na liście ALL, Nie korzystam z A/B/C/D bo to bez sensu.
Wybieram program nr.1, lista wyświetla jedynkę z naziemnej i jedynkę z sat. Kursorem wybieram i to wszystko. Jest jeszcze prościej. Wybieram jedynkę, jest z naziemnej, naciskam powtórnie jedynkę i jest jedynka z satelitarnej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry