Webos & lg = opinie, problemy, prędkość działania wszystko o Webos LG

Kris0725PL

New member
Web OS 3.5 i przeglądarka też nie posiada obsługi Flash. Wystarczy wpisać "detect flash" i w gogle wyskoczy mnóstwo stronek do testowania. U mnie na LG 55"SJ800V pisze NOPE :)

Doadam też co mnie wpienilo. Przeglądarka nie potrafi zapisać tak głupiej rzeczy jak jakieś zdjęcie z internetu. Wyskakuje informacja pobieranie nie jest obsługiwane. O pobraniu jakiegoś pliku mp3 z netu mozemu pomarzyć :) Welcome to Web OS 3.5 i roku 2017.

Wogole wie ktoś gdzie można zgłaszać sugestie do poprawek w firmware?
 

Mangus112

New member
Możcie sprwadzić na webos 3.5 czy jak odpalacie jakiś materiał w aplikacji youtube np. 4k HDR, to w opcjach "statystyka dla nerdów" wskakuje was 4K/FHD itd?
Mam webos 1.4 i każdy materiał wskakuje mi 720P. Przez przeglądarkę to samo max rodzielczość na www.youtube.pl to 720p...
 

Kris0725PL

New member
Zaraz ci napisze więcej jak wejdę na lapka i powiem coś więcej na ten temat.
Wiec tak. Mam LG 55"SJ800V i najnowsze firmware 04.10.70. Web OS 3.5
Neta ciągnę z telefonu BlackBerry Q10. Zasięg 4G daje rady do szybkiego przesyłu danych.

Filmik w Full HD i takie info:
attachment.php


Jak widać wideo obsługiwane przez kodek v9. Mamy current i Optimal Res. Current czyli aktualna wyświetlana rozdzielczość i Optimal Res czyli domyślna w jakiej zostało nagrane wideo.

Generalnie aplikacja Youtube dostosowuje rozdzielczość do posiadanego łącza. Czyli jak masz jakieś wolne połączenie to 4K ci nie odtworzy raczej. Chyba ,że da się zapauzować wideo i poczekać na zabuforowanie wyższej rozdzielczości. Ja teraz mam lejek w nju mobile i max mam 1Mb/s i jak odtwarzałem filmik Full HD to max rozdzielczość miałem 640x480. Wyżej nie skoczyło. Nie wiem dlaczego tylko opisują viewport jako 1920x1080*2 Chodzi o skalowanie Full HD do 4K? Bo chyba nie pokazuje natywnej rozdzielczości matrycy TV. 55SJ800V przecież niema Full HD tylko 4K RGBW :D

Znalazłem też na youtube jak koleś opisuje ten problem.
https://www.youtube.com/watch?v=uOkEmTchlyE
 

Attachments

  • nerdyoutubestats.jpg
    nerdyoutubestats.jpg
    187,7 KB · Wyś: 542
Ostatnia edycja:

Mangus112

New member
Zaraz ci napisze więcej jak wejdę na lapka i powiem coś więcej na ten temat.
Wiec tak. Mam LG 55"SJ800V i najnowsze firmware 04.10.70. Web OS 3.5
Neta ciągnę z telefonu BlackBerry Q10. Zasięg 4G daje rady do szybkiego przesyłu danych.

Filmik w Full HD i takie info:
attachment.php


Jak widać wideo obsługiwane przez kodek v9. Mamy current i Optimal Res. Current czyli aktualna wyświetlana rozdzielczość i Optimal Res czyli domyślna w jakiej zostało nagrane wideo.

Generalnie aplikacja Youtube dostosowuje rozdzielczość do posiadanego łącza. Czyli jak masz jakieś wolne połączenie to 4K ci nie odtworzy raczej. Chyba ,że da się zapauzować wideo i poczekać na zabuforowanie wyższej rozdzielczości. Ja teraz mam lejek w nju mobile i max mam 1Mb/s i jak odtwarzałem filmik Full HD to max rozdzielczość miałem 640x480. Wyżej nie skoczyło. Nie wiem dlaczego tylko opisują viewport jako 1920x1080*2 Chodzi o skalowanie Full HD do 4K? Bo chyba nie pokazuje natywnej rozdzielczości matrycy TV. 55SJ800V przecież niema Full HD tylko 4K RGBW :D

Znalazłem też na youtube jak koleś opisuje ten problem.
https://www.youtube.com/watch?v=uOkEmTchlyE
Dzieki za info. Obecnie na łączu 24-30mb nie łapie mi fhd tylko upscaling może to jakieś graniczeniu aplikacji yt na webos 1,5. Mam tv fhd i chciałem odpalić materiał 1080p/60fps zobaczyć czy jest jakaś różnica skoro mam matryce 120hz. No ale.. co do filmiku wychodzi na to, ze tv nie odtwarzają pełnego 4k tylko 4k ready czyli upscaling fhd. Znowu marketing i wprowadzanie w błąd. Ma to sens bo dopiero procesory intel 7/8 generacji radzą sobie z dekodowaniem 4k/10bit.
 

Kris0725PL

New member
Taka mała ciekawostka na temat LG 55'SJ800V. Jak widzieliście powyżej, youtube w tv czyli wbudowana aplikacja pokazywała 1920x1080*2 jako viewport.

Kupiłem do tego tv XBOX ONE X i zainstalowałem aplikacje youtube ze store microsoft. Puściłem klip Edyty Górniak, który jest w 1080p i co mam w viewport? 3840x2160 :) Konsola ustawiona na 4K.
attachment.php


A tutaj widać jaki sygnał mam po HDMI
attachment.php



Dopiero teraz widać ta super rozdzielczość tv.

Byłem ciekaw czy w ustawieniach obrazu konsoli mój LG będzie obsługiwał wszystkie tryby. Na różnych filmikach z youtube widzialem,ze nie każdy tv sobie z tym radzi. Jednak LG niema z tym najmniejszego problemu.

attachment.php


Do pełni szczęścia brakuje tylko jednej rzeczy. KODI! Co najlepsze,w store Microsoftu dla xbox znajduje aplikacje KODI. Jednak dostępna jest tylko dla Windows 10. Jak wiadomo,w xboxie siedzi zmodyfikowany win10 więc było by coś pięknego jakby odblokowali opcje pobrania dla konsoli. Ale nic straconego. Gdzieś przeleciało mi przez oczy,ze maja taka wersję udostępnić oficjalnie dla konsoli. Będzie to piękny dzień. KODI na xbox one i sterowana padem. Poczuje się jak za czasów pierwszego xboxa i XBMC :)
 

Attachments

  • IMG_20171222_205020_1.jpg
    IMG_20171222_205020_1.jpg
    45,3 KB · Wyś: 480
  • IMG_20171222_205819_1.jpg
    IMG_20171222_205819_1.jpg
    57,6 KB · Wyś: 496
  • IMG_20171222_220953_1.jpg
    IMG_20171222_220953_1.jpg
    39,4 KB · Wyś: 486
Ostatnia edycja:

eclip

New member
Taka mała ciekawostka na temat LG 55'SJ800V. Jak widzieliście powyżej, youtube w tv czyli wbudowana aplikacja pokazywała 1920x1080*2 jako viewport.

Kris0725PL co nie zmienia faktu że widzisz okrojone 4k przez matryce RGBW
Zrobiłem podobny test tylko z UH668v i PS4 PRO.Wynik dokładnie tak jak u Ciebie, ale dociekliwy umysł zada sobie pytanie czy YT podaje inny materiał na 1920x1080*2 a inny na 4K ?
Tego nie wiem ale zbadałem jakie ma zapotrzebowanie na łączę:
 

Attachments

  • 4K.jpg
    4K.jpg
    37,9 KB · Wyś: 50
Ostatnia edycja:

Mangus112

New member
Kris0725PL co nie zmienia faktu że widzisz okrojone 4k przez matryce RGBW
Zrobiłem podobny test tylko z UH668v i PS4 PRO.Wynik dokładnie tak jak u Ciebie, ale dociekliwy umysł zada sobie pytanie czy YT podaje inny materiał na 1920x1080*2 a inny na 4K ?
Tego nie wiem ale zbadałem jakie ma zapotrzebowanie na łączę:

Bardzo ciekawe, wygląda na to samo. Dzięki za test.
 
Do góry