Webos & lg = opinie, problemy, prędkość działania wszystko o Webos LG

bhn92

New member
Bez reklam
no ja zawsze czekam z 30 sekund bo przeciez wiem ze wlacza sie to jak komputer poprostu... pokazalem normalnie jak dziala wszystko
 

farba

New member
Panowie jest 2015r, wyszły jakieś aktualizacje poprawiające płynność działania TV LG z WebOSem 1.0? Zastanawiam się nad kupnem 32LB650V i na jaką stronę nie wejdę, to wszyscy narzekają na powolność działania menu, przełączania kanałów i smarta. Dalej taka lipa?????
---------
Przy okazji porównań wspominacie o Samsungu. Nie wiem z jakimi Samsungami mieliście do czynienia, ale menu w moim budżetowym ES6100 działa błyskawicznie. Smart również, szczególnie jak na jednordzeniowego proca ARM. Nie chwalę, nie wydurniam się ze "szczęśliwym posiadaczem", po prostu TV działa płynnie, bo tak działać powinien. Obraz taki sobie, szczególnie liche kąty widzenia, dlatego zacząłem zerkać w stronę LG na IPS. Jednak jeśli mam czekać 2 - 3 sekundy aby zmienić kanał lub wejść do menu ustawień, to chyba jednak podziękuję.
 
Ostatnia edycja:

Vuko2000

New member
Czy tv LG 55 UH 600V dostanie Web OS 3.0 ?? Niby wszystkie serie z 2016 mają dostać aktualizację ale jak na razie jest nie dostępna.

Wysłane z mojego Apollo Lite przy użyciu Tapatalka
 

WPPP

Member
Czy tv LG 55 UH 600V dostanie Web OS 3.0 ?? Niby wszystkie serie z 2016 mają dostać aktualizację ale jak na razie jest nie dostępna.

Wysłane z mojego Apollo Lite przy użyciu Tapatalka

Zasadniczo TV z 2016 roku mają fabrycznie zainstalowanego webOS'a 3.0. Jedynie bardzo niewielka ilość najtańszych modeli ma webOS'a w wersji 2.0. I właśnie Ty kupiłeś sobie taki najtańszy model z 2016 roku, bez webOS'a 3.0. Najśmieszniejsze, że z Twojej wypowiedzi wynika, że chyba nie wiedziałeś nawet, co kupujesz. A wystarczyło kupić UH615V i już miałbyś webOS'a 3.0.
Nie orientuję się, nie jestem pewien, ale duża aktualizacja webOS'a 2.0 w kierunku dodania niektórych funkcjonalności webOS'a 3.0 być może faktycznie będzie, ale dla modeli z roku 2015. Ale to nie będzie pełne 3.0. Trudno np. oczekiwać funkcji powiększania fragmentów ekranu, skoro nie ma do tej funkcji przycisku na pilocie, a piloty z 2016 nie działają z modelami TV z 2015 roku. Chociaż ta akurat funkcja raczej ważna nie jest.
 

Vuko2000

New member
615V jest droższe a osobiście nie widzę różnicy dla mnie wystarczy 600V jest to świetny TV. Już nie pamiętam gdzie ale czytałem info że wszystkie TV z 2016 roku mają dostać Web Os 3.0 Poza tym jak rozpoznać czy jest czy nie ma od 3.0

Wysłane z mojego Apollo Lite przy użyciu Tapatalka
 

WPPP

Member
615V jest droższe a osobiście nie widzę różnicy dla mnie wystarczy 600V jest to świetny TV. Już nie pamiętam gdzie ale czytałem info że wszystkie TV z 2016 roku mają dostać Web Os 3.0 Poza tym jak rozpoznać czy jest czy nie ma od 3.0

Wysłane z mojego Apollo Lite przy użyciu Tapatalka

Należy przestrzegać zasadę, że przed zakupem TV sprawdza się jego specyfikację. W tym przypadku wystarczyło (najłatwiej i najszybciej) wejść na stronę LG i sobie ją przeczytać. Jest napisane, że UH600V ma webOS'a 2.0. I jest to jeden z nielicznych tegorocznych TV, który nie ma trójki.

TV z 2016 roku nie po to dostał webOS'a 2.0, ażeby za jakiś czas dostać aktualizację do 3.0. Aktualizacji do trójki nie dostanie żaden TV, a jedynie być może (co nie jest pewne) ubiegłoroczne dostaną rozszerzenie wersji 2.0 do niektórych funkcji z 3.0, ale to nadal będzie dwójka.
Jeśli zależało Ci na webOS'ie 3.0, to musiałeś sobie kupić TV z taką właśnie wersją systemu operacyjnego. To co TV dostaje wgrane w fabryce, to już zostaje niezmienne. Przynajmniej tak to na razie działa w LG. Może kiedyś to zmienią, że przynajmniej jeden raz TV-y z poprzedniego roku otrzymają aktualizację do pełnej tegorocznej wersji.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
615V jest droższe a osobiście nie widzę różnicy dla mnie wystarczy 600V jest to świetny TV. Już nie pamiętam gdzie ale czytałem info że wszystkie TV z 2016 roku mają dostać Web Os 3.0 Poza tym jak rozpoznać czy jest czy nie ma od 3.0

Wysłane z mojego Apollo Lite przy użyciu Tapatalka

Wejdz ustawienia>ogólne>o telewizorze>info o telewizorze i tu masz wszystkie dane
 

BelYaal

New member
Ja mam bardziej pytanie do youtuba na webos 3.0 (system zaktualizowany) i kwestii, jak mozna zmienic rozdzielczosc ogladanych materialow.
Tzn. na YOUTUBE wynajduje odpowiedni material w 4K i zapodaje go na TV (nie musze wspominac, ze TV 4K UHD plus model tegoroczny z HDR) i niby material zostaje odtworzony, tylko w prawym gornym rogu opisu materialu widze znaczek HD i stad przypuszczenie, ze moze nie koniecznie leci on wlasnie w 4K.
Dodatkowo tez, nie wiem, czy jest, a wydaje mi sie, ze powinna byc mozliwosc ogladania materialow HDR, czyli TV sam zmieni profil obrazu ze np. standard na HDR, niestety nic takiego nie zauwazylem, a np znalazlem, jeden material wlasnie 4K HDR i sciagnalem, go kompem z linka zamieszczonego w YOUTUBE i odtworzylem z pena... bez problemu i 4K i HDR.
Moze ktos mial juz z tym do czynienia.
 

eclip

New member
Aplikacja sama sprawdza połączenie i wybiera optymalną rozdzielczość.
Możesz przez www wybrać rozdzielczość.

W moim przypadku uh668v, lepszą przepustowość mam na wifi ac 866mb/s niż na kablu 100mb/s.
 

BelYaal

New member
czyli kwestia lacza..no niestety u mnie narazie jest tylko LTE i to slabe bo wiocha... ale dzieki, bo wiem juz w czym problem i nie musze dalej kombinowac z szukaniem dziury w calym
 

eclip

New member
Zapotrzebowanie na łącze, po wpisaniu w wyszukiwarkę google "4k hdr yt", trzy losowe wyniki przy 4K.
Po sprawdzeniu przepustowości, (80Mb/s) zapotrzebowanie to max 3300kB x 8 = 25 Mb/s
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    33,8 KB · Wyś: 47
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
Jak czytam te narzekania na web os to pusty śmiech mnie ogarnia.
Po oddaniu do sklepu dwóch Philipsów z Androidem i zakupie 49UH603V pierwsze co zauważyłem to kosmiczna prędkość systemu i rewelacyjna przeglądarka.
Przynajmniej w porównaniu z androidem, gdzie wybranie jakiejś funkcji, zwłaszcza świeżo po starcie tv, może skutkować oczekiwaniem liczonym w minutach - do tego stopnia że nie wiesz czy coś nacisnąłeś.
Albo resetem telewizora czy zawieszeniem na amen.
A w przeglądarce w ogóle nie ma flasha, więc o cda możesz sobie tylko pomarzyć, zamiast spróbować wywalić jakimś tam film w tym serwisie na braku pamięci.....

Tak więc warto pamiętać, że to tylko tv i zobaczyć jak wypada na tle konkurencji.
A wypada po prostu lepiej.

Fakt - zarządzanie listami kanałów jest skopane koncertowo, zwłaszcza zmiana kolejności kanałów.
Ale to chyba jedyna kiepska rzecz w tym tv.
Nie byłaby też trudna do poprawki.

Ale ta sama funkcja w androidzie na Philipsie nie wygląda wiele lepiej - zwłaszcza że trzeba do jej edycji i ułożenia użyć 4 różnych opcji z menu kontekstowego, a nie jednej wspólnej jak tutaj.
I też ma osobne listy kanałów dla dvb-c/dvb-t/dvb-s.

Za to reszta systemu Web OS 3.0 - miodzio.
Np. nagrania cykliczne o których marzyłem korzystając z Philipsa, współpraca z hdd, natywna przeglądarka ze wskaźnikiem, czy działanie multi-view.
 
Ostatnia edycja:

radam5

New member
A w przeglądarce w ogóle nie ma flasha, więc o cda możesz sobie tylko pomarzyć, zamiast spróbować wywalić jakimś tam film w tym serwisie na braku pamięci.....

WebOS nie obsługuje flash'a ale bawiłem się trochę wersją jeszcze 2.0 i cda chodziło bez problemów, bo na strona obsługuje też html5
 
Do góry