LG webos - DVB-T & DVB-S: laczenie programow

przemek4net

New member
Witam
ogladam programy dvb-t jak i dvb-s (astra+hb /wykorzystuje wbudowany tuner satelitarny)
Problem: nie umiem "polaczyc" na jednej liscie programow "naziemnych" i "satelitarnych"
Ogladajac naziemna musze gdziesz wlazic w ustawienia i brnac przez opcje menu... i ponowny powrot to samo

Pytanie:
- jak polaczyc "w jednosc" i wybrac np jako lista A naziemne i sat
- jezeli sie nie da (co tylko by utwierdzilo mnie w przekonaniu, ze to 1wszy i ostatni TV od LG) to jak to najsprawniej robic
Pozdrawiam,
Przemek
42LB650V
 

michal77

New member
Dziwne to, bo w starszych modelach np LM, bez problemu można było zapisać programy naziemne i sat na jednej liście. Jedynie nie można ich było mieszać.

Podczas pierwszej instalacji wybrałeś opcję wyszukiwania kanałów "Antena i TV satelitarna"?
 
Ostatnia edycja:

przemek4net

New member
Dziwne to, bo w starszych modelach np LM, bez problemu można było zapisać programy naziemne i sat na jednej liście. Jedynie nie można ich było mieszać.

Podczas pierwszej instalacji wybrałeś opcję wyszukiwania kanałów "Antena i TV satelitarna"?
inaczej: w trybie antena mam liste A z naziemnymi i w trybie satelitarnych tez mam liste A tyle ze z satelitarnymi.... wiec to sa odrebne listy tyle ze nazywaja sie tak samo
Inaczej: by przejsc z TVP1 "antenowego" na SAT1 satelitarny (oba sa na liscei A) musze n razy poklikac i powybierac jakies kretynskie opcje z menu co zabija caly plus posiadania wbudowanego tunera SAT.. na dodatek to @#$%%^^ z LG tak to wymyslily, ze jak mam zalozony filtr lista A na naziemnej i przelacze na satelitarne i nastepnie powroce to musze na nowo filtre lista A ustawic.
Odnosze wrazenie, ze ten telewizor ma soft jakosc jak tablet za 150 zyla z biedronki (niby wiele funkcji ale tak naprawde nic dobrze nie dziala)
Przemek
EDIT:
moge pol dnia ponownie stracic na instalacje, wyszukiwania stacji naziemnych i sate, ukladanie list.... powiedz mi tylko jedno: czy jest mozliwe zestawienie naziemnych i satelit na jednej liscie tak, ze jezeli w liscie jest po Polsacie naziemnym SAT1 satelitarny to "program+" przelaczy z polsatu na sat1 bez zadnych dodatkowych klikac po tym przymulonym menu?
 
Ostatnia edycja:

michal77

New member
Nie wiem jak jest w tych nowych TV Lg, ale u mnie w serii LM na liście All mam najpierw naziemne, a potem satelitarne programy i nic nie muszę przełączać w menu.
 

przemek4net

New member
Czesc,
jest tak, ze jak zlapal mi np 20 naziemnych i 1000 satelitarnych i pstrykach po naziemnych to plus z kanalu 20tego wraca na nr 1 naziemny
Edycja list ulubionych (a b c d) jest w ramach anteny lub satelity i po wejsciu w edycje listy pole wyboru antena, kablowka, satelita jest nieaktywna
Przemek
wyglada na to, ze cale to webos jest g... warte i powolne

EDIT
dzwonilem do LG... na jedenk liscie tego sie nie da zrobic a przelaczanie antena-sat przez live menu jest upierdliwe
Ten TV to badziew o jakosci dokldanie takiej jak jakosc przyklejenia listwy okalajacej ekran
Powinni go sprzedawac w biedronce razem z tabletami za 150pln (jakosc jednego i drugiego jest podobna)
 
Ostatnia edycja:

Disto

New member
Bez reklam
Co do szybkiego przełączania grupy kanałów naziemnej/sat/radio.
Nie da się tego szybko zrobić właśnie tym przyciskiem z pilota: TV/RADIO ?
W naszych LM'ach działa to sekwencyjnie: DVBT>SAT>RADIO[niestety].
Wszystko mam na liście ALL, Nie korzystam z A/B/C/D bo to bez sensu.
Wybieram program nr.1, lista wyświetla jedynkę z naziemnej i jedynkę z sat. Kursorem wybieram i to wszystko. Jest jeszcze prościej. Wybieram jedynkę, jest z naziemnej, naciskam powtórnie jedynkę i jest jedynka z satelitarnej.
 

przemek4net

New member
Wybieram program nr.1, lista wyświetla jedynkę z naziemnej i jedynkę z sat Wybieram jedynkę, jest z naziemnej, naciskam powtórnie jedynkę i jest jedynka z satelitarnej.
Wspomniany kretynski sposob dostalem jako porade mailem od lg...guzika tv radio nie mam (seria lb zwykly pilot) jak naciskam drugi raz jeden to wskakuje 11 lub pojawia sie menu z programami zaczynajacymi sie na jeden...dla mnie ten webos w tym wydaniu to nieeergonomiczna powolna koopa
Przemek
 

farik

New member
Witam.
Posiadam 42la660s i też nie ma łatwej opcji przełączania kanałów Sat i dvb-t. Nie można zapisać ich na jednej liście. Przez to używam tylko kanałów z listy sat z wbudowanego tunera.
 

Przemek22tex

New member
Witam. Panowie a czy istnieje jakiś program komputerowy do ustawienia listy kanałów sat tak żeby je poukładać po swojemu i wgrać do tv? Po wyszukaniu w tv wybrałem operatora nc+ ale polskie programy to muszę szukać pomiędzy talibami.
 
Do góry