LG 42LA690S wolny smart, więcej niż wolny

belmondo80

New member
No i się zacznie. Zgłosiłem zlecenie do serwisu odnośnie działania SMART w moim TV LG 42LA690S. Ja rozumiem, że to nie jest komputer i strony nie będą się wczytywały od razu jednak skoro to jest to wymagam aby odtwarzanie filmów z Youtube chodziło w miarę płynnie. I tu pytanie czy ktoś miał problem z takim aspektem. U mnie samo Youtube uruchamia się ok 30 sek. Wygląda to jak problem z buforowaniem, nieraz obraz się zatrzymuje a dźwięk leci dalej. To samo dot. wbudowanej przeglądarki a sprawdzenie prędkości łączą nieraz jest w ogóle nie możliwe. Jeśli już się uda to podawana jest wartość 1/6 mojego łącza gdzie rzeczywisty transfer jest na poziomie 60mbs (sprawdzane na laptopie czy smartphonie)

Czy ktoś spotkał się z ww. problemem, czy da się to załatwić serwisem czy będą zwalali, że to nie takie łącze ze to TV ma służyć do oglądania TV a nie do puszczania np. filmów z sieci.? Dzieki z góry za porady.
 

xicil

New member
Co do działania aplikacji youtube to potwierdzam - okropna żenada. Często po włączeniu filmu dźwięk jest od razu, obraz po 15 sekundach, pasek postępu zaczyna się poruszać po 30. Czasem w trakcie oglądania obraz się zacina, dźwięk rzadziej ale się zdarza. I to nie jest kwestia tylko buforowania filmów, sama nawigacja po aplikacji, przechodzenie przez jej różne sekcje itp. też strasznie laguje. Członkowie kółek szachowych są bardziej responsywni. Żadna aplikacja na moim TV nie działa tak słabo jak youtube.
Mam 50LA660S. Internet 100Mbps. Probowalem DNSy lokalne jak i te z OpenDNS - bez zmian.
 
Ostatnia edycja:

belmondo80

New member
Co do działania aplikacji youtube to potwierdzam - okropna żenada. Często po włączeniu filmu dźwięk jest od razu, obraz po 15 sekundach, pasek postępu zaczyna się poruszać po 30. Czasem w trakcie oglądania obraz się zacina, dźwięk rzadziej ale się zdarza. I to nie jest kwestia tylko buforowania filmów, sama nawigacja po aplikacji, przechodzenie przez jej różne sekcje itp. też strasznie laguje. Członkowie kółek szachowych są bardziej responsywni. Żadna aplikacja na moim TV nie działa tak słabo jak youtube.
Mam 50LA660S. Internet 100Mbps. Probowalem DNSy lokalne jak i te z OpenDNS - bez zmian.

Identyczny objaw. Zmiana DNS nic nie daje. Nagrałem kilka sampli w dowodzie jak to chodzi i jutro serwisant zabiera TV. Totalna porażka z tymi aplikacjami z YT chyba najbardziej a to chyba najczęściej używana apka dostępna na SMART.
 

xicil

New member
belmondo80 daj znać jak się sprawa potoczy, jestem ciekaw. Mnie też to strasznie wkurza, bo youtube to najprzydatniejsza apka na tv.
 

belmondo80

New member
belmondo80 daj znać jak się sprawa potoczy, jestem ciekaw. Mnie też to strasznie wkurza, bo youtube to najprzydatniejsza apka na tv.

Spox. Na ten moment tworzę jakiś opis tego wszystkiego na A4 mam zamiar im to przekazać. Tylko mam wrażenie ze na darmo moje trudy, że zaraz wyjdzie że jest problem z netem albo ze to wina YT:) Nie zależy mi na jakiejś tam super płynności tylko niech filmy nie mają tej meczącej "czkawki".
 

belmondo80

New member
Tv został zabrany do serwisu. Będą testowali. Dziwne jest to, że Pan z serwisu uruchomił jakiś tester łącza na Ipla gdzie transfer mojej sieci wynosił 5mbps? gdzie łącze jest 60mbps i pozostałe urządzenia w sieci taki transfer osiągają. Co jeszcze dziwne, że jak uruchamiałem test na stronie TV to transfer był na poziomie 20mbps. Skąd takie różnice? Czy to są pomiary w innych punktach?
 

Adamson_PL_

New member
Tv został zabrany do serwisu. Będą testowali. Dziwne jest to, że Pan z serwisu uruchomił jakiś tester łącza na Ipla gdzie transfer mojej sieci wynosił 5mbps? gdzie łącze jest 60mbps i pozostałe urządzenia w sieci taki transfer osiągają. Co jeszcze dziwne, że jak uruchamiałem test na stronie TV to transfer był na poziomie 20mbps. Skąd takie różnice? Czy to są pomiary w innych punktach?

domniemam że test z poziomu ipli mierzy prędkość między TV... a serwerem ipli ;] Można go o kant tyłka rozbić - ale serwis ma takie wytyczne a nie inne :(
 

tomrom1985

New member
U mnie została wymieniona płyta główna jednak nie zmieniło to wiele. Problem jest chyba w sofcie. Downgrade jakoś nie udał mi się lub źle go przeprowadzałem. Jeśli ma ktoś opis jak zrobić downgrade softu będę wdzięczny za opis.
 
Do góry