*New* LG 47LB2RF/42LB2RF i 42LB2R/37LB2R

PLaYA

New member
Tak więc przeglądając nasze fora, mało co znalazłem informacji na temat nowych modeli LG. Postanowiłem napisać info o nowych modelach LG (można umieścić wątek również w nowościach?). Poszperałem nieco "worldwide" i najwięcej znalazłem u naszych zachodnich sąsiadów i w wideo miX. W świetle znalezionego info, bardzo podoba mi się ta nowa seria, i nie ukrywam iż chętnie bym sobie któryś z modeli zakupił (47lb2rf ok 11 tyś - jak na razie cena zaporowa). Tak więc pozostaje na razie czekać i mieć nadzieje, że reszta modeli szybko zawita również do polski(szczególnie 42'cale).​




Nie będe się rozpisywał, bo dużo wyjaśnia tabela porównawcza zamieszczona u dołu, wyjaśniająca różnice w modelach(chyba z instrukcji scan ktoś zrobił.​


Tak więc czas na podstawowe info:​
  • Wszystkie cechy wspólne modeli to system dźwięku 2*10W + 30W Subwoofer ( Zastosowano system dźwięku przestrzennego surround max, SRS TXT i BB) :)
  • PureBlack level (3 ustawienia low/med/high)
  • Wszystkie Modele zostały wykonane w technologii S-IPS with EEFL Backlight (In Plane Switching), która umożliwia oglądanie obrazu pod dużym kątem bez zmiany kontrastu i "wyblakłych" kolorów. (modele 47/42LB2RF są FuLLHD, natomiast 42LB2R/37LB2R Hd ready(1366/768) 8)
  • Zastosowano szereg filtrów poprawiajacych jakość materialu SD(upscaling): New XD Engine oraz wiele funkcji takich, jak DCDi by Faroudja, Comb Filter 3D, DLTI, DCTI i Intelligent Eye.Ta ostatnia automatycznie reguluje parametry obrazu w zależności od oświetlenia w pomieszczeniu, zapewnia lepszy kontrast, kolor i rozróżnialność szczegółów na ekranie, lepszy komfort oglądania, a także zmniejsza zużycie energii elektrycznej. :)
  • Modele Hd ready posiadają Perfect Motion Drive(120Hz) dla lepszego odwzorowania płynności ruchu i kontrast 5000:1
  • Pilot zdalnego sterowania w modelu 47LB2RF(Nie wiem czy w innych) jest uniwersalny. Można zaprogramować go tak, aby umożliwiał sterowanie większością elektronicznych urządzeń również innych producentów. :)
  • Wszystkie modele wyróżnia masywna, obrotowa podstawa stołowa (obrót o 30 stopni w prawo i w lewo)
  • Kolor polyskliwy czarny Pianoblack(a'la samsung)
Co do dostępności modeli: 47'cali jest u nas dostępny, natomiast model 42'Full HD prawdopodobnie również pojawi się pod koniec stycznia. Co do dwóch pozostałych to widzę, że w internetowych sklepach już ceny są, jednak gdzie nie gdzie piszą "towar dostępny od stycznia".​

Ceny:​
47LB2RF-FulHD-od 11480 zł
42LB2RF-FulHD-? ok. 8-9tys szacuje?
42LB2R-zaczyna się od 6177 zł​
37LB2R-zaczyna się od 5327 zł



Jeśli ktoś się stał posiadaczem któregoś z TV niech najszybciej da znać jakie wrażenia i czy warto :-o






Resztę możecie zobaczyć poniżej, załączam kilka fajnych zdjęć modelu 47'cali:​














I na koniec tabelka porównawcza wszystkich nowych ,modeli ( :D ja/tak,nein/nie :sad: ) :​

Admin: Obrazek znika poniewaz go kasuję bo jest za szeroki!!


Cos znika ten obrazek nie wiem czemu w razie co:​


Jeśli ktoś posiada jakieś wieści (dostępność/cena) jeszcze niech uzupełni ten topic dzięki czemu będziemy na bieżąco.
Mój pierwszy post także komentarze mile widziane :rolleyes:
ta aluzja to tylko dla żartu nie miałem zamiaru nikogo obrażać,ale ok podporządkowuje się :)

Admin: wzorowo założony wątek, jedynie tabelkę proszę zamieścić jako załącznik i powstrzymać się od głupich aluzji w stylu "szwa***"
 
Ostatnia edycja:

luki1166

New member
37lb2r

Witam
Jestem Sprzedawcą W Sklepie Rtv I Mam Zamiar Kupic 37lb2r
Czytając Milion Postów O Lcd Wybrałem Tego Sam Go Jeszcze Nie Testowałem I Nie Widziałem Ale Model Jest Bardzo Ciekawy A Co Najważniejsze Mam Wiadomosci Z Moich Hurtowni, że W Najbliższym Czasie Ma Potaniec (ok 2 Miesiące)
Co Jest Wazne Ma Subwofer, 6 Milisekund Reakcji, 5000:1 Kontrast (rzeczywisty 1600:1), ładny Wygląd ;)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Mam prośbę do pośiadaczy (jeśli tacy sa) modelu LCD LG LB2R 42" o opinie dotyczące w szczególności jakości sygnału w połączeniu z Nką.Patrzac na specyfikacje tego tv poważnie myśle o jego zakupie i proszę o podzielenie się wrażeniami z użytkowania tego LCD.
Dzięki i pozdrawiam
 

Ryku

New member
Wlasnie dzis kupilem 42LB2R, naprawde super, mam "tylko" cyfrowy polsat z dekoderem Samsung podlaczonym po Scart-RGB i jestem bardzo mile zaskoczony jakoscia obrazu ( oczywiscie TVP1 i 2 jest niezbyt piekne, ale to wina polsatu ), DVD po komponencie, lux, nie wiem czy jest to zasluga tych 100Hz, czy digitalnych korektorow, wszystko jedno, efekt jest bardzo dobry. Bylem przez ok. 2 tygodnie posiadaczem 37LE2R, nie ma porownania, pewnie dlatego, ze LB2R kosztuje dwa razy tyle, ale coz nie zaluje...
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ryku napisał:
Wlasnie dzis kupilem 42LB2R, naprawde super, mam "tylko" cyfrowy polsat z dekoderem Samsung podlaczonym po Scart-RGB i jestem bardzo mile zaskoczony jakoscia obrazu ( oczywiscie TVP1 i 2 jest niezbyt piekne, ale to wina polsatu ), DVD po komponencie, lux, nie wiem czy jest to zasluga tych 100Hz, czy digitalnych korektorow, wszystko jedno, efekt jest bardzo dobry. Bylem przez ok. 2 tygodnie posiadaczem 37LE2R, nie ma porownania, pewnie dlatego, ze LB2R kosztuje dwa razy tyle, ale coz nie zaluje...

Możesz napisac ile konkretnie zaplaciłes i gdzie go kupiłes.
Jak możesz to wrzuc kilka fotek w realu .Jestem bardzo ciekaw bo ojciec chce taki kupic
POZDRO!
 

Ryku

New member
AWGUST72:
Kupilem ten Telewizor po tak zwanej "znajomosci" od pracownika LG, pewnie maja jakies kontyngenty, zaplacilem 6000PLN.
Zdjecia masz kilka postow wyzej, wyglada bardzo elegancko z ta czarna ramka.

DIANA:
dzwiek jest bardzo dobry, subwoofer bardzo dobrze wykonuje swoja prace, dzwiek ustawilem jako uzytkownik i troche pobawilem sie Equalizerem.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Dzieki Ryku mam prośbę jak wygląda obraz przy ;szybkich; akcjach, może jakiś mecz oglądałes? ,czy ta matryca jest tak dobra jak ją przedstawiają.
 

Ryku

New member
Pilki noznej teraz akurat jak na lekarstwo, ale wczoraj ogladalem lige angielska i bylo super, zadnego smuzenia, niestety boisko wyglada z daleka jak jedna wielka zielona plama, ale to chyba slabosc wszystkich LCD.
Nadal jestem bardzo zadowolony, przy ogladaniu DVD obraz jest tak jakby "spokojniejszy" i jest lekkie wrazenie trojwymiaru, postacie sa bardzo wyrazne. Jedyny minus to pilot, ktory moim zdaniem wyglada jak od telewizora za 200 zlotych, tu nieststy LG niepotrzebnie oszczedza.
Teraz ja mam pytanie do forumowiczow: dzis kupilem zlacze komponent do DVD i niestety nie mam sygnalu w TV, moze mi kotos z Panstwa pomoc?

Pozdr Ryku
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ryku napisał:
Pilki noznej teraz akurat jak na lekarstwo, ale wczoraj ogladalem lige angielska i bylo super, zadnego smuzenia, niestety boisko wyglada z daleka jak jedna wielka zielona plama, ale to chyba slabosc wszystkich LCD.
Nadal jestem bardzo zadowolony, przy ogladaniu DVD obraz jest tak jakby "spokojniejszy" i jest lekkie wrazenie trojwymiaru, postacie sa bardzo wyrazne. Jedyny minus to pilot, ktory moim zdaniem wyglada jak od telewizora za 200 zlotych, tu nieststy LG niepotrzebnie oszczedza.
Teraz ja mam pytanie do forumowiczow: dzis kupilem zlacze komponent do DVD i niestety nie mam sygnalu w TV, moze mi kotos z Panstwa pomoc?

Pozdr Ryku
Rozumiem że nie masz sygnału pomiędzy dvd a tv po podłączeniu nowymi kablami component ?
Jesli tak ,napisz jakie masz dvd i czym wczesniej je połączyłesz ?
Jezeli miałeś połączone to np kablem euro a w ustawieniach dvd ustawiłeś w dziale "Video ouput " ustawiłes na "RBG" to musisz zmienić na "video" i wtedy wszystko zagra:eek:
 

Ryku

New member
Dzieki za szybka odpowiedz AWGUST72, zrobilem tak jak napisales, zaczelo smigac, jest lepiej niz po SCART, jeszcze raz dzieki.
 

Zloto

New member
37lb2r

Witam. Zamierzam zakupić LG model 37LB2R może ktoś z użytkowników opisać swoje wrażenia i czy za obecną cenę ok 5300zł można kupić coś lepszego (zależy mi także na dobrym dźwięku bo nie mam kina domowego).
Jak na tych modelach wypadają filmy Divix
 

Seb.xyz

New member
Mam od konca stycznia 37LB2R i...

Witam !

Na tyle na ile pozwolil mi czas, sprawdzilem pod kazdym wzgledem ten TV.I tak : przy sygnale DVD obraz bez zastrzezen, to samo tyczy sygnalu z C+.Jednak to co zobaczylem z Discovery HD z ,,n''-ki przeszlo moje wszelkie oczekiwania.Obraz bardzo wyrazisty, szczegoly bardzo dobrze widoczne.Przy programach przyrodniczych w szegolnosci jest to kapitalnie widoczne. Taka zebra , to mam wrazenie kiedy ja widac, jakby za chwile miala wysc z tego ekranu :D Jedno jest jak dla mnie troche utrudnione w tym TV , no chyba ze go jeszcze calkiem nie opanowalem.Nie ma mozliwosci jakiegos ogolnego ustawienia parametrow obrazu dla wszytkich kanalow.Tzn zeby byla opcja taka jak ,,pelny''Gdy jest obraz przekazywany po HDMI lub Component, odchodza tez odrazu min opcja pelny.A pozostale moga nie zawsze ustawiac obraz bez znieksztalcen.Dotyczy to ustawien w TV.Nie pomaga tez ustawienia w tunerku TV-N.JAk obra jest OK na Discovery HD to na HD Sport jest obciety, jak zrobie w opcjach rozciagniete w ,,n''-ce, to N-sport jest ok, ale Discovery juz nie.Do tego mam prosbe do osoby , ktora ma ten TV albo zna jego mozliwosci.Chodzi mi o funkcje zoom 1 i zoom 2.Czy ta funkcja nie powinna dzialac tak ze ekran ma sie rozciagac rownoczesnie w gore i w dol by dobrac wielkosc taka jak sie chce? Bo u mnie dziala to tylko tak ze owszem przesowa sie obraz ale albo do gory albo ku dolowi.Czy to normalne?? Bo wtedy obcina mi albo gore albo dol.To wg mnie nie ma sensu w takiej postaci.No chyba ze to mi sie tak zrobilo po sprawdzaniu.A co za tym idzie pytanie drugie do tego , czy w tym TV istnieje cos jak reset ustawien ??Ustawienia fabryczne?? Bo moze cos sam namieszalem ;(
 

zen28

New member
czy to normalne, żeby w tym telewizorze występowało smużenie na filmach czy transmisjach sportowych? Ma przecież szybką matrycę, a smużenie występuje np na skokach narciarskich czy w filmach (bez szybkiej akcji). Mam kablówkę, jeśli to ma jakieś znaczenie. Obraz bardzo wyraźny, jestem mile zaskoczony bo przy kablówce nie spodziewałem się cudów, ale to smużenie trochę denerwujące
 

kolopeter2

New member
no nie wiem

37rc2r w sumie moge potwierdzic smuzenie. sport: pilka nozna mooocno kopnieta w powietrze potrafi sie roztroic. w sumie malo sportu ogladam , ale to mi sie rzucilo w oczy. filmy- czasami tez potrafi zasmuzyc w nioczekiwanych momentach, gdzie nie ma akcji. np facet w kapeluszu podnosi glowe na tle ciemnego nieba . takie efekty widzialem jak kupilem te tv. teraz juz tego nie widze :) bardziej mnie denerwuje subwoofer. gdzie on kurka jest ????
szczerze to spodziewalem sie troszke lepszego dzwieku. wyczytalem w instrukcji , ze mozna podlaczyc subwoofer do tv. tylko jakiego??? aktywnego , pasywnego i w ktore l czy R wejscie. w instrukcji cisza .
aby uzyskac tzw czern to mozna zapomniec o ustawieniach fabrycznych.
menu jest troszke ubogie jak dla mnie. mam w domciu jeszcze bravie z serii w, czyli w miare wysokiej serii. brawia za to ma brzydsze lepsze menu:) dzwiek tez w sumie bez rewelacji. i znowu sie chwale: mam takze philipsa crt. w sumie kosztowal tyle co teraz lcdeki, no ale tam to dzwiek powala na kolana. dlatego porazka bylo kupinie kina domowego do niego. odbiegam od tematu...
37lb2r -jak dla mnie cieniutko gra. moze ktos wie co z tym subwooferem, jak go podlaczyc. pilot - lepszy niz w brawii. tylko czy da sie zmienic w nim ze naciskam 1 to skacze na jeden, a nie czeka na nastepna cyfre ??
mam tylko 4 programy :)
zapomnialbym na smierc. ta powloka fortepianowa do okola tv. rysuje sie straaasznie latwo. nawet oryginalna szmatka. czasami jak sie ja dotknie to na drugi dzien potrafi sie tam zebrac kurz .
dobra koniec .... bo to moj pierwszy post
ps . w sumie polubilem go
 
Ostatnia edycja:
Do góry