Wszystko o serii le2r (32le2r 37le2r 42le2r)

Fantom

New member
Cześć,

No właśnie jak w temacie.
Jestem na etapie wyboru TV. Oglądam wszystkie modele w różych sklepach.

Wczoraj w MM zobaczyłem LG 37LE2R. Powiem tak bardzo mi się spodobał.
Jakość obrazu (leciał akurat chyba TVP1) bardzo dobra. Kolory soczyste, niezła czerń, zero ziarna (jak to często się zdarza przy kiepskim sygnale z kablówki).
Dla porównania obok stały Sony,Samsung,Sharp zasilane tym samym sygnałem. Obraz na LG był naprawdę dobry.

O ile do tej pory byłem przekonany do Samsunga 40R71 to teraz zacząłem się zastanawić.

No i jeszcze jedno. LG podaje że ma kontrast 1:1600. Czy to znów sztuczka marketingowa jak w wypadku Samsungów? Czy jednak prawda (kontrast tego TV bardzo mi się podobał) ?

Cena na allegro obu tych TV (Samsung 40R71 i LG 42LE2R) również zbliżona. Około 5600 zł.

Czy ktoś już nabył tego LG'ka? Co można o nim powiedzieć?

Pozdrawiam,
Tomek
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fantom napisał:
Cześć,

No właśnie jak w temacie.
Jestem na etapie wyboru TV. Oglądam wszystkie modele w różych sklepach.

Wczoraj w MM zobaczyłem LG 37LE2R. Powiem tak bardzo mi się spodobał.
Jakość obrazu (leciał akurat chyba TVP1) bardzo dobra. Kolory soczyste, niezła czerń, zero ziarna (jak to często się zdarza przy kiepskim sygnale z kablówki).
Dla porównania obok stały Sony,Samsung,Sharp zasilane tym samym sygnałem. Obraz na LG był naprawdę dobry.

O ile do tej pory byłem przekonany do Samsunga 40R71 to teraz zacząłem się zastanawić.

No i jeszcze jedno. LG podaje że ma kontrast 1:1600. Czy to znów sztuczka marketingowa jak w wypadku Samsungów? Czy jednak prawda (kontrast tego TV bardzo mi się podobał) ?

Cena na allegro obu tych TV (Samsung 40R71 i LG 42LE2R) również zbliżona. Około 5600 zł.

Czy ktoś już nabył tego LG'ka? Co można o nim powiedzieć?

Pozdrawiam,
Tomek


Cześc

Ja też przez ostatni tydzień byłem na etapie szukania nowego tv Przesiadłem sie ze starego "tylnoprojektowca" i miałem wybór między plazmą a lcd Mojej zonce z jakiegoś powodu nie spodobał się obraz w plazmie i wybór padł na lcd.Z uwagi na ograniczenia finansowe do ok 5500 mialem do wyboru 42 calowe LG i reszte ale 37. Mnie tez najbardziej spodobałą się LG LE2R . Od wczoraj w EuroRTV jest na nie promocja 4999PLN Zamówiłem taki i w poniedziałek przywiozą mi go z Poznania do Zielonej Góry(koszt dowozu 20PLN)
Już nie moge sie doczekac na efekty!
 

SzymonH

New member
42le2r

AWGUST72 napisał:
Zamówiłem taki i w poniedziałek przywiozą mi go z Poznania do Zielonej Góry(koszt dowozu 20PLN)
Już nie moge sie doczekac na efekty!

Witam.

Po rozpakowaniu pudła i odpaleniu sprzętu proszę o napisanie kilku słów na temat tego TV. Proszę również o info jakiego koloru jest obudowa bo na internecie są 2 - szara i czarna.

Dziękuje i pozdrawiam
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
SzymonH napisał:
Witam.

Po rozpakowaniu pudła i odpaleniu sprzętu proszę o napisanie kilku słów na temat tego TV. Proszę również o info jakiego koloru jest obudowa bo na internecie są 2 - szara i czarna.

Dziękuje i pozdrawiam

I stało się. PO wielkim wybieraniu , oglądaniu i czytaniu wielu postów-JEST.
trzy godziny temu przywiexli i wniesli za free na 3 pietro_Odpakowałem i jest.
Pierwsze wrażenie to BDB . Niech sie nikt z posiadaczy Samsungów nie obrazi ale mnie troche w nich ta "fortepianowa " politura wokół ekranu denerwowała -ale to subiektywne zdanie.Tu czerń jest matowa i elegancka. Po podląćzeniu do kablówki-pierwsze ździwienie-Obraz jak na kablówke naprawde dobry a spodziewałem się kaszy i to dużej.Przynajmniej tak mówili mi w sklepach.Potem podłączyłem do dvd przez scarta-jest dobrze ale jak dałem przez hdmi no to wymiata.Potem doożyłem n-ke i jest więcej jak SUPER. Trzeba jednak trochę pobawic sie ustawieniami bo te fabryczne to lekko mówiąc dno i robią z LG -lampę do oświetlania pokojuale jak sie nad nim popracuje to powala.Nie żałuje żadnej wydane złotówki i uważam iz tej klasie cenowej tj 5000PLN -to jest super wybór. Nie pisze tego bo już go kupiłem.Dogadałem sie z gościem z EuroRTV że go zainstaluje , pooglądam 2-3 godzinki i dopiero zdecyduję.Pewnie gdybym dołozym jeszcze z 3000-3500 kafla to miałbym lepszy obraz Ale ten jest naprawde dobry i wydaje mi sie iz nie warto , jeżeli sie nie ma albo nie musi wydawać wiecej pieniedzy. Dzieki temu zaoszczędziłem kilka ładnych tysięcy a za dwa, trzy lata będa pewnie lepsze tv i wtedy poszukamy czegos nowszego .Przecież nie wiążemy się z tz na całe zycie Ogólnie mówiąc polecam LG z cała tego odpowiedzialnością
/Oczwyiście do mojego dvd Panasa dokupiłem znosne kabelki Techlinka(hdmi i component)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jutro będą u nas - więc porównamy je do 42 Sharpa Sa 1 - nowego modelu. Sam jestem ciekawy jaki będzie wynik.
pozdrawiam
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
ThYX napisał:
Modele LC mają na 2 HDMI. A model LE ma 1 HDMI ?

Nie wiem jak LC ale mój LE2R ma jedno hdmi Ale ja to rozwiązalem tak iż n=ke puszczam hdmi a dvd po dobrym componencie i obraz mam "zyletka"
Szkoda że nie ma drugiego hdmi ale czytałem że w niektorych przypadkach łączenie po dośc dobrym componencie daje obraz zbliżony a czasem lepszy od hdmi
 

rafallis

New member
42le2r

małe pytanko działa ci n-ka po hdmi w lg 42LE2R bo u mnie nie śmiga n-box recorder tylko po komponent chyba ż przełącze na dvi to obraz po hdmi jest ale brak dzwięku po włączeniu trybu hdmi trzaski i obraz śnieżenie!!!!!!!!!!
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
rafallis napisał:
małe pytanko działa ci n-ka po hdmi w lg 42LE2R bo u mnie nie śmiga n-box recorder tylko po komponent chyba ż przełącze na dvi to obraz po hdmi jest ale brak dzwięku po włączeniu trybu hdmi trzaski i obraz śnieżenie!!!!!!!!!!


Po przeczytaniu tego forum byłem święcie przekonany że n-ka nie będzie mi działala po hdmi w tym modelu Jednak zdziwiłem sie i to mocno , bo wszystko smiga dobrze Tzn na tyle dobrze jak podaje n-ka , bo niestety mnie kłopoty ze zmianą transpondera tez nie ominely co trochę zaczyna juz mnie wk.....
 

Ryku

New member
Wczoraj stalem sie posiadaczem w/w modelu, ale po kolei...
Wlasciwie to bylem napalony na LG 37LB2R, ale nowy model, cena niestety nie spada, w necie ok 5.300 PLN. W zwiazku z tym, ze nie posiadam n-ki, ani DVD z HDMI, zdecydowalem sie na "biedna" wersje tzn 37LE2R. Przedwczoraj przeskakujac po kanalach, trafilem na niemiecka reklame sklepu SATURN 899 EUR. kalkulator do reki i wyszlo cos okolo 3.500 PLN, niezle. Za telefon, do sklepu w Berlinie (jestem ze Szczecina) jest? Jest!
Prosze zarezerwowac za dwie godziny bede. Po drodze mysle: a moze jednak 37LB2R, jest lepszy, nowszy itd... No i tak bijac sie z myslami podjechalem pod sklep. Zobaczylem go na tle Philipsow i Samsungow, nie wypadl zle, no dobra biore...
Przyjechalem do domku, rozpakowalem ( podstawa byla juz przymocowana) i odpalilem. Efekt fajny, ale musialem troche zmniejszyc kontrast, kolory i jasnosc. Generalnie nie ma smuzenia, na slabszych kanalach lekka pikseloza, ale to nie wina telewizora, tylko cyfrowego polsatu. Na tvn, polsacie, eurosporcie i kanalach niemieckich, zyleta, DVD po scarcie-super, dzwiek niezbyt dobry, malo basow, ale mam przeciez kino domowe. Reasumujac- fajny LCD za male pieniadze, napewno sa lepsze, ale na moje werunki fajnie.
PS.
Czy ktos z panstwa moglby mi przypomniec jak to bylo z taym poziomem czerni, bo faktzycznie czarny jest troche szary.
 

don111

Banned
mam co prawda 37LC2R ale powinno byc podobnie - przy oglądaniu Tv nie mogę tego zmienic, opcja uaktywnia się dopiero przy oglądaniu dvd (przez hdmi) - można zmienic poziom czerni wysoki/niski...
ale jeśli masz ustawiony na "niski" to nie musisz nic zmieniac, po przestawieniu na "wysoki" nie da się oglądac, czarny jest zupełnie szary
a tak tylko czasami lekko wpada w szary, no ale brak idealnej czerni to już wada wszystkich LCD :)
 

Ryku

New member
Dziekuje za opdpowiedz, u mnie musi byc tak samo. Czytalem cos o mozliwosci zwiekszenia czerni w menu serwisowym, ale nie kombinuje, bo nie chce stracic gwarancji.
Edit po dwoch tygodniach uzytkowania:
Nadal jestem zadowolony z jakosci obrazu, jednak przy szybkiej zmianie obrazu widac "cegielki", no i pilot, ktory lezy nosem na dol. Wieczorem korzystam z funcji zmniejszenia kontrastu, bo ten model nie ma nieststy funkcji intelligent eye. Dla lepszego komfortu ogladania noca postawilem z tylu ekranu mala lampke i mam podrobke "Ambi Light". Kupilem tez lepszy kabel EuroScart, poprawa jest naprawde minimalna, mysle ze naprawde dobry obraz chodzi przez hdmi, ale niestety moj dekoder polsatu takowego wyjscia nie posiada. Przekatna obrazu przy odleglosci 4metry od telewizora jest w pelni wystarczajaca. Niestety jakosc nadawania niektoryh programow jest beznadziejna, tu nie pomoze nawet najlepszy LCD, mam nadzieje, ze to sie niedlugo zmieni.
Pozdrawiam
Ryku
 

MikeNN

New member
3 tygodnie zajęło mi wybranie TV i w końcu kupiłem. Mam już tydzień i polecam wszystkim, którzy nie chcą wydać super dużo pieniędzy na TV.

- Obraz ok. Żadnego problemu z kolorami.
- Super funkcja AVC która wycisz reklamy.
- Jak dla mnie bogaty w wyjścia i ładnie to wszystko rozmieszczone
- Dałem za niego tylko 2900
- Bardzo ładna jakość odbioru, nawet kanały o słabszej jakości mnie bardzo nie rażą
- wiele ustawień trybów wyświetlania: 16:9, 4:3, dwa zoomy, specjalny itp
- Słucham przez amplituner więc dźwięku nie oceniam, szkoda tylko że wyjście na wzmacniacz nie działa z TV i musiałem wyjść z Eurozłącza
- szkoda że PIP działa nie ze wszystkimi wejściami ale trudno :(
- mam dvd po s-video i tutaj ostra żyletka
- czerń może nie jest idealnie czarna ale na pilocie jest guziczek do przyciemniania (chyba o kontrast chodzi) i jest wtedy wieczorem ok

Dzięki wszystkim za wypowiedzi bo to u was czytałem najwięcej zanim coś wybrałem.

jak dla mnie bardzo mocno na plus
 

Ryku

New member
Cholera, chyba przechwalilem ten model, po poczatkowym zachwycie, po kilku dniach odkrylem powazny problem. A mianowicie jasne "chmurki" w rogach ekranu, ktore byla wyjatkowo denerwujace wieczorem. Pan sprzedawca twierdzi, ze to normalne w LCD, bo to podswietlenie panela tak dziala, a w telewizorach tej klasy cenowej to norma. Przetestowalismy jeszcze dwa inne egzemplarze w sklepie i niestety to samo. Szkoda, bo cena bardzo atrakcyjna, ale coz, jak mam sie potem wrukrzac...Skorzystalem z prawa zwrotu i odebralem pieniadze.
Teraz czekam na LG 42LB2R, ale chyba sa jakies problemy, bo zapowiadany byl na poczatek stycznia, ale jeszcze nikt go nie widzial, a moze sie myle? Jak tylko go kupie, napisze o moich wrazeniach, narazie zostala mi stara kineskopowa 20-ka w sypialni, no coz cierpliwosci...:-(
 

deenbe

New member
Ryku napisał:
Cholera, chyba przechwalilem ten model, po poczatkowym zachwycie, po kilku dniach odkrylem powazny problem. A mianowicie jasne "chmurki" w rogach ekranu, ktore byla wyjatkowo denerwujace wieczorem. Pan sprzedawca twierdzi, ze to normalne w LCD, bo to podswietlenie panela tak dziala, a w telewizorach tej klasy cenowej to norma. Przetestowalismy jeszcze dwa inne egzemplarze w sklepie i niestety to samo. Szkoda, bo cena bardzo atrakcyjna, ale coz, jak mam sie potem wrukrzac...Skorzystalem z prawa zwrotu i odebralem pieniadze.
Teraz czekam na LG 42LB2R, ale chyba sa jakies problemy, bo zapowiadany byl na poczatek stycznia, ale jeszcze nikt go nie widzial, a moze sie myle? Jak tylko go kupie, napisze o moich wrazeniach, narazie zostala mi stara kineskopowa 20-ka w sypialni, no coz cierpliwosci...:-(

nie wiem jak w le2r ale w lc2r jasniejsze plamy w rogach wystepuja tylko przy zimnym tv i po 10 minutach znikaja .
 
Do góry