LG BD550 hałasuje po włożeniu płyty

pumekss

New member
Po włożeniu jakiejkolwiek płyty (CD, DVD, BLU-RAY) urządzenie zaczyna hałasować, płyta zaczyna wariować w środku, słychać bardzo głośne stukania, pukania, po czym pokazuje się błąd i płyta jest wysuwana.

Co może być przyczyną? Stało się to nagle, bo dzień wcześniej płyty odtwarzały się bez problemu.
Nic z urządzeniem się nie działo. Po prostu zostało wczoraj wyłączone, z dziś po włączeniu pojawiły sie problemy.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
możliwe ze naped padl i laser blednie wczytuje plyty.LG slabe komputerowe napedy wsadza
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Musiałbyś zdjąć obudowę i sprawdzić jaki jest model lasera w tym bd, laser nie powinien być drogi.
Ja do odtwarzacza cd denona dałem 45 zł i sam go wymieniłem ah ale jestem z siebie dumy :D
 

Robus1

New member
możliwe ze naped padl i laser blednie wczytuje plyty.LG slabe komputerowe napedy wsadza


LG jak i inne firmy komputerowe napędy wsadzało kiedyś. Było to spowodowane brakiem na rynku masowo produkowanych chińskich, tanich napędów oraz łatwością ich aplikacji. Łączyło się napęd komputerowy kabelkiem SATA i po problemie - i szkoda, bo one były lepiej wykonane.
W obecnych kilkunastu typach urządzeń do których zaglądałem, są niestety gotowe, tanie, masowe czytniki.


Co do zdania "płyta zaczyna wariować" jesli chodzi ci o rozpędzanie się płyty do znacznie wyższych prędkości niż potrzebne do odczytu, mogą być dwie przyczyny:
- słabnąca emisja diody laserowej (co się często zdarza w tanich laserach) ale tutaj malo prawdopodobne, gdyż powoduje to najczęściej brak wogóle odczytu- zauważenia płyty danego rodzaju.
- problemy z prawidłową pracą układu naprowadzenia, wyostrzenia ścieżki promienia laserowego.
O ile w głowicy laserowej to bardzo rzadko ulega uszkodzeniu, to często problem leży na płycie głównej takiego bluraya.

Jest tam właśnie układ-driver sterujący prądowo silnikiem oraz cewkami naprowadzenia soczewki lasera.
Często ze względu na oszczędność stosuje się układy o słabej wydajności (mocno są one obciążane). Ponadto taki scalak ma metalowy pad odprowadzający ciepło z jego struktury, który z tego samego względu-kosztów nie ma zastosowanego chłodzenia.
Po podmianie i wykluczeniu uszkodzenia lasera. Niestety w przypadku uszkodzenia układu-drivera (pomimo że tani, rzadko dostępny układ) koszty sprowadzenia jego (nie licząc robocizny) powodują, że naprawa takiego bluraya jest już nieopłacalna.
 
Ostatnia edycja:

Sektor7

New member
Podepne sie do tematu, bo mam bardzo podobną przypadłość, mianowicie hasałasujący napęd. Przypadłość objawia sie kiedy włączam odtwarzacz po dłuższym czasie nie używania, pierwsze wczytanie płyty po takim odpoczynku objawia sie problemem z jej wczytaniem. Otworzyłem go i zauważyłem, że silniczek ze śrubą bez opamiętania przesuwa sie do przodu nie mogąc dogadać się z resztą napędu, w końcu udaje mu sie wczytać płyte po minucie lub dłużej ale kosztem irytującego hałasowania.

Kolega Robus mógłby mi coś podpowiedzieć?
 
Ostatnia edycja:
Do góry