LG PJ250 potrzebuje dźwięk z telewizora na kabel pomocy!

lukaszfb

New member
Witam!!!

Jestem osobą niedosłyszącą. Kupiłem sobie sprzęt za ciężkie pieniądze, żeby w końcu móc spokojnie oglądać telewizję z rodziną. Sprzęt łączy się kablem z telewizorem a następnie bezprzewodowo przesyła dźwięk do aparatu słuchowego przy czym nie wyłącza głośników w telewizorze, żeby inni słyszeli również. Mam nadzieje, że dobrze to zobrazowałem.
Problem w tym, że telewizor nie wysyła dźwięku żadnym wyjściem oby dwa scart cisza, RCA cisza, jack to najprawdopodobniej tylko wejście więc tam też cisza. Głównie telewizor używany jest jako monitor odblokowałem mu wejście USB i z tego źródła jest oglądane. Nie wiem jak to wszystko pogodzić bo przecież nie mogę przełączyć input na AV (jest wykrywany kabel) i odpalić usb... Myślę, że może być jakaś opcja do przestawienia w menu serwisowym, żeby wywalało dźwięk ciągle przez scart rca lub jack tylko za cholerę nie mogę dojść na chybił trafił. Zostało jeszcze wejście optyczne tylko że sprzęt który został zakupiony nie ma takiego wyjścia. A konwerter na analoga jest też dość drogi a nie wiem czy zda egzamin... ;//

Dzięki wielkie za wszystkie sugestie. pozdrawiam

PS. Dodam że sprzęt na 100% sprawny gra na komputerze
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Scart 2 chinch nie puszcza dźwięku nawet z DVB-T/analoga?
Bo z USB/HDMI to raczej się nie dziwie ale DVB-T/analog powinien działać (zobacz czy pod gniazdami scart jest rysunek gniazda ze strzałkami w obie strony

ewentualnie właśnie przez konwersje z optyka na PCM analog, ale o tym sam pisałeś
 
Do góry