Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

edi730

New member
Oczywiście modele z serii to LB . Nie wiem jak to się stało. Prawie jestem pewien że było w nazwie BL. Nie mogę już poprawić tematu. Czyli temat do kosza. Chyba że moderator coś zmieni.

No i po kłopocie ;) Dzięki wielkie dla operatorów forum. Wszystko poprawione. I przepraszam za wcześniejszy błąd.

I tak na pociągnięcie tematu podstawowe różnice:

LB870v : 3D, 1000Hz MCI, Ultra Surround Plus 2.2 , 4x HDMI, 3x USB, 8MP Kamera, Magic Remote
LB730v : 3D, 800Hz MCI, Virtual Surround Plus 2.1, 3x HDMI, 3x USB, Magic Remote
LB670v : 3D, 700Hz MCI, Virtual Surround Plus 2.1, 3x HDMI, 3x USB, Magic Remote
LB650v : 3D, 400Hz MCI, Virtual Surround Plus 2.1, 3x HDMI, 3x USB, Magic Remote ready
LB630v : 2D, 3x HDMI, 3x USB, Magic Remote ready
 
Ostatnia edycja:

wawrzekpl

New member
Stałem się szczęśliwym posiadaczem modelu LB671v, niestety póki co nowa seria kuleje pod względem oprogramowania. WebOs działa szybko i sprawnie, jednak jeszcze sklep z aplikacjami dla tej platformy jest nieczynny, preinstalowane aplikacje nie działają, oraz aplikacja sterująca telewizorem na smartphony (testowane na androidzie i iOS) nie współpracują z nową serią telewizorów LG. Czekam na jakieś postępy firmy LG w tej sprawie...
 

wawrzekpl

New member
Rzeczywiscie, umknęła mi ta appka, na ios, na PL rynku niedostępna, zainstalowane z US appstore, po powrocie do domu przetestuję. Coś mi się wydaje, że w TV również region trzeba będzie zmienić na inny, choćby dla aplikacji z weebOs store. Co do ciekawej bazy aplikacji myślę, że tym razem będzie szybciej dzięki otwartości platformy, przynajmniej mam taką nadzieję:)
 

Andet

New member
@wawrzekpl
No to jesteś pionierem, niczym Kolumb :)
Życzę udanego użytkowania!

Pisz proszę jak będziesz miał jakieś spostrzeżenia + czy -,
chętnie poczytamy.

Ile ma cali? Gdzie go kupieś? (nie mogę nigdzie znaleźć, tylko jet ten LB670V, nie wiem czym się różni)

A co miałeś przed tym TV?
 
Ostatnia edycja:

wawrzekpl

New member
TV to model 47LB671v z Media Markt za 3299zł. Brat miesiąc wcześniej zakupił 47LA691 tylko 100zł taniej, pomyślałem, że niezła okazja. Czym się różni od 670 nie mam pojęcia, wydaje mi się, że tylko kolorem ramki:) Nie jestem specjalistą od telewizorów, jak dla mnie ta cała czerń i biel jest porównywalna do 691, z odchyleniem w stronę LB671. Jak już wcześniej wspomniałem SMART, albo raczej WebOs póki co kuleje, a już na pewno na naszym rynku. Co do reszty jestem bardzo zadowolony, Miracast super, DLNA z serwerem współpracuje idealnie.
 

edi730

New member
Troszkę mnie dziwi fakt braku aplikacji. Starsze apki chyba nie wymagają dużego wkładu by przerobić je na nowy system. Przecież WebOs z tv serii LB oparty jest na tym samym jądrze co system z tv serii LA. Na Linuksie.
 

tomala07

New member
Miałem kupić LA690S, ale skusiłem się na nową serię i kupiłem 47LB670. Szczerze mówiąc to czuję się rozczarowany, bo na oficjalnej stronie LG wszelkie dodatki tzw. Smart mają wpis TAK, a w rzeczywistości jest "Coming Soon...". Dzieciaki się napaliły na gry i jakieś efekty 3D, a tu du...a. Okulary 3D tylko 2 sztuki i jakieś takie szersze niż w poprzednich modelach - dzieciakom spadają z głowy. TVN Pleyer'a nie ma. HBO GO "już wkrótce", chociaż po polsku to napisali. Ktoś kto w LG podjął decyzję wypuszczenia na polski rynek nowego TV bez dopracowanego zaplecza powinien wylecieć z roboty, bo teraz na forach będzie się szerzył czarny PR, a konkurencja pewnie się śmieje i cieszy.
Telewizor, który jest reklamowany jako centrum rozrywki rodzinnej tak na prawdę jest półproduktem. Zastanawiam się nad zwrotem, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji kiedy będzie można w pełni korzystać z tego, za co się zapłaciło. Żeby te "soon" nie było za pół roku.
Z plusów to 2 piloty, z czego Magic jest niezłym bajerem. Obraz, kolory również odbieram pozytywnie. Obsługa TV prosta, intuicyjna.
 

Andet

New member
@tomala07
Ja bym na twoim miejscu zadzwonił do LG.
Możesz spytać kiedy I co będzie bo zawiedziony jesteś, podają że jest a nie ma.
 

tomala07

New member
To nie sprawdzales go najpierw w sklepie ?
Ja bym go od razu oddal, zas WeboS jakiegoś mega szalu nie wprowadza.
Idąc do Saturna nastawiałem się na zakup modelu LA690S, który wcześniej testowałem u kuzyna i w pełni znałem jego możliwości. W sklepie powiedzieli, że będę musiał czekać na dostawę i nie dają pewności, że będzie to nówka nie śmigana, a z wystawy to ja TV nie chciałem, bo nie mam pewności ile (set)godzin by miał już na liczniku. A drugi aspekt to chciałem zakup zrobić przed świętami, żeby dzieciaki miały jakąś dodatkową rozrywkę.
Sprzedawca proponował jakieś Samsungi, ale mam w domu dwójkę migrenowców i 3D aktywne odpadało, bo niestety migotanie nawet to małowidoczne sprzyja bólom głowy - sprawdzone u kuzyna.
Akurat LG wypuściło nowe modele i ten 47LB671 miał w Saturnie wydaje się atrakcyjną cenę to poczytałem o nim na stronie LG, bo innych źródeł jeszcze nie ma. Opis i dołączone filmiki pokazują, że jest to, to czego oczekuję od TV. To znaczy nie do końca, bo boli brak PIP, z którego do tej pory korzystałem podczas reklam na dotychczasowym Thomsonie. Na miejscu jedynie obejrzałem te filmiki, które puszczają na wszystkich wystawionych telewizorach i stwierdziłem, że jest OK. Od ręki dostałem nowy, nie rozpakowany karton, sprawdziliśmy czy matryca jest cała i migiem do domu namacalnie sprawdzić to nowe cacko. A jak dalej było to tak jak pisałem wyżej: taka smart du...a za 3299zł.
Wracając jeszcze do PIP to model LA690S ma taki pseudo PIP, bo podczas uruchomienia przeglądarki WWW w małym okienku mamy podgląd co leci aktualnie w TV, a w tym LB671 nie ma tego, albo nie wiem jak to włączyć, ale szukałem i nie znalazłem.
 
Ostatnia edycja:

Andet

New member
@tomala07
Ja bym nie patrzył co masz dzisiaj ale co będzie za pół roku, rok i dalej.
Wtedy sytuacja może być odwrotna. WebOS jest nowy i na pewno będzie miał wsparcie długo, a TV z 2013? Tamten system przestaną wspierać.
Ja bym wolał WebOS. Mimo jak to powiedziałeś że to teraz taka "smart du...a" :)

Chociaż rozumiem Cię, że zawiedziony jesteś, bo miałeś prawo oczekiwać że jak piszą że jest to jest, a nie że będzie wkrótce.
Daj proszę znać co Ci odpowiedzą, może rzeczywiście będzie to naprawdę wkrótce.
PPrzemyśl na spokojnie.

PS
A jak okaże się ze nie ma PIP dla DVB-T gdy kopiesz w Smart TV no to rzeczywiście to tu jest krok do tyłu.
Chociaż WebOS reklamują jako wielozadaniowy.
 

gregor0576

New member
Miałem model 47lb671v przez kilka dni. Zanim go zakupiłem dzwoniłem na infolinie LG i uzyskałem informację że wszystkie aplikacje z modeli LA są dostępne na LB. Kupiłem go i trochę nim się pobawiłem. Byłem rozczarowany brakiem LG store i zadzwoniłem ponownie na infolinie LG. Uzyskałem informacje że ma być uruchomione w połowie maja. Napisałem miałem, bo dziś go szybko oddałem. Mam porównanie do modelu 47la641s. Najbardziej denerwowało mnie na niekorzyść nowej wersji:
- brak sklepu LG store
- w przeglądarce nie działa flash player
- przy przełączaniu kanałów nie wyświetla się informacja o aktualnym programie.
 
Do góry