Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

Witam,

chciałem się podzielić swoimi uwagami gdyż do wczoraj miałem dużą rozterkę między lG 2014 a sony 2014.

Szukałem sklepu aby porównać dwa modele pod kontem użytkowania TV naziemnej a nie jako monitor, gdyż dla mnie ważniejsze ja równo z obrazem jest obsługa i podstawowe informacje jakie mogę odczytać.

Po zabawie dwoma modelami które mnie trapiły 55lb670 a sony 50 cali W8.

Sony
+ piękny obraz z materiałów reklamowych
+ wygodny pilot (zwykły)
+ proste szybko działające menu
+ ładny player plików


- touch pad w reklamach zachwyt w użytkowaniu tragedia. Kiepsko wykrywa ruch palca szorstka powłoka. W laptopie zwykły pad 2 generacje lepszy.
- EPG GIUDE brak podglądu oglądanego programu. Normalnie coś się ogląda i chce szybko coś sprawdzić co na innych kanałach ale nie chce tracić z oczu danego oglądanego programu.
- duży minus brak albo dość słaba informacja o glądanym programie lub przy przełaczeniu programu. Dość mało czytelne tytuł kanału. Brak paska postępu ile trwa program. Niby taki multimedialny TV a tak proste funkcje utrudniają obsługę.
- brak szybkiej informacji co jest po danym programie nie chcąc wchodzić w EPG
- kiepski obraz z naziemnej cyfrowej wszystkie gęby pomarańczowe mimo regulacji zimne, ciepłe, czy inne ustawienia nie zadowoliło mnie.
- przyniosłem swoje filmy HD prosto z kamery pliki MOV. Filmyy się zacinały.

LG

+ ładny obraz z naziemnej skóra bliżej naturalnej niż sony
+ obsługa pilotem Magick. Szybkie i przyjemne poruszanie się po menu wzór !
+ EPG GIUDE ładne z podglądem obecnego kanału
++ informacja o kanale duże, ładne czcionki. Można za nacisięciem jednego klawisza co oglądami i o czym jest program. Też jest pasek postępu czasu programu !
Więcej możemy nie wchodząc w GIUDe poruszać się w co będzie po następnym programie lub na innych kanałach. Wszystko to podczas oglądania TV po prostu SUPER OPCJA. Mało tego mamy jeszcze drugie menu małe też w trakcie oglądania TV przeszukanie innych kanałów SUPER.

+ Cały webos intuicyjny ładny i prosty w obsłudze jak zwykłym pilotem jak i magick. Możemy sami układać menu tak jak najczęściej używamy funkcji.

Minusy hmm ciężko się przyczepić są to pół minusy więc
- pilot zwykły jak na moje małe dłonie zbyt długi chyba 1/3 dłuższy od sonego (ale mamy super magicka więc ten do szuflady)
- brak bocznego USB czy HDMI niby piszą że to boczne ale przy 55calach ten bok wypadł 30cm od krawędzi więc raczej nie trafimy i nie sięgniemy chyba że TV stoi metr od ściany
- brak PIP czasem oglądam tv i na obecnym tv puszczam w pip PS3

Tak więc mój wybór jest już jednomyślny LG jest z myślą dla użytkownika. Piszę to bo może komuś też przyda się ta opinia. Ja straciłem kilka dni i kilka sklepów na poszukiwanie tych opcji. W interneci nie pokazują zwykłych funkcji tylko zachycają się internetem.
 

Andet

New member
@rollergames
bardzo fajna mini recenzja.
Wiele dzięki!
Napisałeś właśnie to co mnie interesuje, a czego raczej nie ma w recenzjach.
Np. info o bieżącym programie. Nie mogę uwierzyć że to nie zawsze jest, podczas gdy w dekoderach DVB-T poniżej 100 zł to standard!
Dla mnie też jest to bardzo ważne. Nie mam zamiaru co zmiana kanału wchodzić do EPG . Masakra
 

wawrzekpl

New member
Dodam od siebie, iż DLNA w LB671 kuleje przy dużej bibliotece multimediów. Zakupiłem NASa, aby mieć bezprzewodowy dostęp do moich zasobów latając po całym domu, na tablecie, telefonie, laptopie super, TV niestety nie daje sobie rady...
 
@Andet
Ciesze się że komuś się przydała informacja. Ja też tego nie rozumiem dlaczego tak zaawansowane telewizory nie mają podstawowych funkcji. Sądzę że to przez małe pojęcie przeciętnych użytkowników i tego nie wymagają. Duża cześć ludzi kupuje TV z dvb-t po raz pierwszy i dla nich brak informacji po przesiadce z analoga to nic dziwnego że nic nie ma a posiadanie internetu na telewizorze to już wytrysk i podnieta zapominając albo nie wiedząc o ważnych podstawowych funkcjach TV.

Ktoś kto już się przesiada z dekodera dvb-t jak ja jestem bardziej wymagający. Dlatego dla mnie podstawowa informacja i oglądanym programie to coś obowiązkowego. W tunerze fergusona mam na bieżąco za jednym przyciśnięciem:
- co obecnie oglądam tytuł
- co będzie po tym programie
- pasek postępu czyli czas graficzny ile trwa jeszcze program

inne szybkie menu nie tracąc wizji co leci na danym kanale szybko można zobaczyć co leci na innych kanałach mając obecny oglądany obraz na całym ekranie

oraz inne menu opis dokładny programu co leci nie mówię o EPG

i ostanie menu EPG - GIUDe lista programów

I to wszystko w tunerze za 300zł ( niestety przy tunerze też się naszukałem aby były te funkcje więc polecam fergusona arriva tak na marginesie)

Więc myślałem że w TV multimedialmym z 3D Smartem i czym tam jeszczce takie postawowe funkcje to norma. NIestety jak narazie moje oczekiwanie spełnił tylko LG.

Inna ważna funkcja którą szukać na próżno to podwójny tuner DVB-T. Dziwi mnie to że ta opcja jest dopiero w telewizorach powyżej 10K wyjątkiem jest Panasonic ale rocznik 2013 bo w tym roku zrezygnował. Jak dla mnie za szybko. A ja w tunerze do dvb-t za 100zł w PS3 mam dwa tunery. Daje to dużo zalet jak możliwość nagrywanie i oglądenie wszystkich programów jednocześnie a nie tylko z danego muxa. Dowiedziałem się że w LG będą dopiero dwa tunery w najnowszej serii 4K. Bez sensu widać ciągną za ogon podstawową tanią funkcją. Chcesz to kup tv za 15000zł

PYTANIE DO @wawrzekpl
widzę że jesteś posiadaczem LG seria LB
Moża Ciebie prosić o odpowiedź czy jak włączysz nagrywanie DVBT możesz oglądać każdy program czy tylko programy z danego muxa ?
To mnie jeszcze ciekawi, bo nie mogłem przetestować w sklepie miałem za mały dysk.

Aha cofam minusa odnoście zwykłego pilota. Okazało się że w sklepie dali mi inny pilot od seri LA nie od 55lb670 który ten jest już w normalnej wielkości.

Czy ktoś mi może jeszcze powiedzieć czym się różną TV od siebie np. 55lb670 a 55lb671 ?
 

wawrzekpl

New member
670 ma srebrzystą ramkę na dole, 671 cytuję z pudełka "Dark Titan", czyli nic innego jak ciemniejsza odmiana. Cała reszta bez zmian. Co do nagrywania i oglądania innych programów niestety nie jestem w stanie się wypowiedzieć, gdyż nie posiadam zewnętrznego dysku twardego. Zrezygnowałem na rzecz serwera... jak uda mi się jakiś "pożyczyć":) postaram się sprawdzić.
 
@wawrzekpl

Dzięki za podpowiedź bo mnie to zastanawiało. W jedym sklepie 670 a w drugim 671. Nie wiem czy to specjalny ruch aby każdy sklep miał co innego.

Proszę pożycz dysk :) i spróbuj coś nagrać. Nie musi być dysk wystarczy pamięć (chyba).
 
Witam,

mam pytanie odnoście SKYPE, czy aby nawiązać połączenia lub aby wiedzieć czy ktoś do mnie dzwoni to SKYPE może działać w tle ? Czy muszę wybierać SKYPE czy telewizję ?

Chodzi mi o to czy jak będę chciał z kimś porozmawiać czy będę musiał się umawiać na telefon aby porozmawiać ? Trochę bez sensu jak taka aplikacja nie może działać w tle. Jak to jest w LG i innych firmach wie ktoś ?
 

firekage

New member
Bez reklam
Nie zauważyłem - czy seria LB jest na IPS? W dość niskiej cenie są***55 calowe panele (bez 3d i innych zbędnych rzeczy), jednak chyba na matrycy 50Hz.
 

wawrzekpl

New member
@rollergames Zgadza się musi być HDD, po urlopie zakupię:) i tak się przyda, okazuje się, że DLNA ma ograniczenie do x tysięcy pozycji na serwerze udostępniającym:/ (to tak na marginesie;) Jednak czytając pomoc w Time Machine myślę, że nie będzie możliwe nagrywanie innego programu, a oglądanie jednocześnie drugiego. Jeżeli nikt mnie nie uprzedzi to na pewno przetestuję tę funkcję.
@firekage Mój LB67 jest na IPS, nie wiem jak reszta.
 

bhn92

New member
Bez reklam
@rollergames Zgadza się musi być HDD, po urlopie zakupię:) i tak się przyda, okazuje się, że DLNA ma ograniczenie do x tysięcy pozycji na serwerze udostępniającym:/ (to tak na marginesie;) Jednak czytając pomoc w Time Machine myślę, że nie będzie możliwe nagrywanie innego programu, a oglądanie jednocześnie drugiego. Jeżeli nikt mnie nie uprzedzi to na pewno przetestuję tę funkcję.
@firekage Mój LB67 jest na IPS, nie wiem jak reszta.

Wszystkie ledy od lg sa na ips a wiec dobre kolory i katy widzenia ale niski kotrast.
 

Andet

New member
... myślę, że nie będzie możliwe nagrywanie innego programu, a oglądanie jednocześnie drugiego. Jeżeli nikt mnie nie uprzedzi to na pewno przetestuję tę funkcję.

Mam tuner DVB-T Fergusona za 110 zł i w danym muxsie mogę nagrywać w tym samym czasie 2 programy i jeszcze oglądać trzeci inny.

A tak przy okazji, nawet gdy nie nagrywam nic, w dowolnej chwili mogę cofnąć program oglądany na żywo. Super gdy np. :
- nie dosłyszałem coś ważnego, lub
- była fajna scena i chcę ją powtórzyć, np poklatkowo nokaut w boskie, lub
-wróciłem przed TV za późno po przerwie na reklamy, cofam trochę.
A np. gdy oglądam program i dopiero w połowie uznam że warto było go nagrać włączam nagrywanie i mi nagrywa od początku gdy zacząłem oglądać kanał, nawet tą część której jeszcze nie nagrywał (a tylko oglądałem).
To wszystko jest możliwe dzięki temu, że tuner sam nagrywa w tle "na wszelki wypadek" gdybym nagle chciał cofnąć lub nagrać to co oglądam.
Ciekawe kiedy take "cuda" będą możliwe w Smart TV?

@laminat
Dzięki za info od LG Polska
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Nie zauważyłem, aż tak dużego spadku kontrastu w LG. Dla mnie ważniejsze są właśnie te kolory co odzwierciedla się na kolorze skóry a nie jak na sony czerwone twarze. To ja już w starym 6 letnim LG mam lepsze kolory skóry niż w sony 2014 porażka.

niski kontrast zauwazalny jest praktycznie tylko przy ogladaniu w ciemnnosci ,dajmy na to w dzien wole obraz z mojego lgka , ale juz przy zgaszonym swietle w pelnej ciemnosci dajmy na to samsung mojego ojca gra prawie tak jak w dzien a lg juz widac ze obraz nie jest juz tak fajnie plastyczny jak w swietle dnia a jesli chodzi o kolory to wlasnie samsung tez czerwienia razi na profilu kino lg ma naturalniejsze twarze na tym profilu bo tryb standardowy to jest masakra na lg ,wali niebieskim kolorem z kolei.
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Trudno ocenić skalę kto to wymaga. Ja wymagam naturalność i bez przesadyzmu o onanizmem. Ale skóra ma być skórą a nie oglądać wszystkich jakby byli w maskach z czerwonej pończochy :).

Chyba mój obecny LG był za dobry, 6 lat temu kupiłem za 6 tyś. Z dwoma tunerami. Teraz od telewizora wymagam więcej a nie lubię się cofać. Jednak tv z dwoma tunerami dziś to tylko perełki. A jak porównuje obraz to niektóre obecne tv mają gorszy obraz niż moje stare LG. Dodam że nie widzę jakieś kolosalnej różnicy między dniem a nocą w obecnym moim tv. Nawet się nie zastanawiałem że coś takiego występuje.

to masz tak jak ja w moim starszym lg tam mialem matryce ala samsungowa matowa cala taki plastik (czy cos podobnego w dotyku) i czarny byl w miare czarny ogladajac w nocy , tutaj na ipsie (gdzie mamy cos ala szklo) jest juz inaczej.
 
Ostatnia edycja:

Andet

New member
@Andet

Jedna uwaga bo sam mam Fergusona Arrive i nie kojarzę, aby fergusony miały dwie głowice, bo bym kupił.

Więc możesz nagrać program i oglądać drugi ale tylko w zakresie jednego muxa.
A tak to potrafi każdy TV. Mi chodzi, aby nagrywać i oglądać kanał z dowolnego muxa. A to potrafią tylko tunery i TV z dwoma głowicami dvb-t inaczej nie ma opcji aby to zrobiła jedna głowica.

Tak napisałem, że "... w danym muxsie nagrywać ..." czyli w jednym.
Mój Ferguson też ma jedną głowicę.
Ale wcześniej koledzy zastanawiali się czy da się nagrywać jedno a oglądać drugie, stąd mój opis co może tuner Arriva.

Tak jak piszesz, sprzęty z 1 tunerem pozwalają nagrywać i oglądać różne programy, ale tylko w jendym muxsie.
 

grzes_k

New member
W oczekiwaniu na LG STORE kilka spostrzeżeń na temat obrazu (47LB671). Domyślne profile obrazu (oprócz "Ekspert") "walą po oczach", biel zimna, kontrast, podświetlenie wyśrubowane - w domu się to nie sprawdza.
Kontrast, wbrew powszechnym opiniom jest całkiem przyzwoity (dynamiczna regulacja podświetlenia), subiektywnie jest zupełnie przyzwoicie - przy włączonej lampce nocnej, czarny praktycznie zlewa się z ramką. W starej plazmie LG 42PC51 pojęcie czerni było po prostu obce, gdzie czerń była wyraźną szarością (na plus - jednolita szarość bez jakiegokolwiek zabarwienia i wpływu kąta patrzenia).
Ponownie wbrew opiniom o IPS-ie, kąty są kiepskie, patrząc z boku, z góry czerń znika i zaczyna pięknie świecić na granatowo, od dołu na szaro.
Pilot magic fajny, chociaż czasem brakuje paru przycisków szybkiego dostępu (przynajmniej jest też tradycyjny pilot, w którym dla odmiany brakuje obsługi jak "myszką" :)).
 

bhn92

New member
Bez reklam
Grzes z lamka sie zgodze i sam uzywam wieczorami lecz przy kompletnej ciemni ogladajac filmy z pasami za fajnie nie jest ale jesli chodzi o katy to mi chodzi o to zeby gdy tv jest ustawiony na wysokosci do ogladania to wtedy chodzi o prawa i lewa stronh gdzie pod sporym katem smialo mozna ogladac ,w samsungu wystarczy suedziedz troszeczke z boku tak pici pici i juz obraz blaknie
 

grzes_k

New member
Niestety nie mam porównania z Samsungiem, moje opinie jak podkreślam są subiektywne, ale nawet w całkowitej ciemności nie jest źle. Telewizor ma wygaszanie strefowe i w ciemniejszych scenach jest tak przygaszane, że nawet wtedy czerń jest całkiem dobra. Jeżeli komuś nie przeszkadza dynamiczna regulacja podświetlenia to jest OK.
Natomiast jeżeli w Samsungach jest zdecydowanie lepsza czerń to już chyba nie jest źle z tym problemem.
 
Do góry