Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

Andet

New member
Najbardziej denerwowało mnie na niekorzyść nowej wersji:
1. - brak sklepu LG store
2. - w przeglądarce nie działa flash player
3. - przy przełączaniu kanałów nie wyświetla się informacja o aktualnym programie.

ad.1. Może jednak wkrótce będzie (jak podałeś, w maju)

ad.3. No to d..pa. Dla mnie też jest bardzo istotny taki "szczegół" jak to. Często przełączając od razu widzę co leci i co będzie następne. To mam nawet w tunerze DVB-T za 100zł.
Ja nie wiem, czy oni to specjalnie robią? Albo naprawdę nie są świadomi, że to powinno być?

Bill Gates ani Steve Jobs nie jestem, ale naprawdę czasem to myślę żebym był lepszym Product Development Director niż Ci w LG :)
 
Ostatnia edycja:

tomala07

New member
Dostałem odpowiedź, że trwają prace nad uruchomieniem serwisu LG Store, ale bez podania nawet przybliżonego terminu. TVN Player wprowadzą razem z LG Store i w zasadzie to wszystko co mi napisali.
Teoretycznie mam jeszcze 4 dni na zastanowienie się czy oddać TV z powrotem do sklepu.
Na te gry i inne bajery to ja mogę poczekać, ale jak wcześniej pisałem najbardziej mnie boli brak funkcji PIP, nawet tego co miała seria LA. Nie wiem czy upgrade softu może to załatwić, zakładając że magicy z LG wpadną na pomysł wprowadzenia tego, czy nie będzie na przykład przeszkód sprzętowych...
 

Andet

New member
Teoretycznie mam jeszcze 4 dni na zastanowienie się czy oddać TV z powrotem do sklepu.

To możesz zwrócić sobie TV i dostać z powrotem kasę? Gdzie tak jest?
Pytam, bo jak ja się dowiadywałem, to powiedziano mi, że żaden sklep nie przyjmuje zwrotu, jedynie kupione przez internet - zdalnie, można zwrócić, chyba do 10 dni bez podania przyczyny.
 

gregor0576

New member
Witam, ja już wcześniej pisałem swój telewizor oddałem. Specjalnie kupowałem go przez internet bo mam juz negatywne doświadczenie z telewizorem lg la641s. W moim egzemplarzu la641s było widać jaśniejsze pasy. Szczególnie jeden szerokości ok 5 cm po prawej stronie. Miałem duże problemy z jego oddaniem. Egzemplarz który zakupiłem z serii lb671v także miał problemy z nierównomiernym podświetleniem (tzw banding, lub efekt brudnej szyby) Na tą chwilę nie wiem co kupić. Zastanawiam się czy wszystkie telewizory lg mają problem z podświetleniem.( miałem dwa i ta wada występowała)
 

daro52

New member
gregor 0576,posiadam ten tv lg42la641s i spisuje sie bardzo dobrze,może akurat trafiłeś na jakiś pechowy,ja nie żałuję że go kupiłem,zakupu dokonałem na początku stycznia tego roku i mogę śmiało komuś polecić ten tv,bo warto.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Witam, ja już wcześniej pisałem swój telewizor oddałem. Specjalnie kupowałem go przez internet bo mam juz negatywne doświadczenie z telewizorem lg la641s. W moim egzemplarzu la641s było widać jaśniejsze pasy. Szczególnie jeden szerokości ok 5 cm po prawej stronie. Miałem duże problemy z jego oddaniem. Egzemplarz który zakupiłem z serii lb671v także miał problemy z nierównomiernym podświetleniem (tzw banding, lub efekt brudnej szyby) Na tą chwilę nie wiem co kupić. Zastanawiam się czy wszystkie telewizory lg mają problem z podświetleniem.( miałem dwa i ta wada występowała)


w euroagd jest
Telewizor LG 47LB650V za 2999zł

tylko jak ktoś wcześniej pisał w tych ver-2014 jest chyba brak flash player?

może lepiej Panasa 47ET60 kupić?
 
Ostatnia edycja:

tomala07

New member
To możesz zwrócić sobie TV i dostać z powrotem kasę? Gdzie tak jest?
Pytam, bo jak ja się dowiadywałem, to powiedziano mi, że żaden sklep nie przyjmuje zwrotu, jedynie kupione przez internet - zdalnie, można zwrócić, chyba do 10 dni bez podania przyczyny.
Masz rację, te 10 dni tylko w przypadku zakupu przez internet, więc zostałem z tym TV.
Można by było się pokusić o zwrot TV na podstawie niezgodności towaru z opisem
To fragment z strony federacji konsumentów:
[...]
Czy towar niezgodny z umową to towar wadliwy? Nie zawsze. Często zdarza się, że to, co otrzymaliśmy od sprzedawcy, znacznie odbiega od naszych oczekiwań: telewizor nie ma funkcji, które są opisane w instrukcji obsługi, jogurt jest nieświeży pomimo tego, że nie upłynął jeszcze termin przydatności do spożycia, meble zrobione przez stolarza mają inny kolor niż ustalony w zamówieniu, kupiona w komisie pralka nie nadaje się do prania. W każdym z tych przypadków mamy do czynienia z towarem niezgodnym z umową, choć nie zawsze wadliwym, co i tak uprawnia nas do składania reklamacji.
Niezgodność towaru z umową jest pojęciem szerokim i dotyczy nie tylko wady towaru, ale też braku właściwości, cech określonych w umowie, braku zgodności z opisem, wzorem czy próbką.

to tyle off topic, bo mocno odbiegamy od tematu

 

gregor0576

New member
Ja mojego 47la641s pozbyłem sie przez reklamacje towaru niezgodnego z umową. Pomagał mi w tym rzecznik konsumenta. Za co mu jestem wdzieczny. Trwalo to od sierpnia 2013 do połowy kwietnia. Ale nikogo nie chce do tego zniechecac, bo warto walczyc o swoje. Dzis zamowilem kolejny juz telewizor z serii la przez internet. Mam przez to do 10 dni na testowanie. Jak tylko cos bedzie z nim nie tak to go znowu oddam. W serii lb670 jak juz pisalem rzeczywiscie nie dzialal flash player i lg store.
 

PiotrJakub

New member
Nie rozumiem takiego uporu - jak mi lg nie odpowiada to nastepny kupuje od konkurencji, po co sie meczyc?
Wystarczy poczytac forum by wiedziec, ze banding to norma, cloudingu nie widac bo prawdziwej czerni brak itd. Jak sie ma wymagania to sie lg omija...
 

gregor0576

New member
Zamowilem przez internet ze sklepu "nie dla idiotów". Odwoziłem tv do najbliższego sklepu(na marginesie wielki szacun dla sklepu za bezproblemowe przyjecie tv i wyplate gotowki od reki). Dlaczego ciągle trwam przy lg? Z tego co czytałem to dotyczy większości tv z podświetleniem edge. Na full led mnie nie stać. Przyglądalem sie tv innych marek i maja np problemy z odtwarzaniem niektórych formatów ( plik oznaczony jako avi z aparatu foto). Jeszcze jest jeden powód, a mianowicie 3d pasywne.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Nie rozumiem takiego uporu - jak mi lg nie odpowiada to nastepny kupuje od konkurencji, po co sie meczyc?
Wystarczy poczytac forum by wiedziec, ze banding to norma, cloudingu nie widac bo prawdziwej czerni brak itd. Jak sie ma wymagania to sie lg omija...

Tu sie nie zgodze la660s i nizsze modele odtwarzaja poprzez usb z dysku czy tez pendrive duzo lepszy i tak jakby bardziej scalony obraz niz samsung oba tv z wylaczonymi opcjami poprawy ruchu, wczesniej w nizszym modelu lg to bylo widac ze obraz jest bardzo dobry przez odtwarzacz usb w tv gdzie juz w samsungu nie wiem o co chodzi ale nie (przy bluray czy web-dl 1080p tam ujdzie ale tez nie jest pieknie) ale przy wiekszosciu plikow co ogladam czyli 720p hdtv samsung nie scalal tak obrazu i nie bylo za fajnie to ogladac (czasami wydawalo sie jaby to byl plik 480p) dlatego kupilem lg,juz wczesniej mialem lg (4 letni) i tam tez lepiej od tego samsunga ,ojciec niedawno kupil samsunga i to samo jesli chodzi o odtwarzacz usb ,lepsza czern w samsungu nie poprawia obrazu gdy cos jest nie tak z odtwarzaczem a dla mnie to osobiscie najwazniejsza rzecz w tv (z dekodera spoko samsung) ,do tego te samsungowe napisy ,duza czcionka to mojego lgka czcionka mala a bardzo duza na lg to napisy na pol ekranu. pisze o tym bo wszystko ogladam z napisami ,dodatkowo lampa wieczorkiem klimatyczna nienachalna i problem czerni w pewnym stopniu rozwiazany.
 

Andet

New member
@bhn92
Zamierzam kupić LG. Utwierdziłeś mnie w przekonaniu że dobrze zamierzam :)

Dodatkowe plusy że ciągnie mnie do LG:
+ Pasywne 3D
+ pilot "mysz powietrzna" (nie touchpad)
+ najlepszy po Samsung Smart TV (platforma)
+ WebOS (no jeszcze raczkuje ale na pewno dojrzeje)
 

grzes_k

New member
Witam!
Od kilku dni posiadam LG 47LB671 i chciałem Wam przedstawić moje pierwsze, subiektywne wrażenia.
Przede wszystkim zaskoczony jestem całkiem dobrą czernią (dotychczas miałem plazmę 42PC51, dobrze znam również plazmę Panasonica 42PV70). Oczywiście włączona jest dynamiczna regulacja podświetlenia i wrażenia są dużo lepsze od LG PC51 (tam czerń niestety była kiepska) a nawet subiektywnie jest lepiej niż w Panasonicu. Niestety przy większym kącie czerń zdecydowanie się pogarsza (zjawisko całkowicie obce plaźmie LG, w Panasie pod kątem pojawiały się odbicia w grubej szybie).
Również równomierność podświetlenie jest całkiem przyzwoita - występuje jedynie lekkie zaciemnienie narożników.
Ostrość obrazu w programach HD (z UPC) ze względu na niską rozdzielczość plazm jest zupełnie nieporównywalna.
Do TV dołączone są dwa piloty, pomimo, że Magic-a używałem po raz pierwszy, zaskoczony byłem łatwością obsługi.
Dźwięk, po którym spodziewałem się koszmaru okazał się lepszy od mojego starego, ze dwa razy cięższego i grubszego TV.
Nie piszę nic o smarcie, nie miałem porównania, niestety co już wiadomo LG dało d..., zobaczymy jak pójdzie im rozwój nowej platformy.
 

grzes_k

New member
Wg mojej wiedzy jest to niższy model od 47LB671, który w ubiegłym tygodniu kupiłem w MM za 2999, promocja niestety się skończyła. Co ciekawe cena w MM 47LB650 była wyższa od 47LB671!
 
Do góry