Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

Andet

New member
@petaq707
Tak na szybko zerknąłem na parametry w tabelach, i rzeczywiście też zauważyłem że bhn92 pojechał nieźle z tym "miażdży".
Ale już nie chciało mi się punktować po parametrach tego porównania.
Ja nie wiem, niektórzy to piszą takie teksty żeby się dowartościować, czy co?

O jakości wyświetlanego obrazu NIE DYSKUTUJĘ. Bo jak widać, wnioski różne nie tylko w zależności od modelu, ale również od egzemplarza na jaki się trafi.

Nie neguję, że bhn92 widział lepszy obraz (najczęściej subiektywne wrażenie, każdy ma do tego prawo, i wybrać co mu się podoba).

Na temat każdego produktu w internecie są skrajne opinie, ten kto dużo czyta to wie.
I jak grzes_k napisał, warto przeczytać na co inni narzekają (np. bhn92) żeby wiedzieć na co uważać, ale zweryfikować i opinię trzeba wyrobić sobie samemu, bo inaczej nic by nie kupił.

P.S już na koniec
Jak kupowałem smartfon i potem przeczytałem forum, to przed kupnem czytając to forum chyba bym nigdy tego modelu nie kupił, a jestem z niego bardzo zadowolony, wszystkie argumenty na minus zostały "zmiażdżone" :) przez argumenty na plus, każdy ma inne preferencje i priorytety.
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Andet ja pisze prawde , dowartosciowac sie czym ?nawet nie wiem po co to pisze bo szkoda palcow do tego , co z tego ze na lg pisze 700 hz na samie 400 skoro to tylko uplynniacz oba maja po 100(120)hz, matryca ips lgka ogolnie jest wolniejsza co z tego ze obydwa maja full hd skoro samsung ma wyzszy kontrast.
Kazdy kto sie chociaz troche orientuje w tv wie ze lg robi ipsy to bedzie polecal matryca va. IPSY dominuja jedynie w bocznych katach widzenia i niby kolorach aczkolwiek tego potwierdzic nie moge ,z katami sie musze zgodzic sa hardkorowe.
 
Ostatnia edycja:

ptaq707

Member
Ja tez klocic sie nie chce i na pewno nie hejtuje.Czern gdzie ma byc czarno gdy mamy czarna plansze oczyiscie jak wygasi ja lokalne przyciemnienie bedzie czarna.
dobra to wez sobie idz do mediamarktu gdzie tv mozesz oddac i kup h6400 nawet na 2 dni i postaw obok swojego mistrzowskiego napewno nie full leda hah ;p lgka lb671 wgraj na pendrive czy tez dysk pare filmow hd , ustaw najlepiej tryb film/kino (oddaje najbardziej prawidlowy obraz) i powylaczaj ulepszacze zeby bylo to samo i i pusc jednoczesnie w dzien filmy(tam zobaczysz jak lg przechodzi w zółć gdy jest naswietlony pokoj podczaj gdy samsungu w miare wszystko widac a w nocy pusc film z pasami moze na lgku jesli wlaczysz wygaszanie to te pasy beda czarniejsze ale sam obraz bedzie duzo lepszy na Samie chociaz nie ma wygaszania bo ma 3 krotnie wyzszy kontrast a w nocy przy filmie na caly ekran to juz kompletnie masakra) wtedy zobaczysz jak lgkowy ips daje pupy ze grzecznie napisze jak nie masz porownania mozesz sie upierac ale wiem co pisze ,mozesz sie klocic ale taka jest prawda ,o smarcie nawet nie mowie bo bije lgka na glowe jesli chodzi o szybkosc (klikam YT i odrazu sie wlacza nawet sekundy nie czekam i nawet jest jeszcze lepszy pilot niz magic lgka.
dodatkowo w ciemnych scenach czern moze byc dobra na lgku kosztem detali w cieniach bo gdzie tv wykryje czern to wygasza, tak jak pisalem obczaj sobie to zobaczysz, odcienie szarosci z wlaczonym wygaszaniem zapewne sa znikome)

tu jest fajny filmik a wygaszaniu max nic nie widac w ciemnej scenie taka ciemna czern heh (oczywiscie inny tv ale o ogol mi tu chodzi nie o lb670)

https://www.youtube.com/watch?v=LorPFn-s1K8

hej,
ja mam tylko jedno pytanie.. czy Ty testowales tak jak to opisales modele LB670/1 z H6400 ? pytam bo taki pewny jestes ze obraz na Samsungu bedzie lepszy jednak doswiadczenie masz z innym TV od LG (ktory ma inne parametry niz LB). Tak tylko pytam z ciekawosci.. ;)
p.s. podales metode testowania, hmm, tak sie zastanawiam dlaczego napisales ze trzeba wylaczyc "ulepszacze", w koncu to one sprawiaja ze obraz wyglada jak ma wygladac tzn jak producent sie zachwala.. moze bez tych ulepszaczy obraz jest gorszy bo ktorys z producentow ma lepsza metode ulepszenia obrazu dodatkami HW lub softem.. ja uwazam zeby wyknac prawidlowy test trzeba by wlasnie powlaczac wszystkie ulepszenia ktore TV posiadaja i wtedy potestowac jak poszczegolne TV z roznymi ulepszaczami odzwierciedlaja kolory itd. co mi po surowym tescie jak nigdy w takim trybie obrazu nie bede ogladal? jest to nie logiczne.. :)
 

bhn92

New member
Bez reklam
Ohh chodzi mi o to ze gdybys zamowil profesjonalnego kalibratora to w lgku wzialby Ci na expercie 1 dajmy na to ustawil barwe kolorow cieply 2 i powylaczal ulepszacze no i za pomoca przyrzadow ustawil balans bieli ktory jest najwazniejszy dla kalibratora zeby oddac jak najbardziej prawdziwy obraz moze by zostawil lokalne przyciemnienie na minimum i true motion ustawid judder 0max 3 i blur 10 i wiem to dobrze mozesz nie wierzyc ale tak by bylo no ale to takie pisanie przez internet z osoba ktora jak pisze nawet nie oglada na kinie tylko jak przypuszczam pewnie na zywym gdzie traci sie polowe szczegolow obrazu zwlaszcza w hd.
 

bezrzecze

New member
A ja się przymierzałem do 60lb650v. Im większy ekran, tym prawdopodobieństwo plam chyba większe. taki mam mętlik w głowie (powidoki i inne, i jeszcze żeby ramka była czarna - to żona). Chyba trza szykać czegoś innego w tej wielkości.
 

ptaq707

Member
bhn92, nie trafiles, :) dalem standard i zminilem troche kolory i podswietlenie.. nie bawie sie w eksperckie ustawienia bo sie na tym nie znam tzn. nie jestem ekspertem. jasne ze samsung bedzie mial pewnie parametry lepsze skoro uzywa lepszej w opinii znawcow matrycy, ale mi nie chodzi o roznice ktore sa w stanie wylapac znawcy lub osoby ktore sie na tym znaja.. za kwote 1850 zl za 39'' TV ktory ma wszystko czego oczekuje od tej klasy TV wydaje mi sie ze LG zaoferowalo zajebisty produkt dla zwyklego Kowalskiego.. 42'' z lepszymi funkcjami za 2250 zl, jak dla mnie to nic tylko brac..
Ty podales H6400 i napisales ze "miazdzy" LB670, wydalo mi sie to mocno przesadzone.. sorry ale dla mnie Samsung odpada z 2 powodow:
1. brak DVB-S2
2. aktywne 3D (meczy oczy, i nie wazne ze aktywne ma full hd)
a to ze ma minimalnie lepszy obraz to jak juz ktos napisal rzecz subiektywna ewentualnie moze tak jest ale po odpowiednich ustawieniach obrazu roznice mozna zminimalizowac..
podsumowujac - jeden oglada tylko filmy i musi miec mozliwie realny obraz wiec wybierze Samsunga lub plazme od Panasonica. ja Tv traktuje bardziej jako medium multimedialne, musi wspolpracowac z moim PC - 3D od radeona - lapem, smartfonem, satelita. musi korzystac z neta. musi byc oszczedny a zarazem w miare prezentowac dobry obraz.. na koncu, musi byc tani.. ;)
sumujac te wszystkie moje wymagania wychodzi LG, i nie jeden ma podobne oczekiwania do moich.. dlatego wyjdzie im LG. :)
 

bhn92

New member
Bez reklam
A no co do braku tunera satelitarnego to fakt jak ktos chce musi szukac innego ,jak korzystam z dekodera wiec mi nie potrzebny,co do 3d tez sie tego balem ogladnalem awatara i grawitacje gdzie juz ogladnalem je na lgku ale ponownie ogladnalem na samie i jakos nic mi sie nie dzialo a i jednak widac ze leci pelna rozdzielczosc no i tu mamy tak jak napisal anted rozne opinie.A co do smarta to naprawde jest dobry w samie klikne na yt i sie wlacza jesli chodzi o smarta nie wiem jak w lb ale z tego co wiem sa na prockach la z tamtego roku i tylko webos moze troche je odciaza tak wiec jakiejs przelomowej roznicy raczej nie ma a w la na YT sie chodzilo naprawde wolno.
Czy minimalnie lepszy obraz ,no spoko ,jesli chodzi o ogladanie w ciemnosci na pelnym ekranie wydaje mi sie ze troche bardziej niz minimalnie ale tak jak piszez niektorzy ogladaja na ustawieniach na ktorych powinno sie ogladac a niektorzy nie ale i tak wola taki obraz ja wiem sam po moim Ojcu ,oglada na dynamicznym na samsungu i nawet w nocy wali mu maxymalne podswietlenie i jest cacy ja ogladam na filmie a na noc podswietlonko leci na 5 a gamma na -2. tez jest tak ze czym wiekszy tv tym bardziej pasuje ustawiac naturalny obraz a czym mniejszy tez to roznicy nie robi jakiejsc duzej nawet gdy masz strasznie kolorowy obraz .
 
Ostatnia edycja:

miśku1

New member
Z tymi powidokami to niezły strzał w stopę dla LG. Może rzeczywiście warto pomyśleć o samsungu albo zachwalanej tutaj toshibie.
 

bhn92

New member
Bez reklam
no a h6640 to wyzszy model od h6400 aczkolwiek strasznej roznicy nie ma ale tez sporo drozszy.
sdss i mozesz potwierdzic ze obraz w samie jest sporo lepszy ,bardziej kontrastowy czy nawet szczegolowy gdy ogladasz film 1080p z dysku gdzie masz pewnosc ze film jest dobrej jakosci? hm albo mecz czy zuzel wczoraj zuzel ogladalem to jak stoja gotowi do starcu przy tasmie to widac kazdy szczegol w ziemi gdy ryja butami dajmy na to na lgku nigdy takiego czegos nie uswiadczylem.
Smart tez napewno potwierdzis ze szybszy jak i pilot smartowy lepszy.
 

Andet

New member
... Kazdy kto sie chociaz troche orientuje w tv wie ze lg robi ipsy to bedzie polecal matryca va. IPSY dominuja jedynie w bocznych katach widzenia i niby kolorach aczkolwiek tego potwierdzic nie moge ,z katami sie musze zgodzic sa hardkorowe.

Ok bhn92. A tak przy okazji, właśnie miałem pytać Cię o kąty boczne, bo IPSy po to wymyślili z tego co pamiętam żeby poprawić kąty. Ale już napisałeś. :)

Można z Tobą pogadać.
Biorąc pod uwagę Twoje przemyślenia i innych to:
1. Panel wziąłbym od Samsunga
2. Ale jak będzie nas sporo na kanapie i trochę z boku będzie patrzenie, to może LG
3. Ale oglądając Youtube, czy Smart używając to postawię na szafce Samsunga.
4. Okulary pasywne, bezobsługowe, można dokupić tanio dla pozostałych osób w rodzinie, a jeszcze jak ktoś wrażliwszy i szybko go głowa boli od migotania, no to znowu LG.
5. Pilot, magic motion LG nie żaden touchpad, ale seria H**** Samsunga ma już podobno air mouse, no to już mogło by być ten od Samsuga, ale szkoda że nie będę miał wtedy WebOS (szybkie wybieranie źródła).
6. Procesor szybszy w Samsungu,

Jak LG i Samsung się połączą, to może zrobią TV jakiego szukam(y) :)
 
Ostatnia edycja:

chasm

New member
Mam pytanie dla posiadaczy (chyba głównie) - czy ciemne rogi wyglądają faktycznie podobnie jak tutaj (jestem nowy więc bez linków)
youtube.com / watch?v=gXLKX8Dw5rk

oraz czy tutaj jest inne oprogramowanie, bo rogi są jakby celowo skośnie przyciemnione grafiką by się klient nie zraził od razu ?
youtube.com / watch?v=Vu8M3PLQ5lY
 

bhn92

New member
Bez reklam
Ok bhn92. A tak przy okazji, właśnie miałem pytać Cię o kąty boczne, bo IPSy po to wymyślili z tego co pamiętam żeby poprawić kąty. Ale już napisałeś. :)

Można z Tobą pogadać.
Biorąc pod uwagę Twoje przemyślenia i innych to:
1. Panel wziąłbym od Samsunga
2. Ale jak będzie nas sporo na kanapie i trochę z boku będzie patrzenie, to może LG
3. Ale oglądając Youtube, to postawię Samsunga.
4. Okulary pasywne, bezobsługowe, można dokupić tanio dla pozostałych osób w rodzinie, a jeszcze jak ktoś wrażliwszy i szybko go głowa boli od migotania, no to znowu LG.
5. Pilot, magic motion LG nie żaden touchpad, ale seria H**** Samsunga ma już podobno air mouse, no to już mogło by być ten od Samsuga, ale nie będę miał znowu WebOS (szybkie wybieranie źródła).

Jak LG i Samsung się połączą, to może zrobią TV jakiego szukam/szukamy :)

ad1. samsung idealny to ogladania na wprost katy do okolo 20 stopni mozna ogladac aczkolwiek juz troszke nawet w bok i tracimy na obrazie
ad2 lgki zaczynaja tracic na obrazie przy okolo 35 stopniach i nawet troszke dalej obraz nie robi sie nie wiadomo jak straszny ale trzeba dodac ze przy duzym swietle strasznie odbijaja swiatlo i kolory przechodza w zółc jakby ktos sie wpatrzyl.
ad3 smart zdecydowanie na Sama yt ipla tnvplayer ani jednej zawieszki u mnie na h6400 od 2 tygodni uzytkowania.
ad4 napewno okulary od lg sa lekkie i proste i sa tanie 4 sztuki 50 zl podczas gdy w samsungu 2 sztuki 150 zl(dodatkowo w samie sa baterie w okularach) ale jednak widac ze w samie jest pelna rozdzialka w 3d.
co do bolu glowy i migotania to ja nie zauwazylem ,byc moze inni to widza z tego co pisza.
ad5 pilota zyroskopowy samsunga jest bardzo fajny nie trzeba trzasc pilotem zeby kursor sie wlaczyl wystarczy dotknac toucha nie wcisnac ale tylko dotknac i pojawia sie fajna kropeczka zaraz po puszczeniu znika nie trzeba czekac pare sekund az zniknie.

a co do polaczenia to tylko plazma da wysoki kontrast samsunga i katy lg plus zero bandingu i cloudingu ,pozostaje w plazmach jedynie wypalanie obrazu ktorw nowym modelach znika po jakims czasie;p
 
Ostatnia edycja:

sdss

New member
no a h6640 to wyzszy model od h6400 aczkolwiek strasznej roznicy nie ma ale tez sporo drozszy.
sdss i mozesz potwierdzic ze obraz w samie jest sporo lepszy ,bardziej kontrastowy czy nawet szczegolowy gdy ogladasz film 1080p z dysku gdzie masz pewnosc ze film jest dobrej jakosci? hm albo mecz czy zuzel wczoraj zuzel ogladalem to jak stoja gotowi do starcu przy tasmie to widac kazdy szczegol w ziemi gdy ryja butami dajmy na to na lgku nigdy takiego czegos nie uswiadczylem.
Smart tez napewno potwierdzis ze szybszy jak i pilot smartowy lepszy.

Smart inny czy lepszy nie wiem, filmy wieczorem miodzio w Samsungu, wada jak na razie to Youtube tylko w 720p oj taki zonk.

Cenowo lb670 2999 + pilot 180 a samsung 3599.
 

chasm

New member
Zgłupieć można - byłem zdecydowany na 47LA690 - jest w rodzinie, pobawiłem się nim, w samsungu nie miał w tej cenie konkurencji. Chwilę zwlekałem, teraz weszły LB (a LA ciężko trafić) no i problem bo jest konkurent-sams H6400. Brakuje mi jednak w nim tunera SAT, który co prawda ma H6410, ale jest biały i cholera wie czy identyczny z H6400 i tylko wzbogacony o SAT czy jeszcze coś innego (gorszego).
 

bhn92

New member
Bez reklam
Zgłupieć można - byłem zdecydowany na 47LA690 - jest w rodzinie, pobawiłem się nim, w samsungu nie miał w tej cenie konkurencji. Chwilę zwlekałem, teraz weszły LB (a LA ciężko trafić) no i problem bo jest konkurent-sams H6400. Brakuje mi jednak w nim tunera SAT, który co prawda ma H6410, ale jest biały i cholera wie czy identyczny z H6400 i tylko wzbogacony o SAT czy jeszcze coś innego (gorszego).

No 690tka to 660s w bardziej w eleganckiej obudowie w serii la. A wiec jak pisalem sam duzo lepszy zeby nie pisac ze niszczy jak wszczesniej
:p h6410 nie bedzie gorszy od h6400 ,nie musisz sie bac ale ten bialy kolor.. co kto lubi:p
 

krzychup

New member
Też od bardzo dłuuugiego czasu szukam tv idealnego dla mnie i przeszukuję to forum. I im więcej czytam tym bardziej jestem zdołowany. Niestety moim minimum jest 60" co ogranicza wybór a chciałbym mieć telewizorek ze spoko obrazem, smartem i nie pogardziłbym 3D. I swego czasu napaliłem się na LG la620s ale okazało się że w Polsce jest on nieoferowany a w sklepach internetowych był ale z dystrybucji słowackiej (LG Polska odpowiedziało że mogą serwisować TYLKO z dystrybucji polskiej) i odpuściłem ten model. I moze to mnie uratowało bo jak ciągle przeglądam wątek o kłopotach z aktualizacjami softu w serii la620s to mi się włos jeży na głowie. Jak coś naprawią to parę innych rzeczy sp.. Boję się e w serii LB też będzie podobnie.
Teraz wypatruję czy nie będzie po mundialu jakiejś obniżki sama w serii H6400 bo wygląda że poza nim nie ma alternatywy. A szkoda bo mam smartfona LG i jest dla mnie rewelacją.
 

crawberry

New member
Witam,
jestem w trakcie rozglądania się za tv i chciałbym aby ktoś mi trochę doradził ponieważ nie znam się na tym aż tak dobrze. Jestem też nowy na forum i chciałbym poznać opinie znawców w temacie jak i osób które miały ten telewizor.
Wpadł mi w oko LG 42LB671V z powodu swojej przystępnej ceny oraz duża część wypowiada się o nim pozytywnie (oczywiście nie wszyscy :).
Nie mam zbyt wygórowanych oczekiwań telewizor ma mi służyć w najbliższym czasie (jestem studentem) do oglądania filmów z dysków przenośnych oraz do grania na PS3.

Chciałem tez wiedzieć jak radzi sobie z obsługa internetu - bardziej pod kątem działania stron takich jak telewizja internetowa np (weebtv/channels) czy np ipla.

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc :)
CB
 
Do góry