Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

grzes_k

New member
Tak się zastanawiam czy Wasze wymagania nie rosną szybciej niż postęp technologiczny (i w tym potanianie technologii).
Nie żebym chciał coś na przekór, ale spoglądam od strony innej grupy użytkowników.
Prawie każdy znajomy co kupił LCD /LED jedynie co narzeka to:
1. Jejku kupił bym większy teraz, albo
2.Ten smart TV to słabiutko działa, albo
3. YouTube nie buforuje, albo zacina.
Ale oni nie czytają tak forów, nie analizują tak bardzo który róg jest trochę ciemniejszy, co widać przy testowym jednobarwnym obrazie.
Oni są bardzo zadowoleni, to jest obraz duży, o niebo lepszy niż w starym kineskopowym.
Nawet jak pytałem jednego bardziej rozgarniętego w sprawach mediów, TV, elektroniki, ma LG z 2012r z średniej półki, to mi powiedział że ładnie mu chodzi, nie narzeka na soft, obraz super, współdzielenie ekranów, mediów super (DLNA, miracast, itp).
Chcę powiedzieć tyle tylko, że jest grupa odbiorców co jest zadowolona, a na forum wypowiadają się raczej osoby co mają jakieś problemy czy uwagi. Ci zadowoleni raczej nie piszą albo nawet nie czytają takich forów.
Dlatego wpisy na forum nie oddają proporcji osób zadowolonych do niezadowolonych ogólnie.
Nie neguję Waszych uwag, tylko pokazuję temat trochę od innej strony.
Ja mam jeszcze kineskopowy TV, ale w jesień kupę LCD, i bardzo się nastawiłem na LG 47LB73*.
No ja też jestem bardziej wymagający, ale nie wiem czy aż tak bardzo jak Wy.
Chociaż po Waszych wypowiedziach to się czasem zastanawiam (troszkę) :)

A tak przy okazji, to w tym LB6** naprawdę widać nierównomierność podświetlenia przy normalnym oglądaniu programów DVB-T (nie przy oglądaniu obrazu kontrolnego, czy ciemnym pokoju jak w kinie )?

I drugie pytanie, czy są tu jacyś mimo wszystko zadowoleni użytkownicy? Odezwijcie się! :)


W Twojej wypowiedzi jest dużo racji, czytając fora w praktyce chyba nic bym nie kupił ;-)
Fora można traktować tylko jako wskazówkę na co zwracać uwagę przy zakupie ale na tej podstawie nic bym nie dyskwalifikował. Bardzo dużo opinii pochodzi nawet od osób, które nigdy danego urządzenia nie widziały na żywo a tylko powtarzają obiegowe opinie.
Chciałeś zadowolonego użytkownika to masz. Kupowałem przez internet, miałem dwa tygodnie na zwrot ale tego nie zrobiłem. Otóż nie ma urządzeń bez wad, dotyczy to zarówno rzeczy tanich jak i tych z wysokiej półki! Nie jestem onanistą sprzętowym, więc nie będę spędzał czasu nad wyszukiwaniem wad tylko przy jego używaniu!

A jeśli chodzi o problem z ciemniejszymi narożnikami - jest to z pewnością wada (cecha) tego typu telewizora, pisałem o tym wcześniej, czy to komuś przeszkadza musi zobaczyć sam (u mnie w domu wiem o tym tylko ja, nikt z rodziny ani znajomych nie zwrócił na to uwagi).

Zaskoczyła mnie za to pozytywnie czerń, pomimo przesiadki z plazmy - a to już zdecydowanie wbrew obiegowym opiniom. Również nieodzownym elementem LCD-ków miał być clouding, w moim egzemplarzu nie udało mi się zauważyć ani śladu.

Co do funkcji internetowych - Flasha nie obsługuje, LG Store ubogi - jeśli ktoś jest tym zainteresowany musi wybrać coś innego.
Natomiast np. Youtube działa bezproblemowo.
 
Ostatnia edycja:

ptaq707

Member
czesc, mam to samo.. lg store coming soon ;)
a jak u Ciebie z podswietleniem matrycy? na czarnym tle masz jakies biale plamy jak u mnie na zdjeciu? (wyzej jest link do foty..).
dajcie prosze znac jesli macie podobny problem do mojego.. zastanawiam sie ile modeli musze sprawdzic zeby podswietlenie bylo w miare rowne.. ;)
 

sdss

New member
U mnie plamy w lewej dolnym rogu, oglądanie wieczorem filmu masakra idzie do zwrotu/wymiany. LG STORE nie działa.
 

miśku1

New member
Przejrzałem większość o LG na tym forum i skłaniam się ku zakupowi ale martwi mnie bardziej od ciemnych rogów kwestia tych powidoków. Mógłby jakiś posiadacz to zweryfikować u siebie?
 

sdss

New member
W moim egzemplarzy rogi są ok, ale powidoki masakra, stary LCD Samsunga ma lepszy podświetlenie. W dzień jest ok ale wieczorem drażni...
 

ptaq707

Member
zrobilem lepsze zdjecie, w HDR - w dzien nie widac za to jak sie robi ciemno w pokoju to masakra - zreszta sami zobaczcie i sobie wyobrazcie jak to przeszkadza podczas ogladania TV :(

www
.dropbox
.com/sc/64hqxzgf0940j9k
/AACwbfbcrxAcn-4DayVJC3_ya (polaczcie w 1 linie, nie moge wklejac linkow bo jestem nowy.. ;) )

p.s. nie wiem czy go wymienic i ryzykowac podobnym przypadkiem czy zaryzykowac naprawe - przepadnie mi wtedy zwrot w ciagu 10 dni ktory mi przysluguje za transakcje na odleglosc..
macie jakies logiczne rady/pomysly? ;)
p.s.2 u mnie obraz nie "zamraza sie", po pausie kilka min obraz na czarnym tle jest ok tzn czern po za widocznym na zdjeciu problemem z podswietleniem..
 

bhn92

New member
Bez reklam
ptaq ,jedno jest pewnie ze to napewno nie jest normalne ,jakies delikatne chmurki tak ale to co widze na tym zdjeciu to jest poprostu masakra i jesli nie zrobiles tej plamy paintem to szybko rob co uwazasz za sluszne ale ten egzemplarz musi Ci zniknac z domu;p

Ja mialem la660s i nie mialem cloudingu prawie wogole ,trzeba bylo sie naprawde w ciemnosci wpatrzyc zeby cos uchwycic ale jednak od zakupu cos mi nie pasowalo przy nocnych seansach ,obraz nie byl juz taki ladny jak w dzien a to przez niski kontrast matrycy ips ,sprzedalem po paru miesiacach i kupilem Sama i teraz moge powiedziec ze jestem zadowolony. Teraz ogladam podobnie do mojego lg z 2010 roku ktory nie byl na ipsie i bylem z niego zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

ptaq707

Member
dzwonilem do lg w sprawie brak lg store i aktualizacja do mojego modelu 39lb650v bedzie 12 czerwca

fajnie, dzieki za info.
ja dzis napisalem do osoby realizujacej moje zamowienie w sklepie z info co zaobserwowalem w moim TV (poslalem zdjecie..) i poprosilem o wymiane na nowy, jesli nie da rady to poprosze o zwrot pieniedzy - zaznaczylem.. ;)
ciekawe co odpisza.. ;>
 

wawrzekpl

New member
@Andet

PYTANIE DO @wawrzekpl
widzę że jesteś posiadaczem LG seria LB
Moża Ciebie prosić o odpowiedź czy jak włączysz nagrywanie DVBT możesz oglądać każdy program czy tylko programy z danego muxa ?
To mnie jeszcze ciekawi, bo nie mogłem przetestować w sklepie miałem za mały dysk.

Sorki, że tak późno odpowiadam, zbierałem się do zakupu zewnętrznego dysku i udało się. Przewertowałem posty do końca i nie zauważyłem żeby ktoś odpowiedział na to pytanie. Niestety nie ma takiej możliwości, co gorsza gdy nagrywa się dany kanał nie ma możliwości przełączenia i oglądania jakiegokolwiek innego:(
 

chasm

New member
A potrafią to najprostsze dekodery za 100zł. Coraz bardziej mi się odechciewa kupić tego "złomka" 47lb670...
Tylko co zamiast w tej max cenie. ?
 

radier

Member
Bez reklam
48H6400. Dziś/jutro na niebieskim forum pojawi się recenzja. Kilka cytatów:

Sprawdź 6400. Mega niespodzianka i referencyjny (!!) wręcz obraz. Dzisiaj pewnie wrzucę test. Spooooro lepszy od 6200. Wszystko wskazuje na to, że 6900 będzie bliższe właśnie 6400 ale nie jest to pewne. H7000 też bardzo dobry. Jednak zobacz 6400.
Oj nie. Uwierz mi, że mamy w tej chwili wszystko: 6200, 6400 i 7000 i jest przepaść między zeszłym rokiem. Samsung zrobił mega wielki krok do przodu z jakością obrazu.
Miałem nosa wybierając tegoroczną serię H6400....
 

bhn92

New member
Bez reklam
Uzytkujacy lg pewnie nie chca o tym slyszec ale Ci co kupuja dopiero moze zechca ,w la660s ogladajac mecze czy zuzuel mojej Unii Tarnow;p czy filmy w 1080p z dysku, zle nie bylo w dzien w nocy porazka ale jednak widze ze nawet w dzien bylo do pupci ,na lgku nie ma takich szczegolow w obrazie a ceny tv sa duze takie lb670... cena wieksza od h6400 tylko nie wiem czemu... przeca Wujek Sam go miazdzy pod wzgledem wszystkiego poza dzwiekiem (normalnie ogladajac jest podobnie ,roznica jest w piosenkach)
 

grzes_k

New member
48H6400. Dziś/jutro na niebieskim forum pojawi się recenzja. Kilka cytatów:

Miałem nosa wybierając tegoroczną serię H6400....

Oj, nie tylko użytkownicy LG-ków popełnią samobójstwo ale wszystkich Panasów, Soniaków, Philipsów a nawet wcześniejszych Samów. Nawet Samsung strzelił sobie w kostkę, bo przestanie sprzedawać wyższe modele - w końcu jest referencyjny, wszystkomający H6400 ;)

A tak na poważnie być może moje zmysły są zbyt ubogie ale wydawało mi się, że nawet ubiegłoroczne Samy nie były takie złe. Jeśli "zrobił mega wielki krok do przodu z jakością obrazu" to myślę, że właśnie został pogrzebany Oled - kto za niego tyle zapłaci, nie zyskując nic?
 

ptaq707

Member
Uzytkujacy lg pewnie nie chca o tym slyszec ale Ci co kupuja dopiero moze zechca ,w la660s ogladajac mecze czy zuzuel mojej Unii Tarnow;p czy filmy w 1080p z dysku, zle nie bylo w dzien w nocy porazka ale jednak widze ze nawet w dzien bylo do pupci ,na lgku nie ma takich szczegolow w obrazie a ceny tv sa duze takie lb670... cena wieksza od h6400 tylko nie wiem czemu... przeca Wujek Sam go miazdzy pod wzgledem wszystkiego poza dzwiekiem (normalnie ogladajac jest podobnie ,roznica jest w piosenkach)

czesc,
porownales TV od LG z dwoma roznymi podswietleniami.. LED Plus z FULL LED Micro Pixel Control raczej nie mozna ich porownywac.. - pewnie dlatego Twoj TV gorzej wypadal oglacajac filmy noca bo miales/masz podswietlenie brzegowe.. LG 670/1 ma FULL LEDa z nowa technologia Micro Pixel Control ktora wlacza podswietlenie tylko w miejscu ktore jest jasne, dzieki temu czern jest bardziej wyrazista (glownie mozna te ceche docenic noca..), mniejsze zuzycie pradu oraz samej matrycy.

http://tbreak.com/tech/files/lg_ifa_edge_nano.jpg
http://www.lg.com/my/discover-lg-tvs/cinema-3d/images/fea_micro_pixel_control_img.jpg
update: lb670/1 i ich technologia Micro Pixel Control uzywana jest rowniez w LED plus :O jaki to ma sens? nie wiem, wydeje sie ze sie jednak mylilem tzn te TV nie maja LED FULLa :( ciezko znalezc gdzies pewne zrodlo informacji..

co do cen - 42'' od LG kosztuje tyle samo co 40'' od Samsunga wiec nie wiem gdzie sprawdzales ceny..
jesli chodzi o mozliwosci - dla mnie LG ma lepsze funkcje niz Samsung tzn wole 3D pasywne, lepsze glosniki, wieksza matryca, lepsze podswietlenie, tuner DVB-S2, wiecej Hz ;) oszczedniejszy, reszta mniej wiecej taka sama.. wiec w czym ten Samsung tak "miazdzy" tego LG 42LB671V ? w sumie sam pewnie nie wiesz bo nawet nie wiedziales jakie LG ma podswietlenie matrycy..
pisze o tym wszystkim nie zeby sie z Toba klocic czy cos - nie zalezy mi na tym, nie jestem tego typu userem - pisze o tym bo nie lubie hajterow i tak szczerze tak wlasnie odbieram Twoj post bo za wiele nie wniosl do tego watku (o TV serii LB) i Twoja ocena jest z palca wyssana.. powinienes o tym napisac w dziale archiwalnym modelu LA660S, nie tutaj.. :)
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Ja tez klocic sie nie chce i na pewno nie hejtuje.Czern gdzie ma byc czarno gdy mamy czarna plansze oczyiscie jak wygasi ja lokalne przyciemnienie bedzie czarna.
dobra to wez sobie idz do mediamarktu gdzie tv mozesz oddac i kup h6400 nawet na 2 dni i postaw obok swojego mistrzowskiego napewno nie full leda hah ;p lgka lb671 wgraj na pendrive czy tez dysk pare filmow hd , ustaw najlepiej tryb film/kino (oddaje najbardziej prawidlowy obraz) i powylaczaj ulepszacze zeby bylo to samo i i pusc jednoczesnie w dzien filmy(tam zobaczysz jak lg przechodzi w zółć gdy jest naswietlony pokoj podczaj gdy samsungu w miare wszystko widac a w nocy pusc film z pasami moze na lgku jesli wlaczysz wygaszanie to te pasy beda czarniejsze ale sam obraz bedzie duzo lepszy na Samie chociaz nie ma wygaszania bo ma 3 krotnie wyzszy kontrast a w nocy przy filmie na caly ekran to juz kompletnie masakra) wtedy zobaczysz jak lgkowy ips daje pupy ze grzecznie napisze jak nie masz porownania mozesz sie upierac ale wiem co pisze ,mozesz sie klocic ale taka jest prawda ,o smarcie nawet nie mowie bo bije lgka na glowe jesli chodzi o szybkosc (klikam YT i odrazu sie wlacza nawet sekundy nie czekam i nawet jest jeszcze lepszy pilot niz magic lgka.
dodatkowo w ciemnych scenach czern moze byc dobra na lgku kosztem detali w cieniach bo gdzie tv wykryje czern to wygasza, tak jak pisalem obczaj sobie to zobaczysz, odcienie szarosci z wlaczonym wygaszaniem zapewne sa znikome)

tu jest fajny filmik a wygaszaniu max nic nie widac w ciemnej scenie taka ciemna czern heh (oczywiscie inny tv ale o ogol mi tu chodzi nie o lb670)

https://www.youtube.com/watch?v=LorPFn-s1K8
 
Ostatnia edycja:
Do góry