Nawet LG-Producent, nie wie....

krzysztof2010

New member
Prosiłbym o pomoc w rozszyfrowaniu różnic w poszczególnych modelach telewizorów LG...LG 32LC25 R LG 32LE2R LG 32LC3R LG 32LE25R . Pisałem do LG który poinformował mnie że np LG 32LE2R nie występuje w ofercie firmy i nie ma to znaczenia że znajduje sie w polskich sklepach. Na zadane pytanie w którym modelu jest funkcja XD-Engine a w którym XD-Engine 2006 również nie udzielił odpowiedzi z powodu....braku wiedzy !!! Może ktoś z Was bedzie potrafił to rozszyfrować za co byłbym wdzięczny.
 

rafaello

New member
Witam,

róznice między LG 32LC2R oraz 32LE2R były już opisane na forum:

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=9869.

XD Engine 2006 posiada m.in.: LG 32LB2R, 32LE2R.

By the way: "... Nowa wersja XD Engine 2006 zawiera trójstopniowy algorytm umożliwiający stosowanie redukcji szumu nie tylko do ramki bieżącej, ale też do poprzedniej i następnej."


pzdr,
Rafaello
 

krzysztof2010

New member
Lg

To jest odpowiedz LG na moje pytanie :

-----------OdpowiedŸ na zapytanie klienta------------
Szanowny Panie, nie mamy w swojej ofercie modelu z serii LE 32 calowego. 32LC25R: kontrast: 1000:1(na stronie podany kon. dynamiczny), TXT: 1500 stron, HDMI/HDCP: 1 32LC3R: kontrast: 1600:1, TXT: 500 stron, HDMI/HDCP: 1. Obydwa modele posiadaj¹ funkcjê XD Engine w tej samej wersji. Z powa¿aniem, LG Electronics Polska.


Na to że wyjaśnienie mnie nie zadowoliło, napisali :

Szanowny Panie, model 32LE2R może być w sprzedarzy ale to nie znaczy, że jest dystrybułowany przez LG Electronics Polska. Sklepy sprowadzają ten model z źródeł zagranicznych. Jeżeli chodzi o HD Engine to rzeczywiście są różne wersje, funkcja ta ewoluuje ale nie ma większej dostrzegalnej różnicy w obrazie. Technologia nie pozwala na wysoki skok jakości. Dokładniejsze specyfikajce nie są nam znane, są to informacje techniczne "zarezerwowane" dla fabryki. Dowiedzieliśmy się, że modele 32LC25R i LC3R mają taką samą wersję XD Engine. Z poważaniem, LG Electronics Polska.

Czyli wniosek jest taki że sami nie wiedza co produkują. Fakt, można przypuszczać że model LC2R posiada XD-Engine 2006 bo w katalogu WIOSNA 2006 podaja że jest to tzw 3G a wiec , powiedzmy nowa wersja. A jeżeli ktos się tym interesuje i chciałby sie dowiedzieć czy model LC3R posiada nową wersje czy starą,,,tego juz sie nie dowie bo skąd. O modelu 32LC25R nie wspomnę Bez sensu..Philips wyraznie podaje który model posiada PIXEL PLUS 1...2 czy np 3HD a firmie LG jest trudno wprowadzić na strone internetową stosowne poprawki.
 

krzysztof2010

New member
Informacja dla wszystkich którzy tak jak ja szukają różnic pomiędzy modelami a maja trudności w znalezieniu wiarygodnego żródła. Nareszcie znalazłem..Niemiecka solidnosć czyli strona producenta http://de.lge.com/index.do Tam można znależć wszystko co dotyczy sprzętu LG i to nie tylko TV. Jasno , przejrzyście i bardzo bardzo dokładnie. Jest to całkowite przeciwieństwo polskiej strony która powinna brać przykład od kolegów zza zachodniej granicy. Naprawde polecam a na pewno nikt sie nie zawiedzie.
 

gladiator

New member
Ci co siedza w LG Polska to wogole NIC nie wiedza kiedys napisałem 3 maile, i nie odpowiedzieli gdyz nie potrafili odpowiedziec. smiech na sali pracuja tam malo doswiadczone osoby powinni ich zwolnic. OT
P.S.
Mozesz podac mail na ktory wysłałes zapytanie?
A moze trzeba wysłac do Glownego producenta ? Po angielsku problem POLSKI ?
A tak ogolnie to LG jakiej jest Produkcji ? Niemcy?
 

rafaello

New member
Witam,

Niestyty podobnie polscy przedstawiciele innego (być może również innych) dużego japońskiego koncernu nie posiadają odpowiedniej wiedzy na temat własnych produktów. Nie wybrażam sobie, aby poważnie szanowana się firma i rynkowy potentat, a przede wszystkim wizytówka macierzystej marki miała tak duży brak kompetencji !!!
Dopóki MY - użytkownicy nie będziemy zwracać na to uwagi i wywierać pewnej presji, nawet na temat jakości produktów, to "ONI" będą NAM narzucali rynek. Tak już oficjalne filie tracą coraz więcej klientów na rzecz sklepów internetowych, w których wiadomo - nie tylko cena, ale również dostępność gra wielką rolę ...

pozdrawiam,
 

gladiator

New member
Podobna akcje miałem z Polska filia panasonic
wiec napisałem kilka maili w jezyku angielskim do oddziałow terenowych w innych krajach, jaka inteligencja pracuje w polsce.
Po takiej akcji miałem 4 maile i 2 telefony z Panasonic polska :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
proszę się nie dziwić.
Na stanowiskach siedzą rzemieślnicy - czyli pracownicy / bez zapału do pracy/ którzy mają katalog przed sobą i go czytają . Nie mają nawet takiej wiedzy w pamięci. Jaka płaca taka praca.
Przecież później nikt nie weryfikuje ich wiedzy.
Więc nie trzeba sie przemęczać.
Niezawodni jak zawsze są forumowicze. Chylę czoła i pozdrawiam.
 

gladiator

New member
kiki napisał:
witam
proszę się nie dziwić.
Na stanowiskach siedzą rzemieślnicy - czyli pracownicy / bez zapału do pracy/ którzy mają katalog przed sobą i go czytają . Nie mają nawet takiej wiedzy w pamięci. Jaka płaca taka praca.
Przecież później nikt nie weryfikuje ich wiedzy.
Więc nie trzeba sie przemęczać.
Niezawodni jak zawsze są forumowicze. Chylę czoła i pozdrawiam.

To niech zaplaca pozadnie 2 fachowcom a nie 5 ktorzy nic nie potrafia.
Jezeli kupuje to wymagam.
Teraz nikt nie dba o klienta gdyz i tak i tak kupi.
 
Do góry