Witam koneserów LG PLASMA

Primex

New member
:niewiem: Jestem nowym na Waszym forum, proszę o wyrażenie opinii za to co zakupiłem na święta, bo żona chciała mnie wyrzucić. mianowicie kupiłem LG 42PX4R-ZA opis na linku

http://www.afgcomputers.pl/plazmatv-42px4rza-1024x768-p-4642.html

cena jaką zapłaciłem to 3990 PLN, do tego dokupiłem kino Panasonic SC-HT540 za prawie 1000 PLN i zmieniłem sygnał z kablowej na satelitę. Dla mnie i mojego 17 syna wszystko gra super, tylko te kobiety (chyba moja ma brak estetyki wrażeń audio wizualnych. Odpowedzcie szczerze co Wy na to, bo wiem że już go nie produkują, ale za te pieniądze... przecież wiecznie żył nie będę.

Pozdrawiam
 

setunia

New member
Bez reklam
No cóż powiem szczerze, że sam bym go wziął w tej cenie, a moja ślubna by mnie ucałowała bo ma więcej srebrnego na obudowie niż moja PC3RA.
Z tego co znalazłem to kupiłeś końcówkę dobrze wyposażonej wręcz wypasonej (2 tunery) plazmy. Jedyne do czego złośliwy mógłby się dop......ć to niski kontrast matrycy co może, ale nie musi sugerować jej dość leciwy wiek pod względem generacji. Mimo to jak wspomniałem za taką cenę warto było go brać w ciemno.
 

pyrzan

New member
Witaj, też jestem posiadaczem tej plazmy , fakt jest wypasiona , nie można tu pominąć HDMI które też jest i funkcjonuje z N.
CEnę tłumaczy fakt ,że nie jest to TV HD Ready : (...chociaż dla pocieszenia trzeba uzupełnić ,że przyjmuje rozdziałki HD : ) wszystko jest w instrukcji ,na końcu.
N jak na rozdziełkę tego wyświetlacza VGA, nawet nieżle wygląda zasługą tego jest chyba najlepszy jak na razie na rynku upscaler w tym tv.
Swojego czasu była to jedna z najlepszych plazm na rynku
 

Ricardogo

New member
Gratuluję zakupu :eek:k:
moje maleństwo ma już ponad rok i 4 000 godzin na liczniku, poza drobnymi przepychankami z serwisem naprawdę tv spoko.
Rozdzielczość ciut za mała ale i tak widać różnicę jak jest HDTV.
Poczytaj trochę moich postów to będziesz wiedział na co zwrócić uwagę.
:lol:
 

Primex

New member
Dzięki za oceny

Myślę, że po takich ocenach mogę spać spokojnie, i jeszcze pytanko, czy jako go połączę przez komponent to a nie SCART to czy to będzie widać?

Jeszcze raz pozdrawiam:eek:k:
 

setunia

New member
Bez reklam
Poczytaj temat o PC3RA. Opisałem tam najdokładniej jak mogłem wrażenia z testowania mojej plazmy na rożnych łączach.
 

setunia

New member
Bez reklam
Przyłączam się do Amix-a, dlaczego to nie HD-Ready?
Ztego co wiem, to żeby TV był ready wystarczy, że ma w pionie min 720 linii i złącze DVI, lub HDMI z obsługa HDCP, a nawet bodajże ta obsługa jest niekonieczna. Po prostu wystarczy, że jest w stanie przez złącze cyfrowe przyjac i wyświetlić sygnał HD.
 

Primex

New member
Nie taka cena???

Nie wiem dlaczego Amix lubi dużo płacić, ale ja nie chociaz identyczny jak mój był i po 8 tys, ale wolę taniej kupować. Co do HD Ready to czytałem chociażby to:

chyba , że chodzi mu o FULL HD to OK
Setunia, dzięki za lekturę, moje eksperymenty dotyczyły wykorzystania połączenia komponet z kinem (tylko 576p) i naprawdę widać różnicę może jak kupię kino z HDMI to będziej, ale jak wygram w lotto, tylko oczywiście jednak odpowiednie końcówki (czytaj te droższe pozłacane), bo facet od satelity proponował mi takie za 6 PLN bo twierdzi że on nie widzi żadnej różnicy, nie chciałem go przekonywać bo on w tym fachu pracuje już 12 lat (a może dopiero) i szkoda mi bylo nerwów.

Pozdro dla wszystkich koneserów LG :smile:
 

Primex

New member
Nie taka cena???

Nie wiem dlaczego Amix lubi dużo płacić, ale ja nie chociaz identyczny jak mój był i po 8 tys, ale wolę taniej kupować. Co do HD Ready to czytałem chociażby to:

chyba , że chodzi mu o FULL HD to OK
Setunia, dzięki za lekturę, moje eksperymenty dotyczyły wykorzystania połączenia komponet z kinem (tylko 576p) i naprawdę widać różnicę może jak kupię kino z HDMI to będziej, ale jak wygram w lotto, tylko oczywiście jednak odpowiednie końcówki (czytaj te droższe pozłacane), bo facet od satelity proponował mi takie za 6 PLN bo twierdzi że on nie widzi żadnej różnicy, nie chciałem go przekonywać bo on w tym fachu pracuje już 12 lat (a może dopiero) i szkoda mi bylo nerwów.

Pozdro dla wszystkich koneserów LG :smile:
 

RNAcid

New member
Primex napisał:
Nie wiem dlaczego Amix lubi dużo płacić, ale ja nie chociaz identyczny jak mój był i po 8 tys, ale wolę taniej kupować. Co do HD Ready to czytałem chociażby to:

chyba , że chodzi mu o FULL HD to OK [...]
Skoro już sięgasz do Wiki to przeczytaj jeszcze może to:
http://pl.wikipedia.org/wiki/HD_ready

Koledzy pisali o oznaczeniu HD-Ready a nie FullHD - to jest różnica ale i jednocześnie bardzo ściśle określono warunki jakie sprzęt musi spełnić aby otrzymać taki znaczek.

Przy okazji - fatalny kolor czcionki :>
 
Do góry