LG LA660S czy reklamować...

Winchester

New member
Witam szanownych kolegów. Od zakupu mam dylemat, niestety nie mogę wkleić link z imageshack ze zdjęciami wady podświetlenia mojego tv. Na ciemnym tle są widoczne chmury w rogach i jedna przez całą przekątną ekranu. Zdjęcia lub linka mogę podesłać na maila. Proszę o poradę gdyż nie wiem co z tym fantem począć. kupiłem 2 tygodnie temu i tak zwlekam z decyzją.
Proszę o radę. Gość z euro nastraszył ze jak wezwę serwisanta to jak się okaże, że wada nie podchodzi pod jakąś tam ich skale to mogę zapłacić pieniądze za jego fatygę. Jak to jest ?
 

Alkor

New member
Bez reklam
A może ten gość z Euro obawiał się, abyś nie zwrócił telewizora do sklepu ze względu na niezgodność towaru z umową, co można zrobić właściwie przez 2 lata od zakupu. Co by z tego wyszło, trudno powiedzieć, ale solidny sklep nie powinien robić kłopotu, jeśli problem jest poważny i wymienić sprzęt na inny. Ja bym wymienił nawet za dopłatą - na podobny model po dokładnym sprawdzeniu w sklepie lub... plazmę Panasonika (plazmy LG nie są zbyt dobre).
Opłata za "nieuzasadnione" wezwanie serwisu? Możliwe, nie słyszałem. Chyba i tak byłaby potrzebna jakaś ekspertyza techniczna, czyli zabranie LCD-ka do serwisu/centrali.

Zdecydowanie nie rezygnuj z reklamowania cloudingu - jest szansa, że wreszcie producenci pójdą po rozum do głowy i zajmą się wreszcie jedyną sensowną technologią z przyszłością, tj. OLED.

Pozdrawiam.
 

keraMssj2

New member
moze masz to co ja miałem
na czarnym ekranie na gornej krawędzi miałem jasną podświetlona plamę.
Dociskalem delikanie ekran przy ramie na calej szerokości coś pstryknęło i już tego nie mam
 

bazyl12

New member
To takie ekrany, te plamy wszyscy w tych telewizorach mają, a LG twierdzi że tak może być, taka technologia. Możesz spróbować rozetrzeć delikatnie ścierką z mikrofibry, ale szczerze mówiąc to i tak wiele nie da.
Jeśli nie akceptujesz tych plam to oddaj telewizor i kup innej marki tv.
 

prezy

New member
Bez reklam
Ewidentnie widać, że Tv nie spełnia Twoich oczekiwań i ma wadę. Nie musisz nas przekonywać zdjęciami. Reklamuj dziada, jak nie przez sklep to przez serwis. Nie ma na co czekać, przecież Tv jest praktycznie nowy i co takie jaja na samym początku. Im wcześnie to zgłosisz tym lepiej dla Ciebie.
 

Winchester

New member
Witam. Jestem zły na maxa. Wysłałem zdjęcia do LG oto co mi odpisali:

"Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż widoczne na nadesłanej dokumentacji zdjęciowej zjawisko nierównomiernego podświetlenia matrycy jest normalne i ściśle związane z technologią wykonywania paneli LCD, gdzie ekran jest podświetlany świetlówkami bądź diodami LED. W każdym telewizorze na ciemnym tle nierównomierne podświetlenie będzie mniej lub bardziej widoczne. Wystąpienie tego zjawiska nie kwalifikuje się do naprawy serwisowej i nie stanowi podstaw do reklamacji sprzętu."

To jest jakaś kpina !!!!! Aż korci żeby to nagłośnić w mediach. To jest niepoważne traktowanie klienta ! Szkoda że mam za mało postów żeby wrzucić tu zdjęcie wady nigdy nie uwierzę w to że ta wada u mnie mieści się w jakiejś normie.
 

piotreek88

New member
To jest masakra jakaś, u mnie jest też to widoczne, ale nie w takim stopniu jak u Ciebie. Wieczorem jak mi się przypomni to zrobię foto jak to wygląda u mnie. Najgorzej jest w prawym dolnym rogu, ale nie tak mocno jak u Ciebie.
 

Winchester

New member
Faktycznie na zdjeciach napisy pogłębiają efekt. Zrobiłem tło czarne w paincie w wysokiej rozdzielczości. Tak oto prezentuje się na moim tv. ( średnie zaciemnienie pokoju, zasłonięte kremowe zasłony) Wieczorem na pewno jest gorzej.

(http://imgur.com/9JiRstV)
 

piotreek88

New member
Czym robisz zdjęcia i na jakich ustawieniach?
U mnie jak jest cały czarny ekran (ustawienie kolorów RGB na 000 i rozdzielczość full hd), to widać, że matryca cała gaśnie i czerń jest jak na wyłączonej matrycy, ale jak poruszałem myszką, to się oświeciła i było widać, że czarny to nie czarny, ale i tak moim zdaniem znacznie lepiej niż u Ciebie. Ja mam ciemnozielone rolety w oknach i jak je zasłonię, to mam prawie jak w nocy.

U mnie wygląda to tak:
GyoRPdg.jpg

ISO 400, czas otwarcia migawki 1s., przysłona f/4

vap47JC.jpg

ISO 400, czas otwarcia migawki 1/5 s., przysłona f/4


Jak widać to im większy czas naświetlania, tym wady są bardziej widoczne, ba jak ustawiłem jeszcze większy, to matryca była cała szara, ale jest to kwestia tego, jak działa aparat fotograficzny i sama matryca. AMOLED nie ma takich problemów, bo po prostu jak jest czarny, to piksel nie świeci. Za to lubię swój telefon z tym wyświetlaczem SUPERAMOLED, że czarny jest czarny :)

Gołym okiem efekt jest taki jak na zdjęciu ciemniejszym (mniej więcej), a plamę widać w prawym dolnym rogu. Już się do tego przyzwyczaiłem i mi nie przeszkadza zupełnie. To jak widzisz moje zdjęcia też tego nie oddaje, bo wystarczy przyciemnić obraz lub rozjaśnić, albo nawet pochylić matrycę od laptopa inaczej i już się wszystko zmienia.

TV oglądam głównie po ciemku z oświeconą pod nim lampką biurkową schowaną za laptopem i świecącą w ścianę. Ja na Twoim miejscu oddałbym ten tv.

Jak chcesz, to mogę zrobić zdjęcia z innymi parametrami, w dzień czarny jest czarny i nawet za bardzo nie widać tego prawego dolnego rogu, zdjęcia nie zrobię, bo nie mam filtra polaryzacyjnego i wychodzi jak bym robił zdjęcie lustru.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
(imgur.com/iqtNydz&M5REDKi&QFbCh9L). Tu są 3 zdjęcia.
Witam
Ogladalem zdjecia.Wyglada to strasznie.Reklamowalbym do skutku.Pojechalbym do sklepu niech wymianiaja na inny bez tej wady.
Niestety ten problem jest dobrze znany.

ZACHMURZONE LEDY | TV TEST

W telewizorach "ledowych" sa matryce roznych producentow.Dlatego w tym samym telewizorze nierownomierne podwietlanie moze byc mniej lub bardziej widoczne.W plazmach nie ma takiej wady bo matryca nie jest podswietlana i zawsze firmowa czyli producenta telewizora.
W sklepach telewizory "ledowe" sa na ustawieniach sklepowych i nie mozna zauwazyc nierownomiernego podswietlania bo ekran swieci dwa razy mocniej niz normalnie.Dopiero w domu na ustawieniach dom przy ciemniejszym oswietleniu problem moze byc widoczny.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
1 zdjęcie 0,5 sec; f/4,0; ISO 3200
2 zdjęcie 1/5 sec; f/4,5; ISO 3200
3 zdjęcie 1/8 sec; f/4,0; ISO 3200
4 zdjęcie 1/5 sec; f/4,0; ISO 3200
5 zdjęcie 0,3 sec; f/4,0; ISO 3200
6 zdjęcie 0,4 sec; f/4,5; ISO 3200
7 zdjęcie 0,4 sec; f/4,0; ISO 3200

dalej mi się nie chce :D

a teraz jak to wygląda w rzeczywistości:

[youtube]leNyh2JpM6E[/youtube]

[YOUTUBE]LgGfwbQnQcM[/YOUTUBE]

i nie ma co pisać bzdur
 
Do góry