LG42670S moduł cam CP nie działa

mirekj1

New member
Witam wszystkich
Koledzy potrzebuje pomocy. Nie działa mi moduł cam cyfrowego polsatu, Już przesortowałem forum i ten telewizor z modułem cam cyfrowego polsatu powinien działać bez problemu.
Po włożeniu modułu i uruchomieniu tv moduł jest wykrywany bez problemu.
Ale po chwili ukazuje sie informacja"Urządzenie odbiorcze nie może zostać uwierzytelnione. Proszę skontaktować się z producentem swojego odbiornika (kod błędu 16)"
Oczywiście dzwoniłem do LG to odsyłają mnie do Cyfrowego Polsatu a jak dzwonię do CP to odsyłają mnie do LG i tak dzwonię już kilka dni raz LG raz do CP i głąby nie potrafią mi pomóc.
Jak wchodzę w ustawienia,kanały, informacje CI potem informacje modułu cam, to wszystkie dane modułu są dostępne wiec tv komunikuje sie z cam. Ale jak wchodzę w informacje karty to nie ma żadnych danych. Karta na pewno prawidłowo włożona. A najciekawsze jest to że mam drugi LG32LN570S i działa wszystko bez problemu. Tylko problem w tym że moduł brałem z myślą o LG42LM670S
I w Cyfrowym Polsacie i LG nie potrafią mi powiedzieć co oznacza "kod błędu 16" wtedy chociaż bym wiedział gdzie szukać problemu.
Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał. Wiem że szybciej wy mi pomożecie niż LG i CP

Pozdrawiam i czekam na pomoc:)
 

rudi74

New member
Witam wszystkich
Koledzy potrzebuje pomocy. Nie działa mi moduł cam cyfrowego polsatu, Już przesortowałem forum i ten telewizor z modułem cam cyfrowego polsatu powinien działać bez problemu.
Po włożeniu modułu i uruchomieniu tv moduł jest wykrywany bez problemu.
Ale po chwili ukazuje sie informacja"Urządzenie odbiorcze nie może zostać uwierzytelnione. Proszę skontaktować się z producentem swojego odbiornika (kod błędu 16)"
Oczywiście dzwoniłem do LG to odsyłają mnie do Cyfrowego Polsatu a jak dzwonię do CP to odsyłają mnie do LG i tak dzwonię już kilka dni raz LG raz do CP i głąby nie potrafią mi pomóc.
Jak wchodzę w ustawienia,kanały, informacje CI potem informacje modułu cam, to wszystkie dane modułu są dostępne wiec tv komunikuje sie z cam. Ale jak wchodzę w informacje karty to nie ma żadnych danych. Karta na pewno prawidłowo włożona. A najciekawsze jest to że mam drugi LG32LN570S i działa wszystko bez problemu. Tylko problem w tym że moduł brałem z myślą o LG42LM670S
I w Cyfrowym Polsacie i LG nie potrafią mi powiedzieć co oznacza "kod błędu 16" wtedy chociaż bym wiedział gdzie szukać problemu.
Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał. Wiem że szybciej wy mi pomożecie niż LG i CP

Pozdrawiam i czekam na pomoc:)

a tv wyszukał kanały cp? jeśli nie, to to trzeba zrobić na początku.Ten błąd pokazuje,że nie masz wgranych kanałów satelitarnych,jeszcze jedno,przed tym wszystkim zresetuj ustawienia odbiornika tv .Przed zresetowaniem tv odłącz moduł od tv i załącz go po wgraniu kanałów satelitarnych. Powinno ci wszystko zaskoczyć.
 
Ostatnia edycja:

mirekj1

New member
Tak już robiłem. Wszystkie kanały CP są, nawet ustawiły się według kolejności CP. W TV też robiłem restart ustawień bez modułu CAM i z modułem i nic to nie daje. Na forum ktoś miał właśnie taki problem i pomogło mu właśnie taka procedura o której piszesz, ale wyświetlał mu się "kod błędu 17" a u mnie jest "kod błędu 16"
 

mirekj1

New member
A jeszcze takie banalne pytanie czy LG42LM670S ma moduł cam CI czy CI+ bo może tu jest problem. Bo moduł który dostałem z cyfrowego Polsatu to CI+
 

mirekj1

New member
Już tak myślałem żeby wymienić moduł, ale zastanawia mnie to że na LG32LN570 działa bez problemu.
Nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji co oznacza "kod błędu 16 " wtedy byłoby wszystko jasne.
 
Do góry