ISM- Orbiter Plazma LG

crisco

New member
Witam,
Co dokladnie oznacza ta funkcja i jak dziala. Z infolinii LG dowiedzialem sie, ze zapobiega ona wypalaniu plazmy i nie trzeba stosowac w takich okolicznosciach tzw. "docierania". Wlaczenie funkcji nie daje widocznych wynikow jej dzialania. Czy ktos wie jak ona dziala i czy faktycznie nie trzeba stosowac docierania jak sie ja wlaczy?
pozdro
 

Fixxxer

New member
Orbiter to przeskakiwanie obrazu o jąkąś liczbe pikseli co jakiś czas. LG fabrycznie ustawiony jest na 2 piksele co 120 sekund. I tę opcje u siebie mam włączoną na stałe. Docieranie plazmy mimo właczonej tej funkcji i tak jest wskazane ponieważ jak każdy środek zapobiegawczuy nie zadziała w 100 %.
Moja recepta na dotarcie to:
kontrast 50
jasność 50
kolor 20
ostrość 30
dodatkowo unikałem oglądania na trybie innym niż zoom i tak przez 300 godzin.

Dzis korzystam z Inteligent eye i w zasadzie ustawienia są na poziomie 60, 50, 20,30 (przy oświetleniu sztucznym) i to wystarcza na komfortowe oglądanie. w weekend gdy swieci słoneczko kontrast rosnie i też jest ok. średnio raz w tygodniu odpalam wybielanie na 5-10 minut i nie mam problemów z powidokami.
 

baranskia

Member
Brawo Fixxxer! Nic dodac nic ująć - podałeś samą kwintesencję zagadnienia - szacunek!

Fixxxer napisał:
Orbiter to przeskakiwanie obrazu o jąkąś liczbe pikseli co jakiś czas. LG fabrycznie ustawiony jest na 2 piksele co 120 sekund. I tę opcje u siebie mam włączoną na stałe. Docieranie plazmy mimo właczonej tej funkcji i tak jest wskazane ponieważ jak każdy środek zapobiegawczuy nie zadziała w 100 %.
Moja recepta na dotarcie to:
kontrast 50
jasność 50
kolor 20
ostrość 30
dodatkowo unikałem oglądania na trybie innym niż zoom i tak przez 300 godzin.

Dzis korzystam z Inteligent eye i w zasadzie ustawienia są na poziomie 60, 50, 20,30 (przy oświetleniu sztucznym) i to wystarcza na komfortowe oglądanie. w weekend gdy swieci słoneczko kontrast rosnie i też jest ok. średnio raz w tygodniu odpalam wybielanie na 5-10 minut i nie mam problemów z powidokami.

================================================

jak w tytule :eek:k:

Pozdrawiam wiosennie!
 
Do góry