lg26lc2r - jaki kabel?

yanq

New member
Witam
pomimo namiętnego użycia funkcji "szukaj" nie mam pewności co do mojego problemu - więc prosiłbym o radę kogoś kto siedzi w temacie.
Zamierzam nabyc lcd jak w tytule - głównie po to by korzystac z niego jako dodatkowego monitora do kompa (choc kablówka przez złącze antenowe też oczywiście będzie podłączona) - i tutaj moje pytanie - jakim kablem najsensowniej podłączyc?
na grafice (asus ax500pro) mam s-video, dvi i vga - i się zastanwiam co wykorzystac - czy s-video+audio do euro w tv, czy s-video do s-video w tv, czy też normalnie kabel monitorowy wpiety w telewizor? rozwiązanie z euro ma ten plus ze będzie to tylko 1 kabel ale nie wiem czy nie będzie jakiejś straty na jakości obrazu. ten LG nie ma dvi wiec takie podlaczenie chyba nie da rady, choc mam do karty dodaną jakąś przejściówkę dvi->rgb.
Dodatkowo pewien niepokój wzbudziła we mnie lektura instrukcji tv ze strony LG - co prawda po niemiecku umiem marnie ale stoi tam chyba napisane że z poziomu s-video <jako źródło sygnału> jest jakiś problem z ustawieniem formatu obrazu (4:3 i 16:9) - źle coś zrozumiałem czy coś jest na rzeczy?
byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, pozwoli mi zaoszczędzic nieprzemyślanych zakupów kablowych:)
 

Lech

New member
Bez reklam
yanq napisał:
i nikt mi nie pomoże? :(

Jest do kupienia przejsciówka HDMI-DVI.

Ten telewizor jest w standarcie PnP i można go połączyć z komputerem za pomocą złącza RGB. Zalecana rozdzielczość 1360x768x60Hz, kabel do 5 metrów długości. Ani DVI i RGB nie przenoszą fonii i potrzebny jest osobny kabel.
 
Ostatnia edycja:

HipiSS

New member
Bioręc pod uwagę chęć wykożystania lc2r jako drógiego monitora ( a więc filmy i gry) rozważ możliwość podłączenia kablem DVI-HDMI. Coprawda ( a tak jest przynajmniej w moim przypadku) musisz się liczyć z każdorazowym dostrajaniem rozmiaru ekranu, ale efekt jest całkiem niezły. Jednakże bardziej doświadczeni forumowicze podsuną lepsze rozwiązanie.
ps. swoje wnioski oparłem na doświadczeniach z kabelkami łączeniaowymi do kompa i efekt był mizerny - rozmiar obrazu i rozdzielczość oki, lae kolory fatalne mimo prób regulacji. a jeśli chodzi o sam kabel, to moim zdaniem nie ma co oszczędzac kupując jakiś chłam i lepiej zainteresować się tymi z "wyższej półki" czyli około 100pln. Pozdrawiam.
 

deenbe

New member
ja mam vga-vga i wyswietla 1366x768. jakosc bez zastrzezen. w porownaniu do jvc kumpla ktory polaczony jest dvi-hdmi, lg lepszej jakosci ma obraz(widac to szczegolnie na windowsie i czcionkach).
 

deenbe

New member
Lech napisał:
Jest do kupienia przejsciówka HDMI-DVI.

Ten telewizor jest w standarcie PnP i można go połączyć z komputerem za pomocą złącza RGB. Zalecana rozdzielczość 1360x768x60Hz, kabel do 5 metrów długości. Ani DVI i RGB nie przenoszą fonii i potrzebny jest osobny kabel.

jezeli kabel vga bedzie 5metrowy to komp nie wykryje monitora i nie bedzie mozna wybrac rozdzielczosci 1366x768.
 

HipiSS

New member
deenbe napisał:
ja mam vga-vga i wyswietla 1366x768. jakosc bez zastrzezen.(widac to szczegolnie na windowsie i czcionkach).
a jeśli można, to jakiej firmy kabelek, bo kupiłem swego czasu "coś" firmy HAMA i to była strata kasy ( coprawda 15 zeta, ale mimo wszystko)
 

deenbe

New member
HipiSS napisał:
a jeśli można, to jakiej firmy kabelek, bo kupiłem swego czasu "coś" firmy HAMA i to była strata kasy ( coprawda 15 zeta, ale mimo wszystko)
zwykly kabel ze sklepu komputerowego podlaczony do laptopa.
 

yanq

New member
dziękuje za odpowiedzi
akurat w moim przypadku 5 m to minimum;/

czyli jak rozumiem potrzebuję <bo jest to lepsze rozwiązanie niz np. s-video---> euro> kabla dvi <komp> ---> hdmi <tv>
czy w tym wypadku długośc też ma jakieś znaczenie?
 

Lech

New member
Bez reklam
yanq napisał:
dziękuje za odpowiedzi
akurat w moim przypadku 5 m to minimum;/

czyli jak rozumiem potrzebuję <bo jest to lepsze rozwiązanie niz np. s-video---> euro> kabla dvi <komp> ---> hdmi <tv>
czy w tym wypadku długośc też ma jakieś znaczenie?

Właśnie max to 5 m. bo dalej mogą być kłopoty :(
 
Do góry