Lg 32lb2r

cencik

New member
Witam
Bardzo interesuje sie tym TV ze wzgledu na cene w danii ok 4000 tys. co jest raczej rozsadna cena za takie parametry. Cas reakcji 6ms+ kontrast dynamiczny 5000|1 staly 1600|1 reszta standard na te czasy. Poruwnojac do Samsunga 32R72B lub Sharpa LC 32GD8E LG 32LB2R wypada bardzo przekonujaco. No wlasnie jak w praniu? Ja nie mam szansy na przyjrzenie sie temu TV. Dunski rynek ogranicza sie do B&O, Sony, Panasa, Samsunga i Pioniera niestety. Parametry to nie wszystko szczegolnie jesli chodzi o marke LG. Prosze o fachowa porade kogos kto juz widzial ten odbiornik lub mial jakakolwiek stycznosc z nim. Kiki masz go na skladzie?

Pozdrawiam
 

cinek

Member
Lg32lb2r

351682.jpg



Dane techniczne mnie rozwaliły:
LG 32LB2R

Specyfikacja techniczna:

Czas reakcji matrycy: 6 ms
Jasność: 500 cd/qm
Kontrast Dynamiczny: 5.000:1
Kąt widzenia: 178°

Super-IPS-Technology (!)
XD Engine 2006
Pure Black Level
True Wide View
120 Hz Perfect Motion Drive
Progressive Scan
DCF 3D



Na czerwono zanznaczyłem to co moim zdaniem najciekawsze bo reszta niewiel mi mówi...
Ale jeżeli to rzeczywiście matryca IPS i ma 120Hz (100 Hz samsung ma w topowym N71) to jest to zdecydowanie ciekawe.
Cena wydaje się bardzo dobra jak na te parametry...do tego 2xHDMI, 2 Tunery, wejście VGA...
TYlko pytanie jak to wszystko sprawuje się w praktyce, ktos miał okazję bliżej mu się przjżeć ?
Może wreszczie znalazłem TV dla siebie ? ;)

Edit Tuptus55: A może by tak najpierw poczytać forum bo już był temat założony o tym TV? Na razie ostrzeżenie za zakładanie tematu o TV, o którym jest już wątek.
 

cencik

New member
cencik napisał:
Witam
Bardzo interesuje sie tym TV ze wzgledu na cene w danii ok 4000 tys. co jest raczej rozsadna cena za takie parametry. Cas reakcji 6ms+ kontrast dynamiczny 5000|1 staly 1600|1 reszta standard na te czasy. Poruwnojac do Samsunga 32R72B lub Sharpa LC 32GD8E LG 32LB2R wypada bardzo przekonujaco. No wlasnie jak w praniu? Ja nie mam szansy na przyjrzenie sie temu TV. Dunski rynek ogranicza sie do B&O, Sony, Panasa, Samsunga i Pioniera niestety. Parametry to nie wszystko szczegolnie jesli chodzi o marke LG. Prosze o fachowa porade kogos kto juz widzial ten odbiornik lub mial jakakolwiek stycznosc z nim. Kiki masz go na skladzie?

Pozdrawiam

Link do TV http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/1386/manufacturers_id/30
 

gras

New member
Edit Tuptus55: A może by tak najpierw poczytać forum bo już był temat założony o tym TV? Na razie ostrzeżenie za zakładanie tematu o TV, o którym jest już wątek i klepanie 6 postów jeden pod drugim zamiast użycia funkcji edit.

Witam ja jestem posiadaczem telewizora LG 32'' LB2R :)
Telewizor ma bardzo dobra jakosc i dobrze sie prezentuje co do tego posiada tez LG XD Engine co jest nową technologią (wiecej na ten temat mozecie zobaczyc tutaj --> http://www.lge.com/products/tv/XDEngine/index.htm <--) Moim zdaniem tv jest ok mam go 1 dzien zobaczymy jak bedzie dalej :)
 

cazol

New member
Lg Lcd

Gdzie znalazłeś takie dane techniczne tego modelu?
Odwiedziłem przed chwilą stronę LG i nic takiego nie znalazłem w opisie.
Zgadza się czas reakcji matrycy, kontrast, jasność, technologia XD Engine
ale nigdzie nie znalazłem danych dotyczących rodzaju matrycy, technologii
120 Hz nie mówiąc już o Pure Black Level. Liczba HDMI według producenta
wynosi 1 a nie 2. Pewnie jak zwykle prawda leży po środku.
Dla pewności można sprawdzić na: www.lge.pl
Tak czy inaczej jest to model wart uwagi


pozdrawiam:)
 

mirsie

Member
Z danych technicznych - "True wide view" jest ciekawe, bo jeśli dotąd w danych technicznych telewizorów podawali ,że kąt widzenia jest 178* to było więc "Fake wide view" i rzeczywiscie takie jest.
 

cencik

New member
Gras jak sie juz troche zaznajomisz sie z tym tv mozesz napisac jakas recenzje? Np. wady i zalety jak z dvd, nk, z kompem i z konsola jak posiadasz? Napewno nie tylko ja bym byl wdzieczny. Pozdrawiam i wesolych swiat.5
 

gras

New member
No to powiem tak :)

Wadą jest to ze przy właczeniu opcji TruM w telewizorze (opcja ta wygładza i usuwa błedy) jakość jest 2razy lepsza ale kiedy ruchy sa szybkie np machniecie rekom widać ścięcia (ręka nieidzie płynnie mam na myśli smugi;0) oprucz tego tv jest zarąbisty niemiałem jeszcze okazji przetestować jakości HD bo musze najpierw załozyc sobie dekoder do hd ale ogułem tv jest spoko :) za taką cene to naprawde niema nic lepszego chyba ze jakas nieznana firma ... ogulnie telewizor mi sie podoba i niemiałem najmniejszych problemow (menu łatwe wrzystko da sie zrobic) tv posiada tez opcje XD ktora mozna zobacyzc na demie (duze poprawienie jakosci i głebi kolorow) jezeli chcesz kupic ten telewizor to naprawde polecam :)
 

balti

New member
Witam. Mam pytanie do Gras-a czy ten tv posiada 2 zlacza hdmi czy 1 zlacze hmdi bo na polskiej stronie lg podaja ze jedno na niemieckiej ze 2 i w sumie straszny metlik mam nie wiem komu wierzyc moglbys zerknac z tylu tv ile faktycznie jest tych wejsc hdmi ? dzieki serdeczne
pozdrawiam
 

hcl

New member
balti napisał:
Witam. Mam pytanie do Gras-a czy ten tv posiada 2 zlacza hdmi czy 1 zlacze hmdi bo na polskiej stronie lg podaja ze jedno na niemieckiej ze 2 i w sumie straszny metlik mam nie wiem komu wierzyc moglbys zerknac z tylu tv ile faktycznie jest tych wejsc hdmi ? dzieki serdeczne
pozdrawiam

Gras i jak z tymi wejściami bo mnie takrze interesuje ten model a 2 hdmi to jest dobra alternatywa do podłączenia pod komp i tuner (n-ke lub cyfrę+)
Z góry dzięki za info :)

HEHE byłem dzisiaj w Media-Markt i widziałem ten lcd wygląd jest wdzięczny, matryca naprawdę szybka - przetestowałem go na Matrix-ie w 720p i jest rewela, obraz z hd puszczany w media tekrze super bardzo stabilny obraz świetne kolorki, wreszczie czern jest czarna - nawet pod dużym kątem (zastanawiam się czy ta matryca to nie czasem AS-IPS bo ma takie parametry) bo matryca świetna S-IPS, I do wiadomości dla chętnych tego modelu ma DWA (2) HDMI więc i komp i tuner :). Na niemieckiej stronce LG są jeszcze większe z tego typu 37,42,47 więc napewno jest nad czym się zastanawiać. Ja biorę 32 jest poprostu zabujczy (cena w media 4400-ale na necie i za 3500 można już dostać). (p.s. poprosiłem w media o podstawienie koło niego samsunga 32R71B i dla mnie bije go na głowę - w skali od 1-10 samsung 7 lg 10 ale jest to moje subiektywne wrażenie)
 
Ostatnia edycja:

u-96

New member
Witam Jako nowy na tym forum chcialbym sie przywitac
Tez niedlugo mam amiar zakupic jakis TV LCD i rowniez zastanawiam sie nad 32LB2R Ogladalem go w lubelskim mediamarkecie jak i w EuroRTVAGD i stwierdzilem ze ma TYLKO JEDNO wejscie HDMI :(
Wogole to jest jakas dziwna rzecz z opisem tych modeli na stronie LG polskiej jak i niemieckiej Opisy na tych stronach sie od siebie roznia i podaja rozne parametry tego TV Niemcy pisza ze sa 2 HDMI (PL ze jedno), u niemcow jest pobor mocy 170 W u nas 190 Czyzby byly 2 wersje tego modelu TV ?

Pozdrawiam wsystkich forumowiczow
 

hcl

New member
u-96 napisał:
Witam Jako nowy na tym forum chcialbym sie przywitac
Tez niedlugo mam amiar zakupic jakis TV LCD i rowniez zastanawiam sie nad 32LB2R Ogladalem go w lubelskim mediamarkecie jak i w EuroRTVAGD i stwierdzilem ze ma TYLKO JEDNO wejscie HDMI :(
Wogole to jest jakas dziwna rzecz z opisem tych modeli na stronie LG polskiej jak i niemieckiej Opisy na tych stronach sie od siebie roznia i podaja rozne parametry tego TV Niemcy pisza ze sa 2 HDMI (PL ze jedno), u niemcow jest pobor mocy 170 W u nas 190 Czyzby byly 2 wersje tego modelu TV ?

Pozdrawiam wsystkich forumowiczow

Witam cię U-96. Byłem w Media w Poznaniu i oglądałem dokładnie ten model 32LB2R i na tylnej ścianie LCD (z tyłu) w obwolutce HDMI były dwa wejścia HDMI 1 i HDMI 2. Nie słyszałem aby były inne modele z taką samą nazwą a innymi I/O. (p.s. cena w media to ok 4500zł ale na skąpcu lub ceneo można dostać za ok 3500-3700 a jak znam życie to po mowym roku będzie znacznie lepiej :) )
 

u-96

New member
hcl napisał:
Witam cię U-96. Byłem w Media w Poznaniu i oglądałem dokładnie ten model 32LB2R i na tylnej ścianie LCD (z tyłu) w obwolutce HDMI były dwa wejścia HDMI 1 i HDMI 2. Nie słyszałem aby były inne modele z taką samą nazwą a innymi I/O. (p.s. cena w media to ok 4500zł ale na skąpcu lub ceneo można dostać za ok 3500-3700 a jak znam życie to po mowym roku będzie znacznie lepiej :) )

Hmmm... ja ogladalem i w mediamarkecie i w eurortvagd i jak juz nadmienilem w poprzednim poscie w obydwu sklepach 32lb2r mialy po JEDNYM zlaczu HDMI a ich ceny to w MM 3990 a w Euro to cos kolo 4350
Dziwna sprawa
 

Zdessesman

New member
Lb2r

Z tego co pamiętam, to model ten (32') ma 1 wejscie hdmi. Jak tylko wróce do Poznania (pzdr hcl - byles na d2jsp btw??) to postaram sie to sprawdzić wlasnie pod kątem wejsc hdmi (king cross i moze tez m1 zachacze)i jak sie da, to wrzuce tu pare fotek tegoz modelu - prosto z MM. Sam jestem zainteresowany tym modelem i planuje go nabyc jakos w polowie stycznia (mam nadzieje ze ceny poleca na łeb ;) wiec sytuacje postaram sie śledzić.
Happy new Year! :eek:k: :-D
 

balti

New member
pytanie do HCL

cytuje

" ale na skąpcu lub ceneo można dostać za ok 3500-3700 "


mozesz mi pokazac gdzie na skapcu znajde ten tv w cenie 3500 ??? bo najtaniej widze ze jest 3779 zl?? albo jestem slepy alblbo grubo przesadzilem z ta cena 3500

pozdro
 

shodan

New member
u-96 napisał:
Witam Jako nowy na tym forum chcialbym sie przywitac
Tez niedlugo mam amiar zakupic jakis TV LCD i rowniez zastanawiam sie nad 32LB2R Ogladalem go w lubelskim mediamarkecie jak i w EuroRTVAGD i stwierdzilem ze ma TYLKO JEDNO wejscie HDMI :(
Wogole to jest jakas dziwna rzecz z opisem tych modeli na stronie LG polskiej jak i niemieckiej Opisy na tych stronach sie od siebie roznia i podaja rozne parametry tego TV Niemcy pisza ze sa 2 HDMI (PL ze jedno), u niemcow jest pobor mocy 170 W u nas 190 Czyzby byly 2 wersje tego modelu TV ?

Pozdrawiam wsystkich forumowiczow

Dokładnie.
Popatrzcie na specyfikację niemiecką - czy to jest ten sam produkt?
http://de.lge.com/prodmodeldetail.d...tId=01&modelCodeDisplay=32LB2R&model=NOTHING#

pozdr!
 
Do góry