LG 42PM4700 zacinanie z pamięci USB

dj_kriss

New member
Witajcie, stało się i jestem posiadaczem tegoż telewizora z którego jestem bardzo zadowolony! Bardzo pomogli mi forumowicze w wyborze za co dziękuję! Mam jednak mały problem gdyż zacinają mi się materiały odtwarzane przez port usb, zarówno z pendrive jak i z dysku zewnętrznego więc odpada słaba szybkość pena. Wiecie może jak sobie z tym poradzić?
Gdybyście mieli też namiar na jakąś stronkę gdzie podane byłyby optymalne ustawienia obrazu dla tego telewizora to byłbym wdzięczny!
Pozdrawiam wszystkich.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Napisałbyś dokładnie jakie "materiały". Jak to haczenie wygląda, czy tnie się co jakiś czas, czy w ogóle nie trzyma płynności? Czy dużo tego testowałeś?
 

dj_kriss

New member
Napisałbyś dokładnie jakie "materiały". Jak to haczenie wygląda, czy tnie się co jakiś czas, czy w ogóle nie trzyma płynności? Czy dużo tego testowałeś?
Testowałem filmy w sd xvid i tutaj nie ma problemu z płynnością, natomiast filmy w 720p mkv już co jakiś czas tną, to tak jakby w dynamicznych scenach gubił z 2-3 klatki stąd lekki przeskok obrazu.
Zmieniałem już format plików i na fat32 i na ntfs jednak jest tak samo.
Za dużo danych i interfejs usb nie wyrabia czy może telewizor ma za słaby procek do przetwarzania obrazu...
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
...filmy w 720p mkv już co jakiś czas tną, to tak jakby w dynamicznych scenach gubił z 2-3 klatki stąd lekki przeskok obrazu.
Za dużo danych i interfejs usb nie wyrabia czy może telewizor ma za słaby procek do przetwarzania obrazu...
Zdecydowanie procki w tej generacji telewizorach nie powinny mieć problemów z przetworzeniem H.264 będącego częścią kontenera mkv, nie tylko 720p ale nawet 1080p. Zdarzają się jednak pojedyncze mkv zakodowane błędnie lub z jakimiś nietypowymi parametrami, z którymi część urządzeń sobie nie radzi. Takie pliki nie powinny się trafiać częściej niż 1 na 50. Co do przepustowości USB, to teoretyczny transfer USB 2.0 wynosi 480Mbps, podczas gdy mkv video to od kilku do 20Mbps. Więcej informacji o swoich plikach możesz uzyskać przy pomocy programu Mediainfo MediaInfo - About MediaInfo
 

Soryu

New member
Bez reklam
Wszystko zależy od bitrate (ale tego rzeczywistego, w danej sekundzie) filmu - film może mieć średni bitrate 10mb/s, ale w scenach z dużą ilością szczegółów może bitrate chwilowy może skoczyć do 30-40mb/s i to może być cieżkie do przełknięcia dla wbudowanego odtwarzacza.
Inna sprawa, że mogą być przeskoki związane z niepoprawnym odczytaniem płynności filmu, złą konwersją 24kl/s na 50kl/s, itp.
 

dj_kriss

New member
A już pomijając fakt że ustawienie telewizora to każdego indywidualna sprawa macie może namiary na jakąś stronkę z optymalnymi ustawieniami tego telewizora, tzn jaki polepszać obrazu wyłączyć, jaki parametr obrazu podnieść a jaki obniżyć w celu optymalnego ustawienia?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Optymalne ustawienia to te które zaprogramował producent, najbliżej do tych "właściwych" jest ustawieniu "kino".
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Niekoniecznie dla każdego ustawienia fabryczne są akceptowalne,tak jak tryb THX.Do oglądania filmów jednak ''zabawa'' balansem bieli może sprawić,że przyjemność z ich oglądania jest znacznie większa,ale wymaga to ''trochę'' cierpliwości.
I niewyobrażam sobie zakupu tv,który by nie miał takich możliwości,nawet gdyby kosztował 5zł....
 

oszołom

New member
ja tak nie mam

Kurdę.
Mam ten sam model co Ty, ostatnio dość dużo oglądałem filmów w HD (przez USB) nagranych na wakacjach i ani razu nic mi się nie zawiesiło, ani nie zacinało, pełna płynność obrazu.
 

mauryc1990

New member
Witam, mam podobny problem. Film z wesela ok. 14 GB, format mp4 rozdzielczosc 1920x1080 H.264 AAC. Na laptopie działa plynnie, w tv -LG UH605V film z czasem odtwarzania pokazuje gdzieniegdzie piksele albo klatkuje sie, tak chocby co jakis czas chcial odswiezyc obraz. Zgralem film na dysk zewnetrzny i problem nie znikł. Dodam, ze wczesniej kilka tygodni odtwarzalem ten film w tv i bylo ok. Mozecie jakos pomoc?
 
Do góry