LG 50 PG200R - menu serwisowe

JARODJ

New member
Witam serdecznie szanownych forumowiczów!
To mój pierwszy post i od razu z grubej rury…
Wchodząc do menu serwisowego plazmy LG 50PG200R wszedłem do Tool Option 1 i w zasadzie wyszedłem, najwyraźniej – wstyd się przyznać – zmieniłem nieopatrznie jakąś wartość i obraz nie skaluje się do wielkości matrycy. Po włączeniu TV pojawia się mniejszy obraz w lewym górnym rogu (ok. 30% wielkości ekranu). Jak poprawnie skalibrować wielkość obrazu, tak, aby wypełniał całą matrycę?
Proszę o podpowiedź w którym ustawieniu menu serwisowego określa się wielkość matrycy (wydaje mi się, że właśnie w tym jest problem) lub jakieś inne rozwiązanie np. podanie waszych ustawień na tym modelu.

Generalnie - czy ktoś ma rozpracowane kody serwisowe dla tego modelu?

PS.Propozycje dot. wezwania serwisu zostawiam na deser :(
 
Ostatnia edycja:

JARODJ

New member
Widze, że nikt nie rozpracował kodów ;-)
Ja już sam do tego doszedłem, ale mam jeszcze prośbę - proszę o zrzut ekranu po wejsciu w menu serwisowe na tym modelu.
Troche już sie pobawiłem ustawieniami, więc jak ktoś chce mogę podzielić sie moimi spostrzeżeniami co do tego TV i ustawień serwisowych.

PS. Fajny temat... Sam do siebie pisze.... He..he..
 

kazanek

Member
Jestem śweżym uzytkownikiem 42PG200R więc chyba mój TV od 50-tki różni sie tylko rozmiarem ?! Chętnie dowiem się o ustawieniach menu serwisowego i ogólnie interesują mnie spostrzeżenia na temat plazm LG ( coś nas mało ) . Ze swojej strony podziele sie wrażeniami i chętnie wymienie opinie na temat tego tv . :)
Pozdrawiam
 

JARODJ

New member
Faktycznie - różnica to parę cali, ale cała elektronika jest chyba ta sama.
Co do menu serwisowego to 1 generalna zasada - zapisać ustawienia wejściowe ... he,he (sam sie przez przypadek naciąłem, bo umknęło mi to, a do tej pory w poprzednim CRT bawiłem sie ustawieniami że hej! )
A poza tym: w tym chipie do którego wchodzi sie poprzez menu serwisowe sa zakodowane ustawienia chyba wiekszości modeli LG.
W 1 wierszu zmieniając wartośc tool option 1 widać jaki TV ustawiamy, tj. u góry na białym tle jest napisana wielkość ekranu np 50 oraz matryca np XVGA. Następnie w podmenu ustawiamy wybrane parametry... I tu nie mam informacji co do czego. Częś rozpracowałem ale nie wiem np. w którym ustawieniu mogę sprawdzić czy jest włączone 100hz?
Może ktoś to wie?
 

Flow2311

New member
Witam , chciałbym się zapytać czy do tego telewizora można podłączyć konsolę PS4 , bo próbowałem i nie działa.
Nie wiem czy może port jest zepsuty czy technicznie jest to niemożliwe.
 
Do góry