LG37LB1R buczenie ( POMOCY )

cymek28

New member
Witam wszystkich.
Zwracam sie z zapytaniem do uzytkownikow lg37LB1r mam delikatny problem.Posiadam wyzej wymieniony model LG i mam z nim problem zauwarzylem ze delikatnie buczy nadmieniam ze jest to drugi telewizor lcd bo z poprzednim mialem tez ten sam problem i go wymienilem.Czy wy tez macie tak samo? Prosze o wasze opinie z gory dziekuje i pozdrawiam Piotr
 

jacosek

New member
napisz coś więcej na temat tego modelu jak się spisuje przy sygnale z satelity i wideo czym się sugerowałeś przy zakupie.
 

don111

Banned
mi coś cichutko "buczy" ale tylko kiedy sygnał leci po hdmi (dvd) choc nie jestem pewien czy to od TV czy dvd... w każdym bądź razie jest na tyle cicho, że nie przeszkadza to w najmniejszym stopniu w oglądaniu :)
z tym że ja mam model 37 LC2R...
 

cymek28

New member
Witam.
Ogolnie jestem zadowolony z telewizorka pod zwyklą anteną dachową zagral bardzo ladnie nie spodziewalem sie takiego obrazu myslalem ze bedzie tragedia.Pozniej zapodalem sobie n-boxa polaczylem przewodzikiem hdmi dla mnie bajka a szczegolnie programy nadawane w HD,a jezeli chodzi o DVD to polaczone zostalo za pomoca dobrej marki przewodu component tez jest ok.
Krotko mowiac ja za takie pieniadze jest to telewizorek godny polecenia i z dobrymi parametrami.Po za tym lekkim buczeniem nic sie nie dzieje,dzwonilem na infolinie lg konsultant powiedzial mi ze lekkie buczenie wystepuje poniewaz telewizor w tym momecie pobiera duzo pradu i taki odglos wydobywa sie z zasilacza co zdaza sie przy ciemniejszych partiach obrazu tak jest przy naimniej u mnie.Pozdrawiam Piotr.
 

mirsie

Member
Jeśli nie chcesz słyszeć buczenia (zwłaszcza kiedy fonia jest ustawiona nisko - 1-2) to przełącz ustawienie psm na dynamiczny. Tłumaczenie konsultanta chyba nie jest prawdziwe, bo na tym ustawieniu telewizor nie buczy a przecież obraz jest ten sam. Gdzie leży przyczyna to wiedzą tylko konstruktorzy telewizora ale widocznie nie mogli siętego pozbyć tanio.
Mirek
 

cymek28

New member
Masz kolego racje z tym buczeniem zmienilem psm na dynamiczny i nie buczy.Powiedz mi jezeli psm jest ustawione na dynamicznym to
kontrast automatycznie wskakuje na 100% nie powoduje to szybszego wypalenia matrycy,wydaje mi sie ze tak ale chcialbym sie upewnic.Z gory dziekuje za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam Piotr.
 

don111

Banned
nie wiem dokladnie jak to jest w LCD, ale bardziej martwilbym sie o "wypalenie" oczu przy takim kontrascie :D
ja co prawda ogladam na moim TV glownie w nocy i mam kontrast ustawiony na zaledwie 20 i to mi wystarcza, ale na 100 to nie moglbym ogladac nawet w dzien...
 

mirsie

Member
to racja, dziwię się jak nabywcy telewizorów przykładają taką wagę do stopnia kontrastu, choć zawsze lepiej mieć możliwość jego zwiększenia w przyszłości niż nie mieć, ale ten 100% jest za silny i właczam magiczne oko zwane w lg "inteligentnym". Kontrast opada do 60% i tak mi wystarcza, choć buczy. Co do wypalenia matrycy to nie znam sie na tym ale mam kalkulatory lcd stare jak ja i wciąż czytelne.Wypalił mi się kiedyś wyświelacz w liczniku rowerowym jak stał na słońcu 7 godzin. Może tu chodzi o spadek jasności podświetlenia ekranu? Tyle co wiem o technologii lcd to pod wpływem napięcia ciekłe kryształy ulegają obrotowi polaryzując wiązkę światła, im chyba obojętne jakim napięciem są skręcane.
Pozdrawiam
Mirek
 

powerfactorx

New member
moj LX1 32 (HDMI) po przełączeniu na Dynamiczny nie buczy, zmniejszam kolor na 38 i da się życ, ale po ponownym włączeniu telewizora niestety przestawia się na tryb użytkownika, i jest to samo buczenie. Co ciekawe po przełączeniu HDMI w tryb HDMI PC też jest cicho, podobnie dziwne zachowanie jest podłączając sygnał w zależności do AV1 lub AV2, po podłączeniu do AV2 buczy, pod AV1 nie, zaczyna mnie to powoli wk..... zwłaszcza wieczorem, można dostać szału od 50 Hz, buczy jak stara świetlówka
 

powerfactorx

New member
moj LX1 32 (HDMI) po przełączeniu na Dynamiczny nie buczy, zmniejszam kolor na 38 i da się życ, ale po ponownym włączeniu telewizora niestety przestawia się na tryb użytkownika, i jest to samo buczenie. Co ciekawe po przełączeniu HDMI w tryb HDMI PC też jest cicho, podobnie dziwne zachowanie jest podłączając sygnał w zależności do AV1 lub AV2, po podłączeniu do AV2 buczy, pod AV1 nie, zaczyna mnie to powoli wk..... zwłaszcza wieczorem, można dostać szału od 50 Hz, buczy jak stara świetlówka
 
Do góry