LG Nano 2020

Aven

New member
Witam, czy ktoś widział/testował już nowe telewizory nanocell od LG? Co o nich sądzicie? Chcę kupić 65 calowy telewizor, który będzie podpięty pod komputer, może pod nowe konsole w przyszłości. Myślałem nad LG Oled B9 ale obawiam się wypaleń. Jeżeli ktoś ma jakieś inne pomysły i sugestie co do telewizora/monitora to bardzo proszę się nimi podzielić :)
 

qwertix

Member
Też się zastanawiałem nad nimi, ale po obejrzeniu testów modeli z zeszłego roku powoli mi przechodzi. Nie sądzę aby coś poprawili w kwestii czerni i strefowego podświetlenia. Na nagraniach ciemne sceny wyglądają po prostu kiepsko. Mimo wstępnego wykluczenia oledów ze względu na wypalenia chyba jednak skończy się na kupnie oleda. Mam jeszcze trochę czasu, poczekam na testy.
 
Ostatnia edycja:

SNiP3R

Member
Z pierwszych testów i opinii wynika, iż tegoroczne modele z serii Nanocell są zdecydowanie lepsze od tych zeszłorocznych, zwłaszcza czerń. Jednak tak nadal im daleko, zwłaszcza jeśli chodź o szczytową jasność porównując np. do Samsunga.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Częściowo potwierdzam opinię SNiP3R. Z pierwszych testów wynika, że czerń jest lepsza niż w ubiegłym roku.. Jeśli chodzi o jasność to tutaj nie do końca się zgadzam. SAMSUNG z tego roku Q70T czy Q80T mają szczytową jasność porównywalną z LG SM9000 z ubiegłego roku. Oczywiście Q90R miał wyższą ale był znacznie droższy.

Ja bym poczekał na więcej testów i opinii.
 

SNiP3R

Member
SLAV7

Może nie do końca sprecyzowałem moją wypowiedź.
Chodziło mi o modele najwyższe z serii.
Czyli np. Q90T vs Nano99, to ten pierwszy będzie miał wyższą jasność i ogólny kontrast.

W sumie sam myślałem o Nano99, ale tu tylko max 75 cali, więc padło na Q95T w wersji 85 cali, bo w taką wielkość celowałem.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
SNiP3R

NANO 99 to TV 8K a SAMSUNG Q95T to TV 4K.

To na pewno dobry wybór i życzę dużo zadowolenia z użytkowania.

Ja bym osobiście wybrał SONY 85XH9505
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Samsung Q90-95T to tak naprawdę ubiegłoroczny Q80-85R. To nie żadna tajemnica. Q90T ma mniej stref lokalnego wygaszania niż Q90R i chociażby z tego powodu nie jest wart tak dużo. SONY jest tańszy, ma porównywalną ilość stref, ma lepszy układ wygaszania strefowego i lepszy procesor ruchu. Nawet bez kalibracji ma znacznie lepsze odwzorowanie kolorów. Obsługuje DOLBY VISION i dźwięk DTS czego nie ma SAMSUNG.

SAMSUNG ma mniejszy input lag, nieco lepszą czeń/nieco/ i większą jasność w HDR. Ma też port HDMI 2.1

Oba modele mają filtr poprawiajacy kąty widzenia.

To zbyt mało do tak duzej różnucy w cenei
 

SNiP3R

Member
SLAV7

To że ludzie gadają iż Q95(0)T jest zastępca Q80R, to jest tylko dlatego, że ma mniej stref, a prawda jest taka:

Q95T = Q90R = Q9FN

Z taką różnicą, że ten pierwszy ma najwyższą szczytową jasność i posiada hdmi 2.1.

Z resztą poczekaj na test RTINGS, bo jest na razie na etapie "early review" do którego mam dostęp.
Wtedy będziesz musiał zmienić zdanie, chodź są już inne testy czy opinie, wystarczy dobrze poszukać.

Aha, jeszcze jedno. W tym roku Samsung posiada najlepszy tzw "motion handling" w historii marki, co znowu daje plusa względem starszych modeli.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Napisałem przecież, że jasność i HDMI 2.1 są po stronie Q95T. Nawet jeśli dopracowali układ ruchu to i tak SONY ma lepszą kontrolę podświetlenia.

Nie mówię, że Q95T to słaby TV. Wręcz przeciwnie. To bardzo dobry TV ale różnica w cenie w stosunku do XH9505 jest zbyt duża.
 

SNiP3R

Member
SLAV7

Ja Cię dobrze rozumiem.
Tylko różnica w cenie to 2k, które moim zdaniem warto dołożyć do Samsunga.

Ja mam tylko problem z ludźmi, którzy powielają mit, iż Q90T/95T to następca Q80R, a to nie prawda, bo to nie prawda.

Osobiście czekałem na następcę 75ZD9, którego posiadam do dziś i który powędruje do sypialni, bo do dziś jest świetnym TV. Z racji że do salonu (bardzo jasnego) chciałem większy TV, najlepiej właśnie 85 cali, do tego z bardzo wysoką jasnością panelu, no to wybór padł na Q95T, bo w sumie nie ma innej, sensownej alternatywy.

W 8K nie chce się pchać, bo przez następne 5 lat nie będzie jak z tej rozdzielczości korzystać, po drugie są bardzo drogie, zwłaszcza w tej wielkości ekranu.

Moim zdaniem, mój wybór co do nowego TV jest bardzo przemyślany i odpowiednio dobrany do potrzeb.
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szukam informacji praktycznych z użytkowania telewizora LG NANO99*:
- czy moduł CI+ wspiera ECP
- czy były problemy z poleceniami głosowymi
- czy widoczna jest ingerencja AI
- czy interfejs sprawnie reaguje
- jak ze skalowaniem obrazu do 8k
- jak z efektami HDR
- jak z czernią i wygaszaniem stref
- jak z dźwiękiem, podbiciem dialogów,
- czy jest wyjście na zewnętrzny subwofer
- czy była kalibracja
 

al-aksa

New member
Szukam informacji praktycznych z użytkowania telewizora LG NANO99*:
- czy moduł CI+ wspiera ECP
- czy były problemy z poleceniami głosowymi
- czy widoczna jest ingerencja AI
- czy interfejs sprawnie reaguje
- jak ze skalowaniem obrazu do 8k
- jak z efektami HDR
- jak z czernią i wygaszaniem stref
- jak z dźwiękiem, podbiciem dialogów,
- czy jest wyjście na zewnętrzny subwofer
- czy była kalibracja

cześć, jestem świeżym nabywcą modelu 65NANO903, spróbuję po krótce odpowiedzieć..
TV bardzo mi się podoba pod względem nowoczesności, designu itp, ale nie ma nic idealnego :)
Polecenia głosowe naprawdę działają po polsku (to mnie też przekonało do zakupu, wahałem się w strone SONY), system/interfejs działa sprawnie, czerń jest naprawdę fajna, dźwięk/obraz dobry można wybierać w opcjach, szkoda tylkoe że nie na pilocie, kalibracji nie robiłem.
Jedyny mankament, że trafił mi się jakiś ze brudnym ekranem i nie wiem co z tym fantem teraz za bardzo zrobić, chyba wezwę serwis, ale co oni poradzą nie wiem... tutaj zdjęcie o co chodzi --> https://drive.google.com/file/d/1-IA_CJe8WdZSV1aNfRVmw23q2W1lkIq8/view?usp=sharing
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mi to nie wygląda na żaden brud (w nowym TV???) tylko na naprężenia matrycy i związaną z tym nierównością jej podświetlenia. Wymasuj ręką przez szmatkę z mikrofibry część ekranu, gdzie jest ta ciemniejsza plama. Jak nie pomoże to w miarę możliwości oddaj/wymień TV. Od serwisu usłyszysz, że jest to typowa cecha matryc LCD i nie podlega ona gwarancji (poza wybitnie szczególnymi przypadkami.
 
Do góry