Podświetlenie (duszki) LG 55SK8500

urbanow

New member
Szanowni Państwo,

W dniu wczorajszym stałem się szczęśliwym posiadaczem TV LG 55SK8500, szczęśliwy byłem do wieczora.
Po przetestowaniu dem z Youtube, które po przesiadce z 10 letniego LCD robią piorunujące wrażenie przyszedł czas na wieczorny seans.
Film standardowo z pasami. I tu pojawiło się rozczarowanie. Nie czepiam się czerni i stref bo ten tv tak ma, ale 4 mocno świecące punkty na górnej krawędzi dają kiepski efekt.
I tu moje pytanie, czy to jest wada czy to jest dopuszczalne przy matrycach IPS?

5mAMZ6qTCthfxuYn6


Z góry dziękuję za pomoc
 
Urbanow - nie widziałem zdjęcia (nie można otworzyć), ale powiem Ci tak 55Sk9500 (chyba 50 stref) też miał duszki i dramat jeśli chodzi o działanie LD. Dopiero 65sk9500 jest pozbawiony tego problemu - ale nie widziałem na żywo więc nie potwierdzę.
 
https://photos.app.go o.gl/f52ecnNayHoSy3in7
https://photos.app.go o.gl/itsMsaZNEjFsRciL9

Drugi wieczór z kolei prawie utwierdził mnie w przekonaniu, że chyba TV do oddania
albo pójdę w najtańszy 55" Samsung albo LG (zależy mi na dobrym smart) albo w OLED

Nie wiem w czym problem ale nie mogę tych zdjęć otworzyć w komputerze i w telefonie.
Ja swój 55Sk9500 chciałem oddać po 4 dniach później się długo za dłuuuugo zastanawiałem ale jednak zwróciłem.
 
Trudno no jak się nie da otworzyć to olać zdjęcia . Wiem o co Ci chodzi. Lepiej nie będzie. Jak masz możliwość to oddaj bo będziesz się wkur...ł co wieczór. też tak miałem .Tylko nie ma za bardzo co kupić sensownego na IPS.
 

dmk84

New member
Miałem to samo na 65sk9500 tylko że na dole, strasznie denerwowało przy filmach z pasami.
Wymieniłem na nu8042 bo sk9500 był niedostępny a androida nie chciałem.
 
Ostatnia edycja:
Miałem to samo na 65sk9500 tylko że na dole, strasznie denerwowało przy filmach z pasami.
Wymieniłem na nu8042 bo sk9500 był niedostępny a androida nie chciałem.
Miałem podobnie w 55 calach w prawym dolnym rogu. Też zwróciłem. Myślałem że tylko 55 jest wadliwe ale okazuje się że 65 też. A jak mu 8042 ? Bo nad tym się zastanawiam w chwili obecnej.
 

tomulus

New member
W moim 55sk9500 czegoś takiego nie miałem , testowałem , oglądałem filmy " z pasami" Jak dla mnie , jeśli to możliwe wymieniłbym na inny 55sk8500.
 
Do góry