Telewizor dla lajka

Dagraeht

New member
Witam, na wstępie chciałbym zaznać że o telewizorach nie wiem nic bo to byłby pierwszy kupiony przeze mnie telewizor w życiu.

LG 65UJ620V - niestety nie mogę dodać linku do specyfikacji.

Jeżeli chodzi o użytkowanie, służylby jako wyświetlanie obrazu przy Xbox one, oglądanie netflixa czy filmów/seriali z pendriva.

Przypominam, że nie wiem nic a nic o telewizorach i chciałbym wiedzieć jakie ten telewizor ma wady, czy mógłby mi ktoś w tym pomóc?
Z góry dzięki.
 

Dagraeht

New member
Mój błąd.
Mam w domu telewizor 40 cali. Zamysłem było kupić większy, ponieważ ten 'zrobil się maly', a żeby postarać się uniknąć tego samego efektu za jakoś czas, wybór z 55 przesunął się na 65.

Odległość od telewizora jest na prawdę różna że względu na ułożenie mebli i ich przemieszczanie w pokoju. Waha się od 2 do 4 metrów, no ale zostawmy tutaj przy tych średnich trzech. Kąty pod którym ogląda się tv są tak samo różne z tego samego względu, nie ma jednego konkretnego.

Pokój jest jasny przez cały dzień, ale głównie z tv korzysta się kiedy jest już ciemniej, do tego często przy zgaszonym świetle.

Co do moich oczekiwań wobec telewizora. Musi być duży i nie może być względnie drogi, w tym przypadku nie może przekraczać 4000, a wyżej wymieniony kosztuje 3500.
Nie interesuje mnie żadne Smart tv, chodzi głównie o wielkość i jako tako jakość, chociaż ta i tak będzie pewnie lepsza w każdym nowszym telewizorze że względu na wiek obecnego, dużej konkurencji nie ma w tym przypadku.

Głównym pytaniem z mojej strony jest fakt, że podany wyżej telewizor jest dość tani wśród odpowiedników innych marek z tego samego rozmiaru ekranu.
Tak jak powiedziałem wcześniej, nie znam się na tych wewnętrznych parametrach obrazu w telewizorach i nie umiem stwierdzić czy ten telewizor jest jakiś wyraźnie słabszy niż inne które kosztują kilka tysięcy więcej.
Gdybym mógł to chciałbym umieć odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie kupić tego telewizora- torzuciło by światło na to jakie podany przeze mnie odbiornik ma wady których nie dostrzegam.

Na koniec na szybkie podsumowanie dodam, że dźwięk i inne bajery nie grają dla mnie roli. Chodzi głównie o wielkość i jakość obrazu.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Albo wielkość albo jakość. 65" za 3,5 k to nadaje się na wystawę sklepową a nie do korzystania w domu. Nawet 55" w tej cenie nie zaoferuje perfekcji. Ale będzie zdecydowanie lepszy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wielkość ok, jakość ... powinieneś sięgać chociaż od poziomu 65P6046 za 3999 zł z kalibracją .
 

ebola1972

Member
Popatrz na samsung 55mu7002 lub panasonic 58xe700. Tańszej lini produktów nie polecam. Albo jakość albo wielkość.
 

Dagraeht

New member
A możecie tak dość łopatologicznie wytłumaczyć czym te modele się różnią od podanego przeze mnie i co w tym moim jest takiego złego? Bo dla mnie każdy tv wygląda tak samo, różnią się cena. A jakość zła jakość dobra mało mi mówi. Kalibracja to też obce słowo w dziedzinie telewizorów.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

A możecie tak dość łopatologicznie wytłumaczyć czym te modele się różnią od podanego przeze mnie i co w tym moim jest takiego złego? Bo dla mnie każdy tv wygląda tak samo, różnią się cena. A jakość zła jakość dobra mało mi mówi. Kalibracja to też obce słowo w dziedzinie telewizorów.


Łopatologicznie to tak jak z autami : Daewoo TICO i VW Passat czy Porsche te tez samochody ,
jeśli nie widzisz między nimi różnicy to kupujesz TICO , a jak chcesz coś więcej to kupujesz Passata,
podobnie jest z TV , koledzy którzy zaproponowali Ci modele Panasonic to takie Passaty , a te co Ty podałeś to takie TICO - nie zagłębiając się w kwestie techniczne TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różniece są w jakości, czerni, głębi obrazu, podświetlenia matrycy , możliwości.
 

Dagraeht

New member
Łopatologicznie to tak jak z autami : Daewoo TICO i VW Passat czy Porsche te tez samochody ,
jeśli nie widzisz między nimi różnicy to kupujesz TICO , a jak chcesz coś więcej to kupujesz Passata,
podobnie jest z TV , koledzy którzy zaproponowali Ci modele Panasonic to takie Passaty , a te co Ty podałeś to takie TICO - nie zagłębiając się w kwestie techniczne TV.

O to to mi chodziło. Może nie aż tak, ale na pewno lepiej niż nie bierz tego weź inny. Porownalem sobie te inne modele do mojego, posprawdzalem czym się różnią i co łączy te lepsze i myślę, że już wiem na co zwracać uwagę przy wyborze odbiornika.

Dzięki wielkie!
 

Dagraeht

New member
Witam ponownie.

Wiem że temat jest w w dziale lg, ale aby nie zakładać już nowego tematu pisze dalej w swoim.
Zwiekszylem nieco pułap cenowy jeżeli chodzi o kupienie telewizora i aktualnie zastanawiam się nad soniakiem KD-65XE8505.

Podobno ma 100Hz więc niby to znaczy że jest to dobry wybór do konsoli. Występuje w cenie 6,500.
Pytanie czy warto?

Wcześniej celowalem w Panasonica tx-65EX610E, ale tak się złożyło że te dwa telewizory stały obok siebie na półce i pan w sklepie go odradza, polecają jednocześnie sony mówiąc, że panas przy konsoli się nie sprawdzi że względu na słabe odświeżanie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To przecież już się łapiesz Na Philipsa 65PUS8102 i to jedyny z pełnym podświetleniem.
 

Dagraeht

New member
To przecież już się łapiesz Na Philipsa 65PUS8102 i to jedyny z pełnym podświetleniem.

Po wpisaniu tego modelu w internet wyskakują mi ceny rzędu 7500- to jeszcze tysiąc więcej niż napisałem wyżej, a już i tak zwiekszylem budżet niemal dwukrotnie od pierwszego zamiaru kupna tv.
 
Do góry