LG 42LF652V - czy warto

kubucha

New member
Cześć, ktoś powie coś ciekawego na temat tego tv. Szukam czegoś w rozmiarze ok. 40 cali. Myślałem też o Samsungu 40H6400. Jak Wam się sprawuje ten LG?
 

funuman

New member
Mam. Służy mi głównie do grania na konsoli/filmów z usb i smart'a. Inputlag idealny, obraz świetny. Smart TV chodzi szybko, 3D fajnie działa, wyświetlany obraz jak dla mnie ekstra. Oglądam też sporo piłki nożnej i jest super.
Polecam jak za tą cene.
 

czarnys

Member
Ja osobiście polecam ten tv.

Ogólnie chciałem go oddać bo w jednym nagraniu się gubił. Ale była to kwestia ustawień.
Też wybierałem pomiędzy Samsungiem H6400 a tym LG. Wybrałem LG i nie żałuje. W rodzinie mają 2 2-3 letnie telewizory LG i też bez problemu.

Pozdrawiam
 

GregoryPek

New member
sam się długo zastanawiałem między samsungiem a sony, samsung za bardzo wadliwy, sony płacisz tysiaka więcej za markę a obraz podobny no i wiecznie zawieszający się android, wybrałem lg 562v w wersji 50 cali, jestem mega zadowolony, obraz świetny, wiele różnych trybów obrazu, internet śmiga super bez zacięć, no po prostu bajka, jakbym miał więcej kasy brałbym 55 cali.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
sam się długo zastanawiałem między samsungiem a sony, samsung za bardzo wadliwy, sony płacisz tysiaka więcej za markę a obraz podobny no i wiecznie zawieszający się android, wybrałem lg 562v w wersji 50 cali, jestem mega zadowolony, obraz świetny, wiele różnych trybów obrazu, internet śmiga super bez zacięć, no po prostu bajka, jakbym miał więcej kasy brałbym 55 cali.
Chłopie, ogarnij się i skończ wciskać ludziom takie bzdury bo rzygać się chce czytając twoje opinie. Każdy twój post tutaj to kopiuj/wklej i wodotryski na temat marki LG.
 

Bodziokrakow

New member
Kilka uwag na temat TV LG 42LF652V.

Ogólnie całkiem interesujący TV.
Obraz bardzo przyzwoity. Oczywiście wiele zależy od materiału jaki się ogląda.
O ile się dobrze dowiedziałem, to ten TV ma matrycę 100 Hz. Co by potwierdzało lepszą niż u konkurencji jakość obrazu w mniej więcej tej klasie cenowej.

1. Największy minus jak dla mnie to fatalne sterowanie przełączaniem między tunerami.
Trzeba wejść do menu, przejść do odpowiedniego parametru i dopiero wybrać rodzaj tunera, z którego w danym momencie chcemy korzystać.
Na pilocie strzałka w prawo -> menu Kanały -> Tryb programu -> wybór listy.
Nie da się tego zrobić przez zmianę źródła (Input).
Szczególnie dla osób starszych kiepskie rozwiązanie (TV kupiony właśnie dla takiej osoby), czasochłonne i mało intuicyjne.
W mojej plazmie Panasonica działa to o niebo lepiej - za pomocą osobnego przycisku na pilocie. W LG jest na pilocie osobny przycisk, ale do przełączania Radia i TV. Byłoby super, gdyby producent rozszerzył jego możliwości o przełączanie między tunerami.
2. Brak fizycznego wyłącznika zasilania.
3. Brak osobnych przycisków funkcyjnych w TV.
Sterowanie np. głośnością, czy zmianą kanałów bez pilota, bezpośrednio w TV jest utrudnione. Zastosowano wielofunkcyjny „joystick”, który służy również do wyłączania/włączania odbiornika (do trybu czuwania).
4. Czasem opóźniona reakcja na sterowanie pilotem.
5. Nie można wyeksportować listy kanałów na USB, jest możliwość importu, ale to podobno błąd oprogramowania zgłoszony do poprawki - tak mi odpisali z LG. Przy okazji maila, LG poinformowało mnie, że opcja eksportu listy programów pozwala tylko na stworzenie kopii zapasowej listy. Nie ma możliwości edycji eksportowanej listy za pomocą zewnętrznego oprogramowania. Choć to pewnie tylko oficjalna wersja:).
6. W zestawie tylko standardowy pilot (nie Magic).
7. Brak podświetlanych klawiszy pilota.
8. Brak możliwości obrotu podstawy.
9. Kiepska instrukcja obsługi.
 

dmk84

New member
Ja też napiszę kilka wad tego TV! :fool:
-za krótki kabel sieciowy!
-dioda standby na środku a nie z boku!
-za mało hdmi i usb (mogło by być po 10szt)!
-tylko dwie pary okularów 3D w zestawie zamiast 10!
-ramka za gruba i do tego metalowa!
-sterowanie Magicem to porażka!
-fatalny obraz (podczas oglądania trudno odróżnić człowieka od autobusu)!
To tak z grubsza co mi przyszło na myśl!
TV nie warty ceny, lepiej kupić jakieś Fujumutsu! :fool:
 

Bodziokrakow

New member
Czy jestem zadowolony...otóż trudno powiedzieć. Ze względu na jakość obrazu, w miarę tak, choć bardzo wiele zależy od tego, co się ogląda.
Jeśli chodzi o sterowanie, ustawienia, w szczególności edycję kanałów, przełączanie między tunerami, to niestety bardzo się rozczarowałem.
 

Bodziokrakow

New member
Kilka uwag na temat TV LG 42LF652V.

Ogólnie całkiem interesujący TV.
Obraz bardzo przyzwoity. Oczywiście wiele zależy od materiału jaki się ogląda.
O ile się dobrze dowiedziałem, to ten TV ma matrycę 100 Hz. Co by potwierdzało lepszą niż u konkurencji jakość obrazu w mniej więcej tej klasie cenowej.

1. Największy minus jak dla mnie to fatalne sterowanie przełączaniem między tunerami.
Trzeba wejść do menu, przejść do odpowiedniego parametru i dopiero wybrać rodzaj tunera, z którego w danym momencie chcemy korzystać.
Na pilocie strzałka w prawo -> menu Kanały -> Tryb programu -> wybór listy.
Nie da się tego zrobić przez zmianę źródła (Input).
Szczególnie dla osób starszych kiepskie rozwiązanie (TV kupiony właśnie dla takiej osoby), czasochłonne i mało intuicyjne.
W mojej plazmie Panasonica działa to o niebo lepiej - za pomocą osobnego przycisku na pilocie. W LG jest na pilocie osobny przycisk, ale do przełączania Radia i TV. Byłoby super, gdyby producent rozszerzył jego możliwości o przełączanie między tunerami.
2. Brak fizycznego wyłącznika zasilania.
3. Brak osobnych przycisków funkcyjnych w TV.
Sterowanie np. głośnością, czy zmianą kanałów bez pilota, bezpośrednio w TV jest utrudnione. Zastosowano wielofunkcyjny „joystick”, który służy również do wyłączania/włączania odbiornika (do trybu czuwania).
4. Czasem opóźniona reakcja na sterowanie pilotem.
5. Nie można wyeksportować listy kanałów na USB, jest możliwość importu, ale to podobno błąd oprogramowania zgłoszony do poprawki - tak mi odpisali z LG. Przy okazji maila, LG poinformowało mnie, że opcja eksportu listy programów pozwala tylko na stworzenie kopii zapasowej listy. Nie ma możliwości edycji eksportowanej listy za pomocą zewnętrznego oprogramowania. Choć to pewnie tylko oficjalna wersja:).
6. W zestawie tylko standardowy pilot (nie Magic).
7. Brak podświetlanych klawiszy pilota.
8. Brak możliwości obrotu podstawy.
9. Kiepska instrukcja obsługi.

Aktualizacja:
Pojawiła się nowa wersja oprogramowania (wersja 04.05.01), która rozwiązuje problem z brakiem eksportu listy kanałów, już działa. Tylko trzeba pamiętać, że po aktualizacji konieczne jest przywrócenie ustawień fabrycznych (kasuje się również lista kanałów)!
 

ibotto

Member
Wniosek prosty:
Cena ma być budżetowa z dolnej półki a po wypakowaniu rozpacz, że ramka nie jest wysadzana kryształkami Svarowskiego a przyciski na pilocie ( zwykłym - o zgrozzo !)
nie sa brylantowe. No po prostu SZOK !
 
Do góry