Lg 65la970v

Daras72

New member
Witam.
Interesuje mnie kilka rzeczy w modelu LG***65LA970V .
Jak sprawuję się podświetlenie , ponoć FULL LED , w tym tv ?
Czy pliki 4K śmigają przez USB bez problemu ?
Jakie ogólne wrażenia z użytkowania.
Na zagranicznych forach jest oceniany bardzo dobrze lub dobrze (;
Może ktoś z forumowiczów posiada ten tv , lub miał możliwość testowania , bliższego poznania (;...
Proszę o opinię.
Pozdrawiam
 

inne65

New member
Witam,

Oglądałem go dzisiaj w Media Markt.
Był włączony film 4K i był dostępny pilot także skorzystałem z okazji i włączyłem tuner TV , bo nagrywane już wcześniej przez producenta nie mają się nijak jak do normalnej telewizji HD.
Włączyłem kanał TVP1 HD. Akurat mecz był - jakość? - tragiczna. Z tego co wiem jest włączony obraz "sklepowy" , ale jakość była naprawdę słaba... Sygnał nadawania był b.dobry. Miałem na oku ten telewizor , ale po dzisiejszym co zobaczyłem... :roll: chyba zmienię zdanie..

Czy ktoś spotkał się z tym ? Czy ustawienia "sklepowe" są winne temu ?

Pozdrawiam
 

waldy

New member
Witam,

Oglądałem go dzisiaj w Media Markt.
Włączyłem kanał TVP1 HD. Akurat mecz był - jakość? - tragiczna. Z tego co wiem jest włączony obraz "sklepowy" , ale jakość była naprawdę słaba... Sygnał nadawania był b.dobry. Miałem na oku ten telewizor , ale po dzisiejszym co zobaczyłem... :roll: chyba zmienię zdanie..

Czy ktoś spotkał się z tym ? Czy ustawienia "sklepowe" są winne temu ?

Pozdrawiam

Mam od tygodnia ten model i mogę powiedzieć, że jakość transmisji z Brazylii jest tragiczna, dla porównania włączyłem jakiś mecz z polskiej extraklasy z canal+ i było zdecydowanie lepiej. Mecze trzeba oglądać siedząc na wprost panelu-jest lepiej. Dopiero po zakupie przekonałem się jak dramatycznie różnią się poszczególne kanały w ofercie cyfry jakością nadawania- najlepiej kanały discovery, potem canal+ a tvp nie najlepiej.
Ogólnie telewizorek jest super jeśli chodzi o skalowanie do 4k, a to przez kilka lat chyba najważniejsze z braku materiałów 4k. Z materiałem złej jakości żaden telewizor tej wielkości nie poradzi sobie - sprawdzałem w MM transmisje meczu właśnie z materiału SD i na wszystkich 65 calowcach 4k, wyglądało to równie tragicznie.
Filmy z blu-reya powalają szczegółowością i plastycznością obrazu, nie potrzeba 3d by widzieć głębię planu. Na youtube jest kilka filmików w 4k i niewidzę wielkiej różnicy w stosunku do materiału z blu-rey. Jak na razie jestem super zadowolony, szukałem taniego -na obecną chwilę-65 calowego modelu z 4k i ten przekonał mnie głównie jakością obrazu skalowanego z hd, bo to przez najbliższe lata będę głównie oglądał.
Jeśli zastanawiasz się nad zakupem, to sprawdź obraz na wytypowanych modelach ale tego samego materiału, bo inaczej to nie będzie obiektywne porównanie.
pozdrawiam
 

waldy

New member
Nie śmigają. Śmigają w telewizorze Panasonica.

Kiki, czyżbyś nie miał tego modelu do sprzedania?
Zaręczam, że śmigają, takie opinie wprowadzają w błąd wielu czytelników. Na najzwyklejszym penku, spokojnie odtwarzam pliki 4k, problem jedynie w objętości pliku. Dla pewności wsadziłem penka w niebieski usb, nie wiem jak na pozostałych usb.
 

Daras72

New member
Witam
Super waldy że się zdecydowałeś na tego potwora !
Jak jeszcze trochę się powczuwasz (; to czekam na większe info i wrażenia o tym tv.
Może jakieś foto ? Np Discovery , Bluray (;
Super że piszesz o plikach 4k z USB, ponoć działają (;
Szkoda że Kiki podaje fałszywe informacje na tym forum, no ale cóż...
Miłego oglądania i użytkowania przez lata.
Pozdrawiam
 

waldy

New member
Witam
Super waldy że się zdecydowałeś na tego potwora !
Jak jeszcze trochę się powczuwasz (; to czekam na większe info i wrażenia o tym tv.
Może jakieś foto ? Np Discovery , Bluray (;
Super że piszesz o plikach 4k z USB, ponoć działają (;
Szkoda że Kiki podaje fałszywe informacje na tym forum, no ale cóż...
Miłego oglądania i użytkowania przez lata.
Pozdrawiam

Jeśli chodzi o odczucia, to pierwsze co mi się rzuciło w oczy to najczarnieniejsza czerń z czarnej dziury, zdaje się że jest ona zasługą pełnego podświetlenia. Drugie wrażenie to te nieszczęsne mecze, gdy oglądam powtórki z Ligi Mistrzów to daje się to spokojnie ogladac, natomiast to co dają na MŚ to nie powala. Widzę, że mecze z całkowicie zacienionych stadionów są lepszej jakości, a te na których murawa jest miejscami nasłoneczniona i zacieniona słabo się ogląda -może kamery nie wyrabiają. Fotki później.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
 

inne65

New member
Witam,

Dzięki za wiadomość waldy. Zgadza się - telewizor odbiera normalnie filmy 4K z pendrive. Nawet na zachodnich stronach piszą , że odczytuję bez problemu. Osobiście ten model jest ciekawy, nawet ze względu na starszy smart tv , gdyż ten WebOs nie przypadł mi do gustu.( Mało rozbudowany )
Odnośnie matrycy , znajduję się tam NANO LED , i czerń jest naprawdę bardzo dobra. Podświetlenie pełne. No jak widziałem właśnie mecz MŚ , to jakość masakryczna , lepsza była w zwykłym lcd...
 

esk2

New member
dzięki za jakieś sensowne info, w końcu coś ktoś napisał.. mocno zastanawiam się nad tym tv ;)

napisz mi jeszcze proszę czy tv posiada możliwość nagrywania na pendrive, oraz czy przy internetowych filmach z gwizdka spotkałeś się z blokadą cinavia..
 
Ostatnia edycja:

waldy

New member
Tak, można nagrywać z tunerów które są w telewizorze na penka lub dysk. W instrukcji pisze że wskazane jest by pamięć była nie większa jak 32Gb a dysk nie większy jak 2Tb i najlepiej zasilany z zewnątrz.
Co do filmów z internetu nie wypowiadam sie bo nie próbowałem, sciągnąłem jedynie filmik w 4k by spróbować czy odpala ale podejrzewam że nie był zabezpieczony :)
 

esk2

New member
Co do filmów z internetu nie wypowiadam sie bo nie próbowałem, sciągnąłem jedynie filmik w 4k by spróbować czy odpala ale podejrzewam że nie był zabezpieczony :)

Ponieważ planuję go do końca tygodnia zamówić gorąca prośba Waldy:
-nagraj jakiś sciągany z netu film i sprawdz czy pojawi się cinavia, bardzo Cie proszę bo dużo oglądam z usb, a cinavie mam juz na blurayu i nie chcialbym natknac się na nią jeszcze w tv ;) bede wdzieczny czekam na informacje.:razz:
 

waldy

New member
Ponieważ planuję go do końca tygodnia zamówić gorąca prośba Waldy:
-nagraj jakiś sciągany z netu film i sprawdz czy pojawi się cinavia, bardzo Cie proszę bo dużo oglądam z usb, a cinavie mam juz na blurayu i nie chcialbym natknac się na nią jeszcze w tv ;) bede wdzieczny czekam na informacje.:razz:

Jeśli mi podeślesz jakiegoś linka do takiego filmu to spróbuję, ale nie ręczę za skutek ponieważ nigdy nie ściagałem takich filmów i nie wiem jak mam to wrzucić na pendriva. Pisz na priv.
pzdr
 

waldy

New member
Jak znaleźć ten kanał na platformie nc+

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 121 (10,930 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK)
ID: 4kTV HEVC 50 fps
PID A: 258 (AAC)
PID PCR: 257
SID: 1
PID PMT: 256
Provider: Eutelsat

Chciałem sprawdzić czy będzie działał wewnętrzny dekoder s2.
 

esk2

New member
jeszcze info od serwisu LG:

"Informujemy, że wedle specyfikacji technicznej model 65LA970V nie posiada zabezpieczenia CINAVIA.

W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Z poważaniem,
LG Electronics Polska"
 
Do góry