[Rozwiązanie]Nie włączający się Youtube na LG "42" LA660S + inne

rayo

New member
Witajcie.

Kupiłem ten telewizor i za przeproszeniem w ... mnie strzelało, że YouTube przy 8 wejściach na 10 totalnie mnie olewał. Czy to przez aplikację czy przez przeglądarkę. Pomijam fakt fatalnego buforowania(podobno sam YouTube już nie ma buforowania)się filmów to jeszcze jeb... loteria z tym syfem.

Walka trwała 7 dni i 7 nocy i powiedziałem sobie, że znajdę problem. Przekopałem wszystko od ustawień TV, routera, konfiguracji WiFi sieci, spłuczki od kibla i chyba udało mi się znaleźć plaster na tę ranę - plaster bo na pewno LG musi popracować nad lagami i prędkością aplikacji YouTube w swoim smart TV.

Inne aplikacje jak IPLA czy nawet koreańskie Arirang TV śmigają aż pyta mięknie....ale nie YouTube.

Po pierdzilionach różnych ustawień trafiłem w końcu na DNSy. Otóż mój router WIFI przydzielił mi do TV te same DNSy co i do kompa czy koma. Więc jeżeli na tych ustawieniach wszystko inne działa bez zarzutu(mowa cały czas o Youtube) to czemu TV nie....... otóż nie....

Zmieniłem DNS na tzw: OPENDNS i YouTube ożył - może nie zapierdziela ale włacza się 10 na 10.
W konfiguracji TV z siecią bezprzewodową, wybierzcie sposób ręczny i zmieńcie DNS na np.:

208.67.222.222 - ja mam ten
208.67.220.220

reszta automat z routera...

i cieszcie się tak jak ja o ile u Was to rozwiązanie zadziała. Dziele się z Wami moją skromną paranormalną wiedzą.

Wasze zdrowie pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

radkor

New member
Youtube działał bardzo ładnie na tym TV do jakichś 2 miesięcy wstecz. Po tym czasie porażka... Czasem trzeba czekać kilkanaście sekund na reakcję na pilota.
 

simoon78

New member
Cieszę się że przybywa użytkowników OPENDNSa. Sam korzystam od ponad dwóch lat, w tym ponad rok także na smart TV i problemów z Youtube nie miałem, acz z VOD Onet tak (ustąpiły po mailu do supportu OpenDns).

Może warto podawać dnsy które sprawiały problem przed zmianą.
 

marwac

Member
u mnie niestety żadnej różnicy, odpala się wieki, muli i nie daje się oglądać. w przeglądarce działa. nigdy więcej LG....
 

rayo

New member
Cieszę się że przybywa użytkowników OPENDNSa. Sam korzystam od ponad dwóch lat, w tym ponad rok także na smart TV i problemów z Youtube nie miałem, acz z VOD Onet tak (ustąpiły po mailu do supportu OpenDns).

Może warto podawać dnsy które sprawiały problem przed zmianą.

dns providera to podobno tajemnica.A co do opendns sugerowałbym ustawiać tylko na tv.Ostrzegam bo podobno jakieś hacki po dns były na orange internet.nie zalecam też sprawdzać kont bankowych na tv.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
@rayo, nie "hacki" na DNSach Orange, tylko luka na podatnych urządzeniach które nie były od operatora, a na najbardziej popularnych alternatywnych routerach do neostrady itp. usług ADSL, które to sobie klienci sami nabyli. Luka umożliwia pobranie ustawień routera, dowiedzenie się hasła do logowania na router i następnie można ustawić na nim podstawiony DNS, który podmienia pewne strony.

Orange zablokował internet tym co mają fałszywe DNSy, a Netia zrobiła przekierowanie na swoje DNSy.

Fałszywe DNSy:
Kod:
5.45.75.36
5.45.75.11
95.211.241.94
95.211.205.5
95.211.156.101
37.252.127.83
69.85.88.100
62.113.218.106

Lista podatnych urządzeń:
Kod:
TD-W8901G, TD-8816, TD-W8951ND, TD-W8961ND
D-Link DSL-2640R
ADSL Modem
AirLive WT-2000ARM
Pentagram Cerberus P 6331-42
ZTE ZXV10 W300
Sposób na zablokowanie za pomocą reguły ACL dostępu do routera od strony WAN. Zarazem zalecane jest:
- sprawdzenie czy nie ma nowszego firmware do routera;
- przywrócić DNSy od swojego ISP albo wprowadzić jakieś publiczne DNSy np. OpenDNS, GoogleDNS;
- zmienić hasło logowania do routera, powyżej 12 znaków, nie słownikowe;
- wyczyścić cache dns, w windowsie za pomocą polecenia ipconfig /flushdns.

A co do rozwiązania w tym temacie, to na forum nie raz przewinęła się ta porada, ze jak są problemy z jakąś usługą w smartTV, to należy sprawdzić alternatywne DNSy.
 

martok

New member
odświeżę temat ponieważ problem powrócił. Ustawiłem dns tak jak w pierwszym poście, jednak kiedy próbuję uruchomić film na telefonie i przesłać go tv to wyskakuje problem z łączeniem. Czasem uda się uruchomić jeden film, a potem już się nie da uruchomić pozostałych. Porblem pojawił sie w sobotę, wcześniej na tych dns działał dobrze.
Ktoś coś wie na ten temat?
 

rayo

New member
Teraz stosuję DNS - Googla i chodzi średnio ale działa. Żona podpowiada że LG za mało RAMu dał na płytę i nie wyrabia elektronika ;)
 
Do góry