Dziwny problem z zakupionym LG Oled 55C8

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Moi drodzy.

Przed weekendem zakupilem ten model i powstał dziwny problem ...

Jakiego trybu bym nie ustawił i ustawie jasność powyżej 52 to obraz jeśli mam czarny zaczyna się rozjaśniać, czyli zamiast czarnego jest połowa szarego i czym więcej rozjasniam to z połowy jaśniejszej poświaty robi się prawie cały ekran....

Czy to tak ma być ???
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Witam

Problem chyba ustąpił lub prawie ustąpił, po resecie do ustawien fabrycznych danego profilu obrazu.

Ale ogołnie to ustaeienia jasnosci jest jakies dziwne...

Rozjasnia gammę a nie obraz jako taki i do tego jakby rozjasniało skokowo obraz od lewej do praej, tak jakby po lewej było inaczej niz po prawej i zalezy ten stopień od ustaeienia...

co dziwne przed resetem problem występował od ustawienia jasnosci od 52 a teraz od 47....

Może to jest powiązane z innymi ustawieniami ?

Próbowałem ustawić gammę na ciemniejszą ale wtedy tracę prawie wszystkie odcienie szarości w ciemnych ujeciach

Ustawiam na Technicolor, moze tu jest problem ?

Moze warto jako bazowy wybrac coś innego ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz info w sprawie kalibracji. Jest gratis dla niebieskich członków forum.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Oki, napiszę jutro.

Robię dzisiaj jeszcze testy w warunkach ciemności. Odnoszę wrażenie że lewa strona panelu jest jakby jaśniejsza od prawej, idzie to tonalnie z różną siła zależnie od ustawień.

Czy w oled jest coś takiego możliwe ??? (Czy mam jakąś wadliwa sztukę ?? )

Czy to sprawa kalibracji właśnie ?

Czy cos nie tak ze mną ;) ? ( Oczywiście pełny czarny jest czarny, problemem są odcienie szarego, czarnego )

Jako źródło sygnału mam tuner VU+ Uno 4k , rozdzielczość 4k ustawiona
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Witajcie

@ Kiki - kupowałem na raty 0% przez Allegro w IT-shop...

Podsyłam fotki opisywanego problemu ( widać to głównie w nocy )

Problem na fotkach jest bardziej "wyolbrzymiony" niz widac w rzeczywistości no ale niestety jest - irytyujący :/

Występuje i przy tunerze sat podłączonym przez HDMI jak i także np na Netflix w trybie dolby Vision jak i zwykłym...

Jak są ciemne sceny, to przy "różnych ustawieniach" obrazu widać różną jasnosc lewej strony odcieni czarnego niż po prawej.

Zobaczcie na kilka zdjęć:
( jeszcze mam naklejki z danymi TV bo nie odklejałem folii jakby trzeba było go odsyłać )

1. Tryb czerń HDMI na wysoki:


IMG_20180904_002305.jpg



2. Teraz fotki jak widać na obrazie ( LukeCage ) - Netflix

Zobaczcie na prawą stronę porównując jej czerń do tej po lewej.

IMG_20180904_002838.jpg


IMG_20180904_002658.jpg


3. I na koniec kilka fotek jak widać jasność paska menu, info i jak się zmienia od lewej do prawej.

IMG_20180904_002442.jpg


IMG_20180904_003142.jpg


IMG_20180904_003440.jpg


Co o tym myslicie ??

Wada panela ? Czy brak kalibracji ?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Wada reklamuj.
Kalibracja nie pomoze na takie problemy, bo jej zadaniem w glownej mierze jest zoptymalizować wyswietlany obraz ale poradzi sobie z takim problemem.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Ok, już posłałem emaila do sprzedawcy.

Tylko jakim cudem taka wada materiału organicznego ? Przeciez to nie LED i podswietlenie LED
 

WPPP

Member
Ok, już posłałem emaila do sprzedawcy.

Tylko jakim cudem taka wada materiału organicznego ? Przeciez to nie LED i podswietlenie LED

Nie jestem pewien na 100%, ale coś mi się nie najgorzej przypomina, że podobną, jak nie identyczną, sytuację z OLEDem LG widziałem na konkurencyjnym forum i ostatecznie właściciel OLED-a, po różnych podpowiedziach forumowiczów, zapodał wymuszone czyszczenie matrycy i to poskutkowało. Cała matryca się wyrównała i przestała "świecić" z jednej strony, tak, jak to jest na Twoim TV. I to był również nowiutki, bo kilkudniowy, egzemplarz, chociaż prawie na pewno B7 lub ewentualnie C7.
Ale pewnie już za późno, bo odesłałeś swojego C8?

Na przyszłość korzystaj również z tamtego forum, tam zawsze otrzymasz więcej i bardziej fachowych podpowiedzi i informacji.

I zgadzam się z Twoim powyższym pytaniem. Też mnie to ciekawi. Najwidoczniej jest jakiś nieduży odsetek matryc OLED, z którymi coś jest nie tak już w momencie wyjścia z fabryki. Na szczęście mocna kompensacja (ta wymuszona ręcznie) naprawia je, przywracając właściwy stan, co może oznaczać, że aż taka duża "awaria" to jednak nie jest, wbrew temu, jak to wygląda.

Jeśli się tu pojawisz, to napisz co z tym zrobiłeś i jak to się potoczyło.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
TV jeszcze mam, dzisiaj na noc zapuszczę czyszczenie matrycy .

W piątek mają odebrać to jeszcze mogę odwołać.

Napiszę o wynikach i wielkie dzięki za radę.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Zrobiłem że 30 minut puszczenie dem 4k Samsunga, ( jak radzili na innym forum w podobnym temacie ) i puściłem na około 45 minut odświeżanie pikseli , niestety nic nie pomogło.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Dzisiaj od innego sprzedawcy przyjechał nowy.
Wieczorem będę podłączał i porównam.

Czy od transportu, np w pionie może się coś takiego porobić ?
 
Do góry