Lg bd550

tomiko16

New member
Czy ktoś już posiada ten model? Obecnie w RTV Euro AGD jest w dobrej cenie - 449 zł.
Różni się on znacząco od droższego BD 560?
 

afflux

New member
Zadałem sobie trochę trudu i porównałem go oczywiście "na papierze" z 560. Na stronie LG porównywarka wykazała że 550 nie ma DLNA ale w instrukcji tejże 550 stoi że można podłączyć się do lokalnej sieci po kablu poprzez router. Więcej różnic nie zauważyłem aha niby 550 nie ma you tube ale w opisie 550 jak byk pisze"Przeglądaj serwisy internetowe YouTube™, Picasa i Accuweather" . :arrow:A reszte funkcji i formatów oddtwarzanych przez ten blu-ray odsyłam Cię do instrukcji na stronce LG wygląda że nie ma różnicy z 560. Ciekawostką jaką przeczytałem w innstrukcji jest to że można utwory lub całą płytę CD nagrać na pendriva za pomocą LG 550, fajne ja tego w swojej 370 nie mam. Pozdrawiam.
 

muzyk219

New member
Zadałem sobie trochę trudu i porównałem go oczywiście "na papierze" z 560. Na stronie LG porównywarka wykazała że 550 nie ma DLNA ale w instrukcji tejże 550 stoi że można podłączyć się do lokalnej sieci po kablu poprzez router. Więcej różnic nie zauważyłem aha niby 550 nie ma you tube ale w opisie 550 jak byk pisze"Przeglądaj serwisy internetowe YouTube™, Picasa i Accuweather" . :arrow:A reszte funkcji i formatów oddtwarzanych przez ten blu-ray odsyłam Cię do instrukcji na stronce LG wygląda że nie ma różnicy z 560. Ciekawostką jaką przeczytałem w innstrukcji jest to że można utwory lub całą płytę CD nagrać na pendriva za pomocą LG 550, fajne ja tego w swojej 370 nie mam. Pozdrawiam.


Ciekawostkę o jakiej mówisz w postaci zgrywania płyty CD na pendriva posiada również 560.Powiem szczerze. To bajer który ma raczej znaczenie marketingowe. Jeśli "potencjalny" klient widzi w sklepie ten model pod którym jest w opisie ta możliwość myśli sobie: Kurcze, super sprawa! Już nie będę musiał zgrywać płyt do mp3 w kompie... Ładnie nie? Pozornie. Otóż owszem, bajer jest na pokładzie i działa.Niestety prędkość i sposób zgrywania Cd do mp3 jest tak powolny i tak koszmarnie żenujący iż to raczej będzie wyjście dla tych kupujących którzy nie mają innej możliwości zgrywania swoich CD do postaci mp3.Sprawdziłem to to i z miejsca mi sie odechciało zgrywania drugiej płyty. Wolę klasyczne ripowanie na komputerze. prościej i o NIEBO SZYBCIEJ.Poza tym całkowicie chwalę ten model i jestem z niego bardzo zadowolony.
 

muzyk219

New member
...ale również się podpinam do pytania o różnice pomiędzy 550 i 560? Tak z ciekawości chciałbym wiedzieć czy moje 499zł za BD560 nie było przedwczesne...? Prosiłbym o realne uwagi posiadaczy modelu 550 jakie widzą różnice. Czy faktycznie jest na pokładzie DLNA choć mi to akurat zbyteczne bo poruszam się z przenośnym HDD.
 

prodakszyn

New member
LG bd 550

witam.. od dzisiaj zostalem posiadczem LG bd 550..musze powiedziec ze sprzecik smiga szybciutko..fajne menu itp..jedna zecz mnie niezadowala to...sa to filmy MKV ..niewiem ale jakos na kompie podlaczonym do mojego LCD wszystko to ladnie wygladalo obraz super itp..a jezeli ten sam film pusczam z odtwarzacza (BD 550) to obraz wydaje mi sie taki plastikowy..taki sztuczny..co moze byc wina? kabel hdmi? LCD?moze stary uprgade?
 

sluuurp

New member
Ciekawostkę o jakiej mówisz w postaci zgrywania płyty CD na pendriva posiada również 560.Powiem szczerze. To bajer który ma raczej znaczenie marketingowe. Jeśli "potencjalny" klient widzi w sklepie ten model pod którym jest w opisie ta możliwość myśli sobie: Kurcze, super sprawa! Już nie będę musiał zgrywać płyt do mp3 w kompie... Ładnie nie? Pozornie. Otóż owszem, bajer jest na pokładzie i działa.Niestety prędkość i sposób zgrywania Cd do mp3 jest tak powolny i tak koszmarnie żenujący iż to raczej będzie wyjście dla tych kupujących którzy nie mają innej możliwości zgrywania swoich CD do postaci mp3.Sprawdziłem to to i z miejsca mi sie odechciało zgrywania drugiej płyty. Wolę klasyczne ripowanie na komputerze. prościej i o NIEBO SZYBCIEJ.Poza tym całkowicie chwalę ten model i jestem z niego bardzo zadowolony.

W BD-570 zgrałem płytę CD 15 nagrań na pendrive w około 10 minut. Opcja przedostatnia przed bezstratną. Więc bez przesady, że jest to koszmarnie żenujące. Może w BD 550 tak długo to trwa.
 
Ostatnia edycja:

flubert

New member
napisy przy szybszym podglądzie?

Proszę o info, czy napisy txt, srt, sub zanikają przy szybszym podglądzie np. x2, x4. Na moim dvd Fergusson mogę czytać napisy do szybkości x4, ale na bluray samsung c5500 u znajomka zanikają po przyspieszeniu i wracają po powrocie szybkości do x1. Chcę coś wybrać, stąd pytanie.
 

jarsek

New member
Model BD 550 nie posiada DLNA !!!Z sieci można tylko pobrać aktualizacje oprogramowania.Nie można tym odtwarzaczem połączyć się z komputerem i odtwarzać z niego plików .Przy odtwarzaniu MKV napisy natychmiast giną jak tylko zaczniemy przewijać.USB działa OK.Zasila spokojnie dysk 2,5 ".
 

Pazer

New member
dlaczego nie czyta 1080p.hdtv.x264-orenji

witam, zgrałem plik z takim oznaczeniem jak w temacie na pena i niestety mi go nie otwiera, w kompie ma rozszezenie mkv, jak wejde w własciwości pliku to takie: 1080p.hdtv.x264-orenji,
może ktoś wie czemu tak się dzieje ?
 

adam6150

New member
Proszę posiadaczy tego playerka o info. czy funkcja zoom dziala poprawnie również na plikach mkv i dvixach?
Czy tylko na płytkach BD i DVD
 

slawkor

Member
Bez reklam
witam, zgrałem plik z takim oznaczeniem jak w temacie na pena i niestety mi go nie otwiera, w kompie ma rozszezenie mkv, jak wejde w własciwości pliku to takie: 1080p.hdtv.x264-orenji,
może ktoś wie czemu tak się dzieje ?
A masz pena sformatowanego w ntfs? jeśli plik ma więcej niż 4gb to bez ntfs nie ma szans.
 

antonik

New member
bd550

Czy mógłby mi ktoś z was odpowiedzieć w jakiej formie wyświetla napisy zewnętrzne? Czy są z tłem czy też nie? I kolejne pytanie. Czy odtwarza pliki XVID, ponieważ w oficjalnych opisach nic na ten temat nie ma.
 

Mulec

New member
Witam
Czekam i czekam az cena modelu 390 spadnie, ale nic na to narazie nie wskazuje. W zwiazku z tym chcialbym wreszcie kupic cos stacjonarnego, bo denerwuje mnie przenoszenie laptopa za kazdym razem gdy chce cos ogladnac.
myslalem o LG BD 350v, 370, 550, 560

Doradzcie prosze co wybrac. Ponizej moje wymagania.

-ładny obraz z BD + dobre skalowanie dvd do 1080p
-mozliwosc odtwarzania dyskow nfts/fat32
-odtwarzanie m2ts z dysku przez usb
-divX - ale to nie koniecznosc
-youtube

Czy ktorys z podanych modeli LG spelnia te wszystkie warunki ? Nie musi byc koniecznie LG, moze byc cos innego, byleby w cenie powyzszych modeli(obcnie wszystkie po 399zł lub taniej) i musi spelniac powyzsze wymagania. Oczywiscie moge dodac kilka zlotych.
Odtwarzacz ma byc jako przejsciowka na jakis czas. Docelowo pewnie bedzie to bd390 lub cos podobnej klasy. Poprostu znudzilo mi sie czekanie na obnizke ceny bd 390 stad moje pytanie.
Duzo czytalem w necie, ale trudno znalesc jednoznaczne odpowiedzi .

A moze ktos ma cynk, ze cena BD 390 spadnie niedlugo ?


Z gory dzieki za pomoc
 
Ostatnia edycja:
Do góry