Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

phivik

New member
Argumenty za i przeciw - zakup TV LCD

Noszę się za zamiarem zakupu, dokładnie TV Samsunga LE-40 R51B i DVD Samsung HD-950
Ale nie wiem do końca czy kupować teraz czy może za jakiś czas…


Jakie argumenty przemawiają za tym aby taki sprzęt zakupić?


Czy kupując dobry sprzęt więcej czasu spędzacie przed TV? :D


Czy na dzień dzisiejszy wykorzystam w pełni możliwości jakie daje w/w sprzęt. Będę oglądał Cyfrę+ i DVD.

Doradźcie, musze w jakiś sposób namówić swoją małżonkę. ;)


Pozdrawiam
P.
 

xroma

New member
Dla mnie zestaw bomba ! :) ( samsung maniac )

Kupując taki sprzęt z pewnościa spędzisz więcej czasu przed TV ( przynajmniej na początku )

Na dzień dzisiejszy jesteś w stanie go wykorzystać dokupując np. Snazio ( www.snazio.pl ) Ale na DVD też będzie extra. Co do cyfry+ to jeśli masz sprzęt od nich to podejzewam ,że po pierwszej fascynacji będziesz szukał nowego tunera. ( to co daje cyfra jest poprostu lekko mówiąc - kiepskie )

Co do namawiania - Ja robię to w ten sposób: kupuje sprzęt, wpadam do domu w czasie pracy, instaluje nowy nabytek. Po powrocie do domu prezentuje go zonie ( wyłączony ) Nie ukrywam ile co kosztowało ( przewaznie w tym momencie jest krzyk :) ) A następnie włączam nową zabawkę i robię prezentację. ( na twarzy zony pojawia się uśmiech ) Tak postępuję ze wszystkim (nie tylko RTV ) o czym wiem, że byłoby ciężko namówić przed zakupem. POLECAM ! :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w klasie cenowej - to zdecydowanie super wybór
Te dvd po HDMI daje wrażenie nowego wymiaru. A 40 R 51 - jeśli masz odpowiednią odległość od ekranu nawet przy kablówce gra świetnie. Robi duze wrażenie na klientach.
No i posiadasz cyfre + , więc jego płynność się podnosi
pozdrawiam
 

phivik

New member
Zakup dokonany. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Dowiedziałem się, że już będzie problem dostać Samsunga R51B.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Samsungi 40 R 51 - maja się jeszcze dobrze.I jest ich z całą pewnością wystarczajaco. Nowy model R 71 jest droższy .
pozdrawiam
 

Grisza

New member
No, no phivik - pogratulować. Tydzień od pierwszego posta do zakupu - mało jest tak zdecydowanych osób na świecie, a jeszcze mniej tutaj :D Ile poświęciłeś na obserwacje rynku, modeli, czytanie specyfikacji i dyskusji na forach ??
 

phivik

New member
Nie ukrywam, że w wyborze sprzętu pomogła mi lektura tego forum :)

Ile mi to zajęło czasu... od wstępnej deklaracji zakupu TV do realizacji - tydzień.
Kupiłem dość sprawnie, bo na drugi dzień zastukał do moich drzwi.
 

gragory21

New member
Jaki kupić Telewizor LCD 32 cale do 5000 zl ??

Witam chcialbym zakupic telewizor LCD 32 tak do 5000 i nie wiem jaki???
A i żeby mial te wszystkie bajery, czlyi HD, HDMI???
Pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
masz obecnie kilka dobrych modeli w tej klasie cenowej
Super radzą sobie następujące modele:
Sharp 32 P 55
Samsung 32 R 51
JVC 32 A 61
Panasonic 32 LX 60
Samsung seria R 71
Zależy do czego chcesz wykorzystywać telewizor ?
jakie urządzenia masz do podłącznia ?
Oczywiście najlepiej wybierzesz sam.
Jeśli sprawdzisz je u siebie w domu.

pozdrawiam
 

gragory21

New member
Chcialbym oczywiscie podlaczyc kino domowe pod zlacze HDMI i jakas konsole do gier i to wszystko. I wlasnie nie wiem jaki telewizor byl by do tego najlepszy ale zarazem tanszy
 

gragory21

New member
Ale chyba ten Panasonic co napisales jest najlepszy??? Tak wiesz zeby obraz byl bardzo dobry, a jak sie wlaczy DVD podpiete pod HDMI no to obraz powinien po prostu wymiatac, jak myslisz???
pozdro:)
 

Spinacz

New member
Co kupić?

Witam.

To moj pierwszy post, chce kupić telewizor LCD, poczytałem troche forum i już nie wiem co mam kupić. Wiem że LCD do 4500zł. Zależy mi na bardzo dobrym obrazie z kablówki i DVD. Komputer raczej nie będzie do niego podłączany. W przyszłości zapewne będę chciał podłączyć Cyfre+ czy coś takiego.

Czytałem że dobre są te LCD: LG 32 LX2R, Sharp P 55.

Chciałbym żeby mój wybrany telewizor był wiadomo jak najlepszy z możliwych w danej cenie, czyli żeby miał wszystkie wejścia wyjścia tunery etc.

Co możecie mi polecić?
 

Spinacz

New member
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5305&page=3 tutaj jest ten model panasonica TX32LX50 i w tym tescie przeprowadzonym przez ryjka wypada on prawie najgorzej. Chyba ze kolosalna roznica jest miedzy TX32LX50 a TX32LX50... I prosze o obiektywne opinie, a nie kazdy chwali to co ma :p

Teraz porownalem te dwa LCD czyli LG i Panasonica (patrzylem na parametry) i oczywiscie LG mial szybszy czas rekacji matrycy (8ms-LG, 14ms-Panasonic), wieksza jasnosc i wiecej roznyh opcji typu XD Engine etc.
 
Ostatnia edycja:

wlodek1001

New member
jaki lcd

Witaj. Podobnie jak Ty jestem na tym forum nowy. od dwóch tygodni mam LG 32 LXR2, jestem zadowolony. Do tego denon dvd 1920, obraz przez HDMi 720 p jest super. Niestety wszystko zależy od dobrego jakościowo dvd lub innego sygnału. Jaki lcd kupic, pytanie zaiste hamletowskie. Zaczyna się wysyp lcd przed MŚ , jeżeli wytrzymasz to poczekaj jeszcze , są zapowiadane duże obniżki lcd, jeżeli nie to kup lcd,przetestowany w sklepie. Samsung, LCD a może Panasonic , zależy to od Ciebie. Nie wiem co będziesz oglądał , czy tv czy dvd.Na pewno warto miec diobre dvd. Na hd dvd przyjdzie jeszcze czas. pozdrawiam
 

hawranek

New member
Spinacz napisał:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5305&page=3 tutaj jest ten model panasonica TX32LX50 i w tym tescie przeprowadzonym przez ryjka wypada on prawie najgorzej. Chyba ze kolosalna roznica jest miedzy TX32LX50 a TX32LX50... I prosze o obiektywne opinie, a nie kazdy chwali to co ma :p

Teraz porownalem te dwa LCD czyli LG i Panasonica (patrzylem na parametry) i oczywiscie LG mial szybszy czas rekacji matrycy (8ms-LG, 14ms-Panasonic), wieksza jasnosc i wiecej roznyh opcji typu XD Engine etc.

Nie zwracaj większej uwagi na te parametry, w większości przypadków jest to chwyt marketingowy. Czas reakcj matrycy 8ms jest nie równy 8ms, z tą jasnością też bywa różnie, no i nie zdaj się tylko na testy ryjka;) . Najlepiej jak sam ustawisz te lcd-ki obok siebie w jakimś sklepie i porównasz lub zamówisz prezentację do domu.
Pozdrawiam
 

Spinacz

New member
No to po co oni pisza te parametry jak sa falszywe :| cos musi byc w tym prawdy. Noi zabardzo nie mam mozliwosci ustawic wybranych lcdkow kolo siebie bo nie ma ich w sklepach- tylko na zamowienie, wiec pytam sie osoby na tym forum aby wypowiedzialy swoje zdanie. Pomozcie :rolleyes:
 

pzie

New member
tomek27 napisał:
witka dorzuc 300zl i kup panasonica 32lx60 bardzo go polecam swieci zarabiscie do kablowki o reszcie nie wspomne


Witam!
Zamierzam kupic 32-40" do UPC DVD PC i HDTV - o ile wytrzyma(m).

Waham sie miedzy:
1) TX-32LX60P / TX-40LX60P - tylko juz nie wiem czy taki jest bo wydawalo mi sie ze widzialem w RTV, ale skoro nie ma na stronie panasonica, to juz sam nie wiem co widzialem :)
2) KLV-S32A10E / KLV-S40A10E

Czemu zdecydowales sie na Panasonica? Czy porownywaleś go z Sony??

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam
P.
 
Do góry