Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

zakk

New member
Witam.

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy:

1. JVC LT-32G80,
2. Sharp LC-32WD1E,
3. Sharp LC-32RA1E.

Ogólne wymagania:
- budżet: ok. 3,5 tys.zł,
- odległość od TV: 2 - 3m,
- 80% kablówka, 20% PC i DVD.

Którego według Waszej opinii wybrać? A może powinienem zainteresować się innymi modelami?

P.S. Ciekawe w jakim czasie cena JVC P80 spadnie do ok. 3,5 tys.zł...

Pozdrawiam Zakk
 
Ostatnia edycja:

eskobar

New member
zakk napisał:
Witam.

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy:

1. JVC LT-32G80,
2. Sharp LC-32WD1E,
3. Sharp LC-32RA1E.

Ogólne wymagania:
- budżet: ok. 3,5 tys.zł,
- odległość od TV: 2 - 3m,
- 80% kablówka, 20% PC i DVD.

Którego według Waszej opinii wybrać? A może powinienem zainteresować się innymi modelami?

P.S. Ciekawe w jakim czasie cena JVC P80 spadnie do ok. 3,5 tys.zł...

Pozdrawiam Zakk

zamace Ci troche
1-lc32rd2e sharp ale bedziesz musział dopłacic-zyskujesz najlepsze cudo na rynku(poczytaj o nim warto!!)wd1e tez całkiem dobry model
2-32lb2r lg rowniez zaj.... model bardzo funkcjonalny
3-le32r83b samsung model z rowniez dobra płynnoscia obrazu jak i dobrymi parametrami
jezeli bardzo interesuje Cie model jvc to powinienes sie zmiescic w cenie o ktorej pisałes(sklepy internetowe)
nie bierz pod uwage ra1e sharpa to juz w sumie stary model,
w przypadku 2 i 3 modelu zmiescisz sie w cenie:D
pozdro!!!!
 

MAG-OKO

New member
lcd 37 cali

Witajcie, zamierzam kupić tv lcd 37 cali. Po przejrzeniu forum i wizycie w Media Markt jeszcze większe zamieszanie w głowie niż myślałem ze będzie z wyborem, a modeli więcej niż trzeba :grin:.
Tv będzie używany głowie do tv kablowej, dvd i cyfry+ a w przyszłości może n-ka lub inne hdtv. Pokój z oknami na zachód wiec jest aż za dobrze nasłoneczniony, odległość to około 3 metry od tv. Nie zalezy mi na fullHD z tego co przeczytałem na forum to lepiej wybrać technologie 100Hz. Fundusze to do około 6000 zł.
Z góry dzięki za pomoc bo sam nie wiem na co sie zdecydować.
 

bogdano49

New member
LCD 40 lub 42 cale

Witam, dopiero się zarejestrowałem, więc sorki za może proste pytania. Chcę kupić LCD 40(jeśli samsung) lub 42 cale. Nasłuchałem się w różnych sklepach różnych opini, a to żeby miał min. 2 wejścia hd, rozdzielczość 1080/... , kontrast odpowiedni(chyba różne skale w różnych firmach), no i ten PIP, jeśli juz jest to przeważnie 1 tuner i ktoś mi chyba tłumaczył, że dzięki temu mogę mieć podgląd tylko... no i właśnie nie zrozumiałem(tylko to co podawane jest z DVD?). Tak naprawdę ciągle nie wiem co kupić(nie jestem fanem jakiejś konkretnej marki) , trochę zainteresował mnie LG ten z twardym dyskiem, ale gdzieś przeczytałem kilka opini, że dosyć głośno przez ten dysk pracyje. Jeśli ktoś mógłby mi podać na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy zakupie:confused: . Fajnie byłoby gdybym zmieścił się w kwocie 4500-5000 zł. Mam C+ stary dekoder ale planuję kupić nowy HD oraz kino domowe.. I jeszcze , z jakiej min. odległości należy oglądać takich rozmiarów LCD ?
 

bogdano49

New member
LCD 40 lub 42 cale

Dopiero się zarejestrowałem więc sorki za może proste pytania.
Chcę kupić LCD 40 lub 42 cale. kwota 4500-5000 zł. Nie wiem za bardzo na jakie parametry zwracać uwagę. Trochę się już nasłuchałem w sklepach. A to rozdzielczość, kontrast, PIP(no właśnie prawie wszędzie tylko 1 tuner, co dzieki temu będę mógł, albo nie mógł?). Nie jestem fanem konkretnej marki. Mam stary dekoder C+, ale mam zamiar kupić nowy HD, no i kupię jeszcze kino domowe. Interesował mnie trochę LCD LG ten z twardym dyskiem, ale wyczytałem kilka opinii, że przez ten dysk dosyć głośno pracuje.
Moi drodzy, bardzo proszę o jakieś propozycje zakupu, opinie.
A, i jeszcze: z jakiej odległości powinno oglądać się powyższe LCD?
 

mlucz

New member
LCD 37 - 42 cale

Witam wszystkich !!!

Mam zamiar kupić LCD rozmiar jak w tytule, jestem całkiem zielony w tym temacie wiec wzyskie uwagi mile widziane.
Rozgladałem sie troszkę i narazie bym wybierał coś z:
SHARP LC-37XD1E - 5000 zł FULL HD
LC-42XD1E - 5799 zł FULL HD
LC-42RD2E - 6050 zł HD 100 Mhz
LC-37RD2E - 4890 zł HD 100 Mhz

Samsung LE40N87BD - 5830 zł FULL HD
LE37M87BD - 5250 zł FULL HD
LE40M87BD - 6515 zł Full HD
LE40M86BD - 6484 zł Full HD

LE40S81B - 4059 zł
LE40R82B - 4387 zł
LE40R81W - 4357 zł
LE40R81B - 4556 zł
Ceny sa z skapiec.pl.
Jeśli chodzi o fundusze to tak myślałem do 5,5 tyś, ale jesli bedzie warto dołożyć jeszcze to tak zrobię.
Używać bedę tego LCD w 98% do cyfry+ z dekodera Philips 6010, 1% DVD, 1% PC, odległość od LCD bedzie tak od 2,5 m do 4,5 m (pokój ma 3.7x7m).

Z góry dzięki za podpowiedzi co i jak.
POZDRAWIAM
 

kosa70

New member
LCD 32 cale

Witam.Zamierzam kupić LCD, czym więcej czytam tym większy mętlik w głowie.
Wstępnie wybrałem trzy modele :
Samsung LE32M87B
Samsung LE32R82B
Philips Pfl7332
Telewizor głównie ma służyć do oglądania kablówki, grania na xboxie 360, oglądanie filmów i granie w gierki z komputera przez hdmi (karta radeon 2600xt). Prosiłbym o pomoc w wyborze LCD.
 

brun

Member
mlucz napisał:
Witam wszystkich !!!

Mam zamiar kupić LCD rozmiar jak w tytule, jestem całkiem zielony w tym temacie wiec wzyskie uwagi mile widziane.
Rozgladałem sie troszkę i narazie bym wybierał coś z:
SHARP LC-37XD1E - 5000 zł FULL HD
LC-42XD1E - 5799 zł FULL HD
LC-42RD2E - 6050 zł HD 100 Mhz
LC-37RD2E - 4890 zł HD 100 Mhz

Samsung LE40N87BD - 5830 zł FULL HD
LE37M87BD - 5250 zł FULL HD
LE40M87BD - 6515 zł Full HD
LE40M86BD - 6484 zł Full HD

LE40S81B - 4059 zł
LE40R82B - 4387 zł
LE40R81W - 4357 zł
LE40R81B - 4556 zł
Ceny sa z skapiec.pl.
Jeśli chodzi o fundusze to tak myślałem do 5,5 tyś, ale jesli bedzie warto dołożyć jeszcze to tak zrobię.
Używać bedę tego LCD w 98% do cyfry+ z dekodera Philips 6010, 1% DVD, 1% PC, odległość od LCD bedzie tak od 2,5 m do 4,5 m (pokój ma 3.7x7m).

Z góry dzięki za podpowiedzi co i jak.
POZDRAWIAM


mlucz - niezłe zestawienie, celuję w te same modele, głównie 40m87 samsunga lub rd2 sharpa
i teraz pytanie lepsze full hd czy 100Hz?
 

JNX

New member
Witam
Planuje zakup jakiegoś telewizora LCD 32 cale ale kompletnie nie wiem co wybrać. Cena to 3000-3500 zł. Głównie będzie służył do oglądania cyfry+.
Czytałem już trochę forum ale na nic nie mogę się zdecydować. Proszę o pomoc w wyborze, zależy mi na czasie.
 

weds

New member
32 cale

Witam

Szukam LCD32 dla mojego ojca, w cenie do 3200zł. Zależy mu bardzo, żeby był PIP z 2 tunerami, co niestety, bardzo ogranicza możliwość wyboru. Jest jakaś sensowna propozycja w tej cenie czy lepiej przekonać go do JVCG80 bez podwójnego PIP'a? ;)
 

Romanoff

New member
Rzeczywiście cięzko w tej chwili znaleźć niezły tv w rozsąnej cenie i z 2 tunerami.
Możesz spróbować poszukac LG 32LB2R, ale będzie trochę droższy.
Grundiga raczej sobie podaruj :) A JVC jest w miare ok, ale ja bym wolał 32LB2R-chociaż jest trudny do ustawienia, tak aby grał naturalnymi kolorami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
weds - JVC G 80 z najbogatszym wyposażeniem jest najlepszym modelem który spełnia większość zapotrzebowania w wymienonych postach i mieści się w kosztach. I jeden tuner w PIP wystarczy. Dokup nagarywarkę lub VCR za 300 zł i zrobią się dwa pip-y.

JNX- sprawdź: Sharpa 32 WD1 i JVC 32 G 80. Sam się zdiwisz jakoscią i mozliwościami. A formatowaanie i dźwięk , skalowanie jest wyjatkowo dobrej jakosci.

bogdano49 - Masz do wyboru pomiędzy:
Pioneer 42"
Hitachi 9700
JVC 42 G 80
Samsung 40 R 81

MAG OKO - zdecydowanie dla Ciebie Plazma Pioneera. Zdecydowanie.
Porównaj tylko z Sharpem 42 RD 2.

kosa 70 - z Twoich najlepiej 32 M 87 i to z kilku względów.
Ale Sony D 3000 - jest lepszy do SD. Gorzej współpracuje z komputerem.

mlucz - jednak powinieneś zadbać o płynność. I tu tylko Sharp 42 RD 2 daje taka przewagę.

brun - jeśli masz takie same warunki - to podobnie 100Hz byłoby na wyższej fali. Ponieważ masz na dziś 98% sygnałów SD. I wówczas skalowanie i płynność jest po stronie RD2 Sharp.
 

slwi

New member
Witam za parę dni kupuję LCD 32 cale tylko pytanie jaki ?.Ogólnie potrzebuje LCD który będzie dobrze współpracował z n-boxem poprzez wejście HDMI telewizja 'N',DVD,kablówką,xboxem 360,komputerem PC.Odległość od LCD będzie 2 metry.Nasłonecznienie pokoju brak.Pozdrawiam :cool:
 

mysiaks

New member
lcd 26"

Witam wszystkich,
chcę kupić lcd max 26" (bo do małego pokoju) i jestem w kropce... Po przejrzeniu forum, zdecydowałam się na Sharpa, model LC-26AD5E. No i już miałam zamawiać, gdy koleś ze sklepu (internetowego) polecił mi coś innego: Panasonica 26" TX-26LE7P (że w promocji i lepszy i takie tam). No i tu się zacięłam... Jestem kobietą, więc szybkie decyzje zakupowe to nie moja specjalność:) A wiedza w tej dziedzinie tymbardziej:( Proszę, pomóżcie...

Telewizor będzie służył w 99% do odbioru zwykłej kablówki.

Z góry dziękuję
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Sharp jst dobry ale mimo wszystko sprzedawca Ci dobrze radzi.Możesz śmiało brać tego panasonica i będziesz zadowolona

pozd
 

mysiaks

New member
lcd 26"

dzięki, ale...
tzn że Panasonic jest lepszy? Zaznaczam, że już na tym etapie wyborów różnica cenowa (ponad 300zł na korzyść Panasonica) nie jest dla mnie tak istotna, ile jakość obrazu. Nie jestem kinomaniakiem, ale z zawodu plastykiem i oko mam czułe. I jeśli już mam wydać kasę... Sorry za marudzenie ale chcę wiedzieć dlaczego Panasonic, bo wszędzie zachwalają te Sharpy.
pzdr
 

wini85

New member
Co kupić...

Jestem tu nowy więc na początek ładnie się przywitam - CZEŚĆ :) Otóż mam prośbę. Doradźcie mi jakiego LCD-ka wybrać. Ograniczenia i wymagania przedstawię poniżej:
- wielkość 32 cale
- cena do 2500-2700zł (wiem, powiecie że dobry to musi kosztowac ze 3500 ale moze jednak cos sie znajdzie?)
- podłącze do niego cyfrową kablówkę, nagrywarke DVD (robiącą za odtwarzacz) i może lapka od czasu do czasu.
- pokój ma ok 15m^2, światła raczej mało.
- głośniki nie grają roli

Wstępnie myslałem (żeby nie było - troszke forum już poczytałem) o którymś z tanich panasoniców...

Jak coś jeszcze potrzebne to prosze pisac. Dzieki z góry i pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
mysiaks napisał:
dzięki, ale...
tzn że Panasonic jest lepszy?
odpowiem inaczej
Panasonic wygrał u mnie za całokształt obrazu /widziałem oba/
jedynie co stoi po stronie Sharpa /co dla Ciebie jak widzę jest ważne/ to chyba lepiej grał w kablówce /Vectra/.Natomiast na pewno przegrał z Panasem w połaczeniu do PC /laptop Asus/ i co prawda nie jestem audiofilem ale i dzwięk ma słabszy od Panasa.
Reasumując jednak obojetnie co wybierzesz to będzie dobry zakup gdyż i jeden i drugi to najwyższy poziom.Dobrze że nie wybierasz LG czy Mirai

wini85

poczytaj o
- Sharp WD1
- JVC G80

pozd
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
slwi - podaj klasę cenową ?

mysiaks - jednak lepszym rozwiązanie uważam że będzie Sharp . Ma bardziej płynny obraz , brak jest dropów w drugim planie. Paniom bardziej odpowiada 26 JVC A 80 - częściej wybierają z uwagi na design - sprawdź.

wini85 - powinieneś sprawdzić:
Sharp 32 Ra 1
JVC 32 G 80
te telewizory z uwagi na obniżkę cen - stanowią naprawdę super wybór.
 
Do góry