Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

ortax360

New member
Wtbór nalezy do ciebie.
Wiele dobrego dokładnie swego czasu naczytałem sie wiele dobrego na temat sharpa 32p50 i go kupiłem .A potem załowałem .
Zaczołem zmieniacl cd jak rekawiczki Sharp 32ga4 , jvcs60 ,philips , Sony V10 , o wszystkich czytaEM ,ALE nie ma jak samemu sie przekonac i potestowac . Zostałem przy Panasonicu 32lx500 ,
LX500 jako jedyny nie ma kłopotów z jasnoscioą w ciemnych scenach widac wszystkie szczeg SYSTEM CATS I swietne katy . Na pozostałych lcd musiałem rozjasniac obraz a wtedy obraz był wyblakły .
Sony v10 ma swietną ostrosc i tO widac ale smuzy . JVC tragiczne katy czerni td .
Lx500 odbiera bardzo podobnie do CRT ja zapłaciłem za niego 6700zł a teraz mozesz go kupic za 5200zł ja na tywoim miejscu nawet bym sie nie zatanawial i nie szukał innego lcd , tYLKO KUPIŁ BYM ZNOWU PANASA LX500.
pOZDRAWIAM .
 

rees

Member
Dzięki za sugestie. Skro tez grasz na Xach to raczej bys zle nie radzil:)
Martwi mnie tylko to, iz w specsach tego Panasa jest 14 ms czas reakcji. Imho troche malo, zwazywszy ze samsung ma 8ms. Nie zaobserwowales zadnego smuzenia podczas bardzo dynamicznych potyczek na Livie :) ?
Anyway po prostu przekonam sie naocznie i potestuje te 2 lcd przed zakupem.
Ale na fotki czekam wieczorem z niecierpliowscia:)
pozdr
r
 

Juchy

New member
ortax360 napisał:
Wtbór nalezy do ciebie.
tYLKO KUPIŁ BYM ZNOWU PANASA LX500.
pOZDRAWIAM .
a ja bym tylko mogl spytac jak sie ma on do najnowszego modelu LX60 ? czy w tej roznicy jakies 1200zl jest tez roznica w obrazi ena korzysc LX500 :)
 

ortax360

New member
Nie biez tego pod uwage PAMIĘTAI czasy 8ms ,7ms itd to chwyty reklamowe tak naprawde tomogą miec nawet 16 ms.Zreszta temat był juz wałkowany .

Panasonic ma 14 i obraz jest idealny 0 smuzenia .

Sony ma 8ms a np przy grach FPP gdy obracamy kamerke widzimy jak obraz sie lekko rozmazuie najlepiei widac to na grach 2d. Gdy ekran sie przes. widac jak obraz nie nadaza.
Daię ci 100% ,ze 14ms U panasonica jest lepsze ni 8ms,7ms W sony ,jvc .
Po PROSTU fIRMY MIEZĄ TAK JAK IM ODPOWIADA , pod klienta ktoey patrzy tylko na dane techniczne np w Plasmach kontrasty 10000:1 itd.

Link do recki: www.homecinemachoice.com/cgi-bin/displayreview.php?reviewid=6159
 

ortax360

New member
Oczywiscie ,ze jest PANASONIC 32LX500 to całkowicie inne lcd niz LX60.
Pomijaiac dodatki typu Karta SD, pip, pap, dzwięk Z 2 subwoofekami .Ma lepszy obraz ,czern , jasnosc,kolor itd .
Pełty CATS z korektą gamma weiscie vga . Lx60 w Auto(cats) ma tylko jasnosc i kontras .

Są to 2 całkowicie inne modele z innego przedziału cenowego.
Top model LX500
Low LX60.
 

Juchy

New member
dzieki
tyle szukalem alternatywy dla CRT 100Hz i chyba znaalzlem :) (zatanawialem sie od dawna nad LX500 ale cena byla wysoka, teraz moge sobei na niego pozwolic)
raz kozie smeirc :) zamowilem i czekam
podziele sie wrazneinami z X360 jak z X1 i C+ w odleglosci 2-3m...


PS.
tylko jeszcz epytanie bo w instrukcji nie ma ze on ma wejscie VGA??? a piszesz ze pod VGA X366 podlaczyles???
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Panasonic 32lx500 ma wejscie VGA .
Panasonic 32lx60 nie ma VGA.

X360 podłaczony do VGA i ustawiona rozdzielczosc 1360*768 .

Ustawienia obrazu na AUTO . LUB Normal . Wejscie VGA.
KONTRAST :50%
JASNOSC : 35%
Gamma : 2.5
Własciwie na wszystkich wejsciach mam ustawienia na obrazu na AUTO (CATS).

Audio na Muzyka bardzo dobry dzwięk .

Ja oglądam z odległosci 2m .
X360 wiadpmo HD obraz swietny .

Cyfra super , ale zalezy od kanału jedne ok inne mniej .

XBOX bajka gry działaią w 480p i kilka w 720p

XBMC divix i filmy dvd 480P lub 720P I 1080I . Bardzo dobry obraz.

Nagrywanie programów na karte SD w wysokie rozdzielczosci jest OK
Da sie spoko ogladac . na 2gb 160minut.
 
Ostatnia edycja:

Juchy

New member
oki, ajk mowisz ze ma to wierze :)
bo zerknij na instrukcje http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2721
albo jestem slepy albo nic nie pisza :)
ale w niemeickiej juz jest VGA-JA :) wiec ok.

i jeszcze jedno pytanko
jak masz gry na X360 np wersje wymagajace 60Hz to jak to jest na VGA czy na 720p i 1080i bo w instrukcji nie pisza ze przyjmuje sygnal np 720p 60Hz tylko ze 50Hz, wiec co nei wyswietli tego ?
mzoesz to sprostowac bo napewno to przetestowales, bo xbox 360 przeciez ciagle mi lazi na 60Hz bo przy 50Hz to sie tnie wszystko wiec 60Hz to zalecane jest miec ustawione na stale...

a wlasnei szukalem LCD z ustawianiem gammy przez VGA i jakos wszyscy tweirdzili ze nie ma takich LCD, dlatego jak dzisiaj przypadkiem zauwazylem ze napsiales ze jednak ma to znalalzlem to czego mi potrzeba :)
bo ogolnei przez VGA to na TV LCD wybalkle wsio a z poziomu konsoli nie da sie nic ustawic, w PCtach oczywiscie da ale chodzilo mi o Xa oczywiscie wiec TV msui miec ustaeienie...
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Więc tak: dziwna instrukcja same błedy .


LCD wyswietla wszystko z 720p 60hz, 50hz itd.
Włączenie 60hz w x360 jest tylko z poziomu Kabla compozyt lub RGB .
w PRZYPADKU compnetnt 720p lub vga opcja przełączania 50/60hz w menu konsoli znika .

Co do korekty gamma to jest dokładnie jak piszesz mało lcd taką posiada.
.
 

Markko

New member
Witam!
Mam pytanie. Nie stać mnie na tego Panasonica 32" i chce kupić 26" LX500. Czy 26" jest równie udanym modelem? Posiada wszystkie wymienione zalety większej wersji? Podobnie jak Wy chcę podłączyć pod niego X-Boxa 360.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Panasonic po ostatniej obniżce o 2000 zł - wdarł się na stałe do czołowki jakości w tej klasie. Oczywiście ,że spisuje się dobrze. Ma też najlepsze wyposażenie.
Konkurentami w tej klasie są:
Loewe Concept
JVC x 70
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
prezentacje są w całym kraju.
kliknij na baner i napisz maila.
W Białymstoku mamy prezentacje w przyszłym tygodniu.
do twoich potrzeb sięgałbym do:
Sharp 32 BV 9
Loewe Concept
Sharp 32 P70
JVC a 61
Samsung 32 R 72
---------------------
pozdrawiam
 

bonus

New member
Czesc, przglądałem to forum i nistety nie znalazem nic konkretnego na temat tego LCD-ka

http://e-panasonic.pl/product_info.php?products_id=1117

Moze ktos mi cos na jego temat powiedziec? Czy sie opłaca go brac, jezeli nie to dlaczego (krytyka mile widziana). Wiem ze sa lepsze telewizorki, ale niestety droższe. Chciałbym się więcej o tym dowiedzieć a nie mam doświadczenia z tego typu sprzętem.


thx :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
może Cię zaskoczę - ale to bardzo dobrze wyposażony telewizor.
Ma wiele efektów , których brakuje nawet w wysokich modelach konkurekcji.
W swojej klasie cenowej z pewnoscią należy do czołówki
sprawdź sam
 

bonus

New member
a zapomnałem dodać że cena tego telewizora w promocji w sklepach rtv euro agd to 2999 zł (przynajmniej u mnie).

Bo wszyscy pisza ze nie maja zaufania do marki deawoo :[ a własie ten telewizor ma dużo funkcji i jest HD ready. W takim razie w sklepie będe musiał przyjrzec sie jakości obrazu.


No chyba ze ktos juz ma taki tv to moze sie podzieli uwagami.
 

rees

Member
Ortax, zanim zloze zamowienie, czy to na pewno ten sam model:
TX-32LX500P? Ta literka "P" mnie zastanawia.
Dzieki za potwierdzenie,
pzodr
 

angostura

New member
Wiele miesięcy chodziłem za czymś takim i wybrałem toshibę 32WL66Z za 3999 zł. Polecam jeszcze panasonica lx60, samsunga R71, JVC s60, sharp P55 lub P70 w cenie do 5000 zł. Ale za niewiele ponad 5000 zł kupisz samsunga M61. Wiele razy go oglądałem i jest super. U mnie na korzyść toshiby zadecydowała róznica w cenie ponad 1000 zł.
 
Do góry