Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

aenimamr

New member
Witam, muszę kupić znajomemu TV i mam problem. Prosze o pomoc w wyborze.

Jaki sygnał – kablówka analogowa
Preferowana wielkość matrycy - 42 cale
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost i z boku
Jaka odległość od ekranu - 2- 2,5m
Jakie urządzenia do podłączenia – DVD
Jaka klasa cenowa – do ok. 3500zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – dzien i wieczór
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okna sa za telewizorem
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – z lampka i bez lampki
Jaki masz telewizor - 21 cali sanyo
Ma stać czy wisieć – narazie stać, po remoncie (niedlugo) zawisnie na mocowaniu
Czego oczekujesz od telewizora . - naturalne kolory, braku smużenia , dobrego skalowania obrazu, małego poboru energii i dobrych kątów pionowych oraz poziomych( ogladanie na leząco i z boku)
Czy ma być HD Ready czy Full HD – obojętnie

Nie bedzie podlaczony do sprzetu typu konsola PS3 czy odbiornik satelitarny HD. Telewizor ma byc dla osoby starszej wiec bez specjalnych wymagan, ale jako ze sam posiadam Pioneera 508XD odbiornik ma byc poprostu za te pieniadze dobry. Nie wiem czy wybrac LCD czy plazme. Po przeczytaniu kilku stron postow mam kilku faworytów:

Sharp Aquos LC-42DH77
Panasonic TX-P42G10E
Sony Bravia KDL-40W5500
 
Ostatnia edycja:

arturos1970

New member
Bez reklam
simonbl napisał:
Proszę o pomoc przy wyborze LCD:

Jakie masz warunki = 16m2
Preferowana wielkość matrycy = 32
Preferowane marki = Samsung, Sony, Panasonic
Preferowana technologia = LCD
Jaki sygnał – kablówka cyfrowa
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost i z boku
Jaka odległość od ekranu - 2-2,5m
Jakie urządzenia do podłączenia – USB, laptop
Jaka klasa cenowa – do 2800zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – małe
Ile osób zasiada przed telewizorem – 1-2
Jaki masz ulubiony program – tvn-y, tvp, polsat-y, przyrodnicze
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – przy włączonym świetle
Jaki masz telewizor - LG 29 CRT
Ma stać czy wisieć – stać
Czego oczekujesz od telewizora - odtwarzanie filmów USB, jakość obrazu, automatyczna reg. poziomu głośności
Czy ma być HD Ready czy Full HD – FullHD

Myślałem nad Samsungiem 32B650 - chyba nie ma automatycznej regulacji poziomu głośności ale i tak na razie prowadzi ze względu na USB i odtwarzanie filmów i kilka innych ciekawych opcji.
witam,zobacz tescik moze cos ci to podpowie. http://whathifi.com/Video/Vidcast-reviewers-discuss-November-32in-TV-Supertest/Vidcasts/Page2/
 

halny81

New member
Proszę o pomoc w zakupie tv

Jaki sygnał – przymierzam się do nowej platformy tvp albo innej cyfrowej
Preferowana wielkość matrycy - 42 cale
ulubione marka - Sony, LCD, Panasonic, Samsung
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – raczej na wprost
Jaka odległość od ekranu - 3 m
Jakie urządzenia do podłączenia – DVD, USB, tuner HD
Jaka klasa cenowa – do 3000 zł.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – popołudnie i wieczór
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2 - 3
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – z lampką
Jaki masz telewizor - 29 cali sony crt
Ma stać czy wisieć – narazie stać, niedługo do powieszenia
Czego oczekujesz od telewizora . - dobry, wyraźny obraz przy scenach dynamicznych (dużo sportu), naturalne kolory
Czy ma być HD Ready czy Full HD – obojętnie, skłaniałbym się do FullHD,a może nawet do plazmy (choć kieszeń nie ta;)

Myślałem wstępnie nad LG LH3000.
Martwi mnie tylko fakt, że przypuszczalni do końca roku będę oglądał polskie kanały analogowo,więc boje się o jakość obrazu w telewizorze LCDHD.
 

Janys

New member
Witam, Jestem tu nowy i bardzo proszę o poradę w wybraniu odpowiedniego TV.

Warunki: 4m x 4m. Tv na pustej scianie umieszczony idealnie przodem do odbiorców
Preferowana wielkość matrycy: 42-46
Preferowana technologia - LCD (w rodzinie wystepuje problem z maniakalna oszczędnością prądu :p)
Preferowane marki: brak
Jaki sygnał: tv N lub Cyfra +
Jaka odległość od ekranu: ok 3,5m
Jakie urządzenia do podłączenia: kino domowe i PS3
Przeznaczenie: w większości Filmy i PS3
Jaka klasa cenowa: 3500-4500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: 30-70%
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: obojetne bo i tak mam żaluzje antywłamaniowe.
Ile osób zasiada przed telewizorem:1-2
Jaki masz ulubiony program: TVN Turbo, Discovery HD, AXN,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: Jak sam to bez z żona delikatne i to bardzo
Ma stać czy wisieć: Obojetne
Jaki masz telewizor: Szkoda Gadac :D
Czy ma być HD Ready czy Full HD: Full HD
Czego oczekuję? 100Hz, w miare dobrych kątów, brak efektu falowania smużenia i dobrej czerni

Czytając bardzo długo to forum stawiałem na modele poniżej ale wy tu jesteście specjalistami więc czekam na wasze opinie.

Toshiba 42Z3030
Philips 42PFL8404H - czy to dobry wybór ??
Sharp 42DH4277E lub 46" - ale opinie są podzielone
JVC LT-42DV1BU
Samsung z serii B650 (naprawdę taka dobra ?) lub seria 786 - słyszałem że występują problemy z podłączeniem sprzętów innych marek (w serii 786)

A jesli Juz miałbym kupowac Plazme To czy Panasonic TX-P42G10 to dobry wybór jak spisuje się z PS3

A jeśli nie te TV to prosze o propozycje jaki bedzie rownie dobry do PS3 jak i do Filmów
W grę wchodzą tylko raty

POMOCY !!
 
Ostatnia edycja:

lelusz

New member
Witam.
Podczepie sie pod temat bo jedno pytanie nie daje mi spokoju.
Chodzi o kwestia HD ready vs Full HD. Wyczytalem gdzies ze przy Full HD warto brac dopiero przy rozmiarze wiekszym niz 37". Ponizej, nie odczuje sie roznicy w technologii. Czy to prawda ?
Planuje zakup tv ktory na 90% bedzie 37 albo 32cale i tak sie zastanawiam. Jak to jest ?
pozdrawiam
 

Dig Dug

New member
lelusz - zgadza sie. Nawet w 42 calach jak patrzysz na plazme HD-ready i na FullHD to nie widac za bardzo róznicy, nawet w programach HD. Musisz dobrze wpatrywac się z bliższej odleglości zeby widziec róznice.
W sumie to bardziej widać w SD, że HDReady lepiej wyswietla niż FullHD, niż w HD, ze jedno Full, a drugie Ready.
 

anndy

New member
tv do sklepu z usb z odtwarzaniem filmów

Witam proszę o pomoc szukam telewizora który ma wisieć w sklepie i ma służyć do odtwarzania pokazów mody. Nie chciałbym wchodzić w dodatkowe urządzenia typu dvd dlatego zależy mi na tv z usb z możliwością odtwarzania filmów.
Warunki: sklep
Preferowana wielkość matrycy: 46-...
Preferowana technologia -
Preferowane marki: brak
Jaki sygnał: dvd lub divx
Jaka odległość od ekranu: ok 3,5m
Jakie urządzenia do podłączenia:brak
Przeznaczenie: film z pokazu mody
Jaka klasa cenowa: jak najmniej
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: dzień
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: spore
Ile osób zasiada przed telewizorem:1-2
Jaki masz ulubiony program:
Ma stać czy wisieć: Obojetne
Jaki masz telewizor:brak
Czy ma być HD Ready czy Full HD:brak
Czego oczekuję? Przede wszystkim TV z USB który umożliwi odtwarzanie filmów

Znalazłem na razie :
Philips 47PFL8404H
Samsung 46A856
ale liczyłem że mniej kasy na to wydam - możecie polecić coś tańszego.
 

lelusz

New member
Dig Dug.
TO moze poradzisz mi. Bo wlasnie chce wziac 32/37". I jezeli bede uzywal do grania na xboxie, ogladania cyfrowej telewizji. Telewizji z anteny zwyklej raczej ogladac nie bede (to chyba analogowa ?).
Wiec FULL czy READY ?
I skoro juz pytam to moze orientujesz jakie sa roznice cenowe miedzy tv tego samej technologii gdzie roznica jest jedynie miedzy ready a full ?
pozdro
 

Dig Dug

New member
lelusz - w sumie, to obecnie wszystkie oferowane LCD są FullHD, HDReady praktycznie nie ma. Wiec jaki nie kupisz LCD bedzie dobrze. Ja nastawiony jestem na Samsunga B551, bo ma matową matryce, lub Sony W5500 bo też jest matowy jak pisali koledzy z forum. Gdyby nie brak matowej matrycy to wziąłbym Samsunga B651.

A tak wogóle gdyby nie duże nasłonecznienie pokoju i odbijanie się okien w ekranie, to wziął bym plazme Panasonica X10Y, która ma rozdzielczosc 1024/720 i pięknie wyswietla obraz, dobrze skaluje, a do tego jest dość tani. Niestety musze LCD :(

U mnie kolega ma plazme Panasonica PV80 w 42 calach. Grałem 3-4 razy na jego Sony Playstation, które robi mu tez za odtwarzacz BlueRay. W kazdym razie gralismy i naprawde super wyświetla obraz. NIe odczuwam Laga, o którym tak często się tu uzytkownicy LCD-kow rozpisują. Polecam plazme do grania.

Ja wybieram 37 cali, bo w 32 calach wysokość ekranu jest prawie analogiczna jak w CRT 21 calowym, róznica jest na długości ekranu, wiec nic nie zyskałbym bo literki w filmach dalej małe. Przyczajam na jakąś promocje w sklepie, bo były u mnie interesujące telewizory już ledwo 100 zł droższe niż w necie, a jak nie to kupie w necie.
 
Ostatnia edycja:

lelusz

New member
Wlasnie ja mam ten sam problem teraz, ze okno w salonie mam na poludniu (2+balkonowe) i na zachodzie (2 okna), a tv jest tak ustawiony, ze albo odbija bezposrednio z okna albo ze sciany na ktora padaja promienie sloneczne. Wiec dobrze ze wspomniales o tych matowych matrycach co rozwiazuje ten problem.
Sony jest niestety troche drogi, a samsung stoi na dosc przyzwoitym poziomie cenowym. I chyba ogolnie jest calkiem wporzadku jesli chodzi o zaawansowanie techniczne.
Nie ukrywam ze zalezy mi na tym aby byly jak najtanszy i niepozeral jak najmniej pradu :)
Jeszcze takie pytanko, jak sprawdzic czy tv ma matryce matowa czy szklana(?) ?

pzodro i dzieki za pomoc
 

alien7

New member
Philips 47PFL8404 czy Samsung LE46B650

Prosilbym o pomoc w wyborze telewizora LCD:
- Philips 47PFL8404
www_agito_pl/agitopl/philips-47-lcd-47pfl8404h12.1.355248.html
- Samsung LE46B650
www_agito_pl/telewizory/samsung-46-lcd-le46b650.0.342294.html?cid=405

Nie zalezy mi na funkcjach multimedialnych wiec moga byc tez ich tansze odpowiedniki Philips 47PFL7404H i Samsung 46" LCD LE46B620. Samsung wypada troche taniej, ale nie ma to az takiego duzego znaczenia.
Chodzi mi glownie o parametry obrazu - z opisu wygladaja bardzo podobnie i ciezko mi sie zdecydowac. Z Samsungiem jest tylko ten poblem, ze nie podaja czasu reakcji (Philips 3ms) i jasnosci (Philips 500cd/m2), a kontrast pojaja jako Ultra co ponoc odpowiada 50 000:1-90:000:1 (vs. 80 000:1 u Philipsa).

Jaki sygnał – cyfra+ + antena analogowa
Preferowana wielkość matrycy - 46-47''
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost i z boku
Jaka odległość od ekranu - 3-4m
Jakie urządzenia do podłączenia – DVD, DivX
Jaka klasa cenowa – 4000-5000pln
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – dzień i wieczór
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okna od strony północno-wschodniej (brak bezposredniego nasłonecznienia ekranu)
Ile osób zasiada przed telewizorem – 1-3
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – włączone
Jaki masz telewizor - brak
Ma stać czy wisieć – stać
Czego oczekujesz od telewizora - 100Hz, naturalne kolory, braku smużenia,
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD

Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi i sugestie.
 

lelusz

New member
Ja bym bral sony. Nie znam sie za zbyt duzo, ale 5 lat gwrancji + matowa matryca i ogolnie to, ze seria W to jedna z tych wyzszych serii Sony, mnie juz przekonuje ;)
 

RallaN

New member
Witam prosilbym o pomoc,podpowiedz co do w kupna TV reszta bedzie podana tutaj

wielkość pokoju ? 3x4
preferowana marka? brak
preferowana wielkość ekranu ?+30cali max 40
jaki sygnał ?antena kablowa,Wyjście video (tv-out), wyjście Video HDTV, 2x wyjście DVI w karcie graficznej
jaka odległość od ekranu ? roznie zalezy od 1,5m do 2,5
jakie urządzenia do podłączenia?
Glownie wykorzystanie PC,Konsola Xbox 360 i oglądania filmow DVD
jaka klasa cenowa?max do 2000zl(najlepiej do 1800zl)
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? Będzie on służyl do grania wiec to roznie choc filmy to w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
zalezy o której godzinie ale srednie
ile osób zasiada przed telewizorem?
Max 2 osoby
Jaki masz ulubiony program? Sport
jaki masz telewizor?
SamTron 75E CRT
Ma stać czy wisieć? Wisiec
Co Cię wkurza w telewizorach ?
Kolory i jakość obrazu,nasycenie barw,uwielbiam idealny obraz wiec Gry Filmy tylko w HD
Czego oczekujesz od telewizora ?abym mogl go podlaczyc do komputera,do konsoli i do kina domowego abym mogl grac w jak najlepszej rozdzielczości nie tylko na PC ale tez Konsoli i oglądać filmy na wmiare dużym ekranie w jakosci HD
Full Hd czy HD ready ? Full HD
Czy masz swoich faworytów? faworytow brak

Pisalem w sprawie plazmy niebylo odpowiedzi wiec moze powininem raczej pomyslec o LCD
 

Jezuu

New member
JVC czy SHARP

Witam,udalo mi sie w koncu zebrac niezbedne srodki wraz z zgoda malzonki na zakup nowego Tv w zwiazku z czym prosze o rade.

I tu Pytanie do Kiki'ego JVC 47dv1 czy Sharp 52 LE700 :

Warunki: Salon 5x4 ,z dwoch stron okna !
Preferowana wielkość matrycy: 46-52
Preferowana technologia:brak
Preferowane marki: brak
Jaki sygnał: Polsat Cyfrowy ,juz niedlugo N-ka
Jaka odległość od ekranu: ok 3,5m
Jakie urządzenia do podłączenia: PC ,zewnetrzne naglosnienie
Przeznaczenie: TV (kanaly HD), Przez PC : gry ,divx , hd
Jaka klasa cenowa: jak wyzej wyminione jvc i sharp (to max)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: 30-70% (dla nocy)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju:w dzien spore.
Ile osób zasiada przed telewizorem:1-2
Jaki masz ulubiony program: discovery,sport
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez swiatla: tak i tak
Ma stać czy wisieć: stac
Jaki masz telewizor: stary

Czego oczekuję? jak najmniej odbic ,oprocz dobrego hd jak naljepsze SD ,dobre katy boczne (zadnych zmian kolorow oraz czerni przy katach bocznych),gleboka czern.
Opadu szczeki mojej malzonki przy ogladaniu filmow w HD ;).

Wybralem dwa modele JVC 47dv1 oraz Sharp 52 LE700 i nie wiem ktory ostatecznie kupic.
Jeszcze jedna rzecz ,wyglad zewnetrzny oraz seryjne naglosnienie zamontowane w owych Tv
nie maja dla mnie zadnego znaczenia!

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

baribal19

New member
Witam serdecznie!

Jestem pierwszy raz na forum i proszę o pomoc wyborze LCD!

Warunki: pokój 5x4 ,z okno od strony południowej
Preferowana wielkość matrycy: 32
Preferowana technologia:brak
Preferowane marki: brak
Jaki sygnał: obecnie zwykła telewizja, w niedługim czasie Platforma Cyfrowa "N" lub Cyfra Plus
Jaka odległość od ekranu: 2,5m
Jakie urządzenia do podłączenia: PC ,nagrywarka DVD, aparat,
Przeznaczenie: TV (kanały HD), Przez PC : gry ,divx , hd,
Przedział cenowy: do 2000 zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: 50% do 50%
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: jako, że okna od strony południowej to w słoneczny dzień jest spore światła
Ile osób zasiada przed telewizorem:2-3
Jaki masz ulubiony program: discovery,sport, filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: tak i tak
Ma stać czy wisieć: stać
Jaki masz telewizor: stary, CRT

Moim faworytem jest LG 32LH3000
Proszę o opinie i sugestie!

Z góry dzięki za odpowiedź
 

jaskowski

New member
Witam, aktualnie posiadam panasonica TX20LA80 ale wymagania urosly.. planuje go sprzedac i zastapic czyms wiekszym..

wielkość pokoju ? 4x3
preferowana marka? brak
preferowana wielkość ekranu ? im wiecej tym lepiej
jaki sygnał ? zwykly (upc), planowana 'N'/polsat cyfrowy
jaka odległość od ekranu ? 2-3,5m
jakie urządzenia do podłączenia?
PS2
jaka klasa cenowa? 1200 - 1500pln
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? 80% noc, glownie PS2
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
7/10
ile osób zasiada przed telewizorem?
Max 2 osoby
Jaki masz ulubiony program? Sport/discovery/natgeo
jaki masz telewizor?
Panasonic TX20LA80

Ma stać czy wisieć? wszystko jedno, moze i nawet powiesze , zawsze tak planowalem :p
Czego oczekujesz od telewizora ? mysle ze jak najwiekszych rozmiarow do tego jakies hdmi do przyszlosciowych pakietow tv i wiadomo nie najgorszej jakosci obrazu.
Full Hd czy HD ready ? HD ready
Czy masz swoich faworytów? BRAK

glowne uzytkowanie w skrocie : PS2/SPORT/DISCOVERY wieczornymi porami.

budzet : 1200 - 1500 (im mniej tym lepiej)
 
Ostatnia edycja:

iXz

New member
Mam niebywałą ofertę dziś, ale niestety tylko dziś. Wygrałem w pewnym konkursie, że mogę sobię kupić TV LCD (do 8tyś), ale jedyny warunek to taki, że mogę to zrobić tylko dziś i tylko w MM.
Obecnie mam CRT Philipsa z płaskim ekranem 5 letniego jak nie więcej 32'.

wielkość pokoju? 4.5x3.5
preferowana marka? Philips
preferowana wielkość ekranu ? im wiecej tym lepiej
jaki sygnał ? analogowy + cyfrowy polsat (planowane N)
jaka odległość od ekranu ? 3,5m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD, Kamera HD, Media Center PC z napędem BluRay oraz przystosowany do grania w wysokich rozdzielczościach, Xbox360
jaka klasa cenowa? do 6000-8000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? od rana do wieczora ktoś używa
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? 7/10 ale sa zaluzje calkowicie wyciemniajace
ile osób zasiada przed telewizorem? przewaznie do 2 osob, ale czasem rodzinnie 4
Jaki masz ulubiony program? Discovery, HBO, Cinemax, TVN
jaki masz telewizor? Kineskopowy Philips 32' >5lat model nie znam bo naklejka znamionowa odpadla dawno temu
Ma stać czy wisieć? chyba jednak powieszę
Czego oczekujesz od telewizora ? Pieknej i dynamicznej jakosci obrazu oraz w miare dobrych glosnikow (mam zestaw 5.1 ale nie zawsze mozna uzywac)
Full Hd czy HD ready ? FullHD
Czy masz swoich faworytów? Philips Aurea 42PFL9903H LCD 42"
Główne zastosowanie:Filmy HD, Gry HD, Filmy DVD.

Wolałbym jednak 42'. Więcej to by było już przesadnie za dużo, a mniej to trochę nie za bardzo.
Proszę bardzo o pomoc w wyborze. Myślę, że ten aurea z ambilightem będzie świetnym wyborem, bo pozostałe parametry również ma dobre i są dobre opinie o nim. A wy co sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

lelusz

New member
Sa jakies ograniczenia co do marki ? Gdzies czytalem ze pioneer jest juz mega zaawansowanym tv ;)

Ja na Twoim miejscu celowalbym w jakiegos soniacza, ale to tylko dlatego chyba, ze przez 15 lat moj kineskopowy sprawowal sie bez zarzutu (3 usterki w tym dwie zasilacza;-)). Wiec jakis sentyment zostaje ;)

Moze jakis led ? Nie wiem, musialbys poczytac na forum o nich, ja ogolnie sie nie znam i tylko moge powtorzyc opinie jakie slyszalem.


I ogolnie mysle, ze najlepiej wyjdziesz na tym, jak zaczniesz wertowac tematy w necie. Bo jesli masz dac odp dzisiaj to moze byc ciezko z uzyskaniem konkretnej odpowiedzi
 

iXz

New member
Ha widzisz, a mój kineskopowy Philips po tych ponad 5ciu latach nie miał nigdy przenigdy żadnej usterki. Jak postawiony po kupnie na półce tak do dziś tam stoi (a ile kurzuuuu... ;D ).
 
Do góry