Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

gkozoduj

New member
Jaki wybrać LCD 37'?

Witam,

Dużo piszecie o modelach 26'-32', a ja chce kupić 37', tylko nie wiem jaki... :confused:
Ma to być TV za kwotę do 4500zł z możliwie najlepszymi parametrami. Ogladałem następujace modele:
- Samsung LE37S71B (4253zł)
- LG 37LC2R (4219zł)
....może dołożyć 500zł i wybrać:
- Samsung LE37R72B (4999zł)
- Sharp LC-37GA8E (4699zł)

a może inne marki.... Philips, Panasonic, Sony, JVC..... :rolleyes:

W SAMSUNG'ach martwi mnie jedno wejście HDMI i nie wiem czy w przyszłości będzie można ten sygnał rozdzielić (myślę o podłączeniu n-ki i dvd przez HDMI), a w innych markach niski kontrast i trachę gorszy design.

Proszę o podpowiedzi. Mam czas do końca miesiąca na wybór. :confused:
 
Ostatnia edycja:

zigmoz

New member
Witam

A co sądzicie o modelach
1. PHILIPS 32PF9541
2. PHILIPS 32PF9966

i jak wypadają te modele na tle:
a. Sharp 32 BV 9
b. Loewe Concept
c. Samsunga R 71
d. Panasonica Lx 60
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Trzeba przyznać ,że programy Demo na Philipsach - wyglądają imponująco.
Ale w domu tak różowo już nie jest. Dzis sprawdziłem to na własne oczy .
Jeśli wybierać w klasie do 5500 zł to koniecznie trzeba sprawdzić :
Loewe Xelos
Sharp BV 9 / Ga 9
JVC X 70
Sony v 2000
Panasonic LX 600
================
po kilku ostatnich prezentacjach , dzięki znacznej obniżce cen Loewe
- Xelos wszędzie wygrywał i wzbudzał zachwyty.
Nie chcę cytować ale padały nprawdę górnolotne opinie.
Sharp BV9 i Ga9 - różnią się obecnie tylko kolorem obudowy.
Czas oczekiwania łączenia kanałów - nie dotyczy tych modeli Sharpa.
A skomplikowane menu w Sharpach - może określać ktoś kto nigdy nie widział go na oczy. :fool:

Pamiętaj że w razie wątpliwości - rozstrzygaj sam w domu.
pozdrawiam
 

jar.cin

New member
Witam ponownie, moje wcześniejsze poszukiwania telewizora LCD z przekątną 32" odeszły do lamusa. Po wczorajszej wizycie w trójmiejskich centrach RTV, wspólnie z żoną doszliśmy do wniosku, że powinien być to rozmiar, w którym przekątna ekranu wynosi 37". Jest to już zupełnie inne ogladanie, ale i cena też niestety wyższa, czasami nawet wbijająca w ziemię. W tym rozmiarze moje wrażenie znowu zrobił SHARP - 37GA8E. Obraz na tym LCD (ogladany w sklepie Electro-World w Gdańsku) był najlepszy. Oczywiście to opinia subiektywana, ale to przecież takimi opiniami sugeruje się kupujący, decydując się na taki, czy inny model telewizora. Chciałbym zapytać, które telewizory są porównywalne zarówno cenowo, jak i jakościowo do wymienionego wczesniej SHARP-a? Ponadto, czy to możliwe, aby ten model wyświetlał lepszy obraz od innego modelu z tej samej firmy, a mianowicie 32GA9, który pomimo, że jest mniejszy, to jest w tym samym przedziale cenowym? Pozdrawiam serdecznie, Marcin.
 

adamo_

New member
Bez reklam
jar.cin napisał:
Ponadto, czy to możliwe, aby ten model wyświetlał lepszy obraz od innego modelu z tej samej firmy, a mianowicie 32GA9, który pomimo, że jest mniejszy, to jest w tym samym przedziale cenowym? Pozdrawiam serdecznie, Marcin.

Teoretycznie mogą być różne ustawienia na każdym modelu, np w jednym obraz może być bardziej dynamiczny a w drugim wybrany stonowany, lub barwy ciepłe a w innym zimne ,więc najlepiej jest się pobawić samemu ustawieniami np obrazu...i iść bez żony bo nie będzie chciała tyle siedziec w sklepie :)
 

Marcin_G

New member
jar.cin napisał:
Witam ponownie, moje wcześniejsze poszukiwania telewizora LCD z przekątną 32" odeszły do lamusa. Po wczorajszej wizycie w trójmiejskich centrach RTV, wspólnie z żoną doszliśmy do wniosku, że powinien być to rozmiar, w którym przekątna ekranu wynosi 37". Jest to już zupełnie inne ogladanie,
Nie wiem w jakim pomieszczeniu będziesz miał TV, ale pamiętaj Marcin, że inaczej TV prezentuje się w markiecie a inaczej będzie w domu. Ja jak szukałem TV to też 32 calowe wydawały mi się małe, moja żona zapytała nawet dlaczego taki malutki, jak jej pokazałem Concepta w skepie w Gdyni, a jest to raczej mały sklep (ul.Abrahama). Gdy w końcu wstawiliśmy TV do pokoju to okazał się ogromny (pokój 4mx4m). Myślę że gdybym kupił 37 calowy to chyba bym żałował, obawiam się że byłoby widać wszystkie niedoskonałości obrazu , a tak to jakoś się to rozmywa przy oglądaniu z 4m.
 

gatar

Active member
Bez reklam
jar.cin napisał:
Witam ponownie, moje wcześniejsze poszukiwania telewizora LCD z przekątną 32" odeszły do lamusa. Po wczorajszej wizycie w trójmiejskich centrach RTV, wspólnie z żoną doszliśmy do wniosku, że powinien być to rozmiar, w którym przekątna ekranu wynosi 37". Jest to już zupełnie inne ogladanie, ale i cena też niestety wyższa, czasami nawet wbijająca w ziemię. Pozdrawiam serdecznie, Marcin.
Marcinie.
Czy decyzje o zmianie wielkości TV (z 32 na 37) podjałeś (podjęliście) tylko po wizytach w hipermarketach ? Czy tez wiesz z jakiej odległości w domu będziesz oglądał i z jakiego źródła ? Jeśli tylko na podstawie tego co widziałeś w duuuuużych wnętrzach sklepu to się zastanów i przemyśl. 32" w hipermarkecie jest malutki, ale w pokoju np. 4x5m jest już dość duży.
 

gkozoduj

New member
Wszyscy ogarnięci n-ką

Ja wiem, że teraz na topie jest "n", ale może mi ktoś doradzi, zaproponuje jakiś TV, abym także mógł rozkoszować się wspaniałym obrazem z n-ki.. ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 

AstroCD

New member
Przyłączam się do pytania.

Planuje zakup LCD 37", bo i taki rozmiar uznałem za najbardziej rozsądny obcenie w zakupie do mieszkania z dużym pokojem.
Odwiedzając większe sklepy typu Media, Saturn, RTV, trudno coś wybrać bo wybór jest bardzo duży. Jeśli jednak chce się wydac 5000 na TV, to trzeba dobrze wybrać.

LCD planuje podłączyć do Cyfry i komputera dla HD. W przyszłości do "n", ale to dopiero na wiosne, jak poprawią, bo jak na razie to źle działający syf.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
no to muszę się pochwalić

dziś kupiłem 37 GE1E
super na wszystkich frontach
tylko pr.1 TVP mógłby być lepszej jakości jak np.TVP2 -żyleta
ale to wina sygnału

jak cos obecnie kupować to tylko i tylko ten LCD :)

pozd.
ps
pytajcie się w swoich sklepach o ten LCD i cenę
na wystawie go nie było a jednak mieli -
targować się też o cenę - u KIKI i u mnie w Avansie był po 8999zł a ja w El-Domie wytargowałem 8500zł :cool: :bober: :) - to chyba najtaniej w Polsce i transport gratis
 

stereoman

New member
Jarwisz
serdecznie gratuluję zakupu po tak wszechstronnym i uporczywym poszukiwaniu oraz mocnych nerwach:p

Ale mógłbym też doradzić 37PV60,jaki ja mam/plazma/i podeprzeć się postami stąd
Pomijam/ a może nie?/ tak istotną sprawę jak cena tego Panasonica-4999zet
w Skapiec.pl !!!!!!!!Szok,w ciągu 2 tygodni o 300zet w dół!!
Sadzę,że to sprawa dużego popytu na ten model i stąd mogą zjeżdżać z cenami.
Czyli określ swoje potrzeby w tym zakresie irób co chcesz:eek::eek::eek:
ozdr
 

gkozoduj

New member
LCD Panosonic 37'

... dzięki za porady, ale nadal nie wiem co kupić.

Sharp i Samsung ma 1 wejście HDMI, a LG jest słaby...

Szkoda, że nie ma Panasonica 37'...., a może jest:?:
 

jarom

New member
gkozoduj napisał:
może mi ktoś doradzi, zaproponuje jakiś TV, abym także mógł rozkoszować się wspaniałym obrazem z n-ki..
Mam od niedawna LE40N71B Samsunga. Z tego, cow iem - są też wersje LE37N7...
Telewizor rewelacyjny, również do HD (ogladam przez n)
AI przy okazji - LE40N71B ma dwa wejścia HDMI.
Ja mam do jednego podłaczone DVD a do drugiego n. na razie wystarcza ;-)
 

roslonp

New member
witam polecam TOSHIBE 37WL66 w cenie 5300 lub w pełnej HD AMOI za 7000. Co do TOSHIBY mam od tygodnia 32 i jestem zadowolony ma dwa HDMI a AMOI widziałem jak gra to rewelacjia.
 

rObO

New member
na allegro widziałem rozgałęziacz ndmi (koszt ok.15zł.), też mam samsunga 37" chciałem kupić n-kę ale na razie poczekam mam podobny problem jedno hdmi a ewentualnie dwa użądzenia n-ka i DVD, na blogu n-ki przeczytałem jednak że lepszy obraz powinien być przez złacze scard dodatkowo przez hdmi w n-ce nie można sterować głośnością z pilota n-ki.
 
Do góry