Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

karolboss

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 27m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3metry(kanapa)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost(kanapa), czasami pod kątem(przy stole)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać - możeeee w przyszłości zawiśnie.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Po południu, ale są zasłony.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 49pus8303
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Ambilight - jestem wielkim fanem. Aleee jeśli są w podanej cenie lepsze tv z lepszym obrazem, rozważę rezygnację z ambilight
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k - Streaming (YT, Netflix itd.), tv naziemna, PS4/PS5
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4/PS5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5h - głownie po pracy, wieczorne oglądanie.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport (Canal+online), Filmy/seriale na platformach stremingowych
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Przeglądarka? - Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK, 20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? raczej 55", mniej 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Że są drogie ;-)
19. Preferencje co do marki ? Philips (bo ambilight), ale opcje z lepszymi parametrami bez ambi też rozważę
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3.3k max
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kto ma ten wie, kto nie ma musi wymyślać ...
Dokładnie, na początku jak Philips wszedł w Androida były z nim problemy z wolnym działaniem, ale odrobili lekcje i obecnie jest extra. Kupować Philipsa z Androidem z serii PUS850X w zwyż, niższe serie mają gorsze parametry, gorszy procesor i mniej pamięci.

Dlatego kto się zastanawia nad Philipsem, to kupować puki seria PUS850X ma jeszcze Android/Google TV, nie stety nowe modele na ten rok będą go pozbawione i mieć autorski system Titan, a to oznacza mało aplikacji itp. Tylko Oled w Philipsie zostanie z Google TV.
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Ambilight - jestem wielkim fanem. Aleee jeśli są w podanej cenie lepsze tv z lepszym obrazem, rozważę rezygnację z ambilight
19. Preferencje co do marki ? Philips (bo ambilight), ale opcje z lepszymi parametrami bez ambi też rozważę
Nowe samsungi od serii B współpracują z mostkiem Philips hue więc nie musisz się ograniczać do lampek wbudowanych w tv. Direct Ledy Philipsa mają koszmarne podświetlanie. Każdy Samsung zjada je na śniadanie.
 

Marlo

Active member
PHILIPS PUS8818 na matrycy VA z Pentonic 1000 , tylko sprawdzić matrycę przed zakupem,
przetwarzanie i skalowanie obrazu jest bardzo dobre, wyciska wszystkie soki z rozdzielczości 4K.
 

luck76

Well-known member
PHILIPS PUS8818 na matrycy VA z Pentonic 1000 , tylko sprawdzić matrycę przed zakupem,
przetwarzanie i skalowanie obrazu jest bardzo dobre, wyciska wszystkie soki z rozdzielczości 4K.
Ten Philips jest spoko, przy czym w tej samej cenie dostaniesz Samsunga q80C przy którym obraz z tego Philipsa prezentuje się jak ubogi krewny. Argument za Pentonic 1000 w przypadku telewizora bez strefowego wygaszania to jak mówienie o zaletach ogrzewania siedzeń w przypadku gdy samochód ma ogrzewane jedynie środkowe siedzisko na tylnej kanapie albo o super wzmacniaczu kina domowego do którego podłączyłeś tylko jeden głośnik. Zarówno wspomniany Samsung jak i Sony X85L to tzw FALDy ze wszystkimi ich zaletami. Jeśli nie przeszkadza Tobie brak tego w Philipsie, a ważniejszy jest Ambilight, to faktycznie jest on dobrym wyborem, szczególnie biorąc pod uwagę okreslony przez Ciebie budżet.
 

kuzmik

New member
Polecam poczytać o tym co piszą tu na forum o tych urządzeniach. Jak już przeczytasz, polecam Hisense 75u7kq poniżej 6900 PLN. Brakującego Player.pl możesz odpalić z Chromecasta. Przesiadka z nawet z 10-letniego Panasonica na Google TV (niezależnie od producenta) jest z punktu widzenia doświadczeń użytkownika związanych z responsywnością systemu dużym rozczarowaniem - w przeciwieństwie do Vidaa Hisense. Jeśli jednak chcesz spróbować czego na Google, osobiście polecam serię X90K/X94K, którą możesz znaleźć za ok 7 tys PLN.
A co to jakaś wojenka między Panami: HISENSE z TCL?
Czytam na tym właśnie forum bardzo wiele opinii złych o jednym jak i drugim producencie. A ja po prostu do konkretnych celów, o czym pisałem (sport, rzadziej filmy, często wiadomości - głównie telewizja) potrzebuję tv który się nie wypali, jest czarny w nocy (mam plazmę wiem co mówię), i można dojrzeć np krążek w hokeju bez smużenia. Upscaling ze słabszych materiałów telewizyjnych i jednak 75 cali. Wyciąłem karton na 65 cali - będzie za mały. Może jakieś inne propozycje na budżet 7-9 tysięcy? Kąty nieważne, jasność w dzień nieważna, dżwięk nieistotny, system i jego płynność pomijalna.
 
Do góry