Kupno telewizora do małego pokoju, kilka modeli

Miszka Miszka

New member
Witam,

Chciałbym prosić o radę w wyborze telewizora do małego pokoju. 2 lata temu upewniłem się dzięki Wam, że Toshiba 40XV733G to dobry wybór i się nie zawiodłem. Potrzebuję pomocy po raz drugi.

Najpierw odpowiedzi na ankietę:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3 x 4 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5 - 2 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? przy oglądaniu zasłaniana jest roleta
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CTR 21'' LG, z przerywającym dźwiękiem i plamami zielonymi i żółtymi na ekranie
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? podświetlenie LED, niskie zużycie prądu, bardzo dobra jakość obrazu SD, szybkość działania, mały input lag w grach
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? analogowa kablówka + DVB-T
10.Jakie urządzenia ? laptop , konsola ps3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 1-15h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy,seriale,mecze pilkarskie
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak
16.Preferencje co do wielkości ? 32''-40''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak płynności
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000 + / - 100zl
21.Czy telewizor ma mieć 3D - nie

22. Uwagi: fajnie jakby była możliwość oglądania video z USb (mkv, xvid, avi z napisami), nagrywania.

Nie potrzebuje smart tv do szczęścia.

Telewizory nad którymi się zastanawiam:

Toshiba RL939
Toshiba HL933
Toshiba TL933,TL939 (niby 3d, ale nie trzeba używać a matryca lepsza?)
Sharp LE540E
Sharp LE630E

Który z telewizorów najlepiej się sprawdzi?
Jak wypadają w stosunku do posiadanej Tośki 40XV733? Są dużo lepsze czy na podobnym poziomie?

Doczytałem też, że Sharpy mają prawdziwą matrycę 100Hz. Czy rzeczywiście jest duża różnica w stosunku do konkurencji z oszukanymi 100Hz? Jeśli to prawda oczywiście.

A może macie alternatywę która będzie znacznie tańsza a będzie na porównywalnym poziomie jak Tośka?

Zastanawiałem się jeszcze mocno nad Philipsem 5007K, ale odstrasza mnie opisywane zacinanie się menu i mułowate działanie.

Przy aktualnej Toshibie podoba mi się szybkość działania i przejrzyste menu i chciałbym aby nowy telewizor działał tak samo. Toshibe znam, Sharpa nie widziałem nigdy.
 
Ostatnia edycja:

nalepek

New member
Sharpa 540 odrzuć od razu z tego rankingu.
Mogę Ci polecić z tych 630, ponieważ właśnie płynność i sama jakośc obrazu stoi na bardzo dobrym poziomie. Niestety w porównaniu do Toshib Ci nie poradzę, bo akurat nie znam się tak dobrze na Tośkach
 

Pawel S.

New member
testowalem wczoraj dluzszy czas tego sharpa vs philips 5007
sharp jest OK
jest rozsadnie zaprojektowany - przyciski na widoku, zlacza w wygodnym miejscu
dosc szybko przelaczaja sie kanaly, obraz niewiele gorszy od philipsa. ale niestety ilosc opcji dotyczacych obrazu w philipsie byla znacznie wieksza i wole dolozyc te 200zl do philipsa


co do toshiby 939 to pisalem w swoim temacie o miganiu obrazu na obrazach testowych "HALF-WHITE" i "HALF-GREEN"
nawet sprzedawca sie mocno zdziwil tym efektem
 

Miszka Miszka

New member
Rzeczywiście w jakimś temacie mignęła mi ta wypowiedź.
Na czym polega to migotanie? W normalnym użytkowaniu bardzo przeszkadza?

Możliwe, że jutro podjadę do sklepu to bym się temu przyjrzał. Dotyczy wszystkich egzemplarzy i rozmiarów?
 
Ostatnia edycja:

Krzysiek1024

New member
Może zainteresować Cię jeszcze LG 32LV5500, konfigurację ma taką jak potrzebujesz, z tym że nie ma 3D, ale chyba nie potrzebujesz. Natomiast z tych co wybrałeś to brałbym, któregoś szarpa, mam na pieńku z matrycami że tak powiem tośki :).
 

Karpaj

New member
Bez reklam
testowalem wczoraj dluzszy czas tego sharpa vs philips 5007
sharp jest OK
jest rozsadnie zaprojektowany - przyciski na widoku, zlacza w wygodnym miejscu
dosc szybko przelaczaja sie kanaly, obraz niewiele gorszy od philipsa. ale niestety ilosc opcji dotyczacych obrazu w philipsie byla znacznie wieksza i wole dolozyc te 200zl do philipsa


co do toshiby 939 to pisalem w swoim temacie o miganiu obrazu na obrazach testowych "HALF-WHITE" i "HALF-GREEN"
nawet sprzedawca sie mocno zdziwil tym efektem

Testowałeś chyba jakąś zepsutą sztukę, lub coś pomieszałeś w ustawieniach - bo bawiłem się wieloma toshibami i takie coś można było zaobserwować co najwyżej na najniższych seriach LCD.
 

Pawel S.

New member
Na czym polega to migotanie? W normalnym użytkowaniu bardzo przeszkadza?
bylo to widoczne tylko na screenach testowych. video ani tv wtedy nie sprawdzalem

Testowałeś chyba jakąś zepsutą sztukę, lub coś pomieszałeś w ustawieniach - bo bawiłem się wieloma toshibami
i takiej odpowiedzi oczekiwalem w moim temacie. ale byl wywieszony tylko jeden egzemplarz wiec nie moglem sprawdzic czy to wina tego konkretnego tv czy "ten typ tak ma"

a to migotanie bylo bardzo wyraznie i denerwujace
mozliwe ze na ruchomym obrazie by tego nie bylo widac
 

Miszka Miszka

New member
Byłem w sklepie i testowałem wybrane modele i ogólnie muszę przyznać, że robią wrażenie. Wydaje mi się co bym nie wybrał nie powinienem być zawiedziony.

Toshiba TL939 na plus w stosunku do RL939
Philips 5507K (nie było 5007K - ale to przecież to samo) również bardzo ładnie świecił. Menu troszeczkę muliło, ale chyba do przeżycia.

Z ciekawości sprawdziłem jeszcze LG LS5600 i tak jak 3 wcześniejsze telewizory trzymały w miarę równy poziom, tak na LG widać było już różnicę i to niestety in minus.

Sharpa niestety nie przyszło mi przetestować gdyż nie znaleźli działającego pilota.

Także wybór zostanie dokonany między Philipsem 5007K i Toshibami RL i Tl939. Muszę to przemyśleć.

Czy w wyżej wymienionych modelach matryce użyte w telewizorach 32 calowych i 40 calowych są takie same?
 
Do góry