Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

LCDJaki LCD, dla kogo, za ile ...

Wróć HDforum > Video > LCD > Sony HX850 vs Sharp LE830
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Nov 2012
26-11-2012, 00:14
Domyślnie Sony HX850 vs Sharp LE830

Witam serdecznie.
Mam wielki problem z wyborem telewizora. Potrzebuje zakupić 2 tv, jeden 40 cali a drugi okolo 50 cali. Jesli chodzi o ten wiekszy to zastanawialem sie jeszcze nad plazma Panasonika VT50, ale ilosc poboru pradu przez plazme mnie przeraza, wiec zostane przy ledach. Sony jest zdecydowanie drozszy, przy 40 calch trzeba dolozyc okolo 120 zl, a przy 50 calach trzeba dolozyc blisko 2000 zl. Zastanawiam sie czy warto jest dokladac tyle kase do tego Sony. Licze na jakies konkretne opinie ktore pomoga mi w wyborze telewizora.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytatem
Czerki89 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Junior Member

Meldunek: Sep 2012
26-11-2012, 00:48
Domyślnie

Sony HX 850 to kosmos jeśli chodzi o 3D ! Takiego super obrazu nie ma żaden tv na rynku! A jeśli chodzi o 2D to nie będzie dużej różnicy.
Jak zamierzasz dużo oglądać w 3D to warto dołożyć 2tyś. do Sony.
Jeśli więcej będziesz oglądać 2D bierz sharpa!
Odpowiedź z Cytatem
TV/Maniak jest offline
Junior Member

Meldunek: Oct 2012
26-11-2012, 13:17
Domyślnie

Toż to herezja jest jakaś.
Zestawianie HX850 z le830 to kompletne nieporozumienie. W przypadku 2d będzie znaczna, oj znaczna różnica. Nie wspominając już o kwestiach związanych z płynnością i tym co potrafi z siebie wykrzesać procesor od Sony, a w HX850 jest świetny procesor, mam porównanie bo długo bawiłem się zarówno HX850 jak i HX750 oraz le830.
Tutaj bezdyskusyjnie lepiej wypada HX850 w porównaniu do le830 czy nawet hx750, jedyna rozterka jaka może być to kwestia ceny.

Ale twierdzenie, że różnica między le830 będzie nieznaczna to nie jest rada tylko bzdura.

Sam rozważałem zakup plazmy, ale niższy model St50 50 cali.
Dylemat był podobny co u autora tematu, miałem ochotę w zasadzie na HX850, ale nie mogłem sobie w tym momencie pozwolić na dołożenie przeszło 1000zł.

Sharpa oglądałem dość intensywnie gdyż był mi na tym forum polecany, jednak to polecanie nie było poparte konkretnymi argumentami związanymi z jakością obrazu. Nie wybrałem Sharpa po tym jak miałem trochę czasu przetestować go w warunkach domowych u znajomego.

Tak więc, porównywanie zeszłorocznego Sharpa le830 do tegorocznego w sumie topowego modelu Sony HX850 jest niepoważne. Tak jak twierdzenie, że w 2d jest nieznaczna różnica.
I tak właśnie wprowadza się użytkowników w błąd.
Mało tego pokusiłbym się o stwierdzenie, że HX750 ma lepszy obraz niż le830, rzecz jasna po ustawieniach, a nie oceniając na wystawie w sklepie.
Nie każdemu też będzie pasował mat w Sharp, który powoduje, że obraz jest "suchy".
Początkowo tez sądziłem, że mat jest dobrym wyborem, ale w tej kwestii zmieniam zdanie.
DOdatkowo należy zaznaczyć, że kupując w SOny Centre dostajesz do końca grudnia 5 letnią gwarancję producenta na Sony z serii HX.
Odpowiedź z Cytatem
Turturum jest offline
reklama

Junior Member

Meldunek: Sep 2012
26-11-2012, 19:12
Domyślnie

Bez przesady... jak ktoś nie będzie wypatrywał przez lupkę z ilu elementów składa się piksel czy robił testy na komputerze i mierzył parametry w cyferkach to gołym okiem nie widać praktycznie żadnych różnic.
Modele zeszłoroczne są równie dobre, 1 rok to za mało aby różnica była wielka.
Co innego modele sprzed 5 laty wtedy możemy mówić o wielkiej różnicy!
Np. Model Sony HX 920 zeszłego roku jest lepszy i droższy od hX 850!
Co innego w 3D to już widać sporą różnice i przeciętny kowalski od razu zauważy sporą różnice na korzyść Sony.
B. dużym plusem dla Sharp jest to, że są produkowane w Japoni i 5 letnia gwarancja jaką proponuje Sony jest już nie potrzebna
Odpowiedź z Cytatem
TV/Maniak jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Jul 2012

27-11-2012, 00:50
Domyślnie

Cytat:
Napisał Turturum Zobacz post
Toż to herezja jest jakaś.
Zestawianie HX850 z le830 to kompletne nieporozumienie. W przypadku 2d będzie znaczna, oj znaczna różnica. Nie wspominając już o kwestiach związanych z płynnością i tym co potrafi z siebie wykrzesać procesor od Sony, a w HX850 jest świetny procesor, mam porównanie bo długo bawiłem się zarówno HX850 jak i HX750 oraz le830.
Tutaj bezdyskusyjnie lepiej wypada HX850 w porównaniu do le830 czy nawet hx750, jedyna rozterka jaka może być to kwestia ceny.

Ale twierdzenie, że różnica między le830 będzie nieznaczna to nie jest rada tylko bzdura.

Sam rozważałem zakup plazmy, ale niższy model St50 50 cali.
Dylemat był podobny co u autora tematu, miałem ochotę w zasadzie na HX850, ale nie mogłem sobie w tym momencie pozwolić na dołożenie przeszło 1000zł.

Sharpa oglądałem dość intensywnie gdyż był mi na tym forum polecany, jednak to polecanie nie było poparte konkretnymi argumentami związanymi z jakością obrazu. Nie wybrałem Sharpa po tym jak miałem trochę czasu przetestować go w warunkach domowych u znajomego.

Tak więc, porównywanie zeszłorocznego Sharpa le830 do tegorocznego w sumie topowego modelu Sony HX850 jest niepoważne. Tak jak twierdzenie, że w 2d jest nieznaczna różnica.
I tak właśnie wprowadza się użytkowników w błąd.
Mało tego pokusiłbym się o stwierdzenie, że HX750 ma lepszy obraz niż le830, rzecz jasna po ustawieniach, a nie oceniając na wystawie w sklepie.
Nie każdemu też będzie pasował mat w Sharp, który powoduje, że obraz jest "suchy".
Początkowo tez sądziłem, że mat jest dobrym wyborem, ale w tej kwestii zmieniam zdanie.
DOdatkowo należy zaznaczyć, że kupując w SOny Centre dostajesz do końca grudnia 5 letnią gwarancję producenta na Sony z serii HX.
Powiem Ci tylko jedno - nie widziałeś Sharpa po dobrej kalibracji, więc nie widziałeś w sumie niczego. Model niesamowity - kolory, odwzorowanie czerwieni, nasycenie barw, czerń - trudno znaleźć cokolwiek konkurencyjnego (sony hx850, toshiba yl863, philips serii 7,8,9)

Meldunek: Mar 2005
27-11-2012, 05:34
Domyślnie

Mam Sharpa w domu i wiem co potrafi .
Oczywiście jak ktoś kupuje długość gwarancji to priorytet jest inny.
Sharp ma super płynność ( Sony akurat również) i nie widzę "suchości".

Proszę podaj jak testowałeś tego Sharpa u kolegi, jakie narzędzia i jako soft ??? Bo raczej widzę że chyba się mylisz.
Sharp wymaga kalibracji .

A multimedia dokupisz a donglu z Androidem :
https://play.google.com/store?hl=pl
Pięćset tysięcy Aplikacji.
Teraz Android w każdym telewizorze !!! W Twoim telewizorze również .
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Jul 2012

27-11-2012, 12:50
Domyślnie

już 700tyś na androidzie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie