Sony HX850 vs Sharp LE830

Czerki89

New member
Witam serdecznie.
Mam wielki problem z wyborem telewizora. Potrzebuje zakupić 2 tv, jeden 40 cali a drugi okolo 50 cali. Jesli chodzi o ten wiekszy to zastanawialem sie jeszcze nad plazma Panasonika VT50, ale ilosc poboru pradu przez plazme mnie przeraza, wiec zostane przy ledach. Sony jest zdecydowanie drozszy, przy 40 calch trzeba dolozyc okolo 120 zl, a przy 50 calach trzeba dolozyc blisko 2000 zl. Zastanawiam sie czy warto jest dokladac tyle kase do tego Sony. Licze na jakies konkretne opinie ktore pomoga mi w wyborze telewizora.
Pozdrawiam.
 

TV/Maniak

New member
Sony HX 850 to kosmos jeśli chodzi o 3D ! Takiego super obrazu nie ma żaden tv na rynku! A jeśli chodzi o 2D to nie będzie dużej różnicy.
Jak zamierzasz dużo oglądać w 3D to warto dołożyć 2tyś. do Sony.
Jeśli więcej będziesz oglądać 2D bierz sharpa!
 

Turturum

New member
Toż to herezja jest jakaś.
Zestawianie HX850 z le830 to kompletne nieporozumienie. W przypadku 2d będzie znaczna, oj znaczna różnica. Nie wspominając już o kwestiach związanych z płynnością i tym co potrafi z siebie wykrzesać procesor od Sony, a w HX850 jest świetny procesor, mam porównanie bo długo bawiłem się zarówno HX850 jak i HX750 oraz le830.
Tutaj bezdyskusyjnie lepiej wypada HX850 w porównaniu do le830 czy nawet hx750, jedyna rozterka jaka może być to kwestia ceny.

Ale twierdzenie, że różnica między le830 będzie nieznaczna to nie jest rada tylko bzdura.

Sam rozważałem zakup plazmy, ale niższy model St50 50 cali.
Dylemat był podobny co u autora tematu, miałem ochotę w zasadzie na HX850, ale nie mogłem sobie w tym momencie pozwolić na dołożenie przeszło 1000zł.

Sharpa oglądałem dość intensywnie gdyż był mi na tym forum polecany, jednak to polecanie nie było poparte konkretnymi argumentami związanymi z jakością obrazu. Nie wybrałem Sharpa po tym jak miałem trochę czasu przetestować go w warunkach domowych u znajomego.

Tak więc, porównywanie zeszłorocznego Sharpa le830 do tegorocznego w sumie topowego modelu Sony HX850 jest niepoważne. Tak jak twierdzenie, że w 2d jest nieznaczna różnica.
I tak właśnie wprowadza się użytkowników w błąd.
Mało tego pokusiłbym się o stwierdzenie, że HX750 ma lepszy obraz niż le830, rzecz jasna po ustawieniach, a nie oceniając na wystawie w sklepie.
Nie każdemu też będzie pasował mat w Sharp, który powoduje, że obraz jest "suchy".
Początkowo tez sądziłem, że mat jest dobrym wyborem, ale w tej kwestii zmieniam zdanie.
DOdatkowo należy zaznaczyć, że kupując w SOny Centre dostajesz do końca grudnia 5 letnią gwarancję producenta na Sony z serii HX.
 

TV/Maniak

New member
Bez przesady... jak ktoś nie będzie wypatrywał przez lupkę z ilu elementów składa się piksel czy robił testy na komputerze i mierzył parametry w cyferkach to gołym okiem nie widać praktycznie żadnych różnic.
Modele zeszłoroczne są równie dobre, 1 rok to za mało aby różnica była wielka.
Co innego modele sprzed 5 laty wtedy możemy mówić o wielkiej różnicy!
Np. Model Sony HX 920 zeszłego roku jest lepszy i droższy od hX 850!
Co innego w 3D to już widać sporą różnice i przeciętny kowalski od razu zauważy sporą różnice na korzyść Sony.
B. dużym plusem dla Sharp jest to, że są produkowane w Japoni i 5 letnia gwarancja jaką proponuje Sony jest już nie potrzebna ;)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Toż to herezja jest jakaś.
Zestawianie HX850 z le830 to kompletne nieporozumienie. W przypadku 2d będzie znaczna, oj znaczna różnica. Nie wspominając już o kwestiach związanych z płynnością i tym co potrafi z siebie wykrzesać procesor od Sony, a w HX850 jest świetny procesor, mam porównanie bo długo bawiłem się zarówno HX850 jak i HX750 oraz le830.
Tutaj bezdyskusyjnie lepiej wypada HX850 w porównaniu do le830 czy nawet hx750, jedyna rozterka jaka może być to kwestia ceny.

Ale twierdzenie, że różnica między le830 będzie nieznaczna to nie jest rada tylko bzdura.

Sam rozważałem zakup plazmy, ale niższy model St50 50 cali.
Dylemat był podobny co u autora tematu, miałem ochotę w zasadzie na HX850, ale nie mogłem sobie w tym momencie pozwolić na dołożenie przeszło 1000zł.

Sharpa oglądałem dość intensywnie gdyż był mi na tym forum polecany, jednak to polecanie nie było poparte konkretnymi argumentami związanymi z jakością obrazu. Nie wybrałem Sharpa po tym jak miałem trochę czasu przetestować go w warunkach domowych u znajomego.

Tak więc, porównywanie zeszłorocznego Sharpa le830 do tegorocznego w sumie topowego modelu Sony HX850 jest niepoważne. Tak jak twierdzenie, że w 2d jest nieznaczna różnica.
I tak właśnie wprowadza się użytkowników w błąd.
Mało tego pokusiłbym się o stwierdzenie, że HX750 ma lepszy obraz niż le830, rzecz jasna po ustawieniach, a nie oceniając na wystawie w sklepie.
Nie każdemu też będzie pasował mat w Sharp, który powoduje, że obraz jest "suchy".
Początkowo tez sądziłem, że mat jest dobrym wyborem, ale w tej kwestii zmieniam zdanie.
DOdatkowo należy zaznaczyć, że kupując w SOny Centre dostajesz do końca grudnia 5 letnią gwarancję producenta na Sony z serii HX.

Powiem Ci tylko jedno - nie widziałeś Sharpa po dobrej kalibracji, więc nie widziałeś w sumie niczego. Model niesamowity - kolory, odwzorowanie czerwieni, nasycenie barw, czerń - trudno znaleźć cokolwiek konkurencyjnego (sony hx850, toshiba yl863, philips serii 7,8,9)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Sharpa w domu i wiem co potrafi .
Oczywiście jak ktoś kupuje długość gwarancji to priorytet jest inny.
Sharp ma super płynność ( Sony akurat również) i nie widzę "suchości".

Proszę podaj jak testowałeś tego Sharpa u kolegi, jakie narzędzia i jako soft ??? Bo raczej widzę że chyba się mylisz.
Sharp wymaga kalibracji .

A multimedia dokupisz a donglu z Androidem :
https://play.google.com/store?hl=pl
Pięćset tysięcy Aplikacji.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-telewizorze-w-twoim-telewizorze-rowniez.html
 

Turturum

New member
Powiem Ci tylko jedno - nie widziałeś Sharpa po dobrej kalibracji, więc nie widziałeś w sumie niczego. Model niesamowity - kolory, odwzorowanie czerwieni, nasycenie barw, czerń - trudno znaleźć cokolwiek konkurencyjnego (sony hx850, toshiba yl863, philips serii 7,8,9)

I według Ciebie przeciętny użytkownik podda telewizor porządnej kalibracji? Zejdźmy na ziemię.
Tutaj cały czas się rozchodzi o to, czy użytkownik takiego telewizora w ogóle będzie rozważał kalibrację. A większość z nich nie i to należy mieć na uwadze gdy ewentualnie doradza się zakup takiego TV.

Mam Sharpa w domu i wiem co potrafi .
Oczywiście jak ktoś kupuje długość gwarancji to priorytet jest inny.
Sharp ma super płynność ( Sony akurat również) i nie widzę "suchości".

Proszę podaj jak testowałeś tego Sharpa u kolegi, jakie narzędzia i jako soft ??? Bo raczej widzę że chyba się mylisz.
Sharp wymaga kalibracji .


I tak jak wyżej. Wy tu xxxxxxxxxxx konsumentowi o zachwytach nad le830. Ale żaden z Was, dosłownie żadne, nie zapytał potencjalnego nabywcę, czy zamierza kalibrować telewizor i to jest kluczowa kwestia.
Sarkazm o gwarancji jest nie na miejscu. Nie było to priorytetem i nie było ponad jakość obrazu.
Takim samym argumentem jest mówienie o donglu jako wielkim decydującym atucie, i mógłbym to tak samo skwitować jak ty kwestię gwarancji. Ale na taką formę jestem za stary.

Nie widzę by przy okazji polecania Sharpa wspominano o fakcie, że Sharp wymaga bezwzględnie kalibracji.
I to dyskredytuje takie rady względem nabywcy, który tego po prostu nie zrobi, a zarazem nie ma świadomości, jaki obraz będzie miał w domu bez kalibracji.

Poza tym na forach panuje trochę błędne rozumienie słowa "kalibracja". Dla większości z nich to poprzestawianie suwaczków według tego co ktoś inny zamieścił na forum.

Moje testowanie nie polega na dzierżeniu spektrofotometru lecz podstawowe oględziny telewizora w zakresie na jaki pozwala, a zarazem w warunkach domowych.
Żadne wzorce, żadne tablice testowe nic nie dadzą gdy dokonamy oględzin na tzw "oko".
Można jednak dostrzec pewne mankamenty obrazu, podświetlenia itd.
Usiłujesz mnie zwyczajnie zdyskredytować w tym momencie pytaniem o to jak testowałem.


A ja zadam inne pytanie. Ilu z tych osób, którym wciska się Sharpa dokona sprzętowej kalibracji?

I to jest kluczowa kwestia, która jest pomijana.

Więc każdorazowo polecając Sharpa, należy zadać pytającemu pytanie, czy zamierza wydać parę setek na kalibrację telewizora.
W innym wypadku radzenie komuś by zakupił Sharpa pisząc, że sam go masz i jesteś zadowolony, nie uwzględniwszy powyższego, jest po prostu niepoważne gdyż Twoje zadowolenie wynika z faktu, że ucywilizowałeś ten telewizor poprzez kalibrację, czego większość zwyczajnie nie zrobi, zamawiając człowieka ze sprzętem do kalibracji w tym celu.

Wkrótce dojdzie do takiej chorej sytuacji, że ktoś poleci le830 w momencie gdy ktoś pyta wręcz o HX950, który wkrótce się pojawi. A taką sytuacją jest zestawianie HX850 z le830. I naprawdę bądźmy poważni, bo żeby mówić, że le830 jest lepszy czy porównywalny z hx850 to chyba już jest coś nie tak.

Ja Sharpa nie dyskredytuję bo owszem mają niezłe telewizory, ale dochodzi do jakichś technicznych paradoksów momentami w zakresie porad, gdy ktoś pyta o tak odległe od siebie konstrukcje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pp1985

New member
a może Sony HX850 vs Samsung ES7000 ?

Panowie,
Po przeczytaniu całej masy testów i opinii oraz osobistych doświadczeniach z Sharpem (seria 700, która obraz miała bez zarzutu, ale pewne mankamenty też posiadała) zostałem na rozdrożu - zastanawiając się nad 55 calowym modelem - do finału dotarły Sony HX850 oraz Samsung ES7000. I teraz prośba bez wnikania w technikalia - który według Was jest subiektywnie lepszym wyborem ?
TV przede wszystkim ma mi służyć do oglądania w HD (telewizja i blu-ray), najczęściej w 2D oraz pracy w sieci.
Na jakość obrazu chcę położyć jednak nacisk. Wiem, że Samsung nie ma sobie równych w multimediach (odtwarzanie MKV, praca na dyskach z NTFS), ale pogodziłem sie z ew. zakupem "centrum" multimedialnego za parę złotych, które to zrekompensuje.
Sony jest piękny, ale nie podoba mi się odchylenie 6 stopni (nie może u mnie wisieć), a z kolei Samsung w kwestii wzornictwa nie leży mi się w ogóle (co nie znaczy, że go nie zdzierżę jak kupię).
Bezpośrednie porównanie obrazów w sklepach (wiem co to znaczy, ale ...) zdecydowanie na korzyść Sonego.
Z kolei Samsung wszystko produkuje sam, Soniak jest składakiem ...
Cały głupi już jestem.
Pomożecie ?
pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Zgadzam sie w 100% z Turturum. NIe wiem czemu ale jakos obraz sharpa nie powala mnie na kolana i nigdy nie powalał. Kiedys kupiłem jvc s60 a znajomy po sugestiach na forum sharpa nie pamietam modelu ale klasa tv podobna. To co zobaczyłem jakos mnie nie powaliło mimo ze niby sharp to taki liderna rynku. Odpalilismy burosha i jvc rewelka a sharp hmm. PO 1,5 roku kupiłem toshibe model cost tam 4000 a tescie sharpa kurcze juz nie pamietam LE800 (jaos tak) bo naczytali sie na forum ze to super tv. Zaszalałem i kupiłem kalibracje u kikigo zeby miec cud miód i maliny ale powiem szczerze ze lepiej jest robic samemu nawet tak prostym progamem jak burosch. Efekt osiągnąłem lepszy . Sharp jakos znowu mi nie przypadł do gustu. NIe wiem co tak naprawde jest w tych sharpach ale mnie osobiście obraz jakoś nie powala. Teraz mam sony w 5500 i akurat wydłuzona do 5 lat gwarancja w połączeniu z dobrym tv to super sprawa bo juz mam chetnych na tego sony i dzieki temu niedługo kupie hx850. POzdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry