Ostateczna bitwa!!! PFL6007vs.ES6800

przemo73

New member
Bez reklam
Przeczytałem test Kikiego na temat Philipsa serii 6007. Robi wrażenie. Wygląda na to, że znalazłem godnego konkurenta dla mojego wcześniejszego wyboru czyli Samsunga ES6800. Nadmienię, że telewizor jaki chcę zakupić będzie w 55 calach. Jeszcze do niedawna porównywałem z Samsungiem filipiaka 5507. Mocno się nad nim zastanawiałem ponieważ był sporo tańszy, a i testy wypadły zacnie. Jednak materiały użyte do jego produkcji nie bardzo mnie zadowalały. Ot taki plastik fantastik (wiem, wiem... w tej kasie cenowej nie ma co wybrzydzać). Technologii 3D nie brałem pod uwgę, aż do teraz. Stąd zmieniłem rywala dla samsunga. Dlaczego?

Test 6007 wypadł rewelacyjnie. Klasa cenowa PFL6007 i ES6800 jest ta sama. W obu są zastosowane DualCore. W Philipsie mam dodatkowo Ambilight. Co prawda smartTV jest lepszy w Samsungu, ale jak znam życie to pewnie po miesiącu mi spowszednieje. Dla mnie najważniejszy jest obraz i jeszcze raz obraz. Nie zniósł bym widoku chmurek czy szarej czerni. Pewnie bym się przyzwyczaił, ale niesmak by pozostał.

Odpowiadałem już na pytania o które zawsze prosi Kiki, więc nie będę tego robił po raz kolejny. Wybór padł na te dwa odbiorniki. Nie ukrywam, że cena gra tu dość znacząca rolę. Jednak wydaje mi się, że kluczowym aspektem w moim przypadku będzie 3D. Zdaję sobie sprawę z tego, że to tylko dodatek, ale...

Czy ktoś orientuje się, jak obraz 3D wpływa na oczy dziecka? Chodzi mi oczywiście o rozgraniczenie na technologię migawkową i pasywną. Mam dwóch synów 8 i 3 lata. Prędzej czy później założą okulary choćby na pół godziny i będą oglądać jakąś bajkę czy film przyrodniczy. Nie chciałbym chłopakom spaprać wzroku.

Co do samego obrazu na pewno pomógłby mi w wyborze test ES6800 który obiecał Kiki. Teraz po przemaglowaniu 6007 można by zestawić te dwa TV. To jak Kiki, będzie?
Nie mniej dla informacji podam, że oglądam dużo dynamicznego sportu (żużel, piłka nożna) i sporo gram na XBOX360 (fascynacja grami pozostała z dzieciństwa). Także szybkość matryce ma dla mnie znaczenie (tu 6007 wypadł rewelacyjnie).

Szczerze powiem, że jestem już zmęczony szukaniem, czytaniem, porównywaniem. Chciałbym już to zakończyć i tak jak napisałem, obawiam się że kluczem do wyboru może być 3D...
 

bluray

Banned
Czy ktoś orientuje się, jak obraz 3D wpływa na oczy dziecka ?
Nie tyle na oczy co na cały układ percepcji.

W imieniu dzieci proszę Cię o rezygnację z aktywnego 3D.
Dane o szkodliwości są skrzętnie ukrywane.
Poczytaj uwagi producentów.
W instrukcjach umieszczają zestaw ostrzeżeń.

Pamiętaj:
dzieciaki nigdy się nie przyznają, że coś jest nie tak dzieje się w głowie, bo wiedzą, że dostaną natychmiast szlaban na 3D.
 

unkas

Member
Witam.
Przepraszam że podepnę sie pod twój temat ale,
mam ten sam problem z wyborem, dokładnie takie same modele jak Ty (tylko 40 i 42" ) . Jak na razie wygrywa Samsung właśnie z powodu 3D. Choć też czekam jeszcze na test es6800.
Dlaczego wybrałem samsunga ? Miałem okazje pooglądać i pobawić się w sklepie właśnie samsungiem i wprawdzie LG, ale chodzi o to że miał pasywne 3D , jak dla mnie aktywne zdecydowanie wygrało jeżeli chodzi o komfort i jakość oglądania, ale jak pisałem mi to podpasowało nie znaczy że każdy ma takie odczucie.
No i jeszcze sprawa czy na dłuższą metę nie będzie to bardziej męczące. Tu mogą wypowiedzieć sie posiadacze obu technologii jak to wygląda na dłużej.
Co do wpływu na zdrowie to nie wypowiadam sie .
 

przemo73

New member
Bez reklam
Pamiętaj:
dzieciaki nigdy się nie przyznają, że coś jest nie tak dzieje się w głowie, bo wiedzą, że dostaną natychmiast szlaban na 3D.

To się zgadza. Każdy był dzieckiem i pewnie pamięta, jak trząsł się z zimna nad morzem z sinymi ustami. Jednak kiedy padało pytanie: Zimno Ci? Zawsze odpowiadaliśmy; NIE!!!
Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego w odpowiedniej chwili wziąłem 3D pod uwagę.

@unkas
Zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o jakość 3D co do technologii aktywnej. Także porównywałem z pasywnym LG i nie wyglądało to zachęcająco. Wystarczyło lekko zmienić kąt patrzenia i efelt 3D znikał.
Nie mniej jak pisałem to tylko dodatek i podobnie jak SmartTV, pewnie po miesiącu zachwytów spowszednieje. Inna sprawa to dzieci i tu bez wątpienia wygrywa pasywna technologia.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dzieci na świecie mają zakaz oglądania więc trzymaj się tego trendu.
Samo 3D to gadget . W porywach zajmuje 1% wykorzystania. Więc dobieraj do 2 D. Wybór należy do Ciebie. Wg mnie przewaga jest bardzo duża na korzyść Philipsa. Czytałem Twoje wpisy zrobisz ka uważasz ale wynik do Twoich potrzeb jest 9:1 na korzyść Philipsa.
Zawsze może skorzystać z prezentacji lub zwrócić telewizor jak Ci się nie podoba.
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
9:1 no to nieźle! Hokejowy wynik ;)
Dzisiaj byłem zobaczyć ten telewizor w jednym ze sklepów. Niestety nie mieli. Mają tylko 5507 i to nawet nie włączone. Po raz kolejny przypatrzyłem się technologii pasywnej na odbiornikach LG. Podszedłem do tego z większym dystansem niż kiedyś. Cóż... wygląda to świetnie. Może to siła sugestii którą sam stworzyłem, że to bezpieczniejsze dla dzieci. Nie ważne.
Szala przechyla się na stronę Philipsa ;)
 

unkas

Member
A ja myślę że nie ma co snuć teorii spiskowych, jeżeli było by to szkodliwe jak piszecie to nie sądzę żeby duże firmy ryzykowały ewentualnymi procesami o odszkodowanie.
Poza tym czy oglądanie telewizji w ogóle jest zdrowe ?? ;-)

A nawiasem mówiąc kiedyś tak samo mówiono o telewizji kolorowej "że będą sie rodziły dzieci z dwoma głowami" :)
Wielu z was może tego nie pamięta, ja tak .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz nie pełne informacje.

012_toshiba40tl838_112.jpg

W każdym telewizorze masz ostrzeżenie jak włączasz 3D. Po to aby nie ciągać ich po sądach.
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...ie-cenowej-przyniesie-wiele-radosci-test.html


022_P1200050.JPG


Chcesz dzieciom zafundować specjalne wakacje wypoczynkowe w szpitalu - Twój wybór:

3D TV Sets Aren't Great For Drinkers, Kids, Pregnant Women Or The Elderly

Naukowcy ostrzegają: 3D uszkadza wzrok i mózg! - Tech - WP.PL

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/bol-glowy-po-3d,1,3355104,wiadomosc.html

Czy efekt 3D może być szkodliwy? | badania.net

Dlaczego szkodliwa
Podczas oglądania trójwymiarowego obrazu oczy muszą się skupiać na powierzchni ekranu mimo tego, że prawdziwy punkt skupienia wzroku znajduje się za nim. Ten konflikt czasami prowadzi do podrażnień aparatu mięśniowego gałki ocznej. Podobnie bywa z ostrością wewnątrz obrazu 3D: nie jest ona taka sama jak ostrość w prawdziwym trójwymiarze - zwłaszcza jeśli oglądający wodzi wzrokiem po trójwymiarowej scenie.

Jeśli w którymś momencie mózg zacznie się przyzwyczajać do separowania ostrości i akomodacji oraz - w różnicowanych płaszczyznach - skupienia wzroku, oglądającemu może zacząć brakować w realnym życiu informacji na temat sytuacji przestrzennej. Zwykle takie "zaburzenie dwuoczności" ustępuje po kilku minutach, ale orędownicy pewnej teorii nie wykluczają, że u dzieci pojawia się ryzyko permanentnych problemów w postrzeganiu "prawdziwej" głębi. W konsekwencji częste oglądanie obrazów w 3D może doprowadzić do utraty zmysłu wzrokowej orientacji przestrzennej.
 
Ostatnia edycja:

unkas

Member
Wszystko ok , tylko że podobne informacje o szkodliwości można przeczytać nawet na opakowaniach klawiatury.
Nie twierdze że nie jest to szkodliwe, bo samo oglądanie TV jest już samo w sobie szkodliwe , ale przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie cały czas oglądał 3D. To jest jak już pisałeś dodatek i jak raz na jakiś czas oglądne film lub jakiś program w 3D to raczej druga głowa mi od tego nie urośnie :) .
Co do dyskusji i opinii na temat szkodliwości 3D jest jak z każdą opinią w internecie, "jest jak dziura w d....e każdy ma swoją"
 

przemo73

New member
Bez reklam
Jakoś nie wyobrażam sobie moich synów którzy wysiedzą na całym filmie 3D w spokoju. Myślę, że 10min oglądania już ich zmęczy. Mimo to i tak wolę chuchać na zimne, więc stąd temat ostatecznego wyboru TV pod tym właśnie kątem. Oczywiście samo 3D faktycznie zaburza postrzeganie, a technologia migawkowa dokłada jeszcze swoje niedogodności.To jednak tylko moja opinia.
Aby nie odbiegać od tematu wydaje mi się, że sprawa jest przesądzona. Tym bardziej, że obraz przemawia za 6007, a Kiki napisał że nawet 9:1!
Mimo, to czekam na test 6800, może tak dla spokoju ducha. Jeszcze jakby to był model w 55 calach było by miło.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
mnie teraz nurtuje czy między 46 cali a 55 jest różnica w jakości obrazu na niekorzyść 55 cali, bo spotkałem się z takimi opiniami, a mnie interesują tylko 55' nie mniejsze. Już mnie głowa boli od tych dylematów i myślenia ehhhhh.....
 

unkas

Member
przemo73 masz racje nie ma co sie wykłócać bo nie o tym jest wątek.
Pytanie do kiki , nie biorąc pod uwagę 3D, to według Twoich kryteriów Philips jest przytłaczająco lepszy od Samsunga, pod względem technicznym jak i jakości ?

P.S.
kiki proszę odpisz na PW .
 

unkas

Member
Jeszcze jedno pytanie jeżeli chodzi o multimedialność, pisaliście że 6007 jest gorszy od 6800 pytanie w czym i jak bardzo jest zubożony, czy ma Flash Player ?
 

tomaszeklolek

New member
Także myślę o tym philipsie. cena lepiej się prezentuje niż samsunga. Philips to także nowszy model i posiada dodatkowo ambilight oraz możliwość gry 3D dla dwóch graczy na pełnym ekranie dla każdego a także 2 pary okularów więcej. W samsungu dokupując 2 pary różnica w cenie byłaby jeszcze większa. Samsung za to ma np. tvn player ale co dziwne zrezygnowali w nim z ultra clear panel w stosunku np. do D6750 z poprzedniego roku a ES7000 nadal ją mają, czyżby oszczędności? W samsungu także na pewno występuję clouding chociaż da się go w miarę zredukować. Według testu kikiego w philipsie czerń jak i obraz myślę jest lepsza. Jeśli chodzi o 3D to myśle, że jakość obrazu z bliska jest lepsza na aktywnym ale bardziej męczy wzrok i po dłuższym filmie mnie np. boli głowa i ten wkurzający crosstalk ;/.... (obecnie mam UE40D6750)
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
oczy muszą się skupiać na powierzchni ekranu mimo tego, że prawdziwy punkt skupienia wzroku znajduje się za nim. Ten konflikt czasami prowadzi do podrażnień aparatu mięśniowego gałki ocznej. Podobnie bywa z ostrością wewnątrz obrazu 3D: nie jest ona taka sama jak ostrość w prawdziwym trójwymiarze - zwłaszcza jeśli oglądający wodzi wzrokiem po trójwymiarowej scenie.
To bardzo ważna refleksja doświadczonego experta.

Kreskówki dla "kidsów" zawsze wyglądają na każdym TV rewelacyjnie.
Element ew. problemu z rozdzielczością (akive/passive) nie ma znaczenia.
Dorośli i tak niczegi poza incydentalnym oglądaniem nie zobaczą.
Ani kolesie czy sasiedy. Szkoda na aktive prądu. Po prostu.

ps.:
masz chłopaków w bardzo różnym wieku.
dwóch synów 8 i 3 lata.
Nie widzisz jeszcze tego ?
Ojcze !!!
 
Do góry