Zakup TV - trudny przypadek - proszę o radę

ROMAN38

New member
Bez reklam
Widzę że do tej pory oglądałeś na CRT sony i tu po przejściu na LCD LED czeka cie szok co do naturalności i klarowności obrazu , szczególnie na sygnałach SD. Tylko dobra plazma:popcorn: zapewni podobne warunki obrazu jak CRT, najlepiej Panasonica lub Samsunga.
 

Boguszch

New member
Po raz kolejny ukłony w Twoją stronę karpaj :blagam:
Sorki że dopiero teraz ale jakimś cudem przeoczyłem Twoją odpowiedź...;-)

Tylko teraz pytanie czy ta sama powłoka antyrefleksyjna co w modelu 46WL863 jest też w modelu 42" ?
Powiem szczerze, że im dłużej zastanawiam się co wybrać - tym większy mam mętlik w głowie.
Brałbym w ciemno tą WL863 gdyby nie trochę "kanciasty" wygląd modelu 42" (gruba ramka) - no i co za tym idzie obawa o narzekanie pozostałych domowników...;-)
Dlatego po teście kikiego zacząłem zastanawiać się nad VL963.....

Z drugiej strony nie chciałbym tracić zbytnio na jakości obrazu bo tu i tak jestem "do tyłu" ze względu na rezygnację z plazmy........ No ale jak wspomniałem widzę to migotanie i chyba będzie mnie to męczyć :-(
Pozostaje jeszcze Panas 42ET50..... ale jak wspomniałeś wcześniej będzie on odstawał obrazem od Tośki WL863..... (czyli jest na poziomie VL963....? )

Ech..........chyba w końcu nic nie kupię.....:-( Albo wybór padnie przypadkiem.......
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Tak - 42" ma taką samą powłokę antyrefleksyjną.
Według mnie ET50 jest pomiędzy WL a VL.

Jeśli nie możesz się ostatecznie zdecydować, to może lepiej zrezygnować z trochę lepszego obrazu, bo w domu i tak będziesz zadowolony zarówno z Panasonica jak i VL963. Bo wygląd TV ma też duże znaczenie, a VL963 na pewno spodoba się żonie :).
W razie czego daj znać, to Ci powiem gdzie warto kupić telewizor, tak abyś dostał dobrą cenę :)
 

Boguszch

New member
Dzięki Karpaj (po raz kolejny...:-D)
Na razie jestem całymi dniami "uwięziony" w pracy, więc wybieram póki co "wirtualnie"..
Ale na pewno odezwę się do Ciebie na PW pod koniec września.
Pozdrawiam.
 

Boguszch

New member
No cóż, miał być Panas 42ET50 ale po przeczytaniu testu kiki-ego - nowego Philipsa 42PFL6007.............powiem szczerze ślinka mi trochę pociekła...:)

Najbardziej zaciekawiło mnie stwierdzenie, że pod względem płynności ruchu "plazma znalazła w tym modelu godnego następcę"...
Powiem więcej - bardzo interesuje mnie porównanie PFL6007 do plazmy Panasa 42ST50.
Chodzi o naturalność kolorów, czerń no i nadmienioną już płynność ruchu.

Bardzo żałuję ale nie mogłem wybrać plazmy 42ST50 ze względu na efekt migotania - i tutaj jeżeli pojawił się TV który potrafi dać obraz zbliżony do plazmy to chyba się na niego zdecyduję...

Z drugiej strony, oglądałem ostatnio parę godzin u znajomych LCD Samsunga UE32D5500 - i powiem szczerze tragedia. Kolory sztuczne, ruch tragiczny i pomimo (teoretycznie) braku migotania - obraz po prostu mnie zmęczył. Mam nadzieję że w 42PFL6007 będzie dużo lepiej, bo już zacząłem wątpić czy LCD jest dla mnie - i czy w ogóle jakikolwiek nowy TV jest dla mnie.......:-(:-(
Bo - plazma mi migoce a LCD "daje po oczach"...........

Suma sumarum:
Czas coś kupić i poważnie zastanawiam się nad trzema modelami:
plazma Panasonic 42ST50
LCD Philips 42PFL6007 - ten zdecydowanie najbardziej
LCD Panasonic 42ET50

Co radzicie?
 

jakubkl

New member
...

też miałem dylemat z wyborem nowego tv i w końcu w piątek zostałem posiadaczem...plazmy:D Obraz przeszedł moje najśmielsze oczekiwania ale może dlatego że jest to moja pierwsza plazma. Nie widzę żadnego migotania, super naturalne kolory, płynne sceny. Nie mogę odejść od telewizora a muszę powiedzieć że w sklepie też jakoś tak mi plazma nie pasowała a teraz już wiem że plazma i tylko plazma:wink:
 

Boguszch

New member
Boguszch - sprawdź Philipsa bo na gra naprawdę rewelacyjnie.
Trochę inny wybór ma jeszcze 42PFL 6907.

kiki - jeżeli powiesz mi, że 42PFL6007 (6907) ma na podobnym poziomie jak plazma 42ST50:
1. płynność ruchu
(Ktoś już wspomniał że np. płynność w 42PFL6007 to zbyt duży teatrzyk i widoczne chmurki - co z kolei może poprawić kalibracja - a na to zbytnio nie mam ochoty. Chcę po prostu kupić dobry TV)
2. czerń
3. naturalność kolorów
albo że po zakupie nie będzie wymagał jakiś kosmicznych kalibracji żeby osiągi były zbliżone do plazmy - to biorę w ciemno ;)

Plazmy się boję bo widzę migotanie, ale cenię jej obraz. Dlatego poszukuję coś maksymalnie zbliżonego do niej.
 

Boguszch

New member
No to nadszedł czas na ostateczny wybór i zakup...
Cały czas waham się między Philipsem 42PFL6007 a Sony 40HX750....
Co radzicie ?
kiki - napisałem do Ciebie na PW.
 

kamikadze14

New member
No to nadszedł czas na ostateczny wybór i zakup...
Cały czas waham się między Philipsem 42PFL6007 a Sony 40HX750....
Co radzicie ?
kiki - napisałem do Ciebie na PW.
Ja bym brał Soniacza. To, że Phillips to klasa premium to tylko takie trele morele. U mnie sąsiad kupił tego właśnie tak pięknie tu przypudrowanego P6007 i pluje sobie w brodę. TV czasami żyje własnym życiem, zawiechy, mułowate menu, grzanie się jak na patelni prawdopodobnie w miejscu procesora. Ale co tam, przecież to TV z wyższej półki, co za klasa premium.
 

Boguszch

New member
Ja bym brał Soniacza. To, że Phillips to klasa premium to tylko takie trele morele. U mnie sąsiad kupił tego właśnie tak pięknie tu przypudrowanego P6007 i pluje sobie w brodę. TV czasami żyje własnym życiem, zawiechy, mułowate menu, grzanie się jak na patelni prawdopodobnie w miejscu procesora. Ale co tam, przecież to TV z wyższej półki, co za klasa premium.

No taaak.....
Dlatego powiem odnośnie Philipsa : chciałbym a boję się.......szczególnie po lekturze wszystkich wątków o PFL6007...
Soniaka brałbym w ciemno gdyby nie to, że ma trochę mniejszy ekran (w grę wchodzi 42cale - ograniczony budżet...) - Sony ma 40cali :-( A chciałbym mieć co najmniej 42.
 

kamikadze14

New member
No taaak.....
Dlatego powiem odnośnie Philipsa : chciałbym a boję się.......szczególnie po lekturze wszystkich wątków o PFL6007...
Soniaka brałbym w ciemno gdyby nie to, że ma trochę mniejszy ekran (w grę wchodzi 42cale - ograniczony budżet...) - Sony ma 40cali :-( A chciałbym mieć co najmniej 42.
No i dochodzimy zawsze do tego samego problemu. Albo przyjemność z większego tv, albo bezstresowe oglądanie. Swoją drogą jestem ciekawy co zrobi Phillips jak ta (och i ach) klasa premium 6007 po roku zacznie się palić. Wątpię, by długo tv wytrzymywał taką temperaturę. Lepiej przemyśl wszystko 10x. A jak wiadomo im dalej w las tym więcej drzew. U mnie sąsiad wziął, bo jaki to on rewelacyjny w testach, bo ambilight, bo tamto i owamto, a życie pokazało co innego. A teraz rosyjska ruletka czy poprawią w końcu soft, czy nie eksploduje od temperatury. I od razu podkreślam, że nie jestem fanatykiem Sony, tylko takie moje skromne zdanie oparte na faktach.
 

Boguszch

New member
Swoją drogą jestem ciekawy co zrobi Phillips jak ta (och i ach) klasa premium 6007 po roku zacznie się palić. Wątpię, by długo tv wytrzymywał taką temperaturę. Lepiej przemyśl wszystko 10x. U mnie sąsiad wziął, bo jaki to on rewelacyjny w testach, bo ambilight, bo tamto i owamto, a życie pokazało co innego. A teraz rosyjska ruletka czy poprawią w końcu soft, czy nie eksploduje od temperatury. I od razu podkreślam, że nie jestem fanatykiem Sony, tylko takie moje skromne zdanie oparte na faktach.

Faktycznie czytałem, że parę osób sygnalizowało problem nadmiernego grzania się Philipsa. Ogólnie wydaje mi się, że być może ma on b.dobry obraz ale jest chyba trochę niedopracowany....
Nie przeczę, na b.dobrym obrazie zależy mi najbardziej ale z drugiej strony chciałbym kupić sprzęt w miarę niezawodny i dopracowany - nie stresować się jego kaprysami. Bo stresów dosyć mam na co dzień...;)
Na ambiliht mi nie zależy.
W dziale Philipsa dwóch (z tego co pamiętam) użytkowników rozważających jego zakup, wybrało Soniaka HX750...... i było zadowolonych z wyboru....... To jest zastanawiające...
Ja niestety nie mam możliwości ich bezpośredniego porównania. A kiki niestety nie napisał mi nic w tej kwestii....

Pozostaje jednak dalej kwestia mniejszego ekranu... Ech........:-(
 

kamikadze14

New member
Faktycznie czytałem, że parę osób sygnalizowało problem nadmiernego grzania się Philipsa. Ogólnie wydaje mi się, że być może ma on b.dobry obraz ale jest chyba trochę niedopracowany....
Nie przeczę, na b.dobrym obrazie zależy mi najbardziej ale z drugiej strony chciałbym kupić sprzęt w miarę niezawodny i dopracowany - nie stresować się jego kaprysami. Bo stresów dosyć mam na co dzień...;)
Na ambiliht mi nie zależy.
W dziale Philipsa dwóch (z tego co pamiętam) użytkowników rozważających jego zakup, wybrało Soniaka HX750...... i było zadowolonych z wyboru....... To jest zastanawiające...
Ja niestety nie mam możliwości ich bezpośredniego porównania. A kiki niestety nie napisał mi nic w tej kwestii....

Pozostaje jednak dalej kwestia mniejszego ekranu... Ech........:-(
Kiki Kolego ma tendencje i to ogromne do pudrowania tematów, z całym szacunkiem do jego osoby. Takie wyolbrzymianie zalet i omijanie wad. Ale co tam najważniejsze, że klasa premium. Testy testami, reklama reklamą, a życie wszystko weryfikuje, co sam widziałem za miedzą ... Wybór należy do Ciebie, to Ty będziesz spał przy tym tv, a nie kiki czy też myszka miki.
 

zibciu

Member
Jako uzytkownik modelu 55VL963 powiem, ze zastanawialem sie czy nie popelnilem bledu rezygnujac z 6007 (cena). Ale teraz czytajac posty kolegow wiem, ze chyba wybralem dobrze. Poza troche nierownym podswietleniem (widac jedynie przy jednolitym czarnym tle) ktore wystepuje chyba w kazdym Edge Led, mozliwosci konfiguracji kolorow sa wrecz zachwycajace (odcien, jasnosc i natezenie kazdego bazowego koloru... I nie tylko). Plynnosc? W tej kwestii plazma jest chyba bezkonkurencyjna (przedtem mialem). Ale nie narzekam. Moze jestem przewrazliwiony czasami jak wypatruje skokow w ruchu poziomym. I nigdy nie wiem czy to nie np. wina materialu z YT (w filmach z PC tego tak nie widze). Kalibracje robilem we wlasnym zakresie. Plansze z kolorami i wzorcami, materialy reklamowe HD. Wiem, ze z tego telewizora da sie wycisnac niewiele wiecej niz sam to zrobilem. Moge polecic. A rodzicom kupilem Panasonica E5E i mam nadzieje, ze jak otrzymaja ode mnie wstepnie skalibrowane urzadzenie to beda zachwyceni.
Podsumowujac wydaje mi sie, ze kazdy kto wypowiedzial sie w tym temacie ma troche racji. Jezeli wezmiesz Sony, Tosie, czy Sharpa i go przadnie skalibrujesz powinienes byc zadowolony. Kazdy z nich jest bardzo dobrym telewizorem.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

rafallo777

New member
Nadszedł czas świąteczny i chciałbym zrobić prezent i zakupić TV do 2800 zł.
W grę wchodzą sklepy, neonet, i rtv euro agd, gdyz nie chce mi się bawić z allegro, co jak co ale TV chce kupić nawet te 200 zł drożej ale w sklepie, który mam pod nosem.

Więc cena to jak powiedziałem 2800 zł, no maxymalnie 3000 ale to maksymalnie. Plazmy nie chce bo naczytałem się sporo o tym, a to prezent rodzicom, więc na tym tv tvn24 będzie oglądany 24 na dobę, na pewno 5 godzin bez przerw będzie ten kanał leciał, no cóż.

Tak więc:
- tv do 2800 zł
- rtv euro agd i neo net - z tych sklepów coś
- ma być minimum 40 cali, ale wolałbym 46 - 47 cali.

Moje propozycje to:
Panasonic TX-L42ET52
Panasonic TX-L47E5E
Philips 46PFL5507K

LG 42LM640S

Samsung UE40ES6100


Ktrórgo z nich byście mi polecili? Nie zalezy mi na bajerach aż tak bardzo, plazmy nie chce. Więc może coś innego mi doradzicie? Czy jednak coś z tych?
 
Do góry