pomóżcie mentalnej blondynce, bo zgłupieje;)

Kpc21

New member
Nie do końca, bo wg Ceneo 4007 jest droższy od 5007 :)

Ale to pewnie chwilowo, tylko dlatego, że 5007 wszedł na rynek już "bardziej" niż 4007.

Swoją drogą według strony Philipsa 5007 od 4007 różni się tylko wbudowanym wi-fi i obsługą DVB-S, przy czym to ostatnie to kwestia nie tyle modelu, co oznaczeń H (DVB-T + DVB-C)/K (DVB-T + DVB-C + DVB-S) - na rynkach zagranicznych pewnie oferowany będzie również 4007K, bo można takiego znaleźć na stronach Philipsa (ale nie ma opisu, jest tylko strona pomocy technicznej).

Może tutaj też mamy loterię matrycową (jak w Samsungach czy Soniakach) i raz trafia się Samsung, a raz chińczyk. @kiki, rozbierałeś je, patrzyłeś czyje mają matryce?
 

keszelski

New member
Quattrona raczej odradzam poczytaj fachowe opinie o tym modelu i jego kalibracji, ten model ma 4 subpiksel żółty który jest tam zupełnie zbędny i tylko psuje obraz w większości, do tego słabo sobie radzą ze słabym SD. Te TV dobrze sie sprawdzają w Japonii bo tam wszystko jest w HD.
Sprzedawcy w sklepach nie mają pojecia o czym mówią na ogół, oczywiscie nie wszyscy ale większość.
.

bzdura. Mam sharpa, oglądam dvb-t, czyli SD i jest świetnie (ze skalowaniem, płynnością i kolorami)
Niektórzy piszący jak widać, jak sprzedawcy, też nie mają pojęcia
 

farba

New member
Może tutaj też mamy loterię matrycową (jak w Samsungach czy Soniakach) i raz trafia się Samsung, a raz chińczyk. @kiki, rozbierałeś je, patrzyłeś czyje mają matryce?

I to jest najważniejsze pytanie, bo do testów mogli dać TV z dobrą matrycą "X", a w sklepach może być loteria z matrycami firm trzecich, które mocno się różnią jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu. Podobnie było tutaj, dlatego rozpętała się mała burza: Panel Switching: Sony 32EX713 and 40EXEX713 TVs: MVA or PVA?
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
bzdura. Mam sharpa, oglądam dvb-t, czyli SD i jest świetnie (ze skalowaniem, płynnością i kolorami)
Niektórzy piszący jak widać, jak sprzedawcy, też nie mają pojęcia
Dla każdego super ma inne znaczenie, panie znawco. Sam na początku byłem zadowolony bo ten dodatkowy żółty kolor zdawał się ozdabiać obraz, kolory dosłownie wychodziły z ekranu (czerwień, niebieski, żółty). Po dłuższym obcowaniu stwierdziłem jednak że czegoś takiego nie chce oglądać gdy zacząłem porównywać do plazmy czy prawidłowo wyświetlających obraz lcd, jest to niesamowicie nienaturalne. Dodaj do tego naprawdę nieciekawy algorytm wyostrzania. Znawcy mogą ten tv polecić, ja go jednak nie polecę. Pozbywam się go, oddam siostrze (jej obraz na tym tv podoba się z nki) a sam kupuje st50 który to zostanie u mnie aż do oled.


Nie trzeba też ufać tylko mojemu zdaniu, polecam poczytać wątek na AVSforum, gdzie użytkownicy znający się na rzeczy kalibrują sami specjalnym oprzyrządowaniem ten tv. Prawidłowe kolory są na tym tv bardzo trudne do uzyskania, trzeba iść na kompromisy nawet w kalibracji. Dla sprzedających tv te quatrony to niezły interes, każdy quatron WYMAGA kalibracji, sprzedają więc 2 usługi z każdym quatronem. Oczywistym więc jest, że będą go polecać :)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Kalibracja jest potrzebna obecnie w każdym telewizorze bez wyjątku.
Ja na żadnym CRT i PDP nigdy nie narzekałem na kolory, po zabawie suwakami w menu efekt końcowy zawsze w 100% mnie satysfakcjonował. Tu natomiast quatron wprowadza tak duże różnice w kolorach i ich odcieniach że nie da się tego nie zauważyć, kalibracja tego tv to MUST. \

Oczywiście to tylko moja opinia, forum jest od tego by ludzie dzielili się swoimi. Na moją negatywną opinie znajdzie się tu 9 pozytywnych także niech każdy zaufa sam swojej ocenie, niech tylko ten tv sprawdzi przed kupnem, ja tu tylko służę pomocą w sugerowaniu, co może być z tym tv nie tak i na co powinien zwrócić uwagę.
 

accu

New member
Bez reklam
Kalibracja jest potrzebna obecnie w każdym telewizorze bez wyjątku.

Witam,

To jest Twoje subiektywne zdanie, z którym można się zgodzić , lecz tylko częściowo.
Są modele telewizorów , w których parametry obrazu użytkownik może a nawet powinien , sam poprawnie ustawić , bez potrzeby kalibracji "zawodowej".
Bywają również przypadki , że po tzw. kalibracji profesjonalnej , obraz generowany przez telewizor
nie odpowiada preferencjom użytkownika.
Należy pamiętać o tym ,że oglądany obraz musi sprawiać danemu użytkownikowi przyjemność i to
według mojego , skromnego zdania jest najważniejsze.
Na koniec , pomału firmy produkujące telewizory będą wprowadzać w wybranych modelach telewizorów aplikację autokalibracji , co powinno pomóc użytkownikom w ustawieniu dobrych nastaw parametrów obrazu.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

farba

New member
Co do Philipsów, to w newsach @kiki wspominał, że 4007 ma matrycę LG.
To akurat było do przewidzenia, bo rozmiarówka typowo od LG, tzn 42", 47" itd. Przykładowo, Samsung nie produkuje matryc w tych rozmiarach. Mnie interesuje seria 5007, 5507, czyli 40", 46" itd. Ciekawe, czy matryce tylko od Samsunga, czy również od firm trzecich, np kiszka od AUO.
 

Kpc21

New member
Widziałem LE630 i tam skalowanie było całkiem dobre (lepsze niż na Panasonicach), ale LE630 to tak naprawdę któryś z ubiegłorocznych Philipsów, tak więc trudno go porównywać z LE830.
 

e_petelka

New member
Oglądałam dzisiaj polecanego przez Kiki Philipsa. Obejrzałam go i przyznam, że nie oglądałam już nic więcej. Robi wrażenie. Zdecydowanie wysunął się na pierwsze miejsce w moim osobistym rankingu.:)

Faworyzowany wcześniej Panasonic spadł daleko (miał pecha - stał tuż obok rzeczonego Philipsa, tak że miałam bezpośrednie porównanie ;)) Ciągle jeszcze broni się Sharp LE830, ale też po Philipsie.

Poczekam jeszcze na test Philipsa robiony przez Kiki, przeczekam dni wolne i chyba to będzie to.:)
 
Do góry