LG 42LM660S - opinie, porady, testy

ali69

New member
Rozumiem ali69, że masz tego LG. Jak w praktyce z odbijaniem się światła w matrycy w warunkach domowych?
patrz #51
Już przestałem szukać czego mu brakuje tylko się zachwycam jak dobrze wybrałem :shock:
panasonic et50 tak samo odbija , plazma st50 jeszcze bardziej ,wiec o co kaman?
Moim zdaniem najlepszy TV w swojej klasie cenowej.
 

ali69

New member
PVR
283gb to 80h33m w jakości SD lub 32h13m w jakości HD
miłego przeliczania :)

Nie widać dysku w Windowsie po formacie w TV. Ja użyłem Paragon Partition Manager do formatu ponownie na NTFS.
 
Ostatnia edycja:

al-aksa

New member
PVR
283gb to 80h33m w jakości SD lub 32h13m w jakości HD
miłego przeliczania :)

Nie widać dysku w Windowsie po formacie w TV. Ja użyłem Paragon Partition Manager do formatu ponownie na NTFS.

heh ja planuję podpiąć mocno twardego bo 2TB! nie wiem czy Tv/tuner nie zgłupieją :)
 

harri

New member
ja już nie mam, jutro odbieram LM660S. Wybierałem pomiędzy LG a Samsungiem ES6800. Się okaże czy będę żałował :)
 

hd-maniak

New member
witam mam od paru dni model LG 47 LM660s i po paru dniach testów uważam, że jest to najlepszy tv z jakim miałem do czynienia.

PS3 - jakość obrazu b dobra
TV satelitarna - kanały SD bardzo ładne, kanały HD super jakość, Super 3D na kanale Astra 3D warto zobaczyć, polecam
Tv analogowa z kablówki - da się oglądać ale rewelacji nie ma szczególnie z mniejszej odległości widać słabą jakość, z 4m jest już ok.

Tv mam ustawiony bokiem do okna i nie ma żadnego problemu z odbiciami no chyba, że będziemy się doszukiwać to coś tam znajdziemy, ogólnie nie przeszkadza.

Tv LM 660 ma b dużo możliwości ustawień. Mój egzemplarz został wyprodukowany w kwietniu 2012 i już miał nowszy soft z pełną możliwością regulacji TruMotion, aczkolwiek dziś rano na tv wyskoczyła informacja, że jest nowy soft ale nie aktualizowałem jeszcze.

Dla każdego rodzaju wejścia można ustawić inne parametry obrazu czy właśnie TruMotion, które w pewnych sytuacjach lepiej wyłączyć.

Bardzo łatwa obsługa tunera satelitarnego, łatwo i szybko można ustawić tv sat z monoblokiem, przeskakując po miedzy satelitami sprawdzamy siłę i jakość sygnału.

Smart Tv moim zdaniem mało przydatne, oczywiście stronę można przejrzeć, jak ktoś coś znalazł ciekawego na smart tv w LG to proszę pisać chętnie sprawdzę.

Ciekawy jest PILOT magic do obsługi prostej zmiany kanałów głośności, poruszania się po smart i po stronach www świetna sprawa, osobiście uważam że dobrze leży w dłoni ale np przycisk mute jest nie w tym miejscu i pewnie nie jednej osobie myli się z ok na rolce - pewnie to zmienią bo jest to mało wygodne, często się można pomylić zamiast kliknąć ok na rolce to wyłączamy dźwięk.
Pilot Magic jest mocno plastikowy i głośno pracują przyciski - tak trochę strzelają.

Co do jakości TV można mu zarzucić niedopracowaną słabo zrobioną ramkę - trochę odstaje od matrycy nie jest ułożona po krawędzi matrycy idealnie, szczególnie na rogach ale nie przeszkadza to jakoś i nie szpeci - za fugować trzeba :).

Można też wyłączać czerwoną lampkę standby, czyli na wyłączonym tv może się ona świecić lub nie.

Matryca w tym modelu ma oznaczenie W czyli bardzo dobra matryca S-IPS ale tak jak już nie którzy zauważyli na kanałach SD podczas meczu gdzie dużą część tv pokrywa kolor zielonej trawy można zauważyć takie pionowe smugi - taki efekt jakby szyba która jest przed matrycą była brudna. Wydaje mi się że jest to niedopracowanie jakieś programowe i kolejne softy może to poprawią.


Tak jak pisałem wyżej tv ma sporo możliwości regulacji obrazu, można praktycznie ustawić każdy parametr dlatego każdy musi ustawić tv pod siebie - ustawienia fabryczne nie są doskonałe.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego modelu i z tego egzemplarza tv.

Jak ktoś ma jakieś pytania czy coś chce żebym sprawdził to nie ma problemu.


pozdrawiam
 

hd-maniak

New member
Panasonic ma matryce LG ale rocznik 2011 a nie 2012 , więc myślę że Demo LG nie było najwyższych lotów. Niby na nowej matrycy nie może być gorszego obrazu, no chyba że Panasonic zrobił jakieś magiczne oprogramowanie do tej matrycy.
Tak czy siak ja stawiam na cienkie demo, i dlatego ponawiam prośbę o demo 3D panasa - może ktoś wie skąd ściągnąć????


tu masz ciekawe dema różnych producentów

www.demo-world.eu/trailers/high-definition-trailers.php
 

al-aksa

New member
Matryca w tym modelu ma oznaczenie W czyli bardzo dobra matryca S-IPS ale tak jak już nie którzy zauważyli na kanałach SD podczas meczu gdzie dużą część tv pokrywa kolor zielonej trawy można zauważyć takie pionowe smugi - taki efekt jakby szyba która jest przed matrycą była brudna. Wydaje mi się że jest to niedopracowanie jakieś programowe i kolejne softy może to poprawią.

no to ładnie.... :twisted: w sobote zatem przejdzie test na finale LM i mam nadzieję, że nie dopatrzę się tam żadnych smug!
 

ali69

New member
Pilot magic to najbardziej wkurzająca "część" tego Tv - doprowadza mnie do szału, zawsze leży nie tak jak powinien, i faktycznie "mute" mylę z "ok".
 

micmus

Member
Bez reklam
Moje obserwacje co do 3D jednak nie są bezpodstawne coś tu jest nie tak. Znalazłem taki wpis użytkowników tego TV na innym forum:

"marzena
2012/05/07 o 08:40
Witam .
A ja mam takie pytanko ,czemu jak oglądam 3D w trybie kino to rozjeżdza się obraz patrząc przez okulary ?Próbowałam ustawić coś tam ale mi nie wyszło .Prosze o instrukcje wielkie dzięki.
Mam tv LG LM670 s.

Odpowiedz
Tom
2012/05/13 o 07:56
Najwyraźniej to jakiś problem tego modelu, widziałem ten efekt na 42lm670s w jednym ze sklepów i wyglada to tragicznie, nie da się ogladać. Ewidentnie to jakiś błąd. Może aktualizacja oprogramowania coś pomoże, jeśli nie to serwis…
"
 
Ostatnia edycja:

harri

New member
tvn playera podobno niema ;/ i dziś dowiedziałem się na infolini LG, że planują wdrożyć w drugiej połowie roku, trochę lipa.
Napiszcie proszę, jakie serwisy są już dostępne na platformie SmartTV, oczywiście chodzi mi o polskie serwisy np tvp, youtube iplex?
A i jeżeli nie ma np., tvnplayer to czy mogę sobie oglądać normalnie przez stronę tvnplayer . pl? Czy jest to nie możliwe technicznie?
 

duzy213

Member
odżałowałem i zadzwoniłem do lg , miły pan poinformował mnie że tvn player będzie około września ,różnice miedzy 660 a 670 to obudowa i okulary do ,,gier,, co do matryc to są wkładane te same, jedynie w 2010 roku były wkładane 2 rodzaje matryc.co do,, blurejów,, to wystarczy się poprawnie zalogować i kto pierwszy ten lepszy... jest 5000 sztuk
 
Do góry