Jakosc, niezawodnosc, usterkowosc SONY vs. Sharp

jean.paul

New member
Witam,

rozwazam Sharp LC46LE830E vs. Sony KDL-46EX720BAEP i w zasadzie zdecydowalem sie ze wzledu na teoretycznie lepszy obraz i tuner sat na Sharp'a. Mam jedynie problem z czynnikiem "WAF" (wife acceptance factor). Otoz szefowa jest przywiazana do marki sony (aktualny mamy stary 5letni SONY KLV-L32M1).

Jak oceniacie jakosc, niezawodnosc, usterkowosc tych dwoch tv lub ogolnie sektor "low-mid-range price" dla Sonego i Sharpa. W internecie kroluje SONY, Sharp jest zwykle na piatym miejscu po SONY, Samsungu, LG itp.

Czy jesli nie kupuje sie topowego TV od SONY mozna oczekiwac tej samej jakosci - jaka mialy TV tej marki kiedys? Czy kupujac Sharpa mozna strzelic sobie w noge i uzerac sie z usterkami, wymianami lub kosztowna naprawa po dwulteniej gwarancji?

Bede wdzieczny za wasze uwagi i ewentualne linki do zestawien.
Pozdr.
J.
 

sjs

New member
Też się zastanawiałem nad tymi dwoma TV, wybrałem Sharpa i nie żałuje obraz w SD bardzo dobry a w HD jeszcze lepszy. Do tego dostajesz od razu adapter wi-fi i okulary 3D.

Choć jeśli nie planujesz grać na konsoli i masz sygnał kablówki cyfrowy lub w HD to bierz Sony tańszy i dużej różnicy chyba nie bedzie?, sam bym tak zrobił ale kupowałem tv pod konsole.

Poczytaj opinie o obu tych TV w bród tego jest na tym forum i na necie
 

pulpesia

New member
mam sony 40ex720 i jest to totalna pomylka obraz w tym tv jest nieostry (dvb) ,nawet menu jest wyswietlane tak ze trzeba galy wytrzeszczac pozatym obraz z dvb ma jakosc kiepskiej kopi (dvd ,you tube) widac takie kwadraciki a linie skosne czesta wygladaja jak zchody .To ostatnia przygoda z SONY.
 

jean.paul

New member
Dzieki za szybka odpowiedz sjs i pulpesjia!

Moj sygnaly to cyfrowa kablowka i dvb-s2 z dream'a 800. Konsola wii, dvd scart. Blu-rey'a nie mam i poki co nie bede mial.

Ogladalem oba w sklepie, jasne ze to nie te warunki co w domu, przestrzen plus oswietlenie - ale obraz sonego wymagal regulacji. Po 15 minutach byl zblizony, ale tylko zblizony do Sharpa. Na rzecz tego ostatniego przemawia lepsza (?) technologia matrycy no i malo pochlebne opinie od wielu urzytkownikow sone'go.

Ja boje sie sharp'a (i zony :(), ze moze sie okazac jak z moim hitachi sprzed 5 lat. Wykorkowal dokladnie 3 dni po gwarancji - potencjalny koszt naprawy spowodowal ze TV wyladawal na chodniku przed domem.

To hitachi (kupno pod wplywem ceny i impulsu) to byl wyjatek od naszej polityki sprzetu rtv - zawsze bylo sony i zawsze bylismy zadowoleni. Boje sie ze powtorze ten blad.

Ten model sharpa jest dostepny na ryku od roku, inne pewnie dluzej - ma ktos jeszcze jakies doswiadczenia (dobre lub zle)?

Pozdr.
JP.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

jean.paul

New member
Wpisów dobrych na temat Sharpa masz setki.
...
[...] Oczywiście decyzja należy do Ciebie.

Przeczytalem caly ten watek, przeczytalem tez wiele diametralnie roznych opini na temat tego sonnego - od zachwytow do calkowicie negatywnych opini (niemiecki amazon). Moze sie komus przyda:

Niemcy nazywaja ten telewizor "Display-Lotto" - zalezy jak sie trafi.
Sony umieszcza tam dwa panele:
Zly: AUO T460HW08 V2
Dobry: Samsung S-PVA (Patterned-Vertical-Alignment)

Jak sprawdzic (tlumaczenie, jeszcze nie sprawdzone na zywo):
Telewizor w standby i w wlaczyc w trybie serwisowym:
W tryb standby, potem i+, 5, vol+ i potem wlaczyc. Kombinacja klawiszy musi byc stosunkowo szybko naciskana. W menu servisowym calkiem na dole PNL i kombinacja literowa: LTYxxxxxxxx to Samsung lub Txxxxxxxxxx panel od AUO AUO.

W skrocie szybkie tlumacznie zlych opini: chmurki, szarosci w rogach i efekty podswietlenia latarka, fatalny obraz pod wiekszymi katami, nienaturalne kolory, ... . W multimediach: nie obsluguje ntfs, pliki na fat nie wieksze niz 2GB, nie wspiera smaby, tylko DLNA. Pliki sortowane alfabetycznie ignoruje TAG'i mp3, problemy przy wyswietlaniu obrazow jpg.

Wszyscy zalecaja wylaczenie sensora swiatla.

W sklepie moge sobie sprawdzic rodzaj panela i w domu przetestowac do dwoch tygodni oddac bez podania przyczyny. Tyle ze nie che mi sie wozic tego tam i z powrotem. Wole kupic podlaczyc i sie cieszyc zamiast polowac.

No coz jesli ktos moze jeszcze cos dopisac chetnie poczytam. A w weekend chyba czeka mnie wycieczka do sklepu. A :idea: zonie powiem ze Sharp to pododdzcial Sony. W sumie oba zaczynaja sie an S.

Pozdr.
JP.
 

jean.paul

New member
Zeby zakoczyc watek, w sklepie jak to zwykle bywa zdecydowalem sie na cos innego.
I droga zakupu wszedlem w posiadanie SONY KDL46HX725.

Poki co jestem (prawie) super zadowolony. Panel z SONY/SAMSUNG, obraz domyslny extra, wgryzam sie w menu i funkcje.

Pozdrawiam i dzieki za pomoc.
JP.
 
Do góry