wybor tv

blaah

New member
witam,
chcialbym prosic o pomoc w wyborze telewizora...
poczatkowo sklanialem sie ku sony 46ex720 ale obraz sd wyglada tam slabo, wiec odpada.
2 wyborem jest sharp 46le830.
wiec pytanie czy do moich warunkow bedzie to dobry wybor czy polecicie cos innego?

rozwarzalem tez Toshibe 46WL768 - ale chyba odpada przez clouding i slabe katy
plazmy tez odrzucilem ze wzgledu na wypalenia/powidoki - tv ma byc czesto podpiety do komputera i konsoli, a poza tym moja dziewczyna ma tendencje zeby zasypiania przy wlaczonym tv i wolalbym nie widziec rano na telewizorze tego co sie wyswietlalo przez cala noc ;)

wiec co polecicie? :>
1. Odległość od ekranu: 2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: troche od zachodu, ale generalnie ciemno (+rolety)
3. Jak duży jest pokój: 3m x 5m (tv bedzie na dluzszym boku)
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: Sharp 14", Sony 17"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: pilka nozna, filmy, discovery, telenowele
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: delikatne swiatlo
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 46+
12. Preferowana marka: nie wiem - ogladalem sony, sharp, toshiba
13. Czego nie lubisz w telewizorach: nierównego podświetlenia matrycy,nienaturalnych kolorów
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder hd cyfra+, konsola, komputer
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 20% komp, 30% konsola, 50% tv
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: domownicy na wprost, ewentualni goscie 45 stopni na ukos ;)
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie sadze
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: raczej nie potrzebuje
22. Ma mieć 3D: moglby miec*
23. Ma mieć slot na karty SD: nie koniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: mam dekoder, ale z tunerem w tv bylo by wygodniej
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI - dekoder, konsola. kompa czymkolwiek co zadziala. rj45 - router. ewentualnie USB - dysk zewnętrzny na timeshifta
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy: cyfra+ hd
27. Ile programów HD: 12
29.Rozdzielczość: Full HD.
30.Dvb-t: nie dotyczy
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Jakosc obrazu, szybkosc i plynnosc (pilka nozna)
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 9h
33. Sugerowana cena: 3500zl - 5000zl

*co do 3D - to nie chcialbym doplacac do 3D, ktore bedzie tylko ciekawostka a nie da sie go dluzej ogladac. jezeli da sie bez problemow obejrzec film 3D i/lub pograc w gry 3D to spoko moze byc.
Ale jezeli miala by to byc tylko ciekawostka gdzie mozna obejrzec demo ale na dluzsza mete od ktorej by glowa bolala albo by sie co chwila tracilo efekt 3d albo widzialo crosstalk lub inne bledy to chyba wole normalny tv, a z technolgia 3D zaczekam az da sie tego normalnie uzywac.

pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja dla mnie to prosty wybór. Analiza danych które wpisałeś zdecydowanie wskazuje na Sharpa.
 
Do góry