Pełny led Sony 46 HX 920 czy LG 47LW 980 S?

plejak

Banned
Moj znajomy uparł się na zakup jednego z tych modeli full led w ciągu najbliższych 2 tygodni.
Prosze o opinie który z nich by Państwo wybrali tylko z tych 2 modeli oczywiście przytaczając argumenty za i przeciw.

Kupując Sony HX 920 46 cali(około 200 stref) (cena ok 8 koła w internecie) w salonie Sony Center za 8800 zł otrzymuje
Tablet Sony SGPT111PL warty 1700 zł

czyli wartość tv po odsprzedaniu tabletu wynosi 7100 zł oraz 5 lat gwarancji.(tylko Sony center)

Kupując w sieci Saturn Lg lw 980 s 47 cali(jedynie 80 stref zamiast 240) za kwotę 6500 zł otrzymuje bluray Blu-ray BD660

WARTY 400 ZŁ I GWARANCJĘ 2 LETNIĄ czyli wartość tv po odsprzedaniu BR wynosi 6100 zł.

Ja wybrałbym pasywne 3d .A co Państwo w tej sytuacji by doradzili?POzdrawiam
:-D
 

don111

Banned
zapytaj znajomego czy istotne są kąty oglądania i 3d, LG jest zdecydowanie lepszy pod tymi względami ale na wprost Sony może być górą
 

plejak

Banned
Dziękuję przekażę sugestię - ja jednak z odległości 3,5-4,5 metra mierzyłbym w 55 cali.(chyba że finanse ograniczają)Ciekawą sugestię przekazał mi gość prowadzący jeden z dużych prywatnych sklepów elektronicznych od lat.Zwykły laik , zjadacz chleba i normalny użytkownik nie zauważy rzekomo lepszej jakości pełnego segmentowego led nad edge led dlatego to wyrzucone pieniądze w błoto i należy kupować edge led.Wymienił samsunga który świadomie zrezygnował z matryc full led i że to technologia przestarzała wychodząca z produkcji.Ja się z tą opinią nie zgadzam.Co wy na to? Po co więc Sony Lg Philips Toshiba robią topowe modele full led?
 

lukwlkp

New member
"100Hz

W porównaniu do telewizorów 50-hercowych układy stuhercowe niemal zawsze dają lepszy obraz, ale we wszystkich przypadkach wynik nigdy nie był dwukrotnością rozdzielczości osiąganej bez włączonego układu 100Hz. Dodajmy, że różnice rzędu 50 linii mieszczą się w granicach błędu pomiaru. Dane uzyskane z testów:

L.p. firma i model telewizora układ poprawiający rozdzielczość faktycznie zmierzona dynamiczna rozdzielczość pozioma
1 Sharp LC-37LE320 100Hz 550 linii
2 Sony KDL-32EX500 Motionflow 100Hz 550-600 linii
3 Philips 42PFL6805 Econova Clear LCD 100hz 550-600 linii
4 Sharp LC-46LE820E Fine Motion Advanced 100Hz 550-600 linii
5 Toshiba 40VL748 Active Vision M100 550-600 linii
6 Philips 37PFL5405 Clear LCD 100Hz 600 linii
7 Samsung LE32C650 Motion Plus 100 Hz 650 linii
8 LG 32LE5300 TruMotion 100Hz 750-800 linii
9 Panasonic TX-L37D28E IFC 100Hz*** 750-800 linii
10 LG 47LW570S TruMotion 100Hz ok. 850 linii (najlepszy wynik wśród "stuhercowców")
Jak widać pośród stuhercowych elcedeków są lepsze i gorsze. Taka rozbieżność wynika nie tylko ze skuteczności działania samych układów, ale także z rodzaju zastosowanej matrycy. Wysoka rozdzielczość dynamiczna jest zawsze wynikiem współdziałania szybkiej matrycy i wydajnego układu, który ją poprawiającego."

I dlatego nowe lg nie zalegają na półkach. Sony to nie te czasy, ostatnia rzecz, którą bym kupił .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli już tak mierzymy to brałbym w tej klasie prezentację do domu:
Panasonic 55CT30
Toshiba 55WL 863
Sharp 60 L 635
 

don111

Banned
Zwykły laik , zjadacz chleba i normalny użytkownik nie zauważy rzekomo lepszej jakości pełnego segmentowego led nad edge led dlatego to wyrzucone pieniądze w błoto i należy kupować edge led.Wymienił samsunga który świadomie zrezygnował z matryc full led i że to technologia przestarzała wychodząca z produkcji.Ja się z tą opinią nie zgadzam.Co wy na to? Po co więc Sony Lg Philips Toshiba robią topowe modele full led?
ślepy zauważy różnicę ale w warunkach przyciemnienia :)
w dzień mało co widać nawet clouding na edge ledach, czerń tym bardziej nie do odróżnienia
 

plejak

Banned
Znajomy był w sklepie i sprzedawca podał że przy tej odległości 46 cali jest zalecany ale 55 cali i tak może być lepszy i warto zaryzykować.Co do wyboru tv z tej pary Sony miażdży Lg w jego opinii i nie ma co tu porównywać.
Najbardziej zaskakująca jest natomiast pernamentna krytyka 3d pasywnego.
Sprzedawca z Saturna twierdzi że co prawda na materiale testowym jest nieźle to na każdym innym będzie widać linie bo Lg wbrew certyfikatom nie nadaje 3D w full Hd.
Tak na marginesie zastanawiam się za co Eisa przynała nagrodę za
Europejskie kino domowe 3D na rok 2011-2012 -dla LG 55LW650S + HLX56S
Czyżby fachowcy nie dostrzegali słabości 3d pasywnego?
No i zdegustowany znajomy opuścił sklep nic nie kupując .
Na 55 cali (pełny led full)za gotówkę go nie stać .Ja go namawiam na 55 cali Sony HX920 w Sony Center 20 rat po 600 zł do tego tablet sony sgtp111pl w prezencie i 5 lat gwarancji.(co jest moim zdaniem istotne),
On i zresztą nawet ja wierzyliśmy w komfort i przewagę pasywnego 3d nad aktywnym.A teraz ten mit został po części obalony.
 

plejak

Banned
Zgodnie z państwa sugestią znajomy nabył w salonie Sony Center Sony HX920 55 cali w 20 ratach po 600 zł płatne co miesiąc od stycznia 2012 bez żadnych odsetek z pięcioletnią gwarancją , za miesiąc dostanie tablet Sony Tablet S SGPT111PL 16GB WiFi warty ok 1500 zł.Więc oferta chyba dobra?'
Lg 55 lw 980 s kosztuje ok 10 tys ma 2 lata gwarancji tylko gotówka - do tego coraz więcej osób z branży odradza ten tv bo nie jest wart tych pieniędzy.A Sony HX920 to sprawdzony bardzo dobry tv.
 

Woszkowaty

New member
Lg raczej nie kupisz za 10 000zł, raczej koło 11 000zł. W sklepach stacjonarnych trafiają się pojedyńcze sztuki, także praktycznie za każdym razem jest inna cena. Modele z serii 980S są sprowadzane z Korei, a patrząc na ostatnie kursy walut - raczej obniżka cen im nie grozi. Też byłem mocno nastawiony na serię 980S, ale wybieram 55HX920. Przekonało mnie m.in. skalowanie SD.
 

plejak

Banned
Lg raczej nie kupisz za 10 000zł, raczej koło 11 000zł. W sklepach stacjonarnych trafiają się pojedyńcze sztuki, także praktycznie za każdym razem jest inna cena. Modele z serii 980S są sprowadzane z Korei, a patrząc na ostatnie kursy walut - raczej obniżka cen im nie grozi. Też byłem mocno nastawiony na serię 980S, ale wybieram 55HX920. Przekonało mnie m.in. skalowanie SD.
Ktoś z forum w wątku Lg 980 s podał ze kosztują w media markt 9999 zł.Raczej nie są z Korei tylko z Polski te z Azji mają 288 stref.
A co do 55HX 920 jest boski.Sam wygląd nawet gdy wyłączony jest nieziemski.
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/70611-telewizor-firmy-lg-lw980s-nano-full-led-19.html
kolega adrian 85 widziął za 9999.
Za taką cenę nie do przyjęcia.Hx920 po odsprzedaniu tabletu wychodzi za 10600 i 5 lat gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Też byłem mocno nastawiony na serię 980S, ale wybieram 55HX920. Przekonało mnie m.in. skalowanie SD.
chodzi o skalowanie (proporcje) czy jakość SD ? wiesz jak SD wypada w LG ?

generalnie nie wiem dlaczego LG miałoby oferować gorszy obraz od Sony, na pewno oferuje znacznie lepsze kąty (matryca IPS) i 3d a kolory z pewnością da się skalibrować idealnie, tak jak LX9500 (poprzednik), który po kalibracji miał rekordowo niską odchyłkę wzorcowych kolorów z telewizorów LED i nawet plazm (choć tu kolory i tak są lepsze od LED z powodu innej charakterystyki świecenie panelu)
a sama liczba stref to nie wszystko, tak naprawdę tych stref tv musiałby mieć z 1000-2000 żeby było bardzo komfortowo z marginalnym efektem halo i tzw bloomingiem, 100 czy 200 to jeden pieron
jedyny problem z tymi że są różnice w podświetleniu (tak ktoś pisał w temacie LG) w zależności od egzemplarza, dziwne bo w końcu to local dimming... z drugiej strony local dimming w Sony a też zdarzają się kwiatki jak świecenie w dolnych rogach (również dziwne)
 
Ostatnia edycja:

Woszkowaty

New member
Ktoś z forum w wątku Lg 980 s podał ze kosztują w media markt 9999 zł.Raczej nie są z Korei tylko z Polski te z Azji mają 288 stref.
A co do 55HX 920 jest boski.Sam wygląd nawet gdy wyłączony jest nieziemski.
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/70611-telewizor-firmy-lg-lw980s-nano-full-led-19.html
kolega adrian 85 widziął za 9999.
Za taką cenę nie do przyjęcia.Hx920 po odsprzedaniu tabletu wychodzi za 10600 i 5 lat gwarancji.
Pytałem właśnie w MM o serię LG 980S - dlaczego jest tych TV tak mało? Uzyskałem info od miłego Pana z MM - są sprowadzane z Korei, na dodatek w małych ilościach. A dziwi mnie jeszcze bardziej to, że Koreańcy wyprodukowali ten model w dwóch wersjach - na Europę i Azję/Amerykę. Skoro logistycznie idzie to z jednego miejsca - po co nam wciskają wersję uboższą? W dodatku za tę samą cenę.
 

Woszkowaty

New member
chodzi o skalowanie (proporcje) czy jakość SD ? wiesz jak SD wypada w LG ?

generalnie nie wiem dlaczego LG miałoby oferować gorszy obraz od Sony, na pewno oferuje znacznie lepsze kąty (matryca IPS) i 3d a kolory z pewnością da się skalibrować idealnie, tak jak LX9500 (poprzednik), który po kalibracji miał rekordowo niską odchyłkę wzorcowych kolorów z telewizorów LED i nawet plazm (choć tu kolory i tak są lepsze od LED z powodu innej charakterystyki świecenie panelu)
a sama liczba stref to nie wszystko, tak naprawdę tych stref tv musiałby mieć z 1000-2000 żeby było bardzo komfortowo z marginalnym efektem halo i tzw bloomingiem, 100 czy 200 to jeden pieron
jedyny problem z tymi że są różnice w podświetleniu (tak ktoś pisał w temacie LG) w zależności od egzemplarza, dziwne bo w końcu to local dimming... z drugiej strony local dimming w Sony a też zdarzają się kwiatki jak świecenie w dolnych rogach (również dziwne)
don111 - chodzi o skalowanie - proporcje. Zapewne w skalowaniu sygnału wideo (efekt) duży wkład ma procesor, który zastosowało Sony. Mnie one (efekty) w HX920 zadowalają, powiem więcej - pozytywnie mnie zaskoczyły, liczyłem na gorszy rezultat.
Niestety - pomimo szczerych chęci nie udało mi się zobaczyć LG 980S w akcji, a wierz mi bardzo chciałem.
Ogólnie - ileż można czekać na 980S? Trąbią o nim od 3 m-cy, a kupić się go prawie nie da. W Neonecie pojawiają się dosłownie pojedyńcze sztuki. LG zrobiło dużą akcję marketingową, tylko popełnili szkolny błąd - nie mają asortymentu.
 

szewi1

Member
ja bym brał LG - lepszy design, wiekszy o cal, bezkonkurencyjne 3d, sporo tanszy, b rozbudowane mozliwosci, na minus mniej stref ale to nie jest jakis duzy minus przy codziennym ogladaniu.
Ewentualnie jak ktos nadal niezdecydowany moze poczekac na nowa serie LG, tylko ta bedzie kosztowac duzo wiecej niz 980S, a juz teraz mozna go kupic w cenie ponizej 6 tys, z dostepnoscia tez nie powinno byc problemu.
Trzeba go szukac w sklepach typu MM lub Saturn. Te TV byly adresowane glownie na rynek zachodni, stad sieci np niemieckie typu Saturn nie maja problemow z dostawami, maja go tez na wylacznosc dlatego ceny w sklepach internetowych sa i beda tak wysokie.
 
Ostatnia edycja:

mistrzb

Member
Sony hx920 swietny tv, super kolorki, ekstra skalowanie SD. Jesli lg 980 nie bedzie mial duzo lepszego skalowania SD od 570s to ja bym nie bral. A co do stref, to trzeba sie przyzwyczaic do jasnej poswiaty wokol jasnych elementow na czarnym tle. To widac mega bardzo i moze byc nie do przyjecia. W sonym stref jest zdecydowanie za malo, bo przy wyswietlaniu loga poswiata byla kilkakrotnie za duza.
 
Do góry